Skocz do zawartości

Męska odzież, buty i dżinsy które przetrwają wieki.


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
8 minut temu, Rega napisał:

osztowały majatek (jak dla mnie - nastolatka w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku). A były to SUPER RIFLE.

Super!  Pamiętam stare marki i dżinsy z pewexu albo przywiezione z hameryki. Pamiętam jak znalazłem (chyba 40 lat temu) w szafie rodziców jakąś dzinsową kurtkę, chyba Rifle to było albo Wrangler. Piękna i bajeczna, pamiętam do dziś. Jumnąłem ją z szafy i poprzerabiałem. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych spodni poczatkowo byłem bardzo niezadowolony bo były jakieś takie nijako szare, a wszyscy kumple nosili Wranglery, które były niebieskie właściwie od samego kupna. Najprawdopodobniej jakieś marnej jakości. Dopiero potem okazało się , ze moje sa piękne indygo a ich już niestety wyblakły i były bardziej białe niż indygo😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dżinsy barwione oryginalnym roślinnym indygo  są badzo ciemne kiedy nowe, takie bure nawet. Jednak po jakimś czasie wychodzi fajny granatowy/niebieski kolor i piękne wytarcia. Sztuczne barwniki indygo nie mają polotu ani szans z naturalnym roślinnym barwnikiem indygo. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
11 minut temu, Adi777 napisał:

No dobra, a buty?

Jeśli rzeczywiście Ci na tym zależy i masz taką potrzebę to firma White's uszyje Ci buty na wymiar pod Twoją stopę. Załóż konto na ich stronie a oni wyślą Ci kilka pytań i  zajmą się resztą. Obmierzysz swoje stopy w każdym wymiarze i oni uszyją buty specjalnie dla Ciebie. Ja mam już swój profil/konto u nich, są tam zapisane wszelkie wymiary mojej stopy. 

https://whitesboots.com/fitting/

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

@Bebop Zapewne sporo jest dobrych marek butów i ciuchów, ale czy nie uważasz, że lepiej jest zamówić je sobie na wymiar? Teoretycznie powinno być wygodniej. Czy lepiej jakościowo? Tego nie wiem. Pewnie zależy od konkretnej marki.

O, takie coś mi się podoba. Proste i eleganckie. 

image.png.9ce23fba9baba1df75ce62a49b579465.png

 

Popularne sztyblety.

Większość marek ma w swojej ofercie, patrz Lasocki, Badura, Wojas, Kazar itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DiBatonio napisał:

Popularne sztyblety.

Większość marek ma w swojej ofercie, patrz Lasocki, Badura, Wojas, Kazar itp.

Kiedyś na Zalando były fajne buty w takim stylu, z Hiszpanii, prawdopodobnie Lottusse. Pamiętam, że były w całości ze skóry. Chyba coś koło 500 Euro kosztowały, ale już ich nie ma. Ewentualnie była to inna marka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adi777 napisał:

Kiedyś na Zalando były fajne buty w takim stylu, z Hiszpanii, prawdopodobnie Lottusse. Pamiętam, że były w całości ze skóry. Chyba coś koło 500 Euro kosztowały, ale już ich nie ma. Ewentualnie była to inna marka.

Wymienione marki też mają obuwie ze skóry m.in. wspomniane sztyblety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie się wydaje czy nie ,ale jakość butów "popularnych" czyli wszelako sportowe reebok,nike,puma,adidas itp. poleciała w dół ? Obecnie po 7msc moje zwykłe czarne reeboki wyglądają jak na śmietnik , eko dziadowska skóra , masakra. Mam też bardzo fajne reeboki do koszykówki z lat 90 , pełna gruba skóra , buty zaorane graniem , wycieczkami górskimi - wyglądają lepiej i się nie rozpadają jak te "nowe" ;)

Sytuację poratowały pełno skórzane buty od jakiegoś PL producenta znanego (2x droższe niż obecne sport dziadostwa) btw te nowe reeboki kosztowały tyle samo co te z przed jakiś 25 ... cóż
Co do odzieży też widzę znaczący spadek jakości , nie wiem czy ktoś pamięta markę STARTER (odzież sportowa , często drużyn nba,nfl,nhl,itp.) - krótkie spodenki przeżyły ponad 15lat intensywnego użytkowania.

Dżinsy marketowe h&m czy inny taki c&a nawet nie wymagają komentarza , nie opłaca się tego kupować ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk  Masz rację w tym co piszesz. 

Ja rozumiem, że nie każdego stać na buty czy inną odzież  za 1.5k lub 4k pln a może i więcej.    Są też tacy których stać ale i tak kupią tanie, nie wnikam.  Mnie nie stać na tanie buty które się rozlecą po sezonie czy dwóch. Wszystkie buty o których wspominałem wytrzymają nawet 20 lat, jeśli podeszwa się zużyje można ją wymienić bo jest przyszywana. Biorąc pod uwagę ile lat mogą posłużyć droższe buty, finalnie nie wychodzi tak drogo. 

W moim przypadku dochodzi jeszcze fakt, że po spróbowaniu tych "lepszych" dostałem lekkiego hopla i nie chcę już wracać do tzw "popularnych".  Warto czasem zaszaleć i mieć coś super fajnego na długie lata. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

The Legend of White's Boots

As the legend goes, Edward White established a one man shoe shop in Connecticut before the Civil War. He was the first of three generations of bootmakers to span from 1853 to 1972—a remarkable feat for a family business in America. Edward never dreamed the ‘White boot’ would soon be a source of pride to lineman and log drivers and smokejumpers in the Pacific Northwest. His only dream was to make a good boot and get paid for it.

 

https://whitesboots.com/our-legacy/

legend-of-whites-large-image.jpg

logger-history-body-2.jpg

anatomy-of-a-legend.jpg

 

4Q-whites-engineer-blog-feature.jpg

 

4Q-blog-body-fullwidth.jpg

 

Tyle lat i ciągle topowa amerykańska marka butów. Fascynujące. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Część mojego zestawu pucybuta. Saphir - to moim zdaniem najlepsza na świecie marka produktów do pielęgnacji butów. 

20230723_154350.jpg.5553d6caa87a88dd6e97570670397e15.jpg

Brązowe dostają zawsze tylko mink oil - bo chcę ,żeby były matowe i lekko porysowane.

Czarne krem renowacyjny Saphir + odrobinę wosku Saphir na noski i pięty - dla lekkiego połysku. 

Wygląd butów można zmieniać wedle upodobania. 

20230723_161126.jpg.bd2bf9fa811722438969f34e0e1d6d27.jpg

20230723_161102.jpg.3bc4f868491c85f53c91f23580a303f7.jpg

20230723_161345.jpg.bfb9530577fbf26479d7e5fe2532f6af.jpg

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tzw. sztruksy. Większość z nas miała chociaż jedną parę w życiu. Miałem i ja. Dziś po latach myślę, że są obleśne i wyglądają jak uszyte z ręcznika albo wersalki babci. 

Nawet nie wiem z czym można by to dziś nosić.

Bleh... 🙈 🤦‍♂️😆

sztruks-1.jpg

Mieliście? 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i ja🙂. Czarne, drobny sztruks. Marka Wallys. Po pierwszym praniu zginęły z suszarni. Mieszkałem wtedy w bloku, a do suszarni miały dostęp 6 rodzin. Szukaj wiatru w polu. No i tyle się nanosiłem. A jak super wyglądały w zestawie z butami ,,kowbojkami,, czarną , skórzaną kurtką i zegarkiem elektronicznym firmy Montana🤣.

Pamiętam o nich do dziś. Dobrze, że katana tej samej firmy brudziła się znacznie mniej i nie była wtedy prana. Choć ona mi została.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rega napisał:

A jak super wyglądały w zestawie z butami ,,kowbojkami,, czarną , skórzaną kurtką i zegarkiem elektronicznym firmy Montana🤣.

Potrafię sobie to wyobrazić 😆 To były śmieszne czasy. 

Chociaż... buty kowbojki (których nie jestem fanem) jeśli dobrej jakości i odpowiednio dobrane do reszty, chętnie bym wbił na stopy. 

Zegarek montana - 16 melodyjek bo inny nie przejdzie z kowbojkami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...