Skocz do zawartości

Sprzęt grajacy do 3000zl


Morellaa92

Recommended Posts

Witam wszystkich

Bardzo proszę o pomoc w doborze sprzętu audio do 3tys.

Sprzet do pom. 20m2, CD, bluetooth. Słucham głównie muzyki rockowej

W przyszłości chciałabym też dokupić gramofon i fajnie by było jakby ten sprzęt miał możliwość współpracy z gramofonem. Chyba, że nie ma takiej możliwości lub nie jest to dobry pomysł. 

Nie jestem znawcą w sprzętach muzycznych, także będą wdzięczna za każdą poradę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mogłabyś opisać bardziej szczegółowo czego Ci trzeba? Wzmacniacz i kolumny - to wiadomo.

Masz już odtwarzacz CD?

Z czego chcesz grać? Spotify, płyty CD? 

15 minut temu, Artur Charicki napisał:

Dzisiaj w tym budżecie trzeba szukać raczej sprzętu z drugiej ręki.

Może jakiś tani mini-wzmacniacz SMSL z bluetooth + kolumny z drugiej ręki. 

Budżet rzeczywiście skromny ale nie trzeba się zniechęcać. 

 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Cześć. Dzisiaj w tym budżecie trzeba szukać raczej sprzętu z drugiej ręki. Napisz jeszcze czy chcesz kolumny podstawkowe czy raczej podłogowe. 

Wolałabym podstawkowe, ewentualnie jedna kolumna podłogowa. 

Może lepiej w takiej cenie kupić wieże? 

Jaka jest min. kwota którą musiałabym zainwestować w taki sprzęt ze średniej półki. Dźwięk oczywiście też nie musi być na jakiś wygórowanym poziomie. Aktualnie mam zwykła wieze/radio także pewnie wszystko będzie lepsze od tego, co mam 😉

 

 

2 godziny temu, Bebop napisał:

Cześć, mogłabyś opisać bardziej szczegółowo czego Ci trzeba? Wzmacniacz i kolumny - to wiadomo.

Masz już odtwarzacz CD?

Z czego chcesz grać? Spotify, płyty CD? 

Może jakiś tani mini-wzmacniacz SMSL z bluetooth + kolumny z drugiej ręki. 

Budżet rzeczywiście skromny ale nie trzeba się zniechęcać. 

 

Ogólnie potrzebuje komplet, tak jak odpowiedziałam wyżej jak na razie mam tylko zwykle radio 😄

Fajnie byłoby mieć też Odtwarzacz CD, ale mogę z niego zrezygnować. Wtedy zostaje głównie Spotify. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Morellaa92 napisał:

Wolałabym podstawkowe, ewentualnie jedna kolumna podłogowa. 

Kolumny powinny być dwie - dla efektu stereofonii. Być może (jeszcze) nie zdajesz sobie z tego sprawy ale przyjemność słuchania stereo jest o wiele fajniejsza niż tzw. radyjka kuchennego z jednego głośnika. 

14 minut temu, Morellaa92 napisał:

Aktualnie mam zwykła wieze/radio także pewnie wszystko będzie lepsze od tego, co mam 😉

Skoro już masz wieżę to chyba nie warto kupować drugiej.

Moja propozycja to mały tani wzmacniacz SMSL (albo podobmy) + jakieś kolumny podstawkowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz klasy D to dobry trop. Smsl AL200 lub A300.Tylko te tanie chińczyki graja bardzo czysto i sterylnie. Trzeba do nich cieplejsze kolumny. Np. Heco Aurora 300, Dali Zensor 3, Kef Q350. Można poszukać też coś z Tagi np hta 600, 700 lub 800 i jaśniejsze kolumny jak MA Bronze 100 czy Acoustic Energy ae100 lub jakieś Bowersy czy Focale. @Morellaa92 W każdym bądź razie musisz czegoś posłuchać bo kierując się tylko naszymi sugestiami trochę ryzykujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Morellaa92 napisał:

Ogólnie potrzebuje komplet, tak jak odpowiedziałam wyżej jak na razie mam tylko zwykle radio 😄

Fajnie byłoby mieć też Odtwarzacz CD, ale mogę z niego zrezygnować. Wtedy zostaje głównie Spotify.

Może aktywne kolumny podstawkowe z wbudowanym wzmacniaczem?

Na przykład ADAM T8V.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morellaa92 

Zachęcam do zapoznania się z Bluesound Powernode EDGE N230. Do tego dwa monitorki/kolumny podstawkowe. 
Mieszkam w Holandii, kupiłem dwie sztuki dla rodziny, powystawowe po 500€ za sztukę. W pudełkach, gwarancja itp

Na pewno w Pl sklepy to mają, poprosić u nich o dwa monitory dotego i posłuchać czy się podoba. 
Spotify czy TIDAL czy inne platformy, funkcjonalność tego pudełka jest mega. Najbardziej „przyjazny” streamer na rynku. Mam inne produkty z tej firmy już 3 lata i żadnych zwiech, problemów z instalacją itp. 

Małe to, wejdzie gdziekolwiek. 
 

pozdro

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko taki, że taki powernode pochłonie większą część budżetu.

3000 PLN na dzisiejsze ceny to nie za dużo, ale przy odrobinie chęci, można coś na olx czy allegro znaleźć. Miałem u siebie zarówno toppinga jak i smsla i jak na swoją cenę, grają te wzmacniacze wg mnie całkiem ok. Do tego proponowane kefy q350, dali zensory 3 czy jakieś inne, delikatnie ocieplone kolumny i można mieć zestaw, który będzie cieszył muzyką przez długie lata. 

Streamer za 300 PLN też bez problemu jest do zdobycia, także za te 3k można złożyć systemik bez większego problemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2023 o 14:37, Morellaa92 napisał:

Nie jestem znawcą w sprzętach muzycznych,

Panowie, koledzy proponują fajne klocki/sprzęty.

A ja próbuję sobie siebie wyobrazić, gdybym kompletnie nie miał pojęcia co, z czym, jak i kiedy. 

Chyba bym poszedł do salonu. Pal licho salonów marże, narzuty itp

Music, music, music chcę słyszeć/słuchać 😊😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, odtwarzacze CD obecnie są dość drogimi sprzętami. Ciekawym rozwiązaniem może być Taga HTR-1000CD z kolumnami, do niej WiiM Mini. Szukając podłogówek:

https://www.q21.pl/taga-harmony-htr-1000cd-v-2-indiana-line-nota-550x.html
Podstawek:
https://www.q21.pl/taga-harmony-htr-1000cd-v-2-elac-debut-2-0-b6-2.html

To przyjemne, ciepło i spokojnie grające zestawienia. Najlepszą opcją jednak byłyby mimo wszystko sprzęty używane, tak by wycisnąć maksimum z budżetu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2023 o 08:36, AudioTube napisał:

Panowie, koledzy proponują fajne klocki/sprzęty.

A ja próbuję sobie siebie wyobrazić, gdybym kompletnie nie miał pojęcia co, z czym, jak i kiedy. 

Chyba bym poszedł do salonu. Pal licho salonów marże, narzuty itp

Music, music, music chcę słyszeć/słuchać 😊😃

Tylko w wiekszości powiedzą mu że nic nie mają do tej kwoty :P

15 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć,

Pomysł z Powernode Egde jest o tyle dobry, że masz tam wszystko plus malutki rozmiar. CD zawsze możesz dokupić (wybór jest dowolny:))

Zerknij sobie poniżej, co to potrafi w praktyce

 

Edge kosztuje 3000 solo. Kupic go po to żeby dobrac jakieś parchy do kompletu?

3000 zł ma byc razem z kolumnami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tylko w wiekszości powiedzą mu że nic nie mają do tej kwoty :P

Edge kosztuje 3000 solo. Kupic go po to żeby dobrac jakieś parchy do kompletu?

3000 zł ma byc razem z kolumnami.

 

Po pierwsze, to za niewiele ponad 3000 zł to, kolega otrzyma gotowy zestaw z Indianą Line Tesi 261  (co już nie jest żadnym parchem)

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-bluesound-powernode-edge-indiana-line-tesi-261.html?gclid=CjwKCAjwrranBhAEEiwAzbhNtRO-YQ64MvhYjKGTx26sSc262c32XO3jRljfPNrOFuUUYh19W72roBoCB4MQAvD_BwE

Po drugie, w przyszłości można kupić jeszcze lepsze głośniki do tego, prawda :)? Zacznijmy od czegoś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...