Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

@Tomasz S. Niestety zbyt wiele na razie nie mogę powiedzieć, bo to dopiero pierwszy element mojego przyszłego zestawu ;) Wizualnie, gabarytowo i funkcjonalnie mi osobiście bardzo odpowiada, czegoś takiego właśnie szukałem na początek mojej drogi z audio: funkcjonalnego, niewielkiego, schludnie wyglądającego. Sparowanie z telefonem i aktualizacja firmware przeszły gładko i bez problemów. Samo urządzenie, gdy przyłoży się do niego ucho, lekko piszczy (cewki?), z odległości kilkunastu centymetrów już tego nie słychać ale sam fakt odnotować trzeba. Trochę mnie zaskoczyła ta szybka dostawa więc na resztę zestawu jeszcze czekam. Zamówiłem ELAC UB52 m.in. na podstawie Twoich propozycji z tego wątku. Zobaczę jak to wyjdzie na żywo, jeśli nie podpasują to będę szukał czegoś innego, może KEF LS50 Meta, no ale jestem dobrej myśli co do tych UB52.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2023 o 20:55, ProjectPi napisał:

Zweryfikuj, czy to sie nasila przy wzroscie glosnosci - oddawanej mocy.

Tak jak wspominałem, niestety czekam nadal na dostawę moich pierwszych kolumn, stąd wszystkie dotychczasowe testy są "na sucho", bez podłączonych kolumn, czyli bez realnego przepływu prądu. Niemniej, już teraz lekko mnie smuci ten dźwięk wydający się z urządzenia nawet gdy jest w stanie spoczynku. Generalnie rodzaje pisków są dwa: mniej słyszalny w standby'u lub gdy coś jest odtwarzane ale głośność jest ustawiona na zero, oraz bardziej słyszalny gdy coś jest odtwarzane i głośność > 0 (niezależnie od tego jaka jest ustawiona głośność). Pocieszam się tym, że ten drugi zostanie zagłuszony samą odtwarzaną muzyką.

Nagrałem dwa filmy próbujące to zobrazować, jeśli kogoś to interesuje to:

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Wato sprawdzić inne gniazdko. albo go wziąć do znajomego z jedną kolumną czy tam jest tak samo.

Inne gniazdko/UPS nie robą żadnej różnicy. Liczę, że do końca tygodnia otrzymam swoje kolumny i dam znać jak to wygląda po ich podłączeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, msgdn napisał:

Tak jak wspominałem, niestety czekam nadal na dostawę moich pierwszych kolumn, stąd wszystkie dotychczasowe testy są "na sucho", bez podłączonych kolumn, czyli bez realnego przepływu prądu.

Bez obciazenia nie da sie konkretniej przyjrzec zjawisku, teraz ma z grubsza dwa stany ktore najlepiej widac przy wybraniu jakiegos wejscia cyfrowego badz analogowego - ciszej, z volume na 0 i nieco glosniej z volume wiekszym niz 0. Linkplay zapewnial mnie, ze problem brzeczenia transformatora zostal wyeliminowany w egzemplarzach produkcyjnych.

@Tomasz S. nie zauwazyl (albo zatail ;) ), wiec w realnym uzytkowaniu nie jest to dokuczliwe, o ile Amp nie lezy np. na biurku tuz obok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, msgdn napisał:

Tak jak wspominałem, niestety czekam nadal na dostawę moich pierwszych kolumn, stąd wszystkie dotychczasowe testy są "na sucho", bez podłączonych kolumn, czyli bez realnego przepływu prądu. Niemniej, już teraz lekko mnie smuci ten dźwięk wydający się z urządzenia nawet gdy jest w stanie spoczynku. Generalnie rodzaje pisków są dwa: mniej słyszalny w standby'u lub gdy coś jest odtwarzane ale głośność jest ustawiona na zero, oraz bardziej słyszalny gdy coś jest odtwarzane i głośność > 0 (niezależnie od tego jaka jest ustawiona głośność). Pocieszam się tym, że ten drugi zostanie zagłuszony samą odtwarzaną muzyką.

Nagrałem dwa filmy próbujące to zobrazować, jeśli kogoś to interesuje to:

 

Inne gniazdko/UPS nie robą żadnej różnicy. Liczę, że do końca tygodnia otrzymam swoje kolumny i dam znać jak to wygląda po ich podłączeniu.

Na laptopie tego nie słysze, wybacz. Ale to ja bym reklamował. Jesli bez podłączenia kolumn nie jest on idealnie cicho no to słabo. To klasa D.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2023 o 11:02, ProjectPi napisał:

Bez obciazenia nie da sie konkretniej przyjrzec zjawisku, teraz ma z grubsza dwa stany ktore najlepiej widac przy wybraniu jakiegos wejscia cyfrowego badz analogowego - ciszej, z volume na 0 i nieco glosniej z volume wiekszym niz 0.

Podłączyłem dziś w końcu kolumny, natomiast nie wydaje mi się, aby działanie pod obciążeniem jakkolwiek zmieniało dotychczasowe objawy. Niestety, piszczy też w trybie standby, co jest już irytujące gdy urządzenie leży na biurku. W ciszy to po prostu słychać.. Napisałem do supportu WiiM, zobaczę co odpiszą. Na forum ASR więcej osób zgłasza ten problem.

EDIT: zapomniałem napisać, tak poza tym to jestem bardzo zadowolony :) Nie mam dużego doświadczenia, ale wszystko co dotychczas wypróbowałem działa bardzo sprawnie.

Edytowano przez msgdn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, msgdn napisał:

Podłączyłem dziś w końcu kolumny, natomiast nie wydaje mi się, aby działanie pod obciążeniem jakkolwiek zmieniało dotychczasowe objawy. Niestety, piszczy też w trybie standby, co jest już irytujące gdy urządzenie leży na biurku. W ciszy to po prostu słychać.. Napisałem do supportu WiiM, zobaczę co odpiszą. Na forum ASR więcej osób zgłasza ten problem.

EDIT: zapomniałem napisać, tak poza tym to jestem bardzo zadowolony :) Nie mam dużego doświadczenia, ale wszystko co dotychczas wypróbowałem działa bardzo sprawnie.

Ok, raczej nie zmuszasz go do oddania 200 W mocy tak, jak ja z rezystorami mocy, wiec nie doswiadczysz pelni wrazen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, msgdn napisał:

Podłączyłem dziś w końcu kolumny, natomiast nie wydaje mi się, aby działanie pod obciążeniem jakkolwiek zmieniało dotychczasowe objawy. Niestety, piszczy też w trybie standby, co jest już irytujące gdy urządzenie leży na biurku. W ciszy to po prostu słychać.. Napisałem do supportu WiiM, zobaczę co odpiszą. Na forum ASR więcej osób zgłasza ten problem.

EDIT: zapomniałem napisać, tak poza tym to jestem bardzo zadowolony :) Nie mam dużego doświadczenia, ale wszystko co dotychczas wypróbowałem działa bardzo sprawnie.

Serwis.

10 godzin temu, DiBatonio napisał:

A wyszedł kit, a takie hamerykancmie te Wiimy miały być 😁

Kilku naganiaczy zrobiło dobrą passę, a z czasem wyszło, że to szajs. Podobnie z grajkami Wiim Pro itp.

Poczekajmy może to ta jedna wadliwa sztuka. Z Eversolo też się słyszy różne rzeczy, ale hitem jest

 

Wymień go po prostu na inną sztukę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...