Skocz do zawartości

A jak namiesza nastepca WiiM Pro pod nazwa Pro Plus?


ProjectPi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tu by mi tez moje RCA nie weszły :/

Póki co to tylko grafika więc nie ma co sądzić na 100%. Wiim Pro Plus wydaje się radzić sobie nieźle z takimi wtyczkami a zakładam ,że wzmacniacz będzie większy. Mnie bardziej by martwiła wentylacja tam bo zasilacz będzie w obudowie.  Już kiedyś Harman Kardon Citation AMP przedwcześnie zakończył karierę przez to,  pomimo,że zapowiadał się świetnie.

wiim-pro-plus-1.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym gniazda w "WiiM Amp" nie sa tu wpuszczane jak w Pro / Pro Plus. Amp ma miec bodajze 19 cm szerokosci, jesli dobrze zapamietalem.

13 minut temu, Tomasz S. napisał:

Mnie bardziej by martwiła wentylacja tam bo zasilacz będzie w obudowie.

 

Aluminiowa obudowa. IOM wrzuca hypexy do obudow o szerokosci 21,5 cm.

Edytowano przez ProjectPi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co nie wiadomo. Nawet nie podejmuje sie zgadywac, nie mam rozeznania, podobno jednak nie ma to byc chip z budzetowych klas D. No ale hypex czy inne purifi przeciez tez nie.

Z drugiej strony Powernode jest na UcD, wiec jesli da sie to zrobic w polowie ceny Powernode, to kto wie, moze jednak hypex bylby mozliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do użytkowników wiimów, pro, ewentualnie pro plus... Czy w tych urządzeniach jest możliwość wejścia kanałem cyfrowym spdif i wyjścia analogiem rca? oraz wejścia po analogu a wyjścia cyfrowo? Czy tylko analog->analog, cyfra->cyfra?  Z uwagi na ograniczoną liczbę wejść, wyjść zastanawiałem się nad podłączeniem cd po optyku a wyjścia z wima po analogu.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Electromic napisał:

Witam!

Mam pytanie do użytkowników wiimów, pro, ewentualnie pro plus... Czy w tych urządzeniach jest możliwość wejścia kanałem cyfrowym spdif i wyjścia analogiem rca? oraz wejścia po analogu a wyjścia cyfrowo? Czy tylko analog->analog, cyfra->cyfra?  Z uwagi na ograniczoną liczbę wejść, wyjść zastanawiałem się nad podłączeniem cd po optyku a wyjścia z wima po analogu.... 

Kazda kombinacja mozliwa, bo analog od razu idzie do przetwornika AD. Analog - analog to w istocie analog - ADC - DAC - analog.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Trochę wam przerwie dyskusje,ale ja tylko na chwilę bo widzę że tu są dobrzy fachowcy .To tak sobie pomyślałem wiem i przepraszam z góry że pytanie nie o tym wątku o akustyce też się zapytam. Chodzi mi o odwarzacz cd denon 1450ar i odwarzacz sieciowy wiim pro plus. Dlaczego odwarzacz wiim pro plus, gra wyraźnie ciszej niż może i  mniej dynamiczniej od Denona ,a też łączę go po rca cinch?.A o akustykę jeśli chodzi jaką chłonność ma korek o grubości 5cmm.Czy można go zastosować jako pułapka basowa na niskie częstotliwości?.

Korek drzewny typu panel?

Edytowano przez Radek Kostrzewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radek Kostrzewski napisał:

Trochę wam przerwie dyskusje,ale ja tylko na chwilę bo widzę że tu są dobrzy fachowcy .To tak sobie pomyślałem wiem i przepraszam z góry że pytanie nie o tym wątku o akustyce też się zapytam. Chodzi mi o odwarzacz cd denon 1450ar i odwarzacz sieciowy wiim pro plus. Dlaczego odwarzacz wiim pro plus, gra wyraźnie ciszej niż może i  mniej dynamiczniej od Denona ,a też łączę go po rca cinch?.A o akustykę jeśli chodzi jaką chłonność ma korek o grubości 5cmm.Czy można go zastosować jako pułapka basowa na niskie częstotliwości?.

Korek drzewny typu panel?

Sprawdz dokładnie czy masz na pewno ustawiona pełna głośność na Wiim Pro+. Jeżeli tak to pewnie daje niższe napięcie na wyjściu RCA i dlatego masz takie odczucia. Jak chcesz skutecznie walczyć z basem to albo strojona pułapka basowa (rezonator helmholtza) lub/i korekcja cyfrowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radek Kostrzewski napisał:

Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie ,czy warto coś tu zgrzebac w odtwarzaczu sieciowym lub innymi ustawieniami (może coś na aplikacji smartfona coś można zmienić typu zresetuj wi-fi itd)Jeśli nic się nie da to spadam i przepraszam za zasmiecanie tematu.

Prośba do Admina o przerzucenie tego do nowego wątku , bo nie ma to nic wspólnego z tematem.

To kwestia ustawień. Możliwe że masz teraz 0.5V zamiast 2V. Powinno Ci to dać 12dB po zmianie.

The WiiM Pro also comes with four selectable (fixed) output levels.

2Vrms : -88.8dB THD+N
1Vrms : -92.8dB THD+N
800mV : -93.1dB THD+N
500mV : -93.2dB THD+N

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...