Skocz do zawartości

ELAC Vela 407 i alternatywa?


Miras23

Recommended Posts

Dnia 20.04.2023 o 21:43, WaldeMAR napisał:

Dziwne, że dystrybutor Elaca nie polecił Ci B&W, które osobiście lubię ale zdaje sobie sprawę, że są i gusta i guściki.

Nie słuchałem natomiast tej Veli więc nie wiem co potrafią. Dodam od siebie głośniki Klipsch 8060FA jeśli zależy Ci na mocnym basiorze.

Zdarza się, że proponujemy rozwiązanie w oparciu o B&W, ale tutaj kolega Miras ewidentnie jest sfokusowany na model Vela 407. Przygotowaliśmy już ofertę, zobaczymy jaka będzie odpowiedź :):):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2023 o 22:07, Karmel napisał:

Hegla nigdy nie słuchałem. Sugeruję się tylko opisami w prasie i stąd też moje „…sygnatura chyba zbliżona…”. Ale możesz rozwinąć myśl - jak opisałbyś brzmienie jednych i drugich? 

Hegel jest każdy ciekawy. Dawno temu maiłem model H80. To ten model zaszczepił mnie sentymentem do tej marki. Potem już było długo nic, aż w końcu robię od niedawna przymiarki do modelu H95 lecz nie wiem na ile będzie to poprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy Ci wypożyczyć za kaucją model H95 i sobie przetestujesz w domowych warunkach. Jeśli czułbyś się na siłach to za trochę większe pieniądze jest model H120 :):):)

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/hegel-h120-czarny.html  nie chcemy robić ochoty, hehe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Możemy Ci wypożyczyć za kaucją model H95 i sobie przetestujesz w domowych warunkach. Jeśli czułbyś się na siłach to za trochę większe pieniądze jest model H120 :):):)

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/hegel-h120-czarny.html  nie chcemy robić ochoty, hehe.

 

Dziękuję za propozycję. Zastanowię się. 

Przeglądając zdjęcia w internecie, to urządzenia są bardzo podobne. Jakie są różnice?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WaldeMAR napisał:

Dziękuję za propozycję. Zastanowię się. 

Przeglądając zdjęcia w internecie, to urządzenia są bardzo podobne. Jakie są różnice?

Topologia jest dość podobna, to prawda. Lecz w brzmieniu można wyczuć pewne zmiany, jak kontrola basu oraz zwartość dźwięku. Dodatkowo dochodzi trochę większa moc na kanał, metalowy panel z przodu oraz metalowy pilot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miras23 napisał:

Panowie, 

Wybór padł na Vela 408 w kolorze czarny lakier. Dziękuję za pomoc i zaangażowanie.

Q21 dzięki, jednak Elaci były mi bliższe.

Cieszymy się!  Mam nadzieję, że koledzy z Tophifi Łódź w miły sposób ugościli Cię w swoich progach :):):)

Pamiętaj żeby dobrze wygrzać te kolumny, 200 godzin będzie optymalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz. Ja nawiązywałem do tego co przeczytałem w tym opisie załączonym przez Ciebie. Tam nie było żadnej złośliwości wobec Ciebie......

Wiesz, źle świadczyłoby by o sprzęcie za 46 tysięcy zł , gdyby grał gorzej od Yamszki za tysięcy 12....Nie wiem czy tak jest, bo Hegla nie testowałem, rozumiem jednak ,że Ty tak, skoro tak twierdzisz.

Ale wiem na pewno , że Yamaszka wygląda zdecydowanie lepiej niż wspomniany Hegel...  :) Bo to widzę bez testowania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@terracan1929 Sparafrazowałem jedynie Twoje słowa na bardziej dosadne. Myślę, że mam do tego prawo, ponieważ posiadając Yamahę oraz Hegla nie muszę się domyślać w temacie różnic między nimi jak Ty, ale znam je z autopsji. A co do buczenia, celowo podałem ten link ponieważ wystarczająco wyraźnie są tam podane przyczyny jego występowania, co je powoduje i w jaki sposób można uniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grzegorz. napisał:

Sparafrazowałem jedynie Twoje słowa na bardziej dosadne. Myślę, że mam do tego prawo, ponieważ posiadając Yamahę oraz Hegla nie muszę się domyślać w temacie różnic między nimi jak Ty, ale znam je z autopsji.

Ja nie musze niczego parafrazować. Moja Yamszka gra zajefajnie i cieszy uszy me. I w życiu nie przesiadłbym się na Hegla.

Jeszcze raz powtórzę. 

32 minuty temu, terracan1929 napisał:

źle świadczyłoby by o sprzęcie za 46 tysięcy zł , gdyby grał gorzej od Yamszki za tysięcy 12....

 

I jeszcze jedno.

Jakie to są fajne sprzęty, gdy nie siedzi się za blisko, aby słyszeć trzeszczące trafo, albo nie kręci gałką, aby poczuć, że ta jest koślawa"....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 21.04.2023 o 19:24, kiki2010 napisał:

To jest chyba jakiś żart. Hegel i Primare to zupełnie dwa inne światy, gdzie Rzym a gdzie Krym.  

Zawsze wydawało mi się, że te marki grają, że tak powiem, w jednym ugrupowaniu. Nawet jeżeli jeden to klasa AB a drugi to klasa D. 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel z elaciem to naprawdę świetne połączenie co prawda słuchałem ich w połączeniu z 390 ale było to świetne połączenie, dużo dynamiki i super kontrolowany bass a Elaci potrafią nim dobrze łupnąć wiec kontrola hegla idealnie z nimi pasuje. Gratuluje super wyboru na pewno będą długo służyć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...