Skocz do zawartości

Kolumny Heco Aurora 300


Krzysztof5390

Recommended Posts

18 minut temu, Artur Charicki napisał:

Z tyłu na kolumnach jest podane 4-8ohm. Impedancja może spadać nawet poniżej 4 więc wez pod uwage ze wzmacniacz do nich musi sobie radzić z niska impedancja. 

Każdy normalny wzmacniacz sobie z tym poradzi. W większości przypadków to "problem," którego nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pisz co chcesz. Ja wiem ze ten denon się nie nadaje do niskich impedancja. Zresztą starsze wzmacniacze często mialy przełącznik impedancja, niektóre do dzisiaj mają. Dlaczego Yamaha robi przełącznik skoro jest niepotrzebny??  Były też piece na których była informacja ze only 8ohm. Więc nie, nie każdy wzmacniacz dobrze napedzi takie kolumny. Ciche granie w tle tak, ale ostre naparzanie już nie koniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Każdy normalny wzmacniacz sobie z tym poradzi. W większości przypadków to "problem," którego nie ma. 

Dziwi mnie, że osoba, która tak troszczy się o pieniądze użytkowników nie zwraca uwagi na takie szczegóły. Oczywiście zawsze może sobie kupić nowy sprzęt, no chyba że jest na gwarancji i mu ją uznają.

P.S. W tamtym roku na Forum przerabialiśmy ten sam problem ze wzmacniaczem marki Cyrus. Kolumny miały niższą impedancję, niż mógł poradzić sobie z nią ten wzmacniacz.

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Na pewno nie mają 8ohm. Mało które kolumny tyle mają. Z tyłu na kolumnach jest podane 4-8ohm. Impedancja może spadać nawet poniżej 4 więc wez pod uwage ze wzmacniacz do nich musi sobie 

 

Poradzi sobie mam cambridge cxa81 przy 4omach ma 120w przy 8omach 85w dlatego pytam bo nigdzie nie mogę znależć jednoznwcznej odpowiedzi dzięki za pomoc.

Zreeztą poprzednio grały z denonem dra 800h przy ustawieniu 8ohm grałem na max i nic się nie dzisło denon nawet się nie spocił jak zmieniłem na 4 ohms też grało to tsk że rwało barierki także z ciekawości zapytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

 Były też piece na których była informacja ze only 8ohm.

Czy na tym Denonie jest taka adnotacja? Nie. Za to w instrukcji jest taki fragment:

"Dzięki możliwości obsługi głośników o niskiej impedancji, DRA-800H oferuje większą stabilność operacyjną szerokiej gamie głośników podłogowych i podstawkowych, zapewniając zrównoważony, wysokiej jakości dźwięk przy każdym odsłuchu."

 

37 minut temu, lysy napisał:

P.S. W tamtym roku na Forum przerabialiśmy ten sam problem ze wzmacniaczem marki Cyrus. 

Jaki to był model? I jakie kolumny były do niego podłączone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Krzysztof5390 napisał:

mam cambridge cxa81

Powinien sobie poradzić. Bardzo przyzwoity wzmacniacz (też go kiedyś miałem) - nie kuszą Cię kolumny z wyższej półki niż te Heco Aurora 300? Może rozważysz używane, albo trochę dozbierasz? Nie wiem, jak z ustawieniem, akustyką itp., ale na tym piecu możesz zbudować całkiem fajny system. Chyba, że już kupiłeś te Heco - w takim wypadku wycofuję swoją sugestię. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kraft napisał:

"Dzięki możliwości obsługi głośników o niskiej impedancji, DRA-800H oferuje większą stabilność operacyjną szerokiej gamie głośników podłogowych i podstawkowych, zapewniając zrównoważony, wysokiej jakości dźwięk przy każdym odsłuchu."

I taka informacja według Ciebie uprawnia do podłączenia kolumn o dowolnej impedancji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lysy napisał:

I taka informacja według Ciebie uprawnia do podłączenia kolumn o dowolnej impedancji?

Mozna się jeszcze posiłkować niezależnymi pomiarami. A z nich wynika, że ten Denon to bardzo stabilny wzmacniacz (przy 2 omach oddaje 200 W). Wydajniejszy niż np. Cambridge Audio CXA61 czy Rega Elex Mk4. 

800.png.bd7d71ed1c4662aa4248160b43b342bd.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Krzysztof rozważa Heco Aurora 300 do CXA81. Moim zdaniem lekka dysproporcja. Zaproponujecie mu jakieś inne monitory? Ja nie trafiłem idealnego połączenia do tego CXA81 i zastanawiam się teraz, jak zagrałby np. z Heco Celan Revolution 3 (skoro już jesteśmy przy Heco). Ktoś słuchał tego razem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kraft napisał:

Każdy normalny wzmacniacz sobie z tym poradzi. W większości przypadków to "problem," którego nie ma. 

O tu ci przyznam rację heco aurora grały z denonem dra 800h ustawiony był na 8 ohm grałem na maksa i denon nawet się nie spocił sprzrdałem teraz grają z cambridge cxa81 i też nie ma problemu zaznaczam lubię naprawdę głośno z przytupem.

8 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Dobra pisz co chcesz. Ja wiem ze ten denon się nie nadaje do niskich impedancja. Zresztą starsze wzmacniacze często mialy przełącznik impedancja, niektóre do dzisiaj mają. Dlaczego Yamaha robi przełącznik skoro jest niepotrzebny??  Były też piece na których była informacja ze only 8ohm. Więc nie, nie każdy wzmacniacz dobrze napedzi takie kolumny. Ciche granie w tle tak, ale ostre naparzanie już nie koniecznie.

Nadaje się chyba tylko czytałeś o nim bo raczej słuchać nie miałeś go okazji ma moc przy niskiej impendancji nie grzeje się wymień tego 40 letniego trchnicsa i kolumny z przed 3 dekad a potem komentuj zgodnie z prawdą tak naprawdę ma dużo pochlebnych opini dlatego mimo że kupiłem cambridge cxa81 oraz cambridge cxn v2.2 zostawiłem go bo gra naprawdę spoko  w trybie direct oraz pure direct to już faktycznie dobrze a mam porównanie do cambridga niewiele mu ustępuje.

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Panowie, Krzysztof rozważa Heco Aurora 300 do CXA81. Moim zdaniem lekka dysproporcja. Zaproponujecie mu jakieś inne monitory? Ja nie trafiłem idealnego połączenia do tego CXA81 i zastanawiam się teraz, jak zagrałby np. z Heco Celan Revolution 3 (skoro już jesteśmy przy Heco). Ktoś słuchał tego razem?

Ja już to mam podłączone o powiem wam że cambridge cxa81 z tymi monitorami gra perfekcyjnie dac sabre to naprawdę dobry przetwornik cyfrowo analogowy heco aurora 300 to uniwersalne moim zdaniem kolumny z denonem grały ładnie z cambridgem też super odradzam połączenie z yamahą nie lubię tek marki ich sprzęt nie gra tylko wrzeszczy uszy bolą po godzinie człowiek ma dosyć misłem i amplituner i wzmacniacz i nigdy więcej yamahy można nerwicy dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Krzysztof5390 napisał:

Nadaje się chyba tylko czytałeś o nim bo raczej słuchać nie miałeś go okazji ma moc przy niskiej impendancji nie grzeje się wymień tego 40 letniego trchnicsa i kolumny z przed 3 dekad a potem komentuj zgodnie z prawdą tak naprawdę ma dużo pochlebnych opini dlatego mimo że kupiłem cambridge cxa81 oraz cambridge cxn v2.2 zostawiłem go bo gra naprawdę spoko  w trybie direct oraz pure direct to już faktycznie dobrze a mam porównanie do cambridga niewiele mu ustępuje.

Zmień ton bo nie masz do czynienia z gówniarzem. Przesłuchałem więcej kolumn I wzmacniaczy niż Twoje rodzinne pokolenie. Zresztą Twój temat jasno pokazał że jesteś żółtodziobem w dziedzinie audio. A co do Technicsa to znam model który zjada i wypluwa tego denona. Tak więc trochę pokory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2023 o 15:15, Rafał S napisał:

Powinien sobie poradzić. Bardzo przyzwoity wzmacniacz (też go kiedyś miałem) - nie kuszą Cię kolumny z wyższej półki niż te Heco Aurora 300? Może rozważysz używane, albo trochę dozbierasz? Nie wiem, jak z ustawieniem, akustyką itp., ale na tym piecu możesz zbudować całkiem fajny system. Chyba, że już kupiłeś te Heco - w takim wypadku wycofuję swoją sugestię. :)

Zmieniłem na focal aria 906 i teraz jest ok

Dnia 4.05.2023 o 15:48, Kraft napisał:

Mozna się jeszcze posiłkować niezależnymi pomiarami. A z nich wynika, że ten Denon to bardzo stabilny wzmacniacz (przy 2 omach oddaje 200 W). Wydajniejszy niż np. Cambridge Audio CXA61 czy Rega Elex Mk4. 

800.png.bd7d71ed1c4662aa4248160b43b342bd.png

 

Przy 4 omach generuje 57w na kanał:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2023 o 15:48, Kraft napisał:

A z nich wynika, że ten Denon to bardzo stabilny wzmacniacz (przy 2 omach oddaje 200 W).

Hmmmm.

Mój przy 8 Ohmach oddaje 2x50W, przy 4 Ohmach 2x100W, czyli idąc dalej pewno przy 2 Ohmach odda również 2x200W.

Zgadza sie?

Czy to musi być Denon, żeby ta prawda objawiona miała sens?

 

Aha, no i nie ma żadnych "magicznych" guziczków,  to też ma sens?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Charicki daj mu spokój, chłop dwa tygodnie temu zadawał takie pytania na forum

"Witam kupiłem niedawno denona dra 800h do tego heco aurora 300 ładnie się to zgrało na moje ucho wystarczy jednak odczuwam niedosyt jeśli chodzi o radio internetowe a mianowicie chodzi mi o wyświetlacz chciałbym do tego denona podłączyć cambridge audio cxn v2 czy jest to możlwe??? "  minęły dwa tygodnie a on posiadł całą wiedzę tajemną w dziedzinie audio ;D

 

Obstawiam, że robi sobie jaja bo tak głupim się nikt nie rodzi ;D do tego w każdym poście ma inną historie sprzętu jaka kupił i jaką posiada ;D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...