Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Fyne Audio


marcinsz

Recommended Posts

 Szukając wzmacniacza nie raz oglądałem stronę MF nigdy jednak poważnie o nich nie myślałem a to z powodu ich strony. Jednak na żywo hmmm miodzio.

Jeśli się nie mylę te niższe modele mają już chyba przetworniki.

Dźwięk- nie mam pojęcia ale podejrzewam że równie dobry jak wiele innych obecnych na rynku.

Chrom tylko na zdjęciach- jak dla mnie zbyt blink blink.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinsz Ja też wtrącę swoje trzy grosze. Podobnie jak mój imiennik (@lysy) uważam, że nie ma czegoś takiego jak zbyt dobry wzmacniacz i sam wybrałem elektronikę znacząco droższą od kolumn. (Nawiasem mówiąc - zrobił to również Kraft, który łączy swojego Marantza z tańszymi od niego paczkami - bywa, że 2 razy tańszymi). Niemniej piec za ok. 10 tys. do monitorów za ok. 4 tys. to trochę przesada. Ma to sens, jeżeli dopuszczasz opcję wymiany kolumn za rok, czy dwa. Jeżeli natomiast chcesz z nimi zostać "na dobre" (rzadkość w audio ;)), to część potencjału wzmacniacza pozostanie niewykorzystana. 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Rafał S napisał:

@marcinsz Ja też wtrącę swoje trzy grosze. Podobnie jak mój imiennik (@lysy) uważam, że nie ma czegoś takiego jak zbyt dobry wzmacniacz i sam wybrałem elektronikę znacząco droższą od kolumn. (Nawiasem mówiąc - zrobił to również Kraft, który łączy swojego Marantza z tańszymi od niego paczkami - bywa, że 2 razy tańszymi). Niemniej piec za ok. 10 tys. do monitorów za ok. 4 tys. to trochę przesada. Ma to sens, jeżeli dopuszczasz opcję wymiany kolumn za rok, czy dwa. Jeżeli natomiast chcesz z nimi zostać "na dobre" (rzadkość w audio ;)), to część potencjału wzmacniacza pozostanie niewykorzystana. 

Ktos w tym hobby zostaje ze sprzetem na dobre?

Moj bohater.☺️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie dom wariatów.😃
Wzmacniacz droższy od kolumn= potencjał wzmacniacza niewykorzystany.
Kolumny droższe od wzmacniacza= potencjał kolumn niewykorzystany.
Trzeba mieć nie równo pod sufitem by się poruszać w tych kategoriach.
Gdzie tu równowaga, audio to sztuka kompromisu i nic więcej. Sami decydujemy co nim jest. 
Piaskownica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafał S napisał:

Niemniej piec za ok. 10 tys. do monitorów za ok. 4 tys. to trochę przesada.

Moje skromne doświadczenie oparte na różnych klamotach które miałem w domu, oraz odsłuchach Zlotowych utwierdziło mnie w przekonaniu , że cena w kontekście " zagra " , " nie zagra " powinna być całkowicie pomijana. Dotyczy to zarówno elektroniki jak i kolumn oraz co z czym zestawić cenowo. Choćby osoby będące na Zlocie w Bydgoszczy winny pamiętać zestawienie :

https://audio-connect.pl/waversa-systems/wslim-lite/  - 7k.

z

https://audio-connect.pl/qln/prestige-one/  -  35k.

Zagrało fantastycznie.

A pamiętacie Sopot ?

Pytanie , czy wzmacniacze w zakresie cenowym 17k ,25k, 40 k to powinny zagrać , czy nie ?

Podłączone były do

https://www.premiumsound.pl/manufacturer/audiosolutions/audiosolutions-virtuoso-s.html

no więc nie zagrały.

Zagrał dopiero z tymi kolumnami zestawik za 330 k

https://4hifi.pl/p353,pilium-iasonas.html

https://www.premiumsound.pl/pilium-audio-ares-przedwzmacniacz.html

Wg. mnie należy olać ceny. No może nie do końca , jest jeszcze taki czynnik jak wielkość budżetu :) Ale poruszając się w zakresie finansowych możliwości to nasz słuch powinien być wyznacznikiem jakości , a nie fakt , że jak coś więcej kosztuje to lepiej się zgra z naszymi kolumnami.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kraft napisał:

A nie lepiej już dzisiaj kupić lepsze kolumny, odpuszczając sobie zakup tak drogiego wzmacniacza? Po co czekać, jak można słuchać lepiej od razu.? Życie stygnie.

1. A ile z tych droższych kolumn zagrało Ci lepiej ze wzmacniaczem tańszym od nich? Nie chciało Ci się zastanowić dlaczego?

2. Przy każdej okazji piszesz, jak to paczki w przedziale 3-5k potrafią fenomenalnie zabrzmieć, a teraz nagle zwrot w przeciwną stronę?

3. Elektronika szybko drożeje - za rok dobry piec może już być poza budżetem

4. Autor wątku napisał wyraźnie czego szuka - wzmacniacza do kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój człowiekowi, jest zadowolony z niedrogich monitorów, nie był to ani jego pierwszy zakup ani na pałę,  nie chce ich zmieniać to po co na siłę obrzydzać mu głośniki, które sam wybrał. Dla niego to one są lepsze. 

Mało to audiofilów  na świecie uwielbia np. Usher S520, ATC scm 7, ProAc Tablette 10 czy Dali Menuet i łączy je z absurdalnie drogą elektroniką, gdzie same kable są kilka razy droższe od ww monitorów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Ale poruszając się w zakresie finansowych możliwości to nasz słuch powinien być wyznacznikiem jakości , a nie fakt , że jak coś więcej kosztuje to lepiej się zgra z naszymi kolumnami.

Tomek, ale przecież to jest oczywiste. Wiadomo, że jest masa dowolnie drogich zestawień, które nie zagrają. Chodzi o to, co można dostać za dane pieniądze. W ogólności, za 10k można dostać piec lepszy od paczek za 4k.

Całe szczęście, że autor wątku jest z tych, co słuchają przed zakupem, więc żadne rady krzywdy mu nie zrobią - usłyszy swoje i zdecyduje, ile i na co warto wydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomek4446 napisał:

Moje skromne doświadczenie oparte na różnych klamotach które miałem w domu, oraz odsłuchach Zlotowych utwierdziło mnie w przekonaniu , że cena w kontekście " zagra " , " nie zagra " powinna być całkowicie pomijana. Dotyczy to zarówno elektroniki jak i kolumn oraz co z czym zestawić cenowo. Choćby osoby będące na Zlocie w Bydgoszczy winny pamiętać zestawienie :

https://audio-connect.pl/waversa-systems/wslim-lite/  - 7k.

z

https://audio-connect.pl/qln/prestige-one/  -  35k.

Zagrało fantastycznie.

A pamiętacie Sopot ?

Pytanie , czy wzmacniacze w zakresie cenowym 17k ,25k, 40 k to powinny zagrać , czy nie ?

Podłączone były do

https://www.premiumsound.pl/manufacturer/audiosolutions/audiosolutions-virtuoso-s.html

no więc nie zagrały.

Zagrał dopiero z tymi kolumnami zestawik za 330 k

https://4hifi.pl/p353,pilium-iasonas.html

https://www.premiumsound.pl/pilium-audio-ares-przedwzmacniacz.html

Wg. mnie należy olać ceny. No może nie do końca , jest jeszcze taki czynnik jak wielkość budżetu :) Ale poruszając się w zakresie finansowych możliwości to nasz słuch powinien być wyznacznikiem jakości , a nie fakt , że jak coś więcej kosztuje to lepiej się zgra z naszymi kolumnami.

 

 

Cos w tym jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie korzystając z rad forumowych.

Że tez ludzie nie mają ochoty sami odkrywać czegoś nowego . 

Idziesz na odsłuch i bierzesz to o czym nic albo prawie nic nie  wiesz , lub łączysz sprzęty tak jak to odradzają inni .  I sam wyciągasz wnioski.

Przecież to nie wybór pączka w piekarni. Pzdr 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał S napisał:

@marcinsz Ja też wtrącę swoje trzy grosze. Podobnie jak mój imiennik (@lysy) uważam, że nie ma czegoś takiego jak zbyt dobry wzmacniacz i sam wybrałem elektronikę znacząco droższą od kolumn. (Nawiasem mówiąc - zrobił to również Kraft, który łączy swojego Marantza z tańszymi od niego paczkami - bywa, że 2 razy tańszymi). Niemniej piec za ok. 10 tys. do monitorów za ok. 4 tys. to trochę przesada. Ma to sens, jeżeli dopuszczasz opcję wymiany kolumn za rok, czy dwa. Jeżeli natomiast chcesz z nimi zostać "na dobre" (rzadkość w audio ;)), to część potencjału wzmacniacza pozostanie niewykorzystana. 

Dokładnie tak . 

1 minutę temu, marcinsz napisał:

Dokładnie tak .  Nie wiem jak długo one będą ze mną a dobry wzmacniacz napewno się przyda. Lepiej lekko przesadzić niż późnej żałować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Że tez ludzie nie mają ochoty sami odkrywać czegoś nowego . 

Idziesz na odsłuch i bierzesz to o czym nic albo prawie nic nie  wiesz , lub łączysz sprzęty tak jak to odradzają inni .  I sam wyciągasz wnioski.

Wiesz... ja na ten temat mam nawet teorie dlaczego tak sie dzieje. Jednak nie bede jej wygłaszał bo na bank bedzie dym 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kiki2010 napisał:

Nawet jakby tak było, to i tak 99 procent tutaj obecnych nie miała by pojęcia co kupić.

Bez przesady!

3 godziny temu, kiki2010 napisał:

Gdzie tu równowaga, audio to sztuka kompromisu i nic więcej. Sami decydujemy co nim jest. 

To akurat prawda, każdy złoży system według własnego uznania.

17 godzin temu, Artur Brol napisał:

Chodziło mi by nie zaczynać o kolumnach jeśli pytał o wzmacniacz. Tylko tyle.

Mi dokładnie o to samo chodzi od samego początku, nie sugerowałem ich zmiany.

3 godziny temu, Kraft napisał:

A nie lepiej już dzisiaj kupić lepsze kolumny, odpuszczając sobie zakup tak drogiego wzmacniacza? Po co czekać, jak można słuchać lepiej od razu.? Życie stygnie.

Subtelnie, ale jednak dalej sugerujesz zmianę kolumn, choć nie o to chodzi autorowi wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kwota oscyluje w okolicy 10 tysięcy, to masz jeszcze możliwość sprawdzić urządzenie, które po testach różnych wzmacniaczy zostało u mnie. A mianowicie Lyngdorf TDAI-1120.

Swoimi możliwościami, uniwersalnością "pozamiatał" (ulubione słowo na forum) to, co testowałem. Posiada korekcję akustyki pomieszczenia RoomPerfect, potem dalszą możliwość dopieszczenia brzmienia i budowania krzywej czy jakichkolwiek zmian w domenie cyfrowej, czyli bez zniekształceń typowych dla korekcji analogowych i możliwość zapisu wielu takich ustawień. Można dzięki temu zmodyfikować dźwięk, by był czy to cieplejszy, zimniejszy, uwydatnić średnicę, zaakcentować tylko najwyższe czy najniższe rejestry. Pełna dowolność. Posiada wejścia chociażby optyczne, coaxialne, USB, ARC. Możliwość dołączenia subwoofera i pełnego zszycia go z kolumnami dzięki możliwościom konfiguracyjnym i RoomPerfect.

Posiada wbudowany streamer. To urządzenie cyfrowe. W zestawie jest mikrofon i statyw do pomiarów potrzebnych przy kalibracji akustyki pomieszczenia.

Też kiedyś szukałem, miałem w jednym momencie 4 wzmacniacze na raz zamówione w domu i wszystkie zostały odesłane. Ostatecznie został właśnie Lyngdorfa. W zasadzie to urządzenie, które nie narzuca swojego charakteru. Raczej użytkownik ma dowolną możliwość wykreowania go i jednoczesną poprawę charakterystyki, modów pomieszczenia dzięki RoomPerfect.

Dodatkowo dzięki pre-out w przyszłości to można sobie nawet jak fantazja poniesie podłączyć jakąś lampę, a Lyngdorf może wtedy działać jako przedwzmacniacz wraz z całą paletą zalet jakie daje RoomPerfect i wszelkie inne możliwości modyfikacyjne barwy dźwięku. Także można się i bawić jeżeli ktoś ma na to ochotę.

Oczywiście każdy chwali swoje, ale zarzucam tylko możliwość, jaką masz dysponując kwotą około 10 tysięcy złotych na wzmacniacz.
Skrobnąłem co nieco, możesz więcej poczytać w necie i "zriserczować" sobie takie urządzenie.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zolt napisał:

Ostatecznie został właśnie Lyngdorfa. W zasadzie to urządzenie, które nie narzuca swojego charakteru

Nie wiem, nie słuchałem.  I od razu dodam, że to nie jest atak na ten sprzęt :) Bo znam go tylko z opisów (między innymi Twoich). I przeważnie zbiera dobre recenzje.

Ale jeśli jest to i wzmak i streamer i dac w jednym , to jak nie narzuca swojego charakteru ?

Narzuca. A Ty możesz jedynie ten charakter próbować okiełznać i  modyfikować .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...