Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ja mam dvd marantza też chyba 6000, ale już nie pamiętam dokładnie,kupiłem go by służył za transport doArcama.

Będę musiał go pewnie sprzedać za grosze , może komuś się sprzeda.Kupię Eversolo A8 i do niego dysk ssd i z pomocą nagrywarki Asusa wszystkie interesujące mnie płyty zgram sobie na dysk, i nawet do puszczania nie będę musiał płyt wyjmować z pudełek.

   

Zdrajca 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Kupię Eversolo A8 i do niego dysk ssd i z pomocą nagrywarki Asusa wszystkie interesujące mnie płyty zgram sobie na dysk, i nawet do puszczania nie będę musiał płyt wyjmować z pudełek.

Też Fajnie 👍ja ssd podłączyłem niegdyś z malina i DAC-iem m2tech (kopiowałem plyty), jednak porzuciłem temat przez volumio (obraziłem sie) 😜 a pozatym brakowało mi ceremoni "wkładania płyty" (zrozumieją to najszybciej tez użytkownicy "drapaków").

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Też Fajnie 👍ja ssd podłączyłem niegdyś z malina i DAC-iem m2tech (kopiowałem plyty), jednak porzuciłem temat przez volumio (obraziłem sie) 😜 a pozatym brakowało mi ceremoni "wkładania płyty" (zrozumieją to najszybciej tez użytkownicy "drapaków").

 

Rozumiem, ale mnie nie brakuje tej ceremonii.Po 35 latach mi się znudziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady!

Uważam, że to ostre przegięcie by porównywać wyjęcie płyty CD z pudełka i włożenie do napędu z całą przygodą związaną z drapakiem.

Drapak to jednak wyjęcie płyty z okładki, potem z koperty. Wstępne przedmuchanie, albo i głębsze wyczyszczenie płyty. Osadzenie na talerzu, uruchomienie talerza, (w niektórych drapakach weryfikacja czy talerz ma właściwą prędkość i ewentualne doregulowanie). Następnie mamy pochylenie się, albo kucnięcie przy podniesieniu ramienia i weryfikacja czy igła dobrze w rowek płyty trafi. Jak mamy pewność to opuszczamy igłę i powoli prostujemy się weryfikując jeszcze raz czy wszystko jest ok i udajemy się na miejsce odsłuchu. 

Po odsłuchu znowu kucamy lub się schylamy i podnosimy igłę. Delikatnie cofamy ramię na miejsce spoczynku. Zdejmujemy płytę i wkładamy ją do koperty a potem do okładki.

A co? Ja po telefon by streaming puścić nie muszę się trochę ruszyć? 

 

😜 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, tak się zastanawiam… 

Skoro eversolo można wykorzystywać jako preamp to może pozbyć się swojego wzmacniacza zintegrowanego (creek destiny). Mam eversolo podłączone do wzmaka po rca teraz i volume passtrough. Ale myślę, żeby kupić jakąś końcówkę mocy i sterować głośnością z eversolo. Jak dobry jest ten preamp w eversolo? Jak się spełni w tej roli? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mateolo2 napisał:

Słuchajcie, tak się zastanawiam… 

Skoro eversolo można wykorzystywać jako preamp to może pozbyć się swojego wzmacniacza zintegrowanego (creek destiny). Mam eversolo podłączone do wzmaka po rca teraz i volume passtrough. Ale myślę, żeby kupić jakąś końcówkę mocy i sterować głośnością z eversolo. Jak dobry jest ten preamp w eversolo? Jak się spełni w tej roli? 

Zależy czego oczekujesz niestety żaden preamp z takich urządzenia nie jest aż tak dobry jak gole preampy dobrej klasy. Przerobiłem kilka cyfrowych z DACów i mimo że w Exogalu jest całkiem niezły to nie tak klasa co dobry pre dedykowane. Wzmacniacz zintegrowany też zapewne zagra lepiej niż opcja o której piszesz. Przed sprzedażą integry przesłuchaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukiel84 napisał:

Nie wiem czy mogę zapytać w tym temacie,zapytam,ma może Ktoś końcówkę mocy emotive basx a2 do eversolo dmp A6? stoję przed zakupem  i się zastanawiam nad emotivą, nad c368 i eversolo amp F2.

Szczerze mowiąc kolega kupił teraz i  testował eversolo amp F2. Jako źrodło Volumio Primo więc podobnie cyfrowy volume jak Eversolo A6. Nie był zbyt zadowolony, więc podrzuciłem mu mojego starego Arcama A29 którego szkoda mi było trochę sprzedać i okazało się że Arcam gra o niebo lepiej pod każdym względem. Amp F2 wrócił w sobotę do supermarketu w którym go wziął. To przeciętne granie dla niezbyt dużo wymagających. Ani uderzenia, ani dynamiki, z barwą jeszcze w miarę bo to Primo ma bardzo ładnie, kolorowo grającego daca. Miał kiedyś Emotive i tez oddał, ponoć było jeszcze gorzej.

Miał też jakąś polską konćówkę i ona grała z kolei świetnie, ale się psuła co chwilę, więc w sumie można i sterować streamerkiem.

Możliwe że F2 by zagrał lepiej z jakimś porządny pre, a nie streamerkiem.

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

Jak się spełni w tej roli? 

zapewne średnio ;) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

Słuchajcie, tak się zastanawiam… 

Skoro eversolo można wykorzystywać jako preamp to może pozbyć się swojego wzmacniacza zintegrowanego (creek destiny). Mam eversolo podłączone do wzmaka po rca teraz i volume passtrough. Ale myślę, żeby kupić jakąś końcówkę mocy i sterować głośnością z eversolo. Jak dobry jest ten preamp w eversolo? Jak się spełni w tej roli? 

Chyba ten preamp nie jest z najwyższej półki, przynajmniej tak o ty z modelu droższego A8 wypowiadał się gościu w filmiku, a on nie leje wody tylko pisze jak jest.To podejrzewam, że w A6 on lepszy niż w A8 nie będzie.

Wrzucam filmik, napisy polskie można sobie włączyć i w ustawieniach wybrać język polski.

 

Też już od paru osób słyszałem że końcówka mocy Eversolo F2 gra bardzo " cieniutko" i nie jest warta zainteresowania.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który kombajn pokroju eversolo gra super jako pre?  

Myślę że żaden 🤷🏿‍♂️

Wolałbym jakiś staroć pre od Rotela lub audiolaba .

 

Dlaczego nie atakuje się końcówek firm z tradycjami,typu Atoll np model am100 .

Ta końcówka na start to już coś .

A nie wynalazki typu eversolo emotiva czy nie specjalny podstawowy Nuprime sta9 .

Pzdr 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czekam 🤨

Jeśli ktoś nie wie że jego Integra ma wejście bezpośrednio na końcówkę mocy i zadaje  dla mnie głupie pytania ,  jednocześnie uważając się za znawcę .

Sorry Mateusz , zawsze uważałem, zresztą nie tylko ja że figurant z Ciebie  i guzik tam wiesz ,  kolejny raz mnie w tym utwierdzasz .

Najlepsze z tego wszystkiego jest to że sporo takich tu na forum i to jest najnormalniej śmieszne . 

Pzdr 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mateolo2 napisał:

Słuchajcie, tak się zastanawiam… 

Skoro eversolo można wykorzystywać jako preamp to może pozbyć się swojego wzmacniacza zintegrowanego (creek destiny). Mam eversolo podłączone do wzmaka po rca teraz i volume passtrough. Ale myślę, żeby kupić jakąś końcówkę mocy i sterować głośnością z eversolo. Jak dobry jest ten preamp w eversolo? Jak się spełni w tej roli? 

Akurat Eversolo nie jest najlepszym PRE

A modelu A6 lekko mowiać jest przecietny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...