Skocz do zawartości

Czy warto zainwestować w DAC do takiego zestawu stereo?


xymark

Recommended Posts

4 minuty temu, MacieQ napisał:

Oj tam zaraz dużo ...i owszem są możliwości pierdyliarda ustawień ale nie ma konieczności używania wszystkiego w co jest wyposażony RME ...a uwierz mi że DSP w Adi-2 robi różnicę

Mieć sprzęt który ma pierdyliard ustawień i nie grzebać w tym? Nie z moim charakterem :) Właśnie się boję że będę więcej czasu spędzał przy bawieniu się ustawieniami niż na słuchaniu muzyki :))))) 

Ale chyba w cenie do 5k jest to jedyny DAC który jest produkowany w EU, ma tak duże możliwości i dobre wsparcie producenta. Chyba muszę wypożyczyć i przetestować.

2 minuty temu, Artur Brol napisał:

@xymark ten Adi to wzmacniacz sluchawkowy jest. Chciałeś przecież czysty dac 🤔

Ten IDSD trochę ma, jak mówisz przekombinowany ksztalt.

Ale ma wielu mniejszych braci.

Tanszych. Zerknij na stronę IFI Audio.

Jeśli już Taga się nie podoba 😁

 

Chciałem czysty DAC, ale jeżeli będzie dobry DAC z wzmacniaczem słuchawkowym, to trudno. W niczym ten wzmacniacz mi nie będzie przeszkadzał, najwyżej będzie nieużywany. 

Ten iDSD też biorę pod uwagę. Jestem w stanie pogodzić się z przekombinowanym wyglądem jeżeli porwie mnie dźwiękiem.

Taga i inne dużo tańsze DAC za 800-1500 zł to chyba jednak nie będą w stanie dać mi więcej niż DAC w moim wzmacniaczu. Szczerze mówiąc mam obawy że nawet te za 4k nie koniecznie będą lepsze. RME-ADI-2 FS ma przynajmniej tę zaletę że można kombinować z ustawieniami i przy tym dobrze się bawić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak kupisz za 8 k też nie będzie różnicy. Ewentualnie delikatna.

Dac się chyba kręci wokół tej kostki i jak jest zaimplementowana. Nie ważne jest jak duże pudełko jest. 

Ifi audio ma też serię małych urządzeń, w cenach tej Tagi czy około nich. Pooglądaj, nie zakładaj że coś musi dużo  kosztowac żeby było dobre.

Mylne założenie. 

 

https://ifi-audio.com/

Strona IFI audio

Jeszcze kilka innych

 

Screenshot_20231107_164528_Chrome.jpg

Screenshot_20231107_164413_Chrome.jpg

Screenshot_20231107_164307_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xymark napisał:

RME ADI-2 FS ma przynajmniej tę zaletę że można kombinować z ustawieniami i przy tym dobrze się bawić :)

Zdecydowanie ...a cała przyjemność zabawy z Adi to fakt że o brzmieniu jakie uzyskasz z dac-a decydujesz Ty sam.

55 minut temu, Artur Brol napisał:

Pewnie jak kupisz za 8 k też nie będzie różnicy. Ewentualnie delikatna.

 

 

 

 

Hmm ...delikatna 🤔. Proponuję wypożyczyć RME, przetestować i wtedy stwierdzić czy różnica była a jeśli była to czy była delikatna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MacieQ napisał:

Oj tam zaraz dużo ...i owszem są możliwości pierdyliarda ustawień ale nie ma konieczności używania wszystkiego w co jest wyposażony RME ...a uwierz mi że DSP w Adi-2 robi różnicę

Gdzieś na forum widziałem Twój wpis że miałeś Eversolo A6. Nie zostawiłeś go u siebie? Z jakiego powodu jeśli można wiedzieć? Jak ocenisz to ustrojstwo jako streamer i jak wypada jako DAC w porównaniu z RME? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MacieQ napisał:

Zdecydowanie ...a cała przyjemność zabawy z Adi to fakt że o brzmieniu jakie uzyskasz z dac-a decydujesz Ty sam.

Hmm ...delikatna 🤔. Proponuję wypożyczyć RME, przetestować i wtedy stwierdzić czy różnica była a jeśli była to czy była delikatna.

Już znalazłem opis Twojej przygody z A-6 na wątku poświęconym A-6 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...