Skocz do zawartości

Wybór odtwarzacza sieciowego


Albert v B

Recommended Posts

Dzień dobry - witam wszystkich uczestników Szacownego Forum!

Proszę o wsparcie i radę w zakresie wyboru odtwarzacza sieciowego. Jestem w trakcie wymiany praktycznie wszystkiego, co u mnie do tej pory grało (CD, DVD i Ampli - wszystko od Yamahy oraz Tannoy Mk2). Patrząc na to, co jest/będzie najczęściej używane - zacząłbym od sieci. Wiadomo: Tidal, Spotify, Apple + wszystkie CD zarchiwizowane na "jabłuszku". Jak zwykle wszystko rozbija się o budżet. Teraz do wydania 2,5 do 3,5 k. W skali najbliższych 6-10 miesięcy w sumie mógłbym przełknąć kwotę +/- 10k. Wydaje mi się, że takie podzielenie zakupów daje szansę na istotne podniesienie poziomu zakupów. (raczej u mnie wszystko działa długo - CD odszedł do krainy wiecznego odsłuchu mocno po pełnoletności;  ampli ciągle daje radę, ale wiem, że jego czas nadchodzi).

Pytanie czy warto jest mocno inwestować w odtwarzacz sieciowy - jeśli tak, to co polecacie? Czy też może zaoszczędzić i dołożyć do wzmacniacza lub CD i przyspieszyć zakupy?

A może dać się przekonać sprzedawcom i przemyśleć coś w stylu sieć&wzmacniacz w jednym (DENON PMA-900 HNE lub coś podobnego? - co Waszym zdaniem było by godnego uwagi w tym wariancie?).

Pokój to 22 m2 z jedną ścianą z oknami, standardowo umeblowany (komoda, stół, witryna, szafka RTV). Ewentualność głośników bezprzewodowych ma znaczenie w całości zestawu. 

Pozdrawiam i dziękuję za ew. sugestie

Albert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli będziesz rozwijał system, to przemyślałbym odsłuchanie już teraz większych zestawów w zakładanym końcowym budżecie.

Opcji masz bardzo wiele, zależnie od tego, w jakim stopniu będziesz chciał ingerować w resztę systemu. Od niedrogich streamerów jak Taga Harmony TWA-10B, Octavio Stream, WiiM Pro, przez te, które mieszczą się w zakładanym budżecie jak Cambridge AXN10, ew ciut mniejszy i tańszy MXN10. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytre... Tak uczynię, dzięki. Wymyślę kilka całych zestawów i ruszę na odsłuch.

A z tych nieco droższych opcji streamerów poza Cambridge: NODE, Audiolab? Czy może wybrać coś z listy: Taga Harmony TWA-10B, Octavio Stream, WiiM Pro a zaoszczędzony 1,5 k dołożyć do innego elementu? Jako absolwent ekonomii zastanawiam się gdzie zainwestowana złotówka przyniesie największy odczuwalny efekt... 😉

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Albert v B napisał:

Czy może wybrać coś z listy: Taga Harmony TWA-10B, Octavio Stream, WiiM Pro a zaoszczędzony 1,5 k dołożyć do innego elementu? Jako absolwent ekonomii zastanawiam się gdzie zainwestowana złotówka przyniesie największy odczuwalny efekt... 

Złotówki najlepiej inwestować w kolumny i akustykę. Jako ekonomista nie możesz postąpić inaczej;) 

A przy wyborze odtwarzacza zwróć największą uwagę na funkcjonalność, obsługę, stabilność działania i niezawodność. Różnie z tym bywa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obydwie rady wyżej są trafne.

Na początek nie musisz mieć wcale streamer jeżeli masz komputer i np wejście USB w DAC.

Kiedy zainwestujesz i dobierzesz już sprzęt bliży docelowemu wtedy streamer to naturalny kolejny ruch bo jest po prostu wygodniej i ładniej :)

Mając zadbaną akustykę, dobrze dobrane kolumny a może i subwoofer, wzmacniacz nawet dziadek chromecast audio zagra fajnie.

Odwrotnie mając bardzo drogi streamer kiedy reszta  kuleje to mija się z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Złotówki najlepiej inwestować w kolumny i akustykę. Jako ekonomista nie możesz postąpić inaczej;) 

A przy wyborze odtwarzacza zwróć największą uwagę na funkcjonalność, obsługę, stabilność działania i niezawodność. Różnie z tym bywa. 

Patmietajac przy tym, ze w typowych sytuacjach mieszkaniowych to akustyka wyznaczy granice, gdzie inwestowanie w kolumny nic nie przyniesie w zamian pozytywnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Nie zamiast, ale tak „obok” zachęcam do spróbowania jako streamer użyć laptop. Chyba jeszcze masz jakiegoś po szkole😉 

Kiedy ja kończyłem szkoły, to na topie były ZX i Amiga...🤫

Kłopot z tym wymieraniem posiadanego zestawu. Działający Ampli + 2 Tannoye dają szansę na posłuchanie czegoś więcej niż telefonu na słuchawkach i to stosunkowo szybko jeśli na początek kupię streamer. Ale podoba mi się rada z tym odsłuchaniem "docelowych zestawów". Teraz z jednej strony "funkcjonalny i stabilny w pracy streamer" aby od czegoś zacząć, a jednocześnie "wymyślę sobie" jakieś wymarzone zestawy i pomęczę dystrybutorów

5 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Patmietajac przy tym, ze w typowych sytuacjach mieszkaniowych to akustyka wyznaczy granice, gdzie inwestowanie w kolumny nic nie przyniesie w zamian pozytywnego.

Ta akustyka ma często na imię Żona + dzieci (choć te akurat słuchają równie dużo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Patmietajac przy tym, ze w typowych sytuacjach mieszkaniowych to akustyka wyznaczy granice, gdzie inwestowanie w kolumny nic nie przyniesie w zamian pozytywnego.

Jakiś taki dzisiaj wyciszonym, spokój czuję, prawie melancholia. Aż dopiero Twój wpis mną poruszył. Niby coś tam przeczytałem, dowiedziałem się, doświadczyłem, ale nie mogę się nadziwić w jak genialny sposób to ująłeś. Gratuluję sobie, że przeczytałem. Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Albert v B napisał:

Działający Ampli + 2 Tannoye dają szansę na posłuchanie czegoś więcej niż telefonu na słuchawkach i to stosunkowo szybko jeśli na początek kupię streamer

Jeżeli na początek po prostu chcesz dodać sieć do obecnego zestawu to proponuję coś prostego i funkcjonalnego.

Wiim Pro to byłby mój typ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz fajną kolekcję CD (jest na to szansa) to ja bym się nie poddawał i kontynuował tę drogę z nowym odtwarzaczem. A streamer możesz kupić bez wodotrysków. Taki Wiim Mini działa świetnie a kosztuje grosze.

Ale jak piszą koledzy, to kolumny i akustyka dadzą Ci brzmienie. Pozostałe elementy co najwyżej wygodę i święty spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Streamer znajdę w cenie na dziś (dyskusja o Wiim jakoś mnie nie zachęciła do tego modelu, ale może w kontekście ceny innych padnie na niego? X-kom mam pod domem). Potem dokupię resztę i choć zgodnie z radą powyżej najuważniej przyglądnę się głośnikom, to chyba zaraz po streamerze kupię  CD (bo ten brak mi doskwiera bardziej niż niedoskonałość dźwięku ze starego ampli i jeszcze starszych ale działających głośników) - pospieszne rozrywanie folii na nowej płycie i zapach nowej wkładki ma jednak więcej uroku niż używanie lupki w Tidalu czy innym Amazonie 😁.

Dobrego dnia dla Wszystkich.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2023 o 12:36, Tomasz S. napisał:

Moim zdaniem obydwie rady wyżej są trafne.

Na początek nie musisz mieć wcale streamer jeżeli masz komputer i np wejście USB w DAC.

Kiedy zainwestujesz i dobierzesz już sprzęt bliży docelowemu wtedy streamer to naturalny kolejny ruch bo jest po prostu wygodniej i ładniej :)

Mając zadbaną akustykę, dobrze dobrane kolumny a może i subwoofer, wzmacniacz nawet dziadek chromecast audio zagra fajnie.

Odwrotnie mając bardzo drogi streamer kiedy reszta  kuleje to mija się z celem.

No prosze i dziekuje!

Trzy razy pytalem,watek nawet zalozylem,a tu nagle odpowiedz spadla z nieba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...