Skocz do zawartości

Ustawienie potencjalnego stereo do około 15000


Sumchacz

Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do zakupu stereo, ale nie jestem pewien obecnego pomysłu na ustawienie.

salon.PNG.d24615583c3768aec3f48dc0d9fdfcb0.PNG

Tak wygląda pomieszczenie, wymiary podane w centymetrach.

Odsłuch odbywałby się na sofie. Zaznaczę, że słucham muzyki leżąc.

Mój pomysł to położenie kolumn podstawkowych oraz wzmacniacz na półce.

Moje pytanie brzmi: Czy da się to lepiej ustawić? Może rozważyć kolumny podłogowe w jakiejś innej konfiguracji?

 

Odnośnie stereo to szukamy razem z dziewczyną coś do zakupu na raty, ale pułap to około 15000.

Dziewczynie podobają się kolumny z drewnianym fornirem (analogicznie nie chce słyszeć o czarnych lub białych).

Póki co faworyty to Elac Vela i B&W 600/700 i obszar poszukiwań oraz odsłuchu wolałbym ograniczyć do Trójmiasta.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ciężko widzę takie ustawienie niestety. Scena nie będzie najlepsza przy kolumnach ustawionych tak blisko siebie, ustawienie ich na szafce oraz zaraz przy ścianie też pozytywnie nie wpłynie na brzmienie. Spróbować warto oczywiście, bo może się miło zaskoczysz, a ja widzę tylko najczarniejsze scenariusze  

Co do sprzętu, czego oczekujesz od wzmacniacza? Podłączenie do TV, usługi sieciowe, przedwzmacniacz gramofonowy? 

Metraż ogółem nie jest duży, więc można spokojnie pójść w większe podstawki, takie jak Monitor Audio Silver 100. Uniwersalne, szybkie granie z ciekawą przestrzenią. Buchardt P300 są też fajną opcją, ale tylko jeśli możesz je odsunąć od ściany. Nie mają drewnianych wykończeń, ale ten brzoskwiniowy jest moim zdaniem cudowny. Najdroższą, ale bardzo fajną opcją są Sonus fabery Sonetto II. Wyglądowo również mogą skraść serce, a przy tym oferują dobre, raczej średnicowe granie. Dodatkowo spojrzałbym na Pylon Audio Diamond Monitor 18

W kwestii wzmacniacza na pewno spróbowałbym z Audiolabem 7000A, ma HDMI ARC, więc bezproblemowo podepniesz go pod TV, przy tym gra uniwersalnie, lekko podbitymi skrajami, ale ze świetną barwą. Jako streamer możesz wykorzystać 7000N z tej samej serii lub taniej WiiM Pro. Opcją All-in-one jest dostępny obecnie w promocyjnej cenie Cambridge Audio EVO 75. Neutralny wzmacniacz z bardzo fajną dynamiką. W innym stylu wykończenia znajdziesz Regę Elex MK4, która gra gęściej, ale dobrze pasuje do wspomnianych Silverów. 

Warto też rozważyć konstrukcje polskiej produkcji, czyli Fezz Torus 5040 oraz Fezz Audio Silver Luna. Torus jest gęstszy, bardziej analogowy. O Silver Lunie nagraliśmy film, który możesz obejrzeć pod tym linkiem. Do nich jednak będziesz potrzebować DACa i streamera, więc np. wspomniany już WiiM Pro i DAC, taki jak np. Topping E50 lub WiiM Pro Plus. Opcją full jest z kolei EverSolo DMP-A6. DAC i streamer w jednym, duży ekran, świetna aplikacja. Też zachęcam do naszego filmu :)

Zachęcam też do kontaktu z nami oraz wizyty w naszym salonie, jest niestety kawałek z trójmiasta, ale znajdziesz u nas niezwykle szeroki wybór kolumn i elektroniki, dwie sale odsłuchowe i dobrą kawę ;) Przy zakupie zestawu oczywiście możemy zaproponować dobrą cenę lub rozłożyć wszystko na dogodne raty 0%. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 Dzięki za ofertę, pokażę dziewczynie kolumny, może się skusi.

Faktycznie zapomniałem o kilku ważnych sprawach: 

- Wymiary są w decymetrach.

- Źródło dźwięku to Tidal

- Preferował bym wzmacniacz aio.

- Głównie słuchamy metalu, ale zdarza się słuchać różnych gatunków muzyki 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro all-in-one, to wspomniany Cambridge lub Primare Prisma i15 MK2. Bez Tidal Connect spojrzałbym na Quad Artera Solus Play. W razie czego do wszystkich pozostałych wzmacniaczy z DACami możesz dokupić niewielkiego WiiM Mini i schować go za wzmacniaczem :) Fezz Torus 5060 wygląda jak 5040, ale ma właśnie wbudowanego DACa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś na te centymetry to było mało.

Autocad? Bo o decymetrach to nie słyszałem już dawno. :P

Do rzeczy jeśli ma być all in one to odpada Quad oraz audiolab. To gry wchodzi Cambridge EVO, Primare i15 prisma, Marantz PM 7000N czy promocyjny obecnie Cabasse Abyss.

Chyba że faktyczine Wiim osobno to wtedy wybór będzie wiekszy.

Co do kolumn możesz polować na coś lepszego niż Bowersy serii 6.

7ki ok. Silver 100, KEF R3, Amphion Argon 1 mimo że małe to na prawdę wielki dzwięk, wspomniane wyżej Sonetto czy cieplejsze Chario

Czy cokolwiek było już słuchane?

Co do samego rozłożenia systemu widze że sofa jest delikatnie z boku ze względu na drzwi. Pamiętaj aby zachować trójkąt równoramienny przy odsłuchu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Q21 napisał:

Skoro all-in-one, to wspomniany Cambridge lub Primare Prisma i15 MK2. Bez Tidal Connect spojrzałbym na Quad Artera Solus Play. W razie czego do wszystkich pozostałych wzmacniaczy z DACami możesz dokupić niewielkiego WiiM Mini i schować go za wzmacniaczem :) Fezz Torus 5060 wygląda jak 5040, ale ma właśnie wbudowanego DACa. 

Pokazałem kolumny, kolejnym faworytem obok Veli i BW będą Monitor Audio Silver 100.

Chociaż przy okazji zobaczyła MA Gold 100 w Piano Ebony to uznała, że jeszcze ładniejsze, ale to nie ten budżet.😐

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No właśnie coś na te centymetry to było mało.

Autocad? Bo o decymetrach to nie słyszałem już dawno. :P

Dokładnie. W Autocadzie na szybko zrobione.😀

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czy cokolwiek było już słuchane?

W przyszłym tygodniu udamy się do salonów.
Na celowniku sklep Top-HiFi w Sopocie oraz sklep Albatros w Gdańsku. Pytanie, czy jest możliwość wypożyczenia sprzętu?
Q21 ma naprawdę fajną ofertę, ale odległość skutecznie zniechęca do odwiedzenia.

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Co do samego rozłożenia systemu widze że sofa jest delikatnie z boku ze względu na drzwi. Pamiętaj aby zachować trójkąt równoramienny przy odsłuchu.

Jak wspomniałem odsłuchy na leżąco.
Ze względu na wymiar sofy będę leżał wzdłużnie, więc sofę to nawet bliżej biurka można dać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Daniel09 napisał:

Spróbuj się skontaktować z Cinema Tech z Wrzeszcza , od siebie dodam że warto sprawdzić jak wspomniał Piotr  Cambridge Evo + KEF R3.

Zajrzę do nich.🙂

Kefy raczej nie przejdą, ale może na żywo będą się dobrze prezentować.

42 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Na pomorzu masz dużo salonów audio więc na spokojnie. W Topie uważaj na ich polecenia. Są bardzo stronniczy ale  niektóre klocki maja fajne wiec odwiedzić warto.

Daj znać po odsłuchu bo to powinno nastapić jako pierwsze .

 

 

Jeśli można spytać, jakie wzmacniacze są godne polecenia?

Po odsłuchu zamieszcze tutaj swoje spostrzeżenia i wybór.🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Jaśniejsze i zywe wzmaki. Jaki budżet?

Razem chcieliśmy wydać 15000 zł.

Kolumny obecnie są po 3500 za szt.

Zostaje 8000 na wzmacniacz i jakieś kable.

Zauważyłem na stronie zestawy z tymi kolumnami. Są ze wzmacniaczami:

Powernode Bluesound

Nad C700

Nad M10 V2

Hegel H95

Hegel H120

Rotel RA-1572 MK II

Yamaha R-N1000A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Jestem już po odsłuchu oraz zakupie zestawu.

Odwiedziliśmy salon Top Hi-fi w Sopocie oraz sklep Albatros w Gdyni.

W salonie Top Hi-fi słuchaliśmy zestawu Nad M10 V2 z Elac Vela BS403. Grało to średnio moim zdaniem, bardzo neutralnie. Mam też mały zarzut do tego salonu, nie czułem się tam komfortowo. Atmosfera była napięta.

W sklepie Albatros mieliśmy przeciwieństwo. I stamtąd zakupiłem zestaw Cabasse Abyss + Audiovector QR1.

Zestaw już ustawiony na regale. Do zadowalającego grania musiałem podbić wysokie tony, zaniżyć niskie oraz ustawić widmo dźwięku na jasną barwę. 

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sumchacz napisał:

Top Hi-fi w Sopocie

No tam jest specyficznie.  Starsi panowie dwaj :)

Choć raz, gdy byłem w salonie sam, to poświęcili mi sporo czasu, porozmawialiśmy, powymienialiśmy uwagi. Było ok. Ale przeważnie jest tam spory ruch, nie za bardzo mają dla klienta czas. Stoisz przy tej ladzie nieopodal wejścia i stoisz i trochę czujesz się jakbyś był intruzem i przeszkadzał gospodarzom .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, terracan1929 napisał:

No tam jest specyficznie.  Starsi panowie dwaj :)

Choć raz, gdy byłem w salonie sam, to poświęcili mi sporo czasu, porozmawialiśmy, powymienialiśmy uwagi. Było ok. Ale przeważnie jest tam spory ruch, nie za bardzo mają dla klienta czas. Stoisz przy tej ladzie nieopodal wejścia i stoisz i trochę czujesz się jakbyś był intruzem i przeszkadzał gospodarzom .

Warto poczekać w kolejce, Pan Adam i Pan Sławek mają dużą wiedzę :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sumchacz napisał:

Top Hi-fi w Sopocie

Ja mam miłe wspomnienia, ale byłem u nich gdy nie mieli innego klienta. Kupowałem głośnik BT i spędziłem tam ze 3 godziny. Ani przez chwilę nie odczułem, że im w czymkolwiek przeszkadzam. Ostatecznie wyszedłem z Vifa Copenhagen 2.0.

Ale to były jeszcze czasy końcówki COVID więc może dlatego podejście było inne.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sumchacz napisał:

Atmosfera była napięta.

Tak, oni tak mają :/

12 godzin temu, Sumchacz napisał:

Zestaw już ustawiony na regale. Do zadowalającego grania musiałem podbić wysokie tony, zaniżyć niskie oraz ustawić widmo dźwięku na jasną barwę. 

Wygrzej zestaw. I tak ten wzmacniacz ma spore opcje regulacji dźwięku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sumchacz napisał:

Panowie powiedzieli, że grzać mam go nawet 300 godzin

jak nie zagra po 5-ciu minutach to nic nie pomoże.

Jedyna opcja to jeżeli przynosisz sprzęt do domu z zewnątrz gdy temp. ujemna, lub duża wilgotność, odstawiasz sprzęt na kilka godzin i dopiero wtedy włączasz (Na czas odparowania wilgoci).

Nie słuchaj takich bzdur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też był absurd. Myślę, że 100 godzin wystarczy.

Obecnie mam Cabasse Abyss podłączony przez Wi-Fi. Według aplikacji jakość dźwięku to FLAC 16 bit/ 44kHz. Mam Tidal HiFi, ale w opcjach jest zaznaczone Wi-Fi, opcja Tidal Connect nie działa.

Powinienem zakupić kabel ethernet? Zwiększy się jakość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...