Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Fyne Audio


marcinsz

Recommended Posts

5 minut temu, lysy napisał:

Bez sensu argument, że Tobie nie przypadły do gustu, to komuś innemu też nie może podobać się ich brzmienie.

Pomijam już fakt, iż kolumny podłogowe różnią się w brzmieniu od kolumn podstawkowych.

Tj. dopiero MISTRZOSTWO ŚWIATA!

Ze względu na pytającego może nie zaczynajmy teraz o jakości kolumn.

Zasieje się ziarno niepewności i kolega następne 2 lata będzie szukał i porównywał. 

Niech sobie wpierw ten wzmacniacz znajdzie. 😉😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lysy napisał:

Bez sensu argument, że Tobie nie przypadły do gustu, to komuś innemu też nie może podobać się ich brzmienie.

Pomijam już fakt, iż kolumny podłogowe różnią się w brzmieniu od kolumn podstawkowych.

Tj. dopiero MISTRZOSTWO ŚWIATA!

Rafał, ale te kolumny to podstawowy model tej marki. W salonie kosztują coś koło 3,5k na portalach aukcyjnych można je dostać za ok 1700 - 2000. Nie ujmuję nic tym kolumnom bo ich najzwyczajniej w świecie nie znam ale cudów też bym się raczej nie spodziewał. Z tego co wiem od kolegi z forum to po prostu dobre, budżetowe monitory. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Ty masz u Regi jakieś profity, za lobbowanie marki?

😁

Ze wszystkiego mam profity, pieniądze płyną z każdej strony...

Wczoraj polecałem komuś NADa m10v2 z TOPa, taaakie profity.  A dzisiaj odradzam Hegla, też z TOPa.

Widzisz, trafiłeś....

A nazwijmy to "u Regi" jestem na czarnej liście, to też profity. 

Znowu trafiłeś... 

Ps. Idź poszukaj punktów gdzie indziej Jacku, naprawdę nie kręci mnie to co Ciebie na forum. Z pewnością zrozumiałeś. 

Pozdrawiam serdecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Artur Brol napisał:

Ze względu na pytającego może nie zaczynajmy teraz o jakości kolumn.

Prawdopodobnie źle zinterpretowałeś to co napisałem, a odnosiło się to wyłącznie do tego, co napisał Jarek. W każdym bądź razie mój wpis służył, jako przykład do porównania kolumn tej samej marki oraz serii: podłogówki kontra podstawki. Nigdzie nie skrytykowałem jakości kolumn autora wątku, zauważ proszę.

20 minut temu, KrólKiczu napisał:

Rafał, ale te kolumny to podstawowy model tej marki. W salonie kosztują coś koło 3,5k na portalach aukcyjnych można je dostać za ok 1700 - 2000. Nie ujmuję nic tym kolumnom bo ich najzwyczajniej w świecie nie znam ale cudów też bym się raczej nie spodziewał. Z tego co wiem od kolegi z forum to po prostu dobre, budżetowe monitory. 

Sebastian, a powiedzieć Ci ile moje kolumny ( drugie od dołu w hierarchii marki ) kosztowały ( nawet mniej ) i jakie ma to znaczenie w chwili, gdy podoba mi się ich brzmienie?

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lysy napisał:

Sebastian, a powiedzieć Ci ile moje kolumny ( drugi od dołu w hierarchii ) kosztowały ( nawet mniej ) i jakie ma to znaczenie w chwili, gdy podoba mi się ich brzmienie?

Pytanie tylko czy autorowi podoba się brzmienie jego kolumn, skoro po przesłuchaniu kilku wzmacniaczy wciąż mu czegoś brakuje 🙂. No ale przed nim jeszcze tysiące nieodkrytych klocków, wiec pewnie w końcu trafi. 

Ps. Mi też podoba się brzmienie moich kolumn a nie uważam, żeby to był jakiś święty Graal audio 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Rafał, ale te kolumny to podstawowy model tej marki. W salonie kosztują coś koło 3,5k na portalach aukcyjnych można je dostać za ok 1700 - 2000. Nie ujmuję nic tym kolumnom bo ich najzwyczajniej w świecie nie znam ale cudów też bym się raczej nie spodziewał. Z tego co wiem od kolegi z forum to po prostu dobre, budżetowe monitory. 

Pozdrawiam 

Podstawy ale wchodząc na rynek musieli coś pokazać na start. I im się udało 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaczadupa napisał:

Rega Elicit mk5 ma optyka (brzmienie gęste, nasycone, bez ofensywnej górnej średnicy). Przy Coplandzie CSA 70 - przy dłuższym zapoznaniu z tym piecykiem mi trochę przeszkadzał wyższy środek - za ofensywny - zwróć na to uwagę!. Do tego grając z wbudowanego w Coplandzie  przetwornika niskie tony są wyraźnie poluzowane, dynamika jest bardzo przeciętna. Moim zdaniem Rega Elicit mk5 jest wzmacniaczem zwyczajnie lepszym od Coplanda CSA 70. 

A jak ma być taniej to może posłuchaj jeszcze Regi  Elex mk4 - też ma optyka. Tylko tutaj brzmienie nie będzie tak dociążone jak w droższej Redze no ale Ty chcesz lekkiego grania więc powinno być w punkt. 

No i obie ww Regi mają średnicę o wiele, wiele bardziej angażującą, namacalną, bogatą jak Hegle bo tu akurat średnica jest zdystansowana, bez emocji, bez zaangażowania, totalne zobojętnienie, nic ciekawego. 

Regi nie słuchałem może to będzie to?😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Pytanie tylko czy autorowi podoba się brzmienie jego kolumn, skoro po przesłuchaniu kilku wzmacniaczy wciąż mu czegoś brakuje

Po tym co sam napisał wnioskuję, że tak jest:

 

5 godzin temu, marcinsz napisał:

Dopiero co je kupiłem a kiedyś kiedyś ich słuchałem i bardzo mi się podobają.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kaczadupa napisał:

Ze wszystkiego mam profity, pieniądze płyną z każdej strony...

Wczoraj polecałem komuś NADa m10v2 z TOPa, taaakie profity.  A dzisiaj odradzam Hegla, też z TOPa.

Widzisz, trafiłeś....

A nazwijmy to "u Regi" jestem na czarnej liście, to też profity. 

Znowu trafiłeś... 

Ps. Idź poszukaj punktów gdzie indziej Jacku, naprawdę nie kręci mnie to co Ciebie na forum. Z pewnością zrozumiałeś. 

Pozdrawiam serdecznie. 

A Ciebie Adaś co tak dzisiaj ubodło?

Nie spinaj się,  nie widziałeś emotki na końcu zdania...?

Twoje ciągle odmienne zdanie w sprawie wzmacniaczy jest dla wielu zabawne, szukasz, szukasz i znaleźć nie możesz. 

Pomijam już najlepszość legendarnych wręcz  monitorkow ATC 7, czy jakie tam masz.

Otoczkę to Ty potrafisz stworzyć, to fakt.

Już na AS niejeden Ci pisał, że bajerę to Ty masz i z tym się muszę zgodzić, powoli Pacuła będzie się od Ciebie uczył,  jak tak dalej pójdzie.

Pzdr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysy napisał:

Tj. dopiero MISTRZOSTWO ŚWIATA!

I po co te złośliwości? Nie wiem, jakie autor wątku ma doświadczenie. Nie wiem czego już słucham. Myślę, że zwrócenie mu w tej sytuacji uwagi na fakt, iż F500, przy operowaniu budżetem rzędu 10 000 zł, mogą nie być optymalnym rozwiązaniem ma sens. Czy ta sugestia do czegoś go skłoni, czy nie, to już nie moja sprawa. Ale wspomnieć warto. Z koleżeństwa. Żeby nie zmarnował zgromadzonych środków i osiągnał najlepszy możliwy efekt w zakładanym budżecie. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

Pytanie tylko czy autorowi podoba się brzmienie jego kolumn, skoro po przesłuchaniu kilku wzmacniaczy wciąż mu czegoś brakuje 🙂. No ale przed nim jeszcze tysiące nieodkrytych klocków, wiec pewnie w końcu trafi. 

Ps. Mi też podoba się brzmienie moich kolumn a nie uważam, żeby to był jakiś święty Graal audio 😉

Szukam złotego środka . Generalnie to bym połączył kilka cech z różnych wzmacniaczy i było by cacy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kaczadupa napisał:

Jacku,  a teraz przeanalizuj swoje zachowanie na forum tak samo wnikliwie jak oceniasz innych. Pozdrawiam.

A co w nim nie tak? nie próbuj szukać problemów, gdzie ich nie ma.

Czuję, że za chwilę postarasz się postawić w roli  "kolejnej mojej ofiary", albo co?

Tylko po co?

Mówię co myślę i tylko tyle, nie musi się Tobie podobać. 

 

25 minut temu, marcinsz napisał:

Szukam złotego środka . Generalnie to bym połączył kilka cech z różnych wzmacniaczy i było by cacy

Gdyby tak można było chłopie, to co poniektórzy nie mieli by co ze sobą począć, a tak przynajmniej jest tyle wzmacniaczy do sprawdzenia....😆

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysy napisał:

Prawdopodobnie źle zinterpretowałeś to co napisałem, a odnosiło się to wyłącznie do tego, co napisał Jarek. W każdym bądź razie mój wpis służył, jako przykład do porównania kolumn tej samej marki oraz serii: podłogówki kontra podstawki. Nigdzie nie skrytykowałem jakości kolumn autora wątku, zauważ proszę.

Sebastian, a powiedzieć Ci ile moje kolumny ( drugie od dołu w hierarchii marki ) kosztowały ( nawet mniej ) i jakie ma to znaczenie w chwili, gdy podoba mi się ich brzmienie?

Nic nie interpretowałem. 

Chodziło mi by nie zaczynać o kolumnach jeśli pytał o wzmacniacz. Tylko tyle.

Tak pół żartem pół serio.😁

Kazdy z nas wie to jest świetna, zabawa ‐ i może latami trwać.

Portfel nieźle opróżnić itp.

Choć Kraft ma chyba rację ‐ o czym nie pomyslalem ‐ że jeśli Marcinsz wciąż szuka wzmacniacza to może raczej tych kolumn jest wina.

Może było by lepszym rozwiązaniem np. poszukać Cambridge Audio CXA61 a za resztę lepszej jakości kolumny?

Nie twierdzę że te Fyne są złe bo ich nie znam ale najwidoczniej coś gdzieś nie gra.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kraft napisał:

Nie wiem, jakie autor wątku ma doświadczenie. Nie wiem czego już słucham.

To najpierw trzeba by zapytać samego autora tematu, jakich innych kolumn słuchał, a nie sugerować mu że źle wybrał.

6 godzin temu, marcinsz napisał:

Dopiero co je kupiłem a kiedyś kiedyś ich słuchałem i bardzo mi się podobają.

A z jakim wzmacniaczem ich wtedy słuchałeś, bo od tego powinniśmy zacząć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Nic nie interpretowałem. 

Chodziło mi by nie zaczynać o kolumnach jeśli pytał o wzmacniacz. Tylko tyle.

Tak pół żartem pół serio.😁

Kazdy z nas wie to jest świetna, zabawa ‐ i może latami trwać.

Portfel nieźle opróżnić itp.

Choć Kraft ma chyba rację ‐ o czym nie pomyslalem ‐ że jeśli Marcinsz wciąż szuka wzmacniacza to może raczej tych kolumn jest wina.

Może było by lepszym rozwiązaniem np. poszukać Cambridge Audio CXA61 a za resztę lepszej jakości kolumny?

Nie twierdzę że te Fyne są złe bo ich nie znam ale najwidoczniej coś gdzieś nie gra.

 

Najchętniej to bym zostawił Coplanda bo mam go obecnie na testach tylko żeby on basem nie wiał. No i tragiczna regulacja głośności z pilota. W Heglu można pięknie sobie ustawić a tu takie skoki. Coś w stylu Roksana Black tam tylko były parzyste. A napewno coś się znajdzie . Napewno sprawdzę Rege . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już masz pieniądze na Copland i Hegel polecam sprawdzić Gato Audio i Cambridge. Graja naprawdę dobrze .

Nie ograniczaj się do 2 lub 3 - sprawdz ile można.

Pieniądze na ulicy nie leżą więc jeśli je masz zasługujesz na jak najlepszy produkt za swoje pieniądze ‐ sprzetu na rynku jest od groma ale chyba warto poszperać jeśli ma cie to doprowadzić tam gdzie chcesz się znaleźć.

Rega, Gato, Cambridge, Copland, Primer, Roksan, Musical Fidelity ( osobiście widziałem na audio show model M6si - nie słyszałem jak gra ale żadne zdjęcia nie oddają tego jak jest wykonany chodź chyba przetwornika  wbudowanego nie ma) , NAD ...

Cóż, możesz zostać z Hegel czy Copland albo wybrać się na jazdę bez trzymanki.

Druga opcja jest taka by może zmienić te kolumny.

Szukaj i testuj . Zabaw się raz się żyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...