Skocz do zawartości

Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?


Carmion

Recommended Posts

6 minut temu, sebik_85 napisał:

Jestem również zdania że głośniki tej marki mają potencjał, nie raz czytałem na różnych forach że wzmacniacze często ograniczają ich potencjał. Wiadome jest że w pewnym momencie to już one staną się ograniczeniem. Sam mam bardzo małe dynaudio emit 10, do odsłuchu w bliskim polu i po próbie przesiadki z Denona PMA725 (model z lat 90 na 2 trafo) na Emotive TA1 też 2 x 100W (4ohm) dźwięk pogorszył drastycznie, po prostu przy cichym odsłuchu brakowało mi "chyba wszystkiego" a przy głośniejszym było "mydło" bas "się zagubił". Więc na pewno te kolumny potrzebują prądu. Na starszym denonie dźwięk jest pełniejszy od dołu a jeszcze w razie czego i loudness poratuje :)

Na azur 851a po prostu brzmią kompletnie od najniższych głośnościach. Dla mnie teraz jakość dźwięku jest na najwyższym poziomie jaki doświadczyłem. Nawet elac vela z nad m10 nie mają podjazdu. Czystość, lekkość, separacja, neutralność jest na bardzo wysokim poziomie. Możliwe że mają słabe opinię bo np. Z Yamaha RN 602 i 803d grały nijako i bez duszy i łatwo je było przebić. Przy CXA 80 coś próbowało ale dopiero od średniej głośności zaczynały grać. A z azurem po prostu to gra od najniższych głośności. 

 

Np. Pylon diamond 25 znacznie lepiej mi się podobał z cxa 80 niż dynaudio emit 20 z cxa 80. 

A z azurem dynaudio gra dla mnie znacznie lepiej niż pylon diamond 25 z cxa 80. 

Oczywiście we wszystkich przypadkach cxn V2 jako steamer i dac. 

 

Pozostaję czekać na Pylon diamond 28. Powinienem mieć już u siebie w poniedziałek/wtorek. Chociaż DPD strasznie się ociąga.  Jestem ciekaw jak azur zagra z pylon diamond 28. Jestem już szczęśliwy z dźwięku jaki teraz mam. Najwyżej na sprzedaż będą świeże diamond 28 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebik_85 napisał:

Jestem również zdania że głośniki tej marki mają potencjał, nie raz czytałem na różnych forach że wzmacniacze często ograniczają ich potencjał. Wiadome jest że w pewnym momencie to już one staną się ograniczeniem. Sam mam bardzo małe dynaudio emit 10, do odsłuchu w bliskim polu i po próbie przesiadki z Denona PMA725 (model z lat 90 na 2 trafo) na Emotive TA1 też 2 x 100W (4ohm) dźwięk pogorszył drastycznie, po prostu przy cichym odsłuchu brakowało mi "chyba wszystkiego" a przy głośniejszym było "mydło" bas "się zagubił". Więc na pewno te kolumny potrzebują prądu. Na starszym denonie dźwięk jest pełniejszy od dołu a jeszcze w razie czego i loudness poratuje :)

Takie małe, a jednak prądu potrzebują, aby pokazać na co je stać.

Warto testować wzmacniacze, aby się samemu przekonać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebik_85 napisał:

Sam zmieniałem kolumny z podłogówek Jamo E570 (niższych lotów sprzęt), na małe monitory i dla mnie te małe paczki grają zaskakująco mocnym jak na ich rozmiar dźwiękiem i nadzwyczaj "szeroko" względem poprzednich, pomijając że poprawa była taka jak przysłowiowe zrzucenie koca z kolumn :)

Dobra decyzja z pozostawieniem PMA 725 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i różnica w brzmieniu pomiędzy 25 a 28 jest i to wyraźna. 25 gra cieplej oraz na basie bardziej przeciąga. ( nie wiadomo jak bo fajnie grał) ale model 28 ma dynamiczniejszy bass przez co ma się wrażenie że jest go mniej niż w modelu 25. Ogólnie model 28 jest bardziej neutralny. Kolumny bardzo Dobrze się odnajdują w pomieszczeniu. Nie trzeba robić żadnej korekcji. W trybie Direct gra najlepiej. Ale kolumny muszą się jeszcze wygrzać to grają spokojnie i nie rozkręcam za bardzo. Pewnie jeszcze brzmienie się trochę zmieni. 

Charakterystyka pomiędzy dynaudio emit 20 jest inna. Pylony grają bardziej wysokimi tonami niż Dynaudio. U dynaudio pierwszy jest wokal a później wysokie. No i mam wrażenie że delikatnie czyściej. No i bass jest dynamiczniejszy.  Ciekawy jestem jakby wypadło porównanie z emit 50. Tak czy siak emity 20 to również bardzo fajne kolumny i jak na swój rozmiar grają dużym dźwiękiem, ale trzeba im dać dobry napęd. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem. D28 są najlepsze z serii.

W Wiekszych Dynaudio zyskujesz na powietrzu w graniu. Swobodzie.

Tam też jest pozytywna zmiana.

14 godzin temu, Carmion napisał:

Zastanawiam się czy sprzedać cxn v2 na rzecz azura 851n. Lecz niestety w grę wchodzi bez możliwości zwrotu. Więc musiałbym w ciemno zaryzykować. Chciałbym mieć dwa urządzenia z tej samej serii. Ale myślę czy warto tak kombinować. Na pewno nie chcę rozjaśnić aktualnego brzmienia.

Zostaw CXN. Poznaj dobrze kolumny. Nie wszystko na raz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Mówiłem. D28 są najlepsze z serii.

W Wiekszych Dynaudio zyskujesz na powietrzu w graniu. Swobodzie.

Tam też jest pozytywna zmiana.

Zostaw CXN. Poznaj dobrze kolumny. Nie wszystko na raz.

 

Myślę że dam sobie już spokój z kolumnami. Pylon diamond 28 bardzo dobrze łączy się z azurem i cxn. Co mi się podoba w pylon diamond 28 to że basu jest dużo ale wtedy kiedy trzeba. Oraz po meblach itp. Nic nie rezonuje. Już mi kuchnia od wibracji czy drzwi wyjściowe nie pracują. Tak jak to miało miejsce przy heco Aurora 700. No i heco było przebasowane czyli miałem wrażenie że grało basem kiedy nie powinno i czasami aż za dużo go było. Ale z ciekawości jak będę miał kiedyś możliwość to posłucham dynaudio emit 50. Jednak w mojej okolicy nie ma nigdzie dostępnych. 

 

Pożyczyłem azura dla brata razem z cxn i jest również zachwycony tym wzmacniaczem i że gra pełno od najniższych poziomów głośności. 

A ja słucham na cxa 80. To cóż mogę powiedzieć. Jest to jaśniejsze brzmienie, bardziej gra wysokimi tonami i bass. Właśnie bass, jest obecny ale brzmi płycej. Azur bardziej bass trzyma w ryzach i ma szerszy zakres pracy. Azur gra znacznie bardziej liniowo i wybrzmiewa z lekkością przy czym ma bardzo dynamiczne brzmienie, pod olbrzymią kontrolą. Jest taki porządek na scenie że nic nie drażni.  A bass po prostu zadziwia jak może być różnorodny, dynamiczny i pod taką kontrolą. O jakimkolwiek zamuleniu nie ma mowy. Myślę że jakby diamondy grały z cxa 80 to z efektu finalnie nie byłbym do końca zadowolony. Bo czegoś by mi brakowało. A z azurem granie mocno wciąga. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Tak słucham pylon diamond 28 i męczą mnie trochę wysokie tony i dla mnie jest to jaśniejsze granie od modelu 25. 25 model grał dla mnie mniej męcząco i to na jaśniejszym wzmacniaczu. 

 

Mam wrażenie że model 25 gra cieplej i aż tak nie gra wysokimi tonami. Lepiej sobie radził z cxa 80. Bo gdy podłączyłem do modelu 28 cxa 80 to miałem ochotę odrazu wyłączyć. Już kompletnie było dla mnie za jasno i wysokimi tonami sypało.

 

Niestety pylon diamond 25 nie zdążyłem odsłuchać na azur. Ale zapewne zmiana by była również na plus skoro to lepszy wzmacniacz.

 

Mogę wymienić wzmacniacz, ale wolałbym tego nie robić ponieważ jestem z niego bardzo zadowolony i czuć dużą różnicę w porównaniu do cxa że nie gra tak jasno i wysokimi tonami. A oferuje czysty dźwięk. Oraz bardzo mi się w nim kontrola niskich tonów, moc i lekkość. No i bardzo dobrze sobie radzi w cichych odsłuchach. 

 

Jeszcze mam możliwość wymiany na model 25. Ale martwi mnie to żeby nie wydobywały się zniekształcenia z tych kolumn... Ale panowie z pylona zapewniali mnie że po 100h grania góra jeszcze zmięknie i że muszą się kolumny dobrze wygrzać. Jeszcze za jakiś czas dojdą 4 panele 120x60 z wełny mineralnej na sufit. Więc powinno to trochę ułożyć wysokie tony. Lecz barwa dźwięku raczej się nie zmieni. Nie twierdzę że model 28 brzmi źle, bo mu bliżej do audiofilskiego grania niż dla modelu 25. 

 

Ale z tego co czytałem recenzje i kto miał model 25 i 28 to wnioski były podobne do moich. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Carmion napisał:

Jeszcze mam możliwość wymiany na model 25. Ale martwi mnie to żeby nie wydobywały się zniekształcenia z tych kolumn... Ale panowie z pylona zapewniali mnie że po 100h grania góra jeszcze zmięknie i że muszą się kolumny dobrze wygrzać.

Daj im szansę. Ja kupiłem kolumny ekspozycyjne, które nie wiem ile miały za sobą grania w salonie, i czy nie były też wypożyczane. Pomimo tego trochę czasu minęło i choć grają niemal identycznie do tego co słyszałem z nich wcześniej, to na gałce VOL wzmacniacza widzę, że się jeszcze bardziej poukładały.

Pozwól im się rozruszać. Niech średnie i niskie tony ożyją. 

 

31 minut temu, Carmion napisał:

Niestety pylon diamond 25 nie zdążyłem odsłuchać na azur. Ale zapewne zmiana by była również na plus skoro to lepszy wzmacniacz.

Pewnie byłaby na "plus". Pytanie tylko czy ten "plus" wpasowałby się w Twój gust. 

Po przesłuchaniu kilkunastu wzmacniaczy z moimi kolumnami już wiem, że teoretycznie "lepszy" wcale nie oznacza, że dla mnie jest lepszy. Niektóre mnie wręcz rozczarowały. Tylko to już jest sprawa bardzo indywidualna. Każdy z nas szuka swojego brzmienia. To czego ja szukam w dźwięku szukam może być tym czego ktoś inny bardzo chce uniknąć.

 

Na razie daj tym kolumnom te kilkadziesiąt godzin grania. Jeśli masz szansę pożyczyć od kogoś jakiś inny wzmacniacz to zrób to. Może ten Azur wcale nie jest taki dobry dla Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chmarski napisał:

Daj im szansę. Ja kupiłem kolumny ekspozycyjne, które nie wiem ile miały za sobą grania w salonie, i czy nie były też wypożyczane. Pomimo tego trochę czasu minęło i choć grają niemal identycznie do tego co słyszałem z nich wcześniej, to na gałce VOL wzmacniacza widzę, że się jeszcze bardziej poukładały.

Pozwól im się rozruszać. Niech średnie i niskie tony ożyją. 

 

Pewnie byłaby na "plus". Pytanie tylko czy ten "plus" wpasowałby się w Twój gust. 

Po przesłuchaniu kilkunastu wzmacniaczy z moimi kolumnami już wiem, że teoretycznie "lepszy" wcale nie oznacza, że dla mnie jest lepszy. Niektóre mnie wręcz rozczarowały. Tylko to już jest sprawa bardzo indywidualna. Każdy z nas szuka swojego brzmienia. To czego ja szukam w dźwięku szukam może być tym czego ktoś inny bardzo chce uniknąć.

 

Na razie daj tym kolumnom te kilkadziesiąt godzin grania. Jeśli masz szansę pożyczyć od kogoś jakiś inny wzmacniacz to zrób to. Może ten Azur wcale nie jest taki dobry dla Ciebie.

Akurat co do wzmacniacza to jestem pewien że jest pod moje gusta. Ciężko znaleźć taki wzmacniacz żeby grał liniowo i miał taką moc na niskich tonach oraz kontrolą. W dodatku znakomicie sobie radzi na niskich tonach. Na każdych kolumnach co podpinalem to zmiana znacznie na + w porównaniu do cxa. Cxa do azura gra sucho i bass ma punktowy i mało melodyjny w porównaniu do azura. Azur niszczy też nada m10 który zrobił na mnie wrażenie. Ewentualnie żeby iść jeszcze bardziej pod moje gusta to już by musiała wlecieć lampa. A lampy w moim użytkowaniu odpada. 

 

Dynaudio nie ma aż takich czystych wokali, mniej jest szczegółów na średnio-wysokich tonach. Bass bardziej misiowaty i bardziej ma zaznaczone zejścia niż diamondy. Myślę że w 25 bardziej mi się podobał bass niż aktualnie w modelu 28. Bliżej mi siedzi w guście model 25. 

Myślę że jak już miałbym iść w dynaudio to dać szansę na emity 50. Ale czy by miały więcej szczegółów od modelu 20? Oraz szerszą sceną? Czy by się różniło tylko tym że po prostu mocniej na basie zagra? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluchalem Emit - i to byl chyba 50. Niestety, moim zdaniem troche im brakuje do Pylona.

1 minutę temu, majkel74 napisał:

To bardziej kierunek Special 40 powinien być, tylko ze to trochę droga opcja. Albo monitory z serii evoke.

Wiem ze sie naraze ale te Special forty to nie jest nic nadzwyczajnego. Sluchalem tez Evoke 30, w tym samym salonie.

Jak na takie rozmiary , niezly basik. Jednka dzwiek jakby zbyt atakowal. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Carmion napisał:

Cxa do azura gra sucho i bass ma punktowy i mało melodyjny w porównaniu do azura.

"Punktowość" w basie to dla mnie akurat oznacza kontrolę nad nim. Jak tu się dźwięk błąka zamiast być punktowy to niedobrze.

Barwa i melodyjność to już dla mnie inna bajka niż kontrola. Niemniej też bardzo istotna, i jak mi tu nie pasuje, no to nie pasuje całościowo również.  

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Carmion napisał:

Myślę że jak już miałbym iść w dynaudio to dać szansę na emity 50. Ale czy by miały więcej szczegółów od modelu 20? Oraz szerszą sceną? Czy by się różniło tylko tym że po prostu mocniej na basie zagra? 

Będzie mocniej i dokładniej względem 20, ale czy scena będzie szersza, to już powątpiewam. Emity 50 są jednak obecnie dostępne w bardzo dobrej cenie, co gra na ich plus. Nie będę ukrywał, że części rzeczy z wątku już pozapominałem, ale może warto byłoby dać szanse Focal Theva N3? Albo chwilę przeczekać i sprawdzić Rega Aya. Zapowiadają się ciekawie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...