Skocz do zawartości

Kolumny do 12 000 zł


Marek1988

Recommended Posts

Jeśli masz dobrej klasy subwoofer, to do Twojego salonu zastosuj dobre monitory, to może być naprawdę dobra opcja. Moja propozycja to austriacka konstrukcja Vienna Acoustics Haydn SE Signature. To kolumny o bardzo plastyczny, spójnym graniu z piękną barwą. Jeśli jednak muszą to być podłogówki, spójrz na Audio Physic Classic 8, Kef R7 Meta. Bardzo dobrą opcją i obecnie w promocji jest kolumna Audiovector QR3. Jeśli lubisz mocne, swobodne granie, może warto jeszcze spojrzeć na Polk Audio R700.

Jest wiele opcji, wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21

Rozumiem, że zaproponowane monitory jesteście w stanie zejść z ceną do budżetu autora tematu?

Proponujecie Polk Audio R700, gdy autor wyraźnie pisze, że basu więcej nie potrzeba, o co chodzi?

@Marek1988

Z jakim wzmacniaczem mają te podłogówki współpracować?

Czy są jakieś wymagania co do ich wymiarów, koloru?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lysy napisał:

 

@Marek1988

Z jakim wzmacniaczem mają te podłogówki współpracować?

Czy są jakieś wymagania co do ich wymiarów, koloru?

Cześć,

Mam wzmacniacz Cambridge AXR100D, wiem że to nie jest jakaś wysoka półka ale najpierw chciałbym zainwestować w lepsze kolumny a za rok pomyśleć o innym wzmacniaczu. Co do koloru i wymiarów to nie mam wymagań

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek1988 napisał:

Cześć,

Mam wzmacniacz Cambridge AXR100D, wiem że to nie jest jakaś wysoka półka ale najpierw chciałbym zainwestować w lepsze kolumny a za rok pomyśleć o innym wzmacniaczu. Co do koloru i wymiarów to nie mam wymagań

Na pewno warto będzie w przyszłości pomyśleć o dobrym wzmacniaczu. Poszukując nowych kolumn warto brać pod uwagę kompletny system czyli wzmacniacz i kolumny i taki system odsłuchiwać. Po wyborze kolumn będziesz już wiedział, jaki konkretnie wzmacniacz w przyszłości będziesz mógł kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marek1988 napisał:

Poszukuję kolumn podłogowych w budżecie do 12tys (para). Nie zależy mi na niskich tonach bo mam subwoofer 500W i z poziomu basu jestem zadowolony. Szukam fajnych wysokich tonów i żywiołowego grania. Pokój około 25m2. Z góry dzięki za polecenie 

Do tej kwoty dostaniesz Bowersy 705 s3 a one czarują detalem dopełnisz sub i będzie dobre granie.

Pamietaj tylko ze one potrzebują trochę prądu by zagrać ale jak bas będzie z sub powinno być ok 

Albo Elac vela 403 tam nawet sub nie będzie potrzebny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrólKiczu napisał:

Rafał, ale monitor audio z cambridge'em? Jak ktoś nie lubi takiego grania, to może takie zestawienie nie przypaść do gustu 🙂

Jeśli te Monitory graja tak jak nowa seria to to trochę ciemne będzie granie. Chyba że się różnią, to co innego.

25 minut temu, Alden1224 napisał:

Do tej kwoty dostaniesz Bowersy 705 s3 

 

Albo Pylony Diamond 25 lub 28.

Skoro jednak masz suba to może te 25ki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marek1988 napisał:

Szukam fajnych wysokich tonów i żywiołowego grania

Konkretne potrzeby, brawo!

Serdecznie zachęcam do kontaktu z YB Audio/Paweł Urbański. Będziesz zadowolony z brzmienia, tylko fornir do wyboru.

Jest i wada tego „kroku”. Prawdopodobnie na forum już nie wrócisz😃

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrólKiczu napisał:

Rafał, ale monitor audio z cambridge'em? Jak ktoś nie lubi takiego grania, to może takie zestawienie nie przypaść do gustu 🙂.

Sugerowałem się tym, co chce osiągnąć autor tematu, a z tego co widzę, ma być granie na planie V. Bas jest i chce góry pasma.

9 godzin temu, Marek1988 napisał:

z poziomu basu jestem zadowolony. Szukam fajnych wysokich tonów i żywiołowego grania.

 

@Marek1988 A jakie w tej chwili masz podpięte kolumny do swojego amplitunera?

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że wzmacniacz będzie do wymiany prędzej czy poźniej. Bo jak AXR100 jest spoko wzmacniaczem no to nie jest to poziom wzmacniacza do kolumn za 12K

Wiec ja też uważam że Goldy 300  poprzedniej serii to dobry trop.

Z monitorów mozna by zwrócić uwagę na Fyne F700 które są znacznie tańsze od budżetu. Śweitna średnica i góra pasma. Dół nadrobi sub.

Amphion Argon 3s tu na pewno nie będziesz się nudził. Sonus Faber tez fajna opcja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2023 o 11:40, Marek1988 napisał:

Poszukuję kolumn podłogowych w budżecie do 12tys (para). Nie zależy mi na niskich tonach bo mam subwoofer 500W i z poziomu basu jestem zadowolony. Szukam fajnych wysokich tonów i żywiołowego grania. Pokój około 25m2. Z góry dzięki za polecenie 

Używki zostały Ci już polecone więc ja skupię się na modelach nowych -  Audiovector R1. Wybitne moim zdaniem konstrukcje o świetnie kontrolowanym, punktowym basie i bardzo analityczną i otwarą średnicą wraz z górnym zakresem. To co według mnie wyróżnia ten model to fenomenalna scena i przestrzeń więc jeśli chcesz żeby dźwięk Cię otaczał sprawdź koniecznie ten model. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Proponujemy zamienić wzmacniacz jeśli chcesz kupić droższe głośniki. Wszystkie zawarte wyżej propozycje będą wymagały dużo sprawniejszej elektroniki.

Może lepszym rozwiązaniem byłoby się wstrzymać, zwiększyć budżet i wtedy rozpocząć planowanie zakupu głośniki + elektronika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie czytamy.

Dnia 23.07.2023 o 15:56, Marek1988 napisał:

Mam wzmacniacz Cambridge AXR100D, wiem że to nie jest jakaś wysoka półka ale najpierw chciałbym zainwestować w lepsze kolumny a za rok pomyśleć o innym wzmacniaczu.

Wzmacniacz będzie do wymiany. Ale nie wszystko na raz.

A zaczac wybór od kolumn jest bardzo słuszny. Do tego kolega zdarzy się odsłuchać  w domowych warunkach więc wymiana za rok przyjdzie mu łatwiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, ta akustyka. Odmieniana na wszystkie możliwe przypadki. Ale cóż ten termin tak naprawdę znaczy.
Wyobrażam sobie miny/twarze kolegów, w tym naszego kolegę Marka, który szuka kolumn, z góry wyraża wdzięczność za ich polecenie. A ja tu wyjeżdżam z akustyką. 
 

Miałem kilka monitorów w okolicach tej kwoty. 
Harbethy 7, ale nie te najnowsze.

Xavian Ambra, także przed obecnym upgradem, coś teraz mają zmienionego.

Graham LSy, 5/9 najprawdopodobniej, w każdym bądź razie średnie monitory

No i Spendory 2/3. Przedostatni wypust.

Xaviany się tutaj wyłamują, ale design - skrzynka po jabłkach, jest tym moim ulubionym. No serce mi szybciej pracuje, gdy widzę duże skrzynki i w brązach, fornir - słoje/drewno.

Muzyka/brzmienie z nich jest takie, że mogłyby grać kilka godzin dziennie. Tzn tyle dziennie słuchałem. Jednym słowem - muzykalne. To dla mnie było za mało, ponieważ po kilku tygodniach prawie „wszystko” brzmiało tak samo. Wszystko tzn fortepian, skrzypce, perkusja, wokale. Dla mnie brakowało „barwy”. Każdy utwór tej samej płyty brzmiał identycznie barwowo. Trudno mi było znaleźć różnice. Tak jakbym automatycznej sekretarki w call center słuchał. Nawet sam Andrzej Poniedzielski potrafi brzmieć „różnie”. Na Live ma się rozumieć, byłem i słyszałem😊

Niby inne drivery, skrzynki, zapewne i strojenia, ale o na jedno kopyto było.

Barwa głosu większości wokali nawet na tej samej płycie naprawdę potrafi być rożna. 
Ok, Magda Umer jej nie zmienia😃. Ale to wyjątek. Posłuchajcie Adele.

I potrzebowałem to usłyszeć, tak jak na Live. 
 

I na koniec tego przydługiego, nic nie wnoszącego posta. Tym czym rozpocząłem. 
Akustyka. Dla mnie im ona „lepsza”, tym głośniej mogę, gałą w prawo, bez bólu, bez nudy z dynamiką i barwą jak na Live. 
I wtedy godzinka mi wystarczy, jak na Live😃



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć

Problem w ingerencje w akustykę jest taki że mieszkami w tych salonach gdzie stawiamy sprzet.

Z doświadczenia zarówno obsługi bezpośredniej klientów jak i tego co widzę na forum od 20 lat. Duzym problem mjest przenieść system na inną ścianę. Wymienić stolik pod TV. Przesunąć kwiatka.

Więc co dopiero ingerować w akustykę absorberami czy rozpraszaczami. Pomysł dobry dla wiekszosci jednak nierealny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nic dodać nic ująć

Problem w ingerencje w akustykę jest taki że mieszkami w tych salonach gdzie stawiamy sprzet.

Z doświadczenia zarówno obsługi bezpośredniej klientów jak i tego co widzę na forum od 20 lat. Duzym problem mjest przenieść system na inną ścianę. Wymienić stolik pod TV. Przesunąć kwiatka.

Więc co dopiero ingerować w akustykę absorberami czy rozpraszaczami. Pomysł dobry dla wiekszosci jednak nierealny.

 

Prawda. W ogóle trzeba by było przeprowadzić kampanię dla inwestorów, którzy planują układ wnętrza, która zachęca uwzględnienie systemów audio w przyszłości ;) Bo póki co jednym z największych problemów przy komponowaniu tego typu zestawów jest właśnie totalny brak uwzględnienia jakichkolwiek sprzętów audio przy projektowaniu domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...