Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

5 minut temu, vexmen napisał:

Szukałem ale nie znalazłem. Wymienił kabel usb-c bo faktycznie międzyczasie wymieniłem na krótszy, powróciłem do starego posłucham zobaczymy. Będą jaja jak kabel za 300 zeta okaże się wadliwy, chodź wątpię by to była przyczyna.

Wątpię. Urwałoby Ci wtedy w ogóle dźwięk albo słyszałbyś artefakty audio, zamiast ściszonego dźwięku w jednym kanale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie temat już tu chyba poruszany na forum dotyczący wskaźników VU-m które podczas korzystania z urządzenia w trybie usb-c dac po prostu nie działają, wklejam jaką fascynującą odpowiedź otrzymałem od działu suportu. Nadmienię tylko że nie mam możliwości wykonania czynności ustawienia głośności na max gdyż używam tego wraz z końcówką do niego dedykowaną i służy to jako preamp. Koncówka AMP-F2.

 

Cytat:

 

info@eversolo.pl

śr., 21 lut, 09:44 (5 dni temu)

do mnie

Witam
Gdy głośność jest niska, próbkowanie nie jest w pełni wykrywane, dlatego wtedy wskaźniki się nie poruszają w trybie USB-C DAC. Jest to spowodowane tym, aby uchronić poruszanie się mierników w sytuacji, kiedy nie grałaby żadna muzyka.

 

Zostało to wszystko zamierzone przez inżynierów EverSolo i nie jest to błąd.

 

Koniec cytatu.

 

Po prostu śmieszne.

 

Swoją drogą te wskaźniki to tylko bajer który ma się nijak do rzeczywistych odczytów. Sprawdziłem to wykonując celowo przesterowane próbki. Wskazania nie były przesterowane. Działają w rytm dźwięku ot tyle. Zabawka wizualna i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odnośnie mojego wcześniejszego postu chciałbym sprostować że problem ściszającego się kanału dotyczy końcówki mocy  Eversolo AMP-F2. Podłączyłem mojego innego dac-a Topping DX-5 i problem właśnie w niej jak się okazuje występuje. Napisałem już do suportu mają się tym zająć.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koleżanki I koledzy.

Pytanie od starego analogowego człowieka o ustawienia Eversolo.

Jak ustawić poniższe parametry aby uzyskać najlepsza jakość dźwięku

FIXED SAMLING RATE

Volume passtroug..

Auto play queen.. 

Eversolo orginal są....

Nie mam na myśli ustawień equalizera. Tym zajmę się za kilka dni jak streamer trochę pogra. Czy coś jeszcze warto ustawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2024 o 20:45, tomek4446 napisał:

Kurde to jest tam coś takiego ? Sam jestem ciekaw .

 

Dnia 11.03.2024 o 20:01, Slawko69 napisał:

Koleżanki I koledzy.

Pytanie od starego analogowego człowieka o ustawienia Eversolo.

Jak ustawić poniższe parametry aby uzyskać najlepsza jakość dźwięku

FIXED SAMLING RATE

Volume passtroug..

Auto play queen.. 

Eversolo orginal są....

Nie mam na myśli ustawień equalizera. Tym zajmę się za kilka dni jak streamer trochę pogra. Czy coś jeszcze warto ustawić?

Fixed sampling rate -> ręczne ustawienie próbkowania lub ustawienie w automacie czytaj oryginalne próbkowanie pliku flac, wave, mp3 czy co tam masz w swoich zasobach. Ustawienie tej opcji w trybie "Oryginal sampling rate" jak najbardziej na miejscu.

Volume passthrough mode -> jeśl używasz urządzenia jako preamp i sterujesz głośnością zostawiasz na off ,jeśli między tym urządzeniem a końcówką mocy masz przedwzmacniacz dajesz na "on". Pozycja "on" to pełne napięcie wyjściowe z RCA lub XLR bez płynnej regulacji głośności. Tu należy zaznaczyć że jeśli będziesz używać urządzenia jako przedwzmacniacz nie kombinuj z pozycją "on" bo poleci na przetworniki pełna moc końcówki czy wzmacniacza zintegrowanego. Więc można sobie niezłego bałaganu narobić, w łącznie z uszkodzeniem kolumn głośnikowych.

Auto play queen -> nie wiem ale to coś ma związek z biblioteką utworów n dysku lokalnym jak sądzę

Eversolo oryginal sampling... -> to jak wynika z opisu ma związek zaś z plikami DSD 

Edytowano przez vexmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2024 o 08:32, vexmen napisał:

Witam

 

Odnośnie mojego wcześniejszego postu chciałbym sprostować że problem ściszającego się kanału dotyczy końcówki mocy  Eversolo AMP-F2. Podłączyłem mojego innego dac-a Topping DX-5 i problem właśnie w niej jak się okazuje występuje. Napisałem już do suportu mają się tym zająć.

 

Pozdrawiam

Temat się wyjaśnił. Zakupiłem  źle wykonane kable xlr - zimny lut lub cokolwiek innego. Na nowych brak jakichkolwiek złych objawów niepoprawnego działania urządzeń. Już napisałem do suportu  i wyjaśniłem nieporozumienie.

 

Pozdro wszystkim userom Eversolo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
3 godziny temu, Slawko69 napisał:

Mam apke sterującą Eversolo na 2 telefonach -swoim i żony. Dziś żona słuchała muzy bez problemów. Jej telefon łączy się z urządzeniem. Mój telefon nie może się połączyć. Jak temu zaradzić?

Spróbuj go (telefon)wyłączyć i ponownie uruchomić, czasem pomaga.Sprawdź czy z wifi wszystko w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie ma nic gorszego niz chęć posłuchania muzyki i by to zrobić, należy wpierw wykonać tego typu akcje. Na szczęście moge co najwyżej wam współczuć. Nie ma to jak CD :)

Od wywyższania cd od streamu jest inny temat, tu dajmy cd spokój.

Osobiście mam koło 500płyt cd ,a ostatnią włączałem ponad 3 lata temu.

Nie ma to jak stream.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie ma nic gorszego niz chęć posłuchania muzyki i by to zrobić, należy wpierw wykonać tego typu akcje. Na szczęście moge co najwyżej wam współczuć. Nie ma to jak CD :)

Tablet za kilka stówek do obsługi streamingu i nie ma problemu różnych telefonów :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Na szczęście moge co najwyżej wam współczuć. Nie ma to jak CD :)

Troche sie zagalopowałem. Przepraszam. Mysle ze odpowiednim wpisem będzie "jestem pełen podziwu". 

  Pisałem o streamie i wadzie jaka wystepuje, bo dla mnie to wada. Dla przykladu... od pewnego czasu w moim wieloletnim tv zaczęła sporadycznie pojawiać sie usterka typu resetowanie w czasie pracy. Tv wieloletni i dopiero teraz zaczyna coś tam sie z nim dziać. Patrzac na ilosc roboczogodzin (chodzi non stop - yt, konsole, wieczorem filmy). A i tak ze wciąż wisi, to tylko dlatego że właśnie wisi przytwierdzony solidnie do ściany. Wiec chociaż emocjonalnie w tych "wrażliwych" momentach, mam ochote go "zmienić" (napisałem najdelikatniej jak potrafię) ilosc pracy z demontażem jakoś sprawia że wciąż go mam. Gdyby chodziło o sprzet postawiony na półce, pewnie szybko by "zniknął". 

W sprawie streamu...  Mam nadzieję ze ta usterka jest do naprawienia w jakiejs aktualizacji, bo są klienci (jak np. Ja) którzy nieprzepadaja za tym, gdy sprzet robi sobie "różne czary" i może to mieć wpływ w przyszłości na potencjalnego klienta.

  Warto o tym pisać mimo wszystko, sa to cenne informacje dla użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chmarski napisał:

@Chyba Miro 84 pod koniec zeszłego roku oddałem swojego Wiima Pro ojcu, bo mu się CD w jego all in one NADa popsuł.

No to też jest bolączką aio. Coś tam padnie i sprzet juz jakby mniej cieszy. Nie ma to jak segmenty. 🤪

Ps: moj cd to marantz 6004. Mozna sobie sprawdzić z którego jest roku 😎

Dodam tez że ani wzmak, ani cd jeszcze sie nie zepsuł 😜

 

Czyt. Nie był naprawiany.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dvd marantza też chyba 6000, ale już nie pamiętam dokładnie,kupiłem go by służył za transport doArcama.

Będę musiał go pewnie sprzedać za grosze , może komuś się sprzeda.Kupię Eversolo A8 i do niego dysk ssd i z pomocą nagrywarki Asusa wszystkie interesujące mnie płyty zgram sobie na dysk, i nawet do puszczania nie będę musiał płyt wyjmować z pudełek.

A co do tv to ja też mam w dużym pokoju(bo ciężko go nazwać salonem)już dość stary bo kupiony w 2012 roku tv Samsunga.Wtedy był to szczytowy model i kosztował 6 tys zł.Też wisi na ścianie, i po za tym, że ma stare kiepskie smart tv(zastąpione stickiem xiaiomi), to nie można mu nic zarzucić, wygląda bardzo dobrze bo ramki ma cieniutkie prawie takie jak te najnowsze, a odbiera rewelacyjnie.W sypialni mam oleda LG i nie widzę różnicy na korzyść tego LG. Pewnie zmienię go jak się popsuje.sprztnawprost.jpg.3da95265af948c641e6bcf5f30f124eb.jpguchwyttv.jpg.cc8aac49aa3b89924e8909a74a953f28.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...