Skocz do zawartości

Wymiana Heco aurora 700 na coś lepszego


kusjes

Recommended Posts

Hejo,

 

Posiadam teraz stereo aurorki 700 + cxa61.

Chcialbym poszukać trochę szybszego i mocniejszego brzmienia.

Budżet na upgrade mam około 10k.

Myślałem nad focal aria 936.

I teraz pytanie: czy ten cxa61 da radę tym focalom i czy to będzie razem jakoś grać czy trzeba by było sprzedać ten wzmak i kupić coś innego? I druga sprawa - może coś innego niż focale?

Zalezy mi na bardziej sprężystym dźwięku niż Aurory i ogólnie na szybszych kolumnach. Te aurorki grają potężnie ale to szybszej muzy jak rock gdzie scena jest szeroka i szybka się nie nadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Arie to przede wszystkim absolutnie inny dźwięk niż Aurory, są znacznie jaśniejsze. Nie wiem, czy dokładnie to masz na myśli przez bardziej sprężysty dźwięk. CXA61 będzie z nimi tak na styk, ale może już zabraknąć. Pamiętaj też, że to dość jasny wzmak, a Arie również są kolumną raczej z mocno zaakcentowaną górą. 

Z innych kolumn, które warto sprawdzić: Monitor Audio Silver 300 lub 500, Sonus Faber Lumina V, Polk Audio R600, Pylon Audio Diamond 28. Cztery różne kolumny, po których odsłuchaniu powinieneś wiedzieć, w jaką stronę chcesz iść. Oczywiście do listy dopisz Arie :) W razie czego zapraszamy na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć, 

Arie to przede wszystkim absolutnie inny dźwięk niż Aurory, są znacznie jaśniejsze. Nie wiem, czy dokładnie to masz na myśli przez bardziej sprężysty dźwięk. CXA61 będzie z nimi tak na styk, ale może już zabraknąć. Pamiętaj też, że to dość jasny wzmak, a Arie również są kolumną raczej z mocno zaakcentowaną górą. 

Z innych kolumn, które warto sprawdzić: Monitor Audio Silver 300 lub 500, Sonus Faber Lumina V, Polk Audio R600, Pylon Audio Diamond 28. Cztery różne kolumny, po których odsłuchaniu powinieneś wiedzieć, w jaką stronę chcesz iść. Oczywiście do listy dopisz Arie :) W razie czego zapraszamy na odsłuch. 

Czego ja chcę, no właśnie, to jest dobre pytanie.

Nie chcę jasnego brzmienia. Chce brzmienie mocne, sprężyste, nieco bardziej wyraziste nic Heco, tak samo potężne w basie, chce mocy nawet jak wzmak będzie skręcony do minimum głośności, chce dość ciężkiego grania podobnego do tego co mam teraz ale chcę też kolumn które lepiej sobie poradzą z muzyką taka jak rock.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rocka nie da się słuchać z włączona funkcja loudness. Chyba że bardzo cicho. Głośniej to już bas zakrywa średnicę a jest ona potrzebna do tej muzyki. Może masz słaba akustykę pomieszczenia? Jaka wielkosc pokoju? Chyba że pisząc rock masz na myśli metal i napie... jak z karabinu. Wtedy kolumny mogą nie nadążać.

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kusjes napisał:

Czego ja chcę, no właśnie, to jest dobre pytanie.

Nie chcę jasnego brzmienia. Chce brzmienie mocne, sprężyste, nieco bardziej wyraziste nic Heco, tak samo potężne w basie, chce mocy nawet jak wzmak będzie skręcony do minimum głośności, chce dość ciężkiego grania podobnego do tego co mam teraz ale chcę też kolumn które lepiej sobie poradzą z muzyką taka jak rock.

Miałem Twój zestaw Cxa80 i aurora 700, i wymieniłem na monitor audio silver 500, to kolumny żywo brzmiące o monumentalnym basie, ładnie wyeksponowaną średnicą i wyraźną górą pasma u mnie na 40 m2 dają spokojnie radę, niestety po kilku miesiącach po zakupie silver ów wymieniłem wzmacniacz na denona 1500ae i wtedy zaczęło to grać z Cxa80 było za ostro i męcząco, pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kusjes napisał:

Czego ja chcę, no właśnie, to jest dobre pytanie.

Nie chcę jasnego brzmienia. Chce brzmienie mocne, sprężyste, nieco bardziej wyraziste nic Heco, tak samo potężne w basie, chce mocy nawet jak wzmak będzie skręcony do minimum głośności, chce dość ciężkiego grania podobnego do tego co mam teraz ale chcę też kolumn które lepiej sobie poradzą z muzyką taka jak rock.

W takim razie sprawdziłbym wszystko z poprzedniej wyliczanki, poza Silverami. Z nimi może być ostro na górze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się do tematu. Również jestem na etapie zmiany auror 700 na coś lepszego. Moje typy to silvery 300 g6 lub g7, Kef r5 lub Sonus Faber Lumina V lub III

Napędzać ja będzię Denon 900hne metraż 15m2. Co z tej trójki ma najlepszy bas a zarazem potrafi grać czysto, detalicznie, ładne wokale itd:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PNG1964 napisał:

Dzięki ale jakoś wizualnie mi nie podchodzą:)

heh...podchodziły Ci Aurory, a nie podchodzą Opticony ?......dziwne, no ale ok, Twój gust i Twoja sprawa......nie podeszły jedynki czy dwójki ? czy i jedne i drugie ? bo różnią się mocno stylem.

Dla mnie Mk2 są śliczne :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, PNG1964 napisał:

Witam, podepnę się do tematu. Również jestem na etapie zmiany auror 700 na coś lepszego. Moje typy to silvery 300 g6 lub g7, Kef r5 lub Sonus Faber Lumina V lub III

Napędzać ja będzię Denon 900hne metraż 15m2. Co z tej trójki ma najlepszy bas a zarazem potrafi grać czysto, detalicznie, ładne wokale itd:)

 

Czysto i detalicznie to Silvery 300, mają też świetny i zwarty bas. KEF R5 jest cieplejszą, ale też bardzo dobrą opcją. O Sonus Faberach opowiadamy więcej w tym filmie, zachęcam do obejrzenia: 

Ogółem bez odsłuchu raczej się nie obędzie, bo podałeś same dobre opcje moim zdaniem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wybierał Arii ale co kto lubi. Wyższe Heco na przykład Revolution 7 Ci to zapewnią. To zupełnie inne granie jest.

Acousitic Energy AE 520 były ostatnio w takiej cenie? Trzeba by sprawdzić czy jeszcze je mają. Śweitne kolumny w tym budzecie.

Monitor audio Silver 500, Magnaty Signature 1105

Tylko trzeba by sprawdzić czy nie przegniesz z tym jasnym szybkim brzmieniem pod CXA61.

Dlatego odsłuch w domu.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, terracan1929 napisał:

heh...podchodziły Ci Aurory, a nie podchodzą Opticony ?......dziwne, no ale ok, Twój gust i Twoja sprawa......nie podeszły jedynki czy dwójki ? czy i jedne i drugie ? bo różnią się mocno stylem.

Dla mnie Mk2 są śliczne :) 

Słuchałem dziś silvery 300, luminy 3, Kefy r7 no i panowie sami od siebie mi zaproponowali te opticony 6 mk2. Muszę przyznać że chyba zrobiły na mnie najlepsze wrażenie tylko ten wygląd... Luminy 3 super ale chyba tylko do jazzu, tak to porażka, silvery spoko ale jednak przy Metallice zaczęly troszkę grać za ostro. R7 mi się również spodobały ale są za duże musiałyby stać 10cm od ściany. Pytanie czy to na prawdę takie ważne i jak ewentualnie wypadną r5 bo  boję się że tam malo basu może być (metraż 15m) są wąskie oraz mają małe przetworniki w r7 było tak w sam raz chyba.

Edytowano przez PNG1964
.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PNG1964 napisał:

Muszę przyznać że chyba zrobiły na mnie najlepsze wrażenie tylko ten wygląd...

hehe nie wiem co Ci w nich nie pasuje (podpytałem teraz nawet żony, co może być nie tak, też nie wie :) ) , ale oczywiście Twoje prawo. Po to jest wiele marek, modeli, aby wybrać dla to co odpowiednie dla siebie.

Powodzenia w poszukiwaniach.

ps.

jeśli granie Opticonów Ci odpowiadało, to może wyższy model Dali byłby wizualnie odpowiedni ?

Tu w outlecie jest para większych, orzechowych Rubiconów "ósemek" w świetnej cenie.

https://www.salonydenon.pl/glosniki/kolumny-glosnikowe-dali-rubicon-8-orzech-outlet-wawaf.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem najbardziej chyba wkurzają mnie te "porysowane" membramy, najgorzej że rozmiarowo też by były ok:) Metraż mnie ogranicza i nie mogę mieć dużych kolumn, podstawkowe raczej odpadają a tym mniejszym podłogówkom jednak czegoś brakuje🤪 Miał ktoś porównanie jak z basem w Kef r5 w porównaniu do silverów 300?

Edytowano przez PNG1964
.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PNG1964 napisał:

najbardziej chyba wkurzają mnie te "porysowane" membramy

:) rozumiem....mam dom jest w stylu retro, mam trochę staroci, więc te porysowane membrany wkomponowują się w klimat 🤪

A  podstawkowe dlaczego odrzuciłeś ? na 15 m2 nie jedne by się zapewne sprawdziły.

Koledzy, zaproponujcie jakieś monitory z mocniejszym basem. Przecież wielu z Was na monitorach w podobnym metrażu gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, terracan1929 napisał:

Koledzy, zaproponujcie jakieś monitory z mocniejszym basem.

Już Ci proponuję, tyle że to dośc duże kolumny podstawkowe. JBL L86. Bas potrafi nieźle pomasowac. U mnie sprawdzają się zarówno z tranzystorem jaki z lampa (co nie jest takie oczywiste wś.ród JBL)

W Polsce ciężko znaleźć, ale na e-bay jest ich kilka. 

https://www.hifishark.com/goto/ebay_384981799762/e74fc612-de18-11ed-bf86-373638313233

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PNG1964 napisał:

Metraż mnie ogranicza i nie mogę mieć dużych kolumn, podstawkowe raczej odpadają

Proponując Ci Robicony 8, nie myślałem, że masz taki mały metraż do nagłośnienia (nie doczytałem)  :)

 

Spróbuj tych monitorów zaproponowanych przez kolegów.

W takim metrażu jak Twój powinny się dobrze sprawdzić.

Jeszcze @KrólKiczu może coś podpowiedzieć. "Przerobił" niezliczone ilości monitorów :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy tych Dali nie odczuwałeś nadmiaru góry?

Odsłuch był na CXA?

To KEF moim zdaniem Ci nie spasuje ale dla czystego sumienia sprawdź.

11 godzin temu, PNG1964 napisał:

Miał ktoś porównanie jak z basem w Kef r5 w porównaniu do silverów 300?

Jest inny.

Silvery mają szybki, precyzyjny, przez co sięmoże wydawac że jest go mniej. KEFy grają cieplej. Ilościowo Silver ma go więcej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

A przy tych Dali nie odczuwałeś nadmiaru góry?

Odsłuch był na CXA?

To KEF moim zdaniem Ci nie spasuje ale dla czystego sumienia sprawdź.

Jest inny.

Silvery mają szybki, precyzyjny, przez co sięmoże wydawac że jest go mniej. KEFy grają cieplej. Ilościowo Silver ma go więcej.

 

Odsłuch był na moim Denonie 900hne. Fakt faktem na Dali nie puszczaliśmy Metallici, ale wszystko inne  grało bardzo fajnie. Kef r7 mi pasował bardzo tylko boję się że w r5 będzie za mało dołu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...