Skocz do zawartości

Mini zestaw stereo do sypialni.


Dex31

Recommended Posts

Witam poszukuję zestaw mini do sypialni ok 16m2, . Zależy mi na CD oraz możliwości srtimingu Spotifity, Tidal. 

Denon Ceol N11 lub Marantz Melody X z kolumnami Dali Spetor 1. Niestety, w mojej okolicy nie mam możliwości odsłuchu czegokolwiek. 

Co byście polecili? Może jakaś inna propozycja. Myślałem też o Yamacha MRC 470D - ale jest niedostępna . Budżet ok 3000zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że i Denon i Marantz są na Heosie i o ile przy Spotify będzie to całkiem spoko wybór o tyle oba urządzenia nie posiadają Tidal Connecta, oczywiście jest on obsługiwany ale w taki sposób, że się tego odechciewa. Musisz sam zdecydować czy Tidal jest ważny czy nie. Wiesz, spasowanie wiim mini i jakiegoś mini wzmaka nie jest problemem ale większy będzie z CD  i tu znów będzie trzeba iść na jakieś ustępstwa, może np coś takiego Taga Harmony HTR-1000CD plus wiim mini ( jeżeli dla Ciebie Tidal być musi, co osobiście rozumiem)  By uświadomić jak fatalnie się obsługuje tidala na Heosie, niech będzie podpowiedzią, że posiadam w domu Denona z Heosem ale dokupiłem dodatkowo wiima do obsługi muzyki streamingowej :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

Problemem jest to, że i Denon i Marantz są na Heosie i o ile przy Spotify będzie to całkiem spoko wybór o tyle oba urządzenia nie posiadają Tidal Connecta, oczywiście jest on obsługiwany ale w taki sposób, że się tego odechciewa. Musisz sam zdecydować czy Tidal jest ważny czy nie. Wiesz, spasowanie wiim mini i jakiegoś mini wzmaka nie jest problemem ale większy będzie z CD  i tu znów będzie trzeba iść na jakieś ustępstwa, może np coś takiego Taga Harmony HTR-1000CD plus wiim mini ( jeżeli dla Ciebie Tidal być musi, co osobiście rozumiem)  By uświadomić jak fatalnie się obsługuje tidala na Heosie, niech będzie podpowiedzią, że posiadam w domu Denona z Heosem ale dokupiłem dodatkowo wiima do obsługi muzyki streamingowej :)

 

Piszę to już kolejny raz, w tych zabaweczkach ,które podałeś,serwisy streamingowe można obsługiwać zamiast Heosa na przykład aplikacją Mconnect.Do innych rzeczy jak radio internetowe,potrzebny będzie Heos. Ja w sypialni swojego MCR612 obsługuję (Tidala) Mconnectem,co jest i proste i bardzo ładnie to na fonie wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,


Przemyśl jeszcze czy nie jesteś w stanie żyć bez CD, bo jeśli tak to jest w naszej ofercie wzmacniacz niedużych gabarytów, z wachlarzem funkcji sieciowych ( w tym Tidal Connect)

Bluesound Powernode EDGE tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesound-powernode-edge.html

Do niego możemy dobrać podstawowe głośniki podstawkowe np. Indiana Line Nota 260X  i za niewiele ponad 3000 zł otrzymał ciepło grający zestaw!

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-260.html

 

Zapraszamy oczywiście na odsłuch jakbyś chciał się przekonać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę również kolejny raz, mconnect jest protezą rozwiązania tidal connect, działa bardzo podobnie jak HEOS, miałem mconnecta w wersji płatnej tak samo jak BubbleUPnP obie opcje działają podobnie do Heosa, odrobinkę lepiej jednak daleko im do tidal connecta:) Uważam, że jeżeli ktoś teraz kupuje sprzęt i planuje słuchać tidala to kupno urządzenia, które nie posiada tidal connecta jest trochę masochizmem :)
I pozwól, że będę mieć swoje zdanie jako użytkownik Mconnecta, bubbleupnp, Heosa (na urządzeniu Denona)  Wiim zakupiłem jako streamer do biura i jak zacząłem korzystać w biurze z wiim a w domu z Mconnecta, bubbleupnp, Heosa (na urządzeniu Denona) to po niecałym miesiącu zakupiłem Wiim Pro bo owszem puszczanie muzyki jest jaknajbardziej możliwe, jednak jest tak bardzo irytujące, że mi się odechciewa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Denon i Marantz są rozsądnymi opcjami, ale jak wyżej - Tidal jest obsługiwany z pomocą aplikacji Heos. 

Warto rozważyć Dali + Tagę Harmony HTR-1000CD + streamer pokroju WiiM Mini/Octavio Stream. Bardzo fajne sprzęty, uniwersalne, ocieplone. Co do kolumn, to warto sprawdzać nasz outlet - https://www.q21.pl/category/outlet/

Obecnie znajdują się tam m.in Fyne Audio F302, więc jeśli możesz ustawić podłogówki, to powinny się nieźle sprawdzić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dex31 napisał:

Witam poszukuję zestaw mini do sypialni ok 16m2, . Zależy mi na CD oraz możliwości srtimingu Spotifity, Tidal. 

Denon Ceol N11 lub Marantz Melody X z kolumnami Dali Spetor 1. Niestety, w mojej okolicy nie mam możliwości odsłuchu czegokolwiek. 

Co byście polecili? Może jakaś inna propozycja. Myślałem też o Yamacha MRC 470D - ale jest niedostępna . Budżet ok 3000zł.

Według mnie nie masz za dużego wyboru. Marantz Melody X zagra najlepiej. W tym budżecie trzeba pójść na jakiś kompromis. Jeśli zrezygnujesz z CD to zakres możliwości się nieco poszerza. Pytanie czy sam gabaryt jest tutaj istotny ? Pytam bo zarówno Ceol jak i Melody X to rozwiązania mniejsze. Przy rezygnacji z CD możesz zyskać jakość, ale raczej przy uwzględnieniu większych rozmiarów samej elektroniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2023 o 09:54, S4Home napisał:

Według mnie nie masz za dużego wyboru. Marantz Melody X zagra najlepiej. W tym budżecie trzeba pójść na jakiś kompromis. Jeśli zrezygnujesz z CD to zakres możliwości się nieco poszerza. Pytanie czy sam gabaryt jest tutaj istotny ? Pytam bo zarówno Ceol jak i Melody X to rozwiązania mniejsze. Przy rezygnacji z CD możesz zyskać jakość, ale raczej przy uwzględnieniu większych rozmiarów samej elektroniki.

Witam. Jest opcja rezygnacji z CD na żecz Spotifity i radia FM. Z drugiej strony nie chcę pchać się w drugi duzy zestaw. Mam już zestaw CA: CAX81,CXN, CVN2 +Dali Oberon 5. Teraz w sypialni gra Yamaha Pismo Craft RX E810. Zależy mi cieplejszej nerwie. No i niestety na kolumny podłogowe nie mam miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To może zmienić monitory w tej 810tce?

Już będzie inaczej.

Jak zrezygnujesz z CD to Loxije A30/ Sabaj A30A / Project Maia + Wiim mini na przykład.

Albo model PRO/ albo Malinka. Bo już są dostepne.

Dobra koncepcja z wymianą monitorów. Poszedłbym w to bez zastanowienia. W cenie nowego zestawu kolega @Dex31może dostać na prawdę dobre monitory, z którymi ta Yamaha bez problemu sobie poradzi. Jeśli ma być cieplej to ja bym rozważył Monitor Audio Silver 100 lub Elac Carina BS243.4. Jeśli mielibyśmy się zmieścić w 3000 zł to rozważyłbym Dali Oberon 3. Spektory od tych rozwiązań dzielą lata świetlne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, wymiana kolumn przy obecnej elektronice może być dobrym kierunkiem. Silverów 100 raczej nie wciśnie, ale Bronze 100 jak najbardziej. W outlecie mamy białe Opticony w świetnej cenie - https://www.q21.pl/dali-opticon-1-mk2-bialy-outlet.html

Zachęcam do obejrzenia naszego filmu z monitorami do 2500 PLN, może znajdziesz wśród nich coś dla siebie :)
W razie czego zapraszamy do kontaktu celem odsłuchów, wypożyczeń i indywidualnych wycen. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 25.07.2023 o 10:43, Dex31 napisał:

Witam poszukuję zestaw mini do sypialni ok 16m2, . Zależy mi na CD oraz możliwości srtimingu Spotifity, Tidal. 

Denon Ceol N11 lub Marantz Melody X z kolumnami Dali Spetor 1. Niestety, w mojej okolicy nie mam możliwości odsłuchu czegokolwiek. 

Co byście polecili? Może jakaś inna propozycja. Myślałem też o Yamacha MRC 470D - ale jest niedostępna . Budżet ok 3000zł.

Panasonic SC-PMX802 sprawdzi się idealnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 18.08.2023 o 03:00, Panasonic PMX802 napisał:

Panasonic SC-PMX802 sprawdzi się idealnie

ktoś coś więcej może powiedzieć na temat tego sprzętu i jak wypada do marantza?
dodatkowo szukam info jak ww sprzęty SC-PMX802 i MCR-612 radzą sobie z kontynuacją odtwarzania plików mp3 po wyłączeniu i ponownym włączeniu?
Słucham często audiobooków i irytujące jest szukanie słuchanego fragmentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ArekK napisał:

ktoś coś więcej może powiedzieć na temat tego sprzętu i jak wypada do marantza?
dodatkowo szukam info jak ww sprzęty SC-PMX802 i MCR-612 radzą sobie z kontynuacją odtwarzania plików mp3 po wyłączeniu i ponownym włączeniu?
Słucham często audiobooków i irytujące jest szukanie słuchanego fragmentu.

Z pewnością wolałbym Marantza niż tego słabego moim zdaniem Panasonica. 

Swoją drogą potrzebujesz odtwarzacza CD? Można kupić wzmacniacz z funkcjami sieciowymi i małymi monitorami. za trochę więcej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety cd musi być. w zasadzie to szukam all-in-one, teraz nawet rozważam rezygnację z funkcji sieciowych i podłączenie Wiim mini jak kolega wyżej pisał (bo to łatwiejsze niż podłączenie cd.
Odnośnie panasonica to nigdzie go nie ma żeby posłuchać :(,
jedynie 90, 92, 94 ale ponoć 802 to przeskok zupełny. Na plus budżet bo już z kolumnami 3 drożnymi , a w sumie to w mieszkaniu miejsca na większe nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Wiim Amp + Polk audio es 20. Jeżeli trafia się używane to nawet lepsze kolumny. Jeżeli po paru miesiącach będzie Ci brakowało CD to dokup napęd. Nie jestem przeciwny CD bo sam teraz szukam odtwarzacza, ale często przy streamingu często jest mniej używany a szkoda jakość kolumn poświęcać dla CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "wszystko w jednym" ponoć ten Magnat daje radę: https://www.ceneo.pl/111571283;pla?se=GOJ7OJj2UZ1XOYSOq44t9WWnsAqEsNg5&shop=146601524&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIibzcwvq2gwMV7jcGAB3jZQC0EAYYAiABEgL0W_D_BwE

Cena jak rozpatrywany Panasonic pmx802, ale musiałbyś jeszcze dokupić kolumny. Za to masz wbudowany streamer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Ja bym kupił Wiim Amp + Polk audio es 20. Jeżeli trafia się używane to nawet lepsze kolumny. Jeżeli po paru miesiącach będzie Ci brakowało CD to dokup napęd. Nie jestem przeciwny CD bo sam teraz szukam odtwarzacza, ale często przy streamingu często jest mniej używany a szkoda jakość kolumn poświęcać dla CD.

Trochę płyt cd mam z zamierzchłych czasów, a dodatkowo namiętnie słuchamy audiobooków na CD z biblioteki (choć teraz przegrywam na Usb i tak sobie radzę bo w aucie też nie mam cd. tak więc zobaczę propozycję, dziękuję.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...