Skocz do zawartości

Kino domowe w piwnicy 45m2


Recommended Posts

Tak tak . 

1 godzinę temu, Butler napisał:

3000zł to by wynosiła miesieczna rata jakbym brał tego proja w kredycie na dwa lata. 

Różnimy się tym że Ty teroretyzujesz, a ja w ciągu pół roku sprawdziłem już czwarty projektor w budżecie 50-100k.

Możesz sobie myśleć że to jakiś absurd, mam to w nosie. Pisałem o subiektywnych wrażeniach osób które mają we własnym domu 55" OLED. Co w tym nienormalnego że zgodnie była taka opinia że obraz z proja jest lepszy? Takie opisali wrażenia i kropka. Dziwi Cię to, ale to nie mój problem.

Tak tak . Lepszy , bo większy. 

Wytłumacz mi proszę , w jakim aspekcie obraz z projektora jest lepszy od obrazu generowanego przez oled ? Który parametr obrazu wypada lepiej ?

Nie teoretyzuję , widziałem kilka flagowych oledów jak i konkretnych  projektorów i jestem utwierdzony w przekonaniu,  że obraz generowany przez oled jest zdecydowanie lepszy . Z kolei obraz z projektora napewno jest inny , ale nie lepszy .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2023 o 17:58, fluid81 napisał:

Tak tak . 

Tak tak . Lepszy , bo większy. 

Wytłumacz mi proszę , w jakim aspekcie obraz z projektora jest lepszy od obrazu generowanego przez oled ? Który parametr obrazu wypada lepiej ?

Nie teoretyzuję , widziałem kilka flagowych oledów jak i konkretnych  projektorów i jestem utwierdzony w przekonaniu,  że obraz generowany przez oled jest zdecydowanie lepszy . Z kolei obraz z projektora napewno jest inny , ale nie lepszy .

Moim zdaniem naturalność jest jednak lepsza na projektorach. Sam i tak jestem fanem MiniLEDa, bo maksymalna jasność>czarna czerń, i tak oglądam w ciągu dnia zazwyczaj ;) 

Do tego dobre audio i więcej nie potrzeba moim zdaniem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem naturalność jest jednak lepsza na projektorach. Sam i tak jestem fanem MiniLEDa, bo maksymalna jasność>czarna czerń, i tak oglądam w ciągu dnia zazwyczaj ;) 

Do tego dobre audio i więcej nie potrzeba moim zdaniem :) 

Dołączam się , miniLED jest super :D szczególnie do grania, gdzie jest masa statycznych rzeczy na ekranie co OLEDY wykańcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2023 o 17:58, fluid81 napisał:

Wytłumacz mi proszę , w jakim aspekcie obraz z projektora jest lepszy od obrazu generowanego przez oled ? Który parametr obrazu wypada lepiej ?

Ludzki parametr. W zaadaptowanym, ciemnym pomieszczeniu SUBIEKTYWNE wrażenia jakości zostały U MNIE uznane za wyższe niż ich OLED na codzień. Co się podobało? Kolory "wydają się bardziej naturalne i soczyste, a jednocześnie nie męczą swoją oczojebnością". Kontrast "bez różnicy, ciemno jak w d...e nawet jak się oko przyzwyczaiło".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nigdy na oczy nie widziałeś profesjonalnie skalibrowanego oleda .

Oczojebność to masz w ledach , które nie skalibrowane profesjonalnie świecą,  jak choinka . Oled nawet bez kalibracji generuje obraz najbliższy temu naturalnemu . 

A z tymi bardziej soczystymi kolorami z lampy , to już naprawdę odleciałeś. 

Jak cytujesz już czyjeś słowa,  to podaj źródło.

2 dni Ci zajęło znalezienie tego sloganu ?

Ja mogę tego typu wypowiedzi na korzyść oleda przytoczyć setki , jeśli nie tysiące,  tylko po co , jak będą to niczym nie uargumentowane tezy  

Opowiedz lepiej,  jak prezentuje się obraz z projektora  w HDR 🤣

 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory sa albo bardziej naturalne, albo bardziej soczyste, bo to nie bardzo idzie w parze. Ja rozumiem, ze mozna miec zastrzezenia do maksymalnych jasnosci HDR w OLEDach, ale kwestionowanie wiernosci reprodukcji obrazu aka naturalnosci jest dziwne. No chyba ze mowa o ktoryms z celowo podbitych trybow, co by sie ladnie w markecie prezentowal, ale to tyczy kazdego TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubaw po pachy 🤣 Chyba ktoś ma problem ze zrozumieniem. Od początku piszę co mówią bliskie mi osoby oglądające w moich warunkach obraz z projektora, a czytam jakieś dyrdymały o tym czego nie widziałem, co jak świeci i że jest na sieci tysiące wpisów flustratów których nie stać na projektor z wyższej półki. Zrozum że nie jestem tutaj głosem całego internetu i nie używam CTRL+C i CTRL+V by jakieś marketingowe głupoty wypisywać. Kilka razy podkreślałem, to subiektywne opinie w moim prywatnym gronie. Gust i poczucie jakości każdy ma swój i bezcelowe jest jego podważanie.

Nie jestem przeciwnikiem OLED, pierwotnie rozważałem wyłączne duży calarz w tej technolgii bo obraz może się na prawdę podobać. Ale wyszło jak wyszło, jest 2x tańszy od OLED zwykły 75" TV na ścianie (do grania na konsolach dla dzieci itp) a przed nim rozwijany ekran o szerokości 2,5m.

1 godzinę temu, fluid81 napisał:

Opowiedz lepiej,  jak prezentuje się obraz z projektora  w HDR

Projektor jest zgodny HDR10+.

56 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Kolory sa albo bardziej naturalne, albo bardziej soczyste, bo to nie bardzo idzie w parze. Ja rozumiem, ze mozna miec zastrzezenia do maksymalnych jasnosci HDR w OLEDach, ale kwestionowanie wiernosci reprodukcji obrazu aka naturalnosci jest dziwne. No chyba ze mowa o ktoryms z celowo podbitych trybow, co by sie ladnie w markecie prezentowal, ale to tyczy kazdego TV.

Nikt tu nie kwestionuje wiernosci reprodukcji obrazu aka naturalnosci w OLED. To był wyłącznie subiektywny opis obrazu z projektora i jego analiza względem obrazu z własnego TV. Nie zgadzam się by naturalność obrazu nie mogła iść w parze z jego soczystością.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podazanie sciezka wzrostu nasycenia ("bardziej soczyste") to zarazem oddalanie sie od naturalnosci. Wiekszosc obiektow, ktore obserwujemy na co dzien, to swiatlo odbite, tu nie ma miejsca na przesadne nasycenie. Tyle ze mozg woli mocniejsze nasycenie i kontrasty, zupelnie nienaturalne. Mechanizmy zblizone do odbioru dzwieku.

 

 "Zęby zbierali z podłogi bo nie mogli uwierzyć że coś daje lepszy obraz niż ich TV."

Czym jest stwierdzenie jak wyzej?

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Czym jest stwierdzenie jak wyzej?

Ich subiektywnym stwierdzeniem, zmianą porządku w którym do tej pory OLED postrzegali za wzorzec.

17 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Podazanie sciezka wzrostu nasycenia ("bardziej soczyste") to zarazem oddalanie sie od naturalnosci.

A w dół to nie działa? Mniej nasycone nie będzie mniej naturalne? Myślę że mieli na myśli komitywę i harmonię obu tych przymiotów.

Dobra... Mam gdzieś się tłumaczyć za kogoś słowa, dwa/trzy zdania usłyszałem a tu lanie wody z niczego. Sam nie widziałem na oczy topowego OLED z porządną kalibracją i w odpowiednich warunkach lokalowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Ubaw po pachy 🤣 Chyba ktoś ma problem ze zrozumieniem. Od początku piszę co mówią bliskie mi osoby oglądające w moich warunkach obraz z projektora, a czytam jakieś dyrdymały o tym czego nie widziałem, co jak świeci i że jest na sieci tysiące wpisów flustratów których nie stać na projektor z wyższej półki. Zrozum że nie jestem tutaj głosem całego internetu i nie używam CTRL+C i CTRL+V by jakieś marketingowe głupoty wypisywać. Kilka razy podkreślałem, to subiektywne opinie w moim prywatnym gronie. Gust i poczucie jakości każdy ma swój i bezcelowe jest jego podważanie.

Nie jestem przeciwnikiem OLED, pierwotnie rozważałem wyłączne duży calarz w tej technolgii bo obraz może się na prawdę podobać. Ale wyszło jak wyszło, jest 2x tańszy od OLED zwykły 75" TV na ścianie (do grania na konsolach dla dzieci itp) a przed nim rozwijany ekran o szerokości 2,5m.

Projektor jest zgodny HDR10+.

Nikt tu nie kwestionuje wiernosci reprodukcji obrazu aka naturalnosci w OLED. To był wyłącznie subiektywny opis obrazu z projektora i jego analiza względem obrazu z własnego TV. Nie zgadzam się by naturalność obrazu nie mogła iść w parze z jego soczystością.

No rzeczywiście,  Twoje 3 bliskie osoby stwierdziły,  że obraz z Twojego rzutnika jest generalnie lepszy od obrazu jaki generuje z kolei ich oled i to trzeba przyjąć za wyznacznik,  miarodajną ocenę 🤣

Zapewne mają takie pojęcie o referencyjnym obrazie , jak i Ty .

Przestań się już kompromitować, Flustratem to akurat jesteś Ty , który merytorycznie nie potrafi uzasadnić,  w jakim parametrze obrazu Twój rzutnik jest lepszy od oleda . 

Poczytaj lepiej trochę o studyjnych referencyjnych montirach Sony . Dlaczego zbudowane są na matrycach oled itp .

 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluid81 Oj, żartuję tylko.

Myślę, że obaj piszecie z sensem. Ty o obiektywnej przewadze OLED nad projektorem. Jeśli się nie mylę, to tak jest. Kontrast, czerń, wyższa jasność, tutaj OLED wygrywa. Nie wiem, jak w przypadku kolorów. Ktoś coś?

Butler opisał po prostu sytuację, jaka miała u niego miejsce. Użytkownicy OLED-a zachwycili się obrazem z projektora. Zapewne kluczowa była tu wielkość ekranu, ale może nie tylko.

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluid81 napisał:

No rzeczywiście,  Twoje 3 bliskie osoby stwierdziły,  że obraz z Twojego rzutnika jest generalnie lepszy od obrazu jaki generuje z kolei ich oled

Dokładnie tak, takie były ich bezpośrednie wrażenia.

1 godzinę temu, fluid81 napisał:

i to trzeba przyjąć za wyznacznik,  miarodajną ocenę

Absolutnie nie, to wyłącznie Twoja nadinterpretacja.

1 godzinę temu, fluid81 napisał:

Zapewne mają takie pojęcie o referencyjnym obrazie , jak i Ty .

Oczywiście że tak, pojęcie mamy o obrazie takie że jedno się podoba bardziej, drugie mniej. I ja się z tym nie kryję i nie będę robił siebie za eksperta bo to faktycznie by była kompromitacja.

1 godzinę temu, fluid81 napisał:

Przestań się już kompromitować, Flustratem to akurat jesteś Ty , który merytorycznie nie potrafi uzasadnić,  w jakim parametrze obrazu Twój rzutnik jest lepszy od oleda . 

Faktycznie, jestem sfulurustrowany (czy jakoś tak bo język mi się plącze, sorki @Asia), co zrobić, jak żyć? Merytorycznie niczego nie zamierzałem i nie zamierzam udowaniać. Problem  jest taki że od zwykłego szaraka któremu podoba się bardziej jedno od drugiego wymagasz przeprowadzenia doświadczeń i sporządzenia referatu by to udowodnić. A my naprawdę mamy to w poważaniu. :D

1 godzinę temu, fluid81 napisał:

Poczytaj lepiej trochę o studyjnych referencyjnych montirach Sony . Dlaczego zbudowane są na matrycach oled itp .

Do niczego mi to nie jest potrzebne. Profesjonalne rozwiązania mnie nie dotyczą i nie obchodzą.

28 minut temu, Adi777 napisał:

Butler opisał po prostu sytuację, jaka miała u niego miejsce. Użytkownicy OLED-a zachwycili się obrazem z projektora. Zapewne kluczowa była tu wielkość ekranu, ale może nie tylko.

Dobrze że chociaż Ty rozumiesz co napisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😉

Projektor nie jest w stanie wygenerować tej samej jakości obrazu , co oled z powodu technicznych ograniczeń i to jest proste, oczywiste. Tutaj nie da się tego obronić .

Jeżeli spojrzeć na cyferki/papier to każde parametry obrazu generowane przez oled są bliżej referencji , niż te projektora . Kwestii czerni jak i kontrastu nawet nie poruszam,  bo to w ogóle jest bezdyskusyjne  ,jak kwestia jakości obrazu  HDR .

Gdy pytam użytkownika Butler o jakość obrazu hdr z projektora , odpowiada mi : projektor jest zgodny z hdr10+ 😀

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fluid81 napisał:

Gdy pytam użytkownika Butler o jakość obrazu hdr z projektora , odpowiada mi : projektor jest zgodny z hdr10+

A czego oczekujesz? Że z luksometrem będę się bawić? Skłaniam się do tezy że zakładałeś że w ogóle HDR nie obsługuje.

35 minut temu, fluid81 napisał:

Kwestii czerni jak i kontrastu nawet nie poruszam,  bo to w ogóle jest bezdyskusyjne

A mógłbyś poruszyć. Poziom czerni i kontrastu jest bardzo mocną stroną w nowoczesnych projektorach. Oczywiście tu muszą być zachowane dodatkowe warunki jak odpowiedni ekran i zaciemnienione pomieszczenie pozbawione refleksów.

35 minut temu, fluid81 napisał:

Jeżeli spojrzeć na cyferki/papier to każde parametry obrazu generowane przez oled są bliżej referencji , niż te projektora

Ty o jednym, a ja o drugim. Parametry, cyferki, szkiełko, dane techniczne... A ja piszę wyłącznie o subiektywnych wrażeniach. Mając OLED szykowali się na to że wyłącznie przekątna będzie tutaj elementem który da przewagę projektora. Projekcja filmu zmieniła to postrzeganie i tyle. Postrzeganie zwykłego Kowalskiego któremu obraz z proja spodobał się bardziej niż z OLED.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Dokładnie tak, takie były ich bezpośrednie wrażenia.

Absolutnie nie, to wyłącznie Twoja nadinterpretacja.

Oczywiście że tak, pojęcie mamy o obrazie takie że jedno się podoba bardziej, drugie mniej. I ja się z tym nie kryję i nie będę robił siebie za eksperta bo to faktycznie by była kompromitacja.

Faktycznie, jestem sfulurustrowany (czy jakoś tak bo język mi się plącze, sorki @Asia), co zrobić, jak żyć? Merytorycznie niczego nie zamierzałem i nie zamierzam udowaniać. Problem  jest taki że od zwykłego szaraka któremu podoba się bardziej jedno od drugiego wymagasz przeprowadzenia doświadczeń i sporządzenia referatu by to udowodnić. A my naprawdę mamy to w poważaniu. :D

Do niczego mi to nie jest potrzebne. Profesjonalne rozwiązania mnie nie dotyczą i nie obchodzą.

Dobrze że chociaż Ty rozumiesz co napisałem.

Wiesz, nie bardzo widzę jakiekolwiek pole dyskusji z Tobą.  

Jak pytam Cię o efekt hdr z projektora , to Ty mi odpowiadasz , że Twój projektor obsługuje kodek hdr10+ . Poza tym pytanie było retoryczne, bo efekt hdr z projektora ogolnie rzecz biorąc na chwilę obecną jest słaby , a co dopiero mówić w stosunku do oleda , choć i tak szczytowa jasność w oledach to max 1500 nitów, ale jednak .

Nie mam czasu na pierdoly Twoich bliskich .

Tak , zdaję sobie sprawę,  że tylko szczątkowe modele projektorów mogą wyświetlić obraz hdr .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tej dyskusji ? ....Było wyraźnie powiedziane o SUBIEKTYWNYCH wrażeniach.Dodatkowo nikt nie pisał o projektorach  budżetowych  za kilka  Stów ...tylko  za kilkanašcie lub nawet  kilkadziesiąt  tyś PLN .Nikt też nie stwierdził, że Oled jest gorszy od Projektora .Było powiedziane ,że Projektor  w tej klasie cenowej( Np taki JVC  N7 N9) jest w stanie  wyświetlić obraz ,który  może oczarować swoją jakością...  Ktoś kto nigdy nie widział  obrazu w zaadoptowanym pomieszczeniu  z takiego projektora  ,może tu teraz rzucać suchymi danymi ....WISI MNIE TO....To są dwie kompletnie odmienne Technologie, których nie można porównywać ŁEB W ŁEB...

I powtórzę się  obraz oglądamy oczami a nie tabelkami . To oczy decydują co widzą  kolego @fluid81...Jak ktoś stwierdził ,że  widzi obraz na poziomie który prezentuje oled ....To chyba wie co widział...

1 godzinę temu, Butler napisał:

Dobrze że chociaż Ty rozumiesz co napisałem.

Nie tylko on @Butler nie tylko on...

Wiem że zdjęcia tego nie odda ...

Ale proszę spojrzeć na te w linku....

https://www.heimkinoverein.de/forum/thread/22814-verkauft-jvc-dla-nz7/

Tak wygląda obraz generowany z projektora JVC NZ7 W zaadoptowanym pomieszczeniu....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...