Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

9 minut temu, DiBatonio napisał:

Jak reszta toru słaba, to maskuje to co na początku w źródłach, co się dziwisz. Poza tym warto by z każdym spędzić trochę więcej czasu, a nie tak 1:1.

Chyba kolega @Mikelas76 ma Silent Angel Munich M1T, a wczesniej coś z poziomu iFi Zena, czy innego Heliosa. Myślę, że on może więcej powiedzieć, tylko jakby nie patrzeć On nie słucha na jakimś smsl...

No tak, jak Wy robicie porównania na toslinkach to wszystko zagra wam tak samo, zwłaszcza na tych plastikowych za 5zł.

 

To "jakieś" SMSL to sprzęt ,ktory z pewnością zostanie ze mną na bardzo , bardzo długo. A mialem przez wiele lat znaną wielu z nas "audionerwozję". Kilka różnych wzmacniaczy się pojawialo...i znikało. Także droższych, jesli to ma znaczenie. Dla mnie nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym. 

Kolumny KEF R3 , chyba tez spod ogona komuś nie wypadły. Więc uważam, ze mój system jako całość to (dla mnie) dobrze przemyslany i złożony budżetowy system stereo.

Od miesięcy śledzę juz tylko serwisy streamingowe. Tyle muzyki w takiej jakości. Czego chcieć więcej.

Tyle ode mnie w tym wątku , bo lekko nie na temat wzmacniacza Wiim.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Tu link do ślepego porównania cyfrowych źródeł. Wyniki mogą wielu zaskoczyć;)

Najzabawniejszy jest wynik osoby, która po odsłuchu stwierdziła, że: "Słychać oooooogromną, oczywistą, różnicę między najlepszymi a najgorszym. Trzeba być głuchym, żeby jej nie usłyszeć".

Po sprawdzeniu wyników okazało się, że osoba ta wytypowała następującą kolejność źródeł (w jej mniemaniu od najlepszego do najgorszego).

1. Płyta główna ASRock 

2. Sony SACD/CD 

3. iPhone

4. Oppo 
 

Pewnie 🙂 tylko w którymś momencie ten sygnał musi przejść przez DAC, wszystko zależy gdzie masz najlepszy 😉 dodatkowa rzecz - kontrola jakości, jakość wykonania też są różne w różnych półkach cenowych (a przynajmniej powinny być) 🙂 żeby była jasność - jestem daleki od "złotych kabli" itp i przeważnie stawiam na rozwiązania cena/jakość, ale staram się obiektywnie patrzeć na rzeczy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ProjectPi napisał:

No jak w zamian bedzie coax z jakimis krasnoludkami na pokladzie, to i moze sie jakies urojone nutki pojawia.

Teraz to czas na elfy, a nie twoje krasnoludki.

A wiesz skąd mogą wynikać różnice między np. USB, coaxial, czy toslink.

Każde z wej obsługuje inny układ, jak się nie mylę dopiero później zazwyczaj sygnał trafia do głównej kości DACa. Tak tak wiem bit perfect, ramki, zera i jedynki...

 

9 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

To "jakieś" SMSL to sprzęt ,ktory z pewnością zostanie ze mną na bardzo , bardzo długo. A mialem przez wiele lat znaną wielu z nas "audionerwozję". Kilka różnych wzmacniaczy się pojawialo...i znikało. Także droższych, jesli to ma znaczenie. Dla mnie nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym. 

Kolumny KEF R3 , chyba tez spod ogona komuś nie wypadły. Więc uważam, ze mój system jako całość to (dla mnie) dobrze przemyslany i złożony budżetowy system stereo.

Od miesięcy śledzę juz tylko serwisy streamingowe. Tyle muzyki w takiej jakości. Czego chcieć więcej.

Tyle ode mnie w tym wątku , bo lekko nie na temat wzmacniacza Wiim.

 

Pięknie, zdrowe podejście i tyle.

Każdy ma inaczej zawieszoną poprzeczkę,  jeden wyżej drugi niżej. Ważne, że się podoba i tylko słuchać muzyki, bo ile można żonglować wzmacniaczami, czy innymi głośnikami.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DiBatonio napisał:

Każde z wej obsługuje inny układ, jak się nie mylę dopiero później zazwyczaj sygnał trafia do głównej kości DACa.

Z reguly dla coax i toslink wystarcza ten sam, z obsluga spdif. Bywa, ze calosc lacznie z usb obluguje jeden, jak dla xmos. I tyle.

Roznice biora sie z czegos innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

Ciągłe problemy, jak nie z konfiguracją, to z czym innym...

Jeszcze raz to powiem AV oceniło brzmieniowo te zabawki i ulokował w segmencie D, najniższa półka brzmieniowa.

Zresztą wielu już potwierdziło, jak Wiimy wypadają przy innych grajkach.

 

Miałeś chociaż przez chwilę jakiś sprzęt Wiim żeby o nim się wypowiadać? Twoje opinie są na zasadzie: znam kogoś kto zna kogoś kto miał problemy z Wiim. Naczytałeś gdzieś tam w necie o jakichś problemach i oczywiście uwierzyłeś i teraz to powielasz. Ale pozytywne opinie to dla ciebie "kilku naganiaczy zrobiły dobrą passę" 

Mam Wiim Pro Plus i mam Blusound Node 2i i mogę powiedzieć że Wiim jest lepszy. I nie mam z nim żadnych problemów, a z podłączeniem i konfiguracją poradziłby sobie 5-latek. 

Wiim oczywiście nie jest górną półką, ale pokaż mi sprzęt z tej półki cenowej, a nawet 2 razy droższy lepszy od Wiim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xymark napisał:

Mam Wiim Pro Plus i mam Blusound Node 2i i mogę powiedzieć że Wiim jest lepszy

Nie wchodzac za głęboko do sadzawki, wy tego Wiima traktujecie tylko jako transport co?  Chyba nie jako DAC, co?

Transport ma dużo mniejszy wpływ na dzwiek niż DAC, tak wiec tego, ale wy to wiecie przecież. 

Jak to było z tą pliszka? Każda swój ogon chwali...? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mikelas76 napisał:

Nie wchodzac za głęboko do sadzawki, wy tego Wiima traktujecie tylko jako transport co?  Chyba nie jako DAC, co?

Transport ma dużo mniejszy wpływ na dzwiek niż DAC, tak wiec tego, ale wy to wiecie przecież. 

Jak to było z tą pliszka? Każda swój ogon chwali...? 

Oczywiście że jako transport. DACa mam jak w stopce. Ale to nie znaczy że DAC Wiim jest zły. Uważam że do co najmniej do 2k zł nie ma lepszego stremera z lepszym DAC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, xymark napisał:

Uważam że do co najmniej do 2k zł nie ma lepszego stremera z lepszym DAC

Byc moze, ale jak zewn. DAC się już kręci między 5-10tysi to już odpuścił bym tego Wiima. Mając M1T chętnie spróbowałbym Lumina u2 mini. Kolega akustyk z drugiego forum ma tego lumina i bardzo chwali go. Większa precyzja, lepsza kontrola, choc gorzej nagrane kawałki już słabo slychac. 

Niestety pieniążki nie są z gumy... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie,  bo transport jeśli służy za źródło to może mieć znaczenie, jaki sygnał pójdzie od źródła, to taki efekt otrzymamy z głośników.

Chociaż nie jestem,pewien,  czy to co po drodze między źrodlem, a dakiem też nie ma znaczenia.

Przyklad:

HD12 służy za słuchawkowy dac/amp, do niego po koaksjalu wpięty DAC Moona, a do Moona po koaksjalu przez M2Techa hiface two wpięty laptop jako źródło z JRiverem. Co tu jest źródłem dla HD12, to jest pytanie, czy laptop, czy DAC Moona?

Powiem tylko, że ten laptop wpięty przez M2Tech bezpośrednio do HD12 nie gra już tak jak we wcześniejszym połączeniu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, xymark napisał:

Twoje: "Wiim to szajs" - co sugeruje?

To ty napisałeś że Wiim to nie twój poziom bo masz "mercedesy". 

A jak nazwać sprzęcik,  który co chwila komuś sprawia problemy, już nie mówię o konfiguracji?

A dwa, jestem bliższy opiniii recenzentów z AV niż Jasiom z forum, ci pierwsi przynajmniej nie traktują po macoszemu systemu i jego połączeń, jak również akustyki. Nie chce już mi się przytaczać pewnych rzeczy zbyt oczywistych, ale oni słyszeli nie jedno, więc jeśli napiszą, że brzmieniowo Wiim ładuje w segmencie D, to tam jego miejsce i ja im wierzę.

Pisałem już, że na początek zabawy jest spoko , ale pamiętaj, że gra cały system i pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Wiim ładuje w segmencie D

Pisałem już, że na początek zabawy jest spoko , ale pamiętaj, że gra cały system i pomieszczenie.

A cenowo w jakim segmencie jest Wiim? Czy w tym segmencie AV znalazło sprzęt lepszy niż Wiim?

O jakich problemach z konfiguracją Wiim piszesz? Mam Wiim i nie doświadczyłem żadnych problemów, wręcz odwrotnie, jest dziecinnie prosty w konfigurowaniu i bardzo stabilny w działaniu. Ty doświadczyłeś jakichś problemów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mikelas76 napisał:

Prawda i tylko prawda

Panowie, przeczytajcie sobie tytuł tego wątku, a potem przeanalizujcie swoje wpisy. Najpierw zaczynacie od tego że Wiim to jest szajs, ale po długiej dyskusji stwierdzacie że na początek zabawy jest spoko. To się zdecydujcie, czy jako "Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi" Wiim jest spoko czy szajs. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2023 o 00:23, xymark napisał:

Panowie, przeczytajcie sobie tytuł tego wątku, a potem przeanalizujcie swoje wpisy. Najpierw zaczynacie od tego że Wiim to jest szajs, ale po długiej dyskusji stwierdzacie że na początek zabawy jest spoko. To się zdecydujcie, czy jako "Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi" Wiim jest spoko czy szajs. 

Ja napisałem o wzmacniaczyku, że szajs ale w kontekście grajka jako źródła była mowa też o Wiim Pro I Pro Plus jako źródła, czyli nie wzmacniaczyki.

Napisałem, że to Wiim Pro I Pro PLUS wylądowały na końcu tabeli, a nie że ten wzmacniacz.

Nie jesteś w stanie sprawdzić wszystkiego na rynku w zbliżonej cenie, zatem również generalizujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

 

Patrzę i widzę dwie strony tego topic-u na forum o nic nie wnoszących informacjach na temat wiim amp. Jakiś moderator mógł by trochę posprzątać.

 

Wracając do tematu Wiim Amp, jest problem z piszczeniem/buczeniem czy jak kto tam to nazwał i to w dużej ilości przypadkach, jest to prawdopodobnie do wyeliminowania w następnej wersji wzmaka (tak myślałem od początku, że za pięknie było by wypuścić dopracowany produkt). Dodatkowo patrząc globalnie, to jest taki nowy model biznesowy, zróbmy coś w miarę tanio, w miarę dobrze wyposażone, w miarę działające, niech ludzie zobaczą że to w miarę jest dobry zakup, ale nie do końca dopracowane. Następnie za 50% drożej wydajmy produkt w ver2 praaaaawie poprawiony itd itp. 

Z tego miejsca chciał bym (jeżeli jest taka możliwość) aby ktoś porównał (chodzi mi o jakość dźwięku, nie o bajery) Wiim Amp do takich sprzętów jak:

- Marantz pm7000n

- Denon pma-900hne

- Yamaha WXA-50

- Denon CEOL N10/11/12

- Audiolab 6000A play

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w duzej liczbie przypadkow, szczegolnie wzgledem ogolnej sprzedazy, trudno powiedziec, ale niewatpliwie zrobilo sie glosno w temacie. Nie mialem problemu miesiac temu z konkluzja, ze to "premature" produkt. Linkplay zgloszenia przyjmie, urzadzenia wymieni a w miedzyczasie wyda poprawiona wersje, podobnie jak stalo sie z Pro Plus. Z pewnoscia bez wzrostu ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze problem z piszczeniem/buczeniem jest do zalatwienia poprzez aktualizacje firmware. Kilkanascie lat temu, gdy Microsoft wydal konsole Xbox One w sieci na zachodnich serwisach czesto bylo slychac o piszczacych cewkach w konsoli. Na allegro ludzie sprzedawali nawet egzemplarze za polowe ceny, bo mysleli ze uszkodzone. Pamietam, ze Microsoft zapewnial naprawic sprawe w kolejnej aktualizacji. Udalo mi sie kupic kilka takich Xboxow i po miesiacu/dwoch po pojawieniu sie nowego firmware problem z piszczeniem zniknal. Mysle, ze z czasem to ogarna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...