Skocz do zawartości

Kabel ethernetowy podtynkowy.


Recommended Posts

Witam , muszę wkuć dwa kable ethernetowe. Połączenie światłowodu / 300 mb/s/ z ruterem oraz rutera z resztą sprzętu. Nie znam się na klasach kabli itp. Jaki kupić i .... nie wierzę , że to piszę ale najlepiej jak by był biały :) Kabel ze szpuli , końcówki sam zarobię . A jak już o wtyczkach to też proszę o podpowiedź jakie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rurkach. Nie kładź gołego przewodu. Za trochę zechcesz go wymienić, rurka to umożliwia.

Porządny przewód (miedziany, a nie miedziowane aluminium lub miedziowana stal) będzie niestety odpowiednio kosztować. Najlepiej jak byłby F/UTP - jeden koniec należy uziemić do odpowiedniego uziemienia. Linkę łatwiej ułożyć drut łatwiej przepchnąć przez rurkę bez pilota. Wtyki muszą być odpowiednie, bo są do drutu i inne do linki. Oczywiście muszą umożliwiać podłączenie ekranu. Piąta kategoria powinna Ci wystarczyć. Szósta jest droższa i nie wiem po co Tobie. Jeżeli będziesz wymieniać w przyszłości to pewnie już na światłowód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Highlander_now napisał:

Jeżeli będziesz wymieniać w przyszłości to pewnie już na światłowód.

Światłowód posiadam , chcę umieścić gniazdko światłowodowe w pawlaczu a stamtąd pociągnąć kable internetowe w ścianie. Peszel wkuje.

A to uziemienie to niby gdzie ?

13 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

I stosowne wkladki keystone zblizonej kategorii.

Dzięki. Będę działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz sie bawic w ekranowanie i uziemianie po ethernecie, to bedziesz musial byc konsekwentny w calym lancuchu, zeby uniknac klopotow. IMO ekranowanie skretek w warunkach domowych to poroniony pomysl.

 

Przykladowo:

https://s-cabling.pl/images/Artykuly/Uziemianie_ekranowanych_systemow_okablowania.pdf

Swoja droga zwykla cat 5 bez "e" formalnie nie obsluguje nawet 1gbps. Ale jak chcesz zaoszczedzic zlotowke na metrze, czemu nie.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

IMO ekranowanie skretek w warunkach domowych to poroniony pomysl.

Przeczytałem tą instrukcję i podzielam Twój pogląd :)

Coś takiego może być

https://www.speckable.pl/pl/product/19269,kabel-utp-kat-6-u-utp-4x2x0-54-350mhz-neku

Znalazłem jeszcze taki

https://www.speckable.pl/pl/product/21552,kabel-utp-kat-6a-u-utp-4x2x0-57-dca-jasnoszary-lsoh-alantec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Klikaj ten z Twojego linku i szlus.

Kurna zasiałeś trochę wątpliwości ...

Nie mogę znaleźć z metra , końcówki i tak będę odcinał bo nie przejdą przez ściany 

O ! a taki 

https://allegro.pl/oferta/veetop-kabel-ethernet-cat8-bialy-plaski-15m-13273349078?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_komputery_akcesoria_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335850&gclid=Cj0KCQjwqNqkBhDlARIsAFaxvww9nzp43DsuiO7T8xswSYk7IqbzLZZuoqb7CVgJjh23UubmGydqFawaAvDBEALw_wcB

choć odrzuca mnie reklama , że GOLD , jak widzę coś takiego to włącza mi się sygnał ostrzegawczy , że ktoś robi ze mnie idiotę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc jaskinię porozkładałem w domu około 500m skrętki. Do wewnątrz kupiłem z metra UTP KAT-6 DRUT CCA LANBERG. Na zewnątrz NEKU FTP kat.6. Do montażu zaciskarka Lanberg NT-0204, wtyki Lanberg PLU-6000EZ, osłonki wtyków, tester Lanberg NT-0402.

Bez wcześniego doświadczenia bezproblemowo samodzielnie dasz radę zarobić sobie kable. Sieć mam w domu na tych kablach to 2,5Gb/s (dwa QNAP i dwa komputery w tym standardzie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Interfejs 10 gbps w streamerze muzycznym? Wytłumaczy mi ktoś po co więcej jak 1gbps? Najbardziej "upakowane" efektami filmy 4K z pełnym TrueHD Atmos mają bitrate 90-120Mb/s, a to raptem góra 10-15% przepustowości standardu Gigabit Ethernet (1 Gb/s). Oczekuje się że muzyka dwukanałowa może wymagać więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...