Skocz do zawartości

Zmiana pylon d25


IgiK

Recommended Posts

Potrzebuje pomocy bo strasznie tego dużo 

Chciałbym zmienić na coś lepszego 

Granie jak d25 ale więcej ;

1 . Lepszy wokal 

2. Bardziej realne instrumenty 

3. Kwota 20-25 tys 

Pokój 23m 

Chciałem audiovector qr7 ale słuchałem ostatnio w pomieszczeniu około 18 metrów i za małe pomieszczenie więc myślę że u mnie będzie to samo . Słucham waszych sugestii 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, IgiK napisał:

Chciałem audiovector qr7 ale słuchałem ostatnio w pomieszczeniu około 18 metrów i za małe pomieszczenie więc myślę że u mnie będzie to samo .

Dodatkowe 5m^2 (23 zamiast 18) to całkiem sporo. Natomiast Audiovectory mają inny charakter brzmienia niż Diamondy Pylona. Pomyśl,  czy szukasz poprawy w ramach podobnego stylu grania, czy też chcesz zrobić jednocześnie krok w górę i w bok? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QR7 graja swietnie jeśli tylko masz im gdzie dac oddychać. To nie jest granie podobne do Diamond, to jednak wyższy level. Ale jak się mają dusić to nie jest dobry pomysł.

W tym budzecie masz KEFy serii R Meta które moim zdanie mtakże grają lepiej od Pylona

Dalej

PMc Twenty 26 chodź te pewnie używane, lepsze od nowszych wersji. Nadają się do mniejszyhc jak i wiekszych pomieszczeń świetna kontrola

Spendor D7.2 jako dynamiczna bardzo równa kolumna. Albo coś z serii Classic model 2/3

ProAC wspomniany na przykład z modelem D20R

ELAC Vela F408

Kurde no jest tego masa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Naturalnym przejściem z Diamondów są oczywiście Jaspery 23, na ten metraż będą w sam raz :) Audiovectory QR7 lub QR5 to też fajna opcja, z bardziej otwartą górą i innym prezentowaniem przestrzeni, zwłaszcza w obecnych cenach ;) KEF R7 Meta też uważam, że są kolumnami, które mogą Ci się spodobać. Też są cieplejsze, ze świetnymi wokalami, ale jednocześnie naturalną górą. Zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy. Zachęcam również do obejrzenia naszego materiału, może któreś kolumny Cię zainspirują :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć :) Naturalnym przejściem z Diamondów są oczywiście Jaspery 23, na ten metraż będą w sam raz :) Audiovectory QR7 lub QR5 to też fajna opcja, z bardziej otwartą górą i innym prezentowaniem przestrzeni, zwłaszcza w obecnych cenach ;) KEF R7 Meta też uważam, że są kolumnami, które mogą Ci się spodobać. Też są cieplejsze, ze świetnymi wokalami, ale jednocześnie naturalną górą. Zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy. Zachęcam również do obejrzenia naszego materiału, może któreś kolumny Cię zainspirują :) 

 

 

Słuchałem amphion i też były fajne 

Kef nie słyszałem 

Jaspery 25mk2 słyszałem i wypadły gorzej niż audiovector qr7

Z czym łączyć audiovector qr7 ? 

Ciekaw jestem połączenia z audiolab 9000a. 

Vincent , rotel  i atoll in 200 co powiecie o takim połączeniu z qr7 ? 

Edytowano przez IgiK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

Skoro model 703 jest idealny do 23 m2, to dla jakich pomieszczeń rekomendujecie 704, 706 i 707?

703 to kolumna która może sprawdzić się w 20 jak i 30 metrach. Nie ma tu żelaznej zasady. 

W przypadku mniejszych kolumn jak 704, pomieszczenia 16-20m2 wydają się dobre. 

Monitory 706,707 - 10-20 m2

Ale to tylko zakres. Trzeba sprawdzać jak zachowają się w praktyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, IgiK napisał:

Słuchałem amphion i też były fajne 

Kef nie słyszałem 

Jaspery 25mk2 słyszałem i wypadły gorzej niż audiovector qr7

Z czym łączyć audiovector qr7 ? 

Ciekaw jestem połączenia z audiolab 9000a. 

Vincent , rotel  i atoll in 200 co powiecie o takim połączeniu z qr7 ? 

Osobiście wolę nieco cieplejsze połączenie do QR7, więc Vincent i Atoll pewnie bardziej by mi się spodobały od 9000A, gdyby zestawić je obok siebie przy tych kolumnach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Osobiście wolę nieco cieplejsze połączenie do QR7, więc Vincent i Atoll pewnie bardziej by mi się spodobały od 9000A, gdyby zestawić je obok siebie przy tych kolumnach :) 

Jednak na wielkość mojego pokoju to qr 5 jestem po odsłuchu z atoll in 200 i  Sugden A21SE fajnie to grało już prawie się zdecydowałem .

Jeszcze pytanie do was  co wy byście podłączyli do 10-15 tys zł  do qr5 

I czy według was duża różnica jest między pylon diamond 25 a qr5 czy to duży przeskok czy odczekać rok dwa i zrobić skok dwie półki wyżej ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, IgiK napisał:

Jednak na wielkość mojego pokoju to qr 5

A dlaczego nie QR3?

23 minuty temu, IgiK napisał:

I czy według was duża różnica jest między pylon diamond 25 a qr5 czy to duży przeskok czy odczekać rok dwa i zrobić skok dwie półki wyżej ? 

Diamondy i QR to kolumny z tej samej półki cenowej. Grają pewnie inaczej (słuchałem kiedyś QR3, ale nie pamiętam ich brzmienia). Może QR bardziej się wpasowują w Twój obecny gust, ale przeskoku o klasę, czy dwie raczej nie zapewnią, jeśli o to Ci chodzi.

28 minut temu, IgiK napisał:

Jeszcze pytanie do was  co wy byście podłączyli do 10-15 tys zł  do qr5 

Ja bym zostawił Denona (no chyba, że szwankuje), a zaoszczędzoną kasę dołożył do kolumn, aranżacji akustycznej lub wydał na coś pożyteczniejszego;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kraft napisał:

A dlaczego nie QR3?

Diamondy i QR to kolumny z tej samej półki cenowej. Grają pewnie inaczej (słuchałem kiedyś QR3, ale nie pamiętam ich brzmienia). Może QR bardziej się wpasowują w Twój obecny gust, ale przeskoku o klasę, czy dwie raczej nie zapewnią, jeśli o to Ci chodzi.

Ja bym zostawił Denona (no chyba, że szwankuje), a zaoszczędzoną kasę dołożył do kolumn, aranżacji akustycznej lub wydał na coś pożyteczniejszego;).

O klasach wyżej chodziło mi za rok czy dwa np spendor 7.2 

Edytowano przez IgiK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, IgiK napisał:

Jaspery 25mk2 słyszałem i wypadły gorzej niż audiovector qr7

Też tak uważam. Niestety Jaspery sa nieco za drogie na swoje możliwości. Przeskok ceny względem Diamond nie jest proporcjonalny.

16 godzin temu, IgiK napisał:

Z czym łączyć audiovector qr7 ? 

Ciekaw jestem połączenia z audiolab 9000a. 

Z Karan Acoustic, Accuphase, Moon, Mcintosh.

Z tańszych dobrze zagra topowy Denon PMA 2500AE czy Musical M6 500i

16 godzin temu, IgiK napisał:

Vincent , rotel  i atoll in 200 co powiecie o takim połączeniu z qr7 ? 

Też na TAK

QR3 graja mocniej góra od QR5tek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie podepne pod post obecnie mam silvery 500 7g i chyba za duze dla mnie podlaczone evo 150 + emotiva basx2 zastanawiam sie nad przejciem na mniejsze ale jednoczesnie o lepszym brzmieniu monitory nie zachwycaja mnie , zastanwiam sie na kef r3 meta , Elac carina ktos cos moze sie wypowiedziec ? pokoj do 20-25 m ogolnie mam jakis niedosyyt co do dzwieku powrownywalem z Focalem 826 ogolnie monitory granie duzo bardziej naturalne ale czegos mi brakuje ... audiovectory qr3 tez slyszalem ale krotko ciezko mi powiedziec ... chialbym miec mniejsze ale jednoczensie nie stracic nic z tonow niskich , troche tez poczytalem o buchardt s400 mkii , czy ktos moze powiedziec co czy to nei raczej skok w bok niz w gore ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz spore pomieszczenie.

Co Ci nie gra?

Ta końcówka Emotiva jest tam potrzebna? Jak gra bez niej?

Pytanie w która stronę chcesz isć.

Monitory Carina to na pewno krok w tył.

Monitory Vela to już co innego. I one dadza radę w  takim pomieszczeniu. Na przykład modele 404. Może tez małe podłogówki 407. One graja pokaźnie basem.

Focale zdecydowanie nie. Nawet wyzsze Theva to nie będzie skok do przodu.

Buchard gra kompletnie po drugiej stronie. Jest stłumiony. ciepły Taki delikatnie mozolny.  ta stronę chcesz isć?

KEF R3 Meta to cieple ale jednak bardziej rozdzielcze granie.

Może Amphiony? Albo wyższe MA z serii Gold 100?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, radek. Ch napisał:

a ja sie podepne pod post obecnie mam silvery 500 7g i chyba za duze dla mnie podlaczone evo 150 + emotiva basx2 zastanawiam sie nad przejciem na mniejsze ale jednoczesnie o lepszym brzmieniu monitory nie zachwycaja mnie , zastanwiam sie na kef r3 meta , Elac carina ktos cos moze sie wypowiedziec ? pokoj do 20-25 m ogolnie mam jakis niedosyyt co do dzwieku powrownywalem z Focalem 826 ogolnie monitory granie duzo bardziej naturalne ale czegos mi brakuje ... audiovectory qr3 tez slyszalem ale krotko ciezko mi powiedziec ... chialbym miec mniejsze ale jednoczensie nie stracic nic z tonow niskich , troche tez poczytalem o buchardt s400 mkii , czy ktos moze powiedziec co czy to nei raczej skok w bok niz w gore ?

Hej, czy ta Emotiva jest konieczna? Moim zdaniem dużo nie wniesie na plus, o ile cokolwiek względem EVO 150. Ogółem zmiany w tym budżecie, czyli jak się domyślam ok 10 tys PLN będą na plus jakościowy, ale też w bok pod kątem sygnatury brzmieniowej. KEF R3 Meta to zmiana na cieplejsze granie, bardzo dynamiczne, ze świetną sceną i detalem. Buchardt S400 są ciemniejsze, mają mniej zaznaczoną górę, inaczej budują scenę. Ze względu na ich sposób prezentacji detali może się wydawać, że są gorsze pod tym kątem. W razie czego zapraszamy na odsłuch, mamy jedne i drugie u siebie :) Sprawdziłbym dodatkowo Monitor Audio Gold 100 5G, a także Vienna Acoustics Haydn SE Signature. Bardzo dobre granie, upgrade w każdym zakresie :) Dobrze zgrywają się też z EVO 150.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IgiK pytam, ponieważ jestem ciekawy. 

Dnia 20.11.2023 o 22:21, IgiK napisał:

O klasach wyżej chodziło mi za rok czy dwa np spendor 7.2 

Za tym przykładem, co oznacza dla Ciebie pójść klasę czy dwie wyżej? Jakim kryterium się posiłkujesz? Ja nie mam pojęcia co to za kolumna, jak ma strojenie, z czego wykonana, jakie zniekształcenia, jaka cena itp.

Dzięki z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej juz tlumacze

emotiva jest po to bo jak odsluchiwalem evo mialem wrazenie ze bas jest taki bardzo pudelkowy nawet podkrecenie jego nie dawalo dosc dobrego efektu byl po prostu plaski , po podlaczeniu emotivy bas jest duzo pelniejszy ogolnie granie jest inne wydaje mi sie ze to wina klasy D wiec nie zaluje  emotivy jest wiecej basu i wydaje mi sie ze dzwiek jest bardziej cieply 

 

ogolenie zgodnie z q21

KEF R3 Meta to zmiana na cieplejsze granie, bardzo dynamiczne, ze świetną sceną i detalem

 

tego wlasnie szukam , zauwazylem ze Silvery  nei sa zle ale sa po prostu za duzo slucham na glosnosci max 20 i sa po prostu za duze wiec nie ma sensu je trzymac 

 

zastanawiam sie na tymi KEFr3 meta lub Kef r5  czy ktos moze cos powiedziec o tych 2 ogolnie chodzi mi o ten efekt 

cieplejsze granie, bardzo dynamiczne, ze świetną sceną i detalem

 

sorry jescze raz ze sie wciolem w temat   i dziekuje za porady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...