Skocz do zawartości

Denon dra 800h


Krzysztof5390

Recommended Posts

Witam mimo pomocy internetu orwz instrukcji obsługi nie potrafię w tym amplitunerze uruchomić odtwarzania poprzez usb  trzeba wpisać jakąś nazwę i tego nie ogarniam druga sprawa zmiana impendacji kolumn jak to zrobić radio internetowe narazie zostawiam nie będzie działało trzeba opłacić fm działa bez problemu ale dab już nie wogóle nie wyszukał żadnych stacji a stary amplituner robił to bez problemu antena televes na dachu zewnętrzna  bardzo prosiłbym o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak miałem wzmacniacz denona pma600 do tego heco aurora 300 i grało to tak sobie oddałem wzmak kupiłem dra 800h i to ma moc przy 8 omach 140w co do różmicy w brzmieniu na plus dla dra 800h 3 lata temu miałem zestaw marantza pm 6005 oraz odtwarzacz soeciowy 6005 i to też tyłka nie urywało ten denon gra o niebo lepiej a już na direct czy pure direct bomba do tego mam sub jamo 210 który uzupełnia całość i jak dla mnie jest git takie uwagi że coś ma tam za dolara uważam za złośliwe.

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

- widocznie nie łapie zasięgu DAB. Tam jest moduł radiowy za dolara.

- Zmiana impedancji: https://manuals.denon.com/DRA800H/NA/EN/DRDZSYrhoargxb.php

- pewnie masz zły dysk: https://manuals.denon.com/dra800h/EU/EN/GFNFSYrovixdpl.php

Piotrek

Prosiłem o pomoc a nie złośliwe uwagi!!!

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

- widocznie nie łapie zasięgu DAB. Tam jest moduł radiowy za dolara.

- Zmiana impedancji: https://manuals.denon.com/DRA800H/NA/EN/DRDZSYrhoargxb.php

- pewnie masz zły dysk: https://manuals.denon.com/dra800h/EU/EN/GFNFSYrovixdpl.php

Piotrek

Co ma zmiana impendacji do odbioru dab??? Nic 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba coś źle zrozumiałeś Piotra..
Pytałeś jak zmienić impedancję więc podał Ci linka do manuala jak to zrobić (co tu więcej chcieć?)
Napisałeś też że nie umiesz uruchomić odtwarzania z USB - też dostałeś linka do manuala i jeszcze jesteś oburzony.. (Piotr napisał Ci że możesz mieć zły dysk np. sformatowany w inny sposób niż fat32 czy ntfs, może mieć zbyt dużą pojemność przez co nie jest obsługiwany, albo wsadzasz tam np dysk HDD pod USB3.0 wtedy też będzie problem bo zasilanie go może nie udźwignąć) Więc podaj konkretnie jaki dysk wpinasz a najlepiej na próbę wepnij inny.

Co do DABa to sprawdź na innej antenie lub choćby jakimś kabelku 
Ps. kości od DABa to naprawdę tanie chińskie elementy więc się nie stresuj:)
Nikt Ci nie powiedział że DRA800 to zły amplituner (kwestia tego co kto lubi w dźwięku) np. Jak dla mnie gra spoko ale nie powiedziałbym że lepiej od PMA 600ne :)
No  i na tą moc nie patrz, bo producent tam przyoszczędził na chłodzeniu jak i zasilaniu (przy 8 omach ma fajnego kopa, niestety gdzieś w testach wyszło że przy 4 omach przysida i to ZNACZĄCO) a aurory 300 jak dobrze pamiętam mają realnie 4 omy (w ogóle nikt już praktycznie nie robi kolumn 8 om)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2023 o 19:43, Bartek_86 napisał:

Kolego chyba coś źle zrozumiałeś Piotra..
Pytałeś jak zmienić impedancję więc podał Ci linka do manuala jak to zrobić (co tu więcej chcieć?)
Napisałeś też że nie umiesz uruchomić odtwarzania z USB - też dostałeś linka do manuala i jeszcze jesteś oburzony.. (Piotr napisał Ci że możesz mieć zły dysk np. sformatowany w inny sposób niż fat32 czy ntfs, może mieć zbyt dużą pojemność przez co nie jest obsługiwany, albo wsadzasz tam np dysk HDD pod USB3.0 wtedy też będzie problem bo zasilanie go może nie udźwignąć) Więc podaj konkretnie jaki dysk wpinasz a najlepiej na próbę wepnij inny.

Co do DABa to sprawdź na innej antenie lub choćby jakimś kabelku 
Ps. kości od DABa to naprawdę tanie chińskie elementy więc się nie stresuj:)
Nikt Ci nie powiedział że DRA800 to zły amplituner (kwestia tego co kto lubi w dźwięku) np. Jak dla mnie gra spoko ale nie powiedziałbym że lepiej od PMA 600ne :)
No  i na tą moc nie patrz, bo producent tam przyoszczędził na chłodzeniu jak i zasilaniu (przy 8 omach ma fajnego kopa, niestety gdzieś w testach wyszło że przy 4 omach przysida i to ZNACZĄCO) a aurory 300 jak dobrze pamiętam mają realnie 4 omy (w ogóle nikt już praktycznie nie robi kolumn 8 om)

Sprzedałem za 2300zł straciłem 500zł a kupiłem do cxnv2 wzmacniacz cambridge cxa81 5290zł lubię czarny więc oba klocki w opcji black limited razem prawie 11tyś poszło ico i powiem wam że w porównaniu do tego denona dra 800h tyłka nie urywa ale jestem zadowolony black wygląda naprawdę efektownie trochę żre ten wzmwcniac 750w oddaje przy 8 omach 85w na kanał koniec problemów ti wszystko działa żadnych pytań sprawę załatwiłem w 1 dzień.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zrozumieć to co chcesz przekazać. Piotr chcial Ci pomóc a Ty wyskoczyłeś z pretensjami , gdzie tylko pokazałeś, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Zmieniłeś na CA i tyłka nie jrywa ale jesteś zadowolony ... No tu brak komentarza. Wydałeś 11 tysięcy i załatwiłeś sprawę w jeden dzień ale tyłka nie urywa więc problemu nie rozwiązałeś, ale nie wiemy jakienmasz kolumny czego Ci brakowało. Ja uważam, że ami problemu nie rozwiązałeś ani nie jesteś zadowolony także, poza wydaną gotówką nic nie zrobiłeś. No cóż każdy ma inną drogę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga porządkowa do autora wątku:

proszę stosuj interpunkcję, tak będzie czytelniej dla wszystkich.
Trzy Twoje wpisy - i tylko po 1 kropce na koniec 😞

Przecież Koledzy starali się pomóc i udzieli Tobie kilku wskazówek, a Ty narzekasz na Nich.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2023 o 12:03, Krzysztof5390 napisał:

Prosiłem o pomoc a nie złośliwe uwagi!!!

To jest pomoc. W którym miejscu jest złośliwa uwaga?

Dnia 1.05.2023 o 12:03, Krzysztof5390 napisał:

Co ma zmiana impendacji do odbioru dab??? Nic 

Pytałeś o różne rzeczy to w punktach Ci odpisałem. Co z Tobą? :/

12 godzin temu, Krzysztof5390 napisał:

Sprzedałem za 2300zł straciłem 500zł a kupiłem do cxnv2 wzmacniacz cambridge cxa81 5290zł lubię czarny więc oba klocki w opcji black limited razem prawie 11tyś poszło ico i powiem wam że w porównaniu do tego denona dra 800h tyłka nie urywa ale jestem zadowolony black wygląda naprawdę efektownie trochę żre ten wzmwcniac 750w oddaje przy 8 omach 85w na kanał koniec problemów ti wszystko działa żadnych pytań sprawę załatwiłem w 1 dzień.:)

Widze że oceniasz sprzet po Watach które rzekomo generuje.

To nie jest kąśliwa uwaga. Ale

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/3184-denon-dra-800h

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3251-cxa81

Zobacz co się dzieje przy 4 omach na obu tych urządzeniach. A podpowiem Ci Twoje kolumny nie są 8 omowe :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zobacz co się dzieje przy 4 omach na obu tych urządzeniach. 

Ale tylko, jak przełączy pstryczek na 4 omy. Jak się do niego nie będzieł zbliżał to spadek mocy nie nastąpi. Będzie wprost przeciwnie. 

Ale to i tak bez znaczenia, skoro w praktyce będzie, niezależnie od impedancji kolumn, wykorzystywał jedynie parę watów z tej maksymalnej mocy. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Ale tylko, jak przełączy pstryczek na 4 omy. Jak się do niego nie będzieł zbliżał to spadek mocy nie nastąpi. Będzie wprost przeciwnie. 

Ale to i tak bez znaczenia, skoro w praktyce będzie, niezależnie od impedancji kolumn, wykorzystywał jedynie parę watów z tej maksymalnej mocy. 

Ale wtedy Denony się bardzo grzeją. A widzimy chociażby tu na forum jak są potem te sprzęty postawione. Nie wróży to za wiele.

Kolega skupił się na mocy stąd taki przykład.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To jest pomoc. W którym miejscu jest złośliwa uwaga?

Pytałeś o różne rzeczy to w punktach Ci odpisałem. Co z Tobą? :/

Widze że oceniasz sprzet po Watach które rzekomo generuje.

To nie jest kąśliwa uwaga. Ale

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/3184-denon-dra-800h

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3251-cxa81

Zobacz co się dzieje przy 4 omach na obu tych urządzeniach. A podpowiem Ci Twoje kolumny nie są 8 omowe :)

 

 

Mylisz się są.

21 minut temu, Kraft napisał:

Jak będzie grał jednym watem? Wątpię. 

Zdziwisz się ale denon się nir grzał był letni daleko mu było do grzania się l.

26 minut temu, Kraft napisał:

Jak będzie grał jednym watem? Wątpię. 

Zdziwisz się ale denon się nir grzał był letni daleko mu było do grzania się l.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Krzysztof5390 napisał:

w porównaniu do tego denona dra 800h tyłka nie urywa

No to nie wiem czego oczekiwałeś, ale różnica w brzmieniu tych klocków jest duża. Przeszedłem dokładnie taką samą drogę dra800h -> CXA więc wiem o czym piszę.
Może problemem są kolumny, repertuar albo słuch 😉 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie kosiarkę zajebiscie mi się nią jeździło po działce przesiadłem się na traktor bo lubię czerwony kolor nie jest lepiej ale że jest czerwony to i tak mi się podoba chciałbym też żeby sprzęt podlewał ogród ale nie wiem skąd wiać wodę nie odpisujcie bo i tak wiem że nie pomożecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, KrólKiczu napisał:

... chciałbym też żeby sprzęt podlewał ogród ale nie wiem skąd wiać wodę nie odpisujcie bo i tak wiem że nie pomożecie. 

Sebastian - nie słuchaj Jarka, SCM7 nie nadają się do ogrodu! Bo jak wyrzucisz głośniki to wejdzie tam tylko 7 litrów wody - więc co to za podlewanie?

Altusy 300 będą dużo lepsze - i nie przepłacisz! A poza tym postawisz na jednej kolumnie chyba ze 40 puszek, więc na dłużej starczy.

Pozdrawiam
PS.  Zrobił się radosny OT, no ale to jest konsekwencja poprzednich wypowiedzi 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PorkOne napisał:

No to nie wiem czego oczekiwałeś, ale różnica w brzmieniu tych klocków jest duża. Przeszedłem dokładnie taką samą drogę dra800h -> CXA więc wiem o czym piszę.
Może problemem są kolumny, repertuar albo słuch 😉 ?

Różnica jest nie powiem ale nie tak duża jak się spodziewałem co do kolumn brzmieniowo bardzo mi pasują denona słucham od 12 lat i może tu jest problem trzeba się przestawić czas zrobi swoje co do denona 800h mimo wielu niepochlebnych opini nie mam nic do zarzucenia temu amplitunerowi może poza tym że radio internetowe trzeba opłacać ale brzmieniowo jest ok tego klocks trzeba posłuchać a wiele osób tutaj pisze opinię opierając się na specyfikacji i suchych faktach niestety.

21 godzin temu, Dedal75 napisał:

No i jamo sub210 -tak sobie się sprawuje w KD to w stereo pewnie jest tylko gorzej .

W stereo sprawuje się bardzo dobrze wygrzał się misłem 14 dni na zwrot nie zwracałem bo zgrał się bardzo ładnie trzeba poświęcić trochę czasu na regulację do własnych preferencji ale gra super 200w robi swoje u mnie chodzi na połowie mocy nic nie ustępuje subwooferowi  klipsch cinema 1200 tu mam zestaw pod tv listwa bar 2 kolumny efektowe i sub jedynie mocą ktoś powie soundbar doradzam posłuchać to już nie soundnar a kino domowe ale tego trzeba posłuchac a nie pisać i powielać opinię innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...