Skocz do zawartości

Dali Rubicon 5 vs Pylon Dimond 25


Tom Gonzales

Recommended Posts

Trzeba będzie odsłuchać, bo nie znamy akustyki Twojego pomieszczenia. Pylony grają mocniej basem, Rubicony z kolei rysują górę w twardszy sposób. Obie z par mogą się spodobać, ale ja pod Yamahę wybrałbym raczej Diamondy 25. Myślę też, że warto byłoby poczekać chwilę i sprawdzić kolumny Rega Aya. Mogą być bardzo ciekawą opcją.

Dali są też tutaj znacznie droższym rozwiązaniem, w ich budżecie warto byłoby posłuchać Audiovectorów QR5, System Audio Legend 40.2. Chociaż te propozycje lubią się ze wzmacniaczami z wyższej półki niż Yamaha. Ciekawą opcją mogą też okazać się Pylony Jade 20. Oferują inne, bardziej rockowe granie, które zdecydowanie może się spodobać. W razie czego zapraszamy na odsłuchy i do kontaktu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artur Charicki napisał:

@Kraft Czyli jak ktoś chce posłuchać muzyki dla relaksu wieczorem po cichu to nie musi słyszeć średnich tonow?? Tylko górę i dół?? Dźwięk wykastrowany totalnie? To niech autor kupi Altusy to zaoszczędzi. Co tu się wypisuje

Artur, może poczytaj o krzywych izofonicznych, to nie będziesz tak się dziwił.

PS Słowo "wykastrowany" zrobiło na  forum zadziwiającą karierę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artur Charicki napisał:

Bo nie wyobrażam sobie jak można spokojnie słuchać muzyki bez srodka.

Środek zostanie, bez obawy. Tutaj nic się nie zmieni.

”niskie i wysokie” słyszymy wtedy/(loudness) lepiej - tzw kompensacja psychoakustyczna. 
Artur, zachęcam byś spróbował. Tak dla nauki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Trzeba będzie odsłuchać, bo nie znamy akustyki Twojego pomieszczenia. Pylony grają mocniej basem, Rubicony z kolei rysują górę w twardszy sposób. Obie z par mogą się spodobać, ale ja pod Yamahę wybrałbym raczej Diamondy 25. Myślę też, że warto byłoby poczekać chwilę i sprawdzić kolumny Rega Aya. Mogą być bardzo ciekawą opcją.

Dali są też tutaj znacznie droższym rozwiązaniem, w ich budżecie warto byłoby posłuchać Audiovectorów QR5, System Audio Legend 40.2. Chociaż te propozycje lubią się ze wzmacniaczami z wyższej półki niż Yamaha. Ciekawą opcją mogą też okazać się Pylony Jade 20. Oferują inne, bardziej rockowe granie, które zdecydowanie może się spodobać. W razie czego zapraszamy na odsłuchy i do kontaktu :) 

Te regi wyglądają ciekawie, tylko jaki to charakter grania ? Czy są inne kolory i w jakiej cenie maskownice. Kiedy dostępne będą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tom Gonzales napisał:

Te regi wyglądają ciekawie, tylko jaki to charakter grania ? Czy są inne kolory i w jakiej cenie maskownice. Kiedy dostępne będą?

Jeszcze nie wiemy jak grają :) To kompletna nowość, niedawno zapowiedziana, ale powinny być u nas w tym miesiącu. Kolor będzie tylko ten, a ceny maskownic też nie znamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubicon 5 to słabsza konstrukcja. 6tki są wyraźnie lepsze pod każdym aspektem.

Moim zdaniem nie warto się 5tkami interesować. Nie ten budżet.

D25 nie grają z kolei interesująco cicho.

Moim zdaniem fajne propozycje tu to wspomniane wyżej Audiovectory czy Monitor audio Gold 100 bo dlaczego nie monitory, oraz ELAC Vela 403 ewentualnie 404 które tez dadza rade w takim pomieszczeniu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się tych monitorów obawiam bo miałem tu buchardt P300 i brakowało tutaj basu gdzieś zanikał w innym pokoju z tą samą Yamahą grały bardzo dobrze dla tego pomyślałem o podlogowych , trochę mnie złamałeś że te D25 do cichego się nie nadają zbyt. Rubicon 5 mogę mieć nowe za 8000 kola dlatego o nich pomyślałem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sprawdź. Jak wyżej napisałem, moim zdaniem D25 się do cichego sluchania nadają.

Jednak każdy to inaczej interpretuje. Bo dla każdego - cicho - to będzie coś innego. Pewnie z jakim wzmacniaczem, też ma znaczenie i pomieszczenie też wpływ ma.

Bez testu się nie da. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...