Skocz do zawartości

Amplitunery stereo 2023


led_zep

Recommended Posts

Cześć, rok 2023 to rok kilku nowości na rynku amplitunerów stereo, to też rok w którym planuje jeszcze wymianę leciwego już Harmana HK3490 i CD. Kolumny zostają STX Electrino 250 i Subwoofer dedykowany pod te kolumny. Chciałbym żeby przesiadka na nowy sprzęt wywarła prawdziwe WooW :) i tu pierwsze pytanie, czy te wszystkie bajery związane z HDMI w  nowych amplitunerach (zmiana na 8k) rzeczywiście dają radę?  czy po podłączeniu dekodera, TV (Sony KD-65XG8577) przez dedykowane HDMI będzie realna zmiana obrazu i dźwięku ? 
Budżet dosyć ograniczony ;( chciałbym kupić amplituner i CD, moje pierwsze typy:
Yamaha R-N800A - i tu niespodzianka i cios w twarz od Yamahy - nie ma HDMI !!! drugi model z nowego rozdania i nie ma HDMI ? chamstwo. cena w okolicy 4800. Żeby móc korzystać z zalet HDMI trzeba kupić kolejny model z serii R-N1000A i sporo dopłacić bo ten model to już ok. 7200, a Yutubowe opinie mówią że wielkiej różnicy pomiędzy tymi dwoma modelami nie ma. Zapraszam do dyskusji w tym wątku (ja mam wrażenie, że Yamaha chce zedrzeć kasę)
Marantz stereo S70 - super to wygląda, nowa odsłona widziałem na żywo, bardzo fajne. Czy to ze spokojem napędzi Electrino 250 ? to Pytanie do Was. Niestety kłopot to też cena CD do tego nowego Designu, kosztuje prawie tyle co sam Ampli. Amplituner kosztuje ok 4300, a Marantz CD 60 - ok 3200 (trochę przegięcie dla mnie i mojego budżetu)
Denon DRA 900-H - no właśnie jak z tym Denonem, niby ma wszystkie nowości i bajery dostępne, jest HDMI 8k - wygląd brzydki jak poprzednie odsłony, nie wiem co zostało zmienione w stosunku do DRA 800-H, mało o tej poz. w internecie. ktoś słuchał, oglądał ? Do Denona jestem jakoś średnio nastawiony (miałem kiedyś mini-wieże i słabe to było), boję się że to będzie jakiś płaski dźwięk. Pod względem cenowym wypada najlepiej, można dostać za ok 4100, a i CD z 1500 się znajdzie. 

Zapraszam do dyskusji, ciekawi mnie to HDMI w amplitunerach, jak ma to się do obrazu i dźwięku - czy rzeczywiście idzie odczuć zmianę?

Lubię miękki dźwięk z wyraźnym basem, muzyka głównie Rock.

Czy przejście z Harmana rzeczywiście ma sens? czy to będzie zmiana WooW w jakości dźwięku czy tylko wydane pieniądze ? co sadzicie ?

Może polecicie inny zestaw ?

Edytowano przez led_zep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, różnica w dźwięku będzie, w obrazie różnicy nie będzie. Czego brakuje Ci obecnie w brzmieniu? 

Zmieniając na wskazane amplitunery, zyskasz usługi sieciowe oraz HDMI, ale zmieni się sygnatura dźwiękowa. Dość mocno. Raczej nie będzie tu efektu "wow", bo jak sam zauważyłeś, HDMI są drogie w implementacji, a sieć też swoje kosztuje. Nie wiemy też, czym dla Ciebie ten efekt "wow" jest. Marantza Stereo 70S, Denona DRA-900H i Yamahę RN-1000A można dźwiękowo porównać ze znacznie tańszymi wzmacniaczami. 

Ile chcesz wydać na cały zestaw? Jesteś pewien, że nie chciałbyś zmienić obecnych kolumn? Jakiej zmiany w dźwięku najbardziej szukasz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, led_zep napisał:

Yamaha R-N800A - i tu niespodzianka i cios w twarz od Yamahy - nie ma HDMI !!! drugi model z nowego rozdania i nie ma HDMI ? chamstwo. cena w okolicy 4800. Żeby móc korzystać z zalet HDMI trzeba kupić kolejny model z serii R-N1000A i sporo dopłacić bo ten model to już ok. 7200

Zapraszam do dyskusji w tym wątku (ja mam wrażenie, że Yamaha chce zedrzeć kasę)

heh, ciekawa logika.

chamstwo - cena w okolicy 4800 zł za nowy amplituner, gdzie przed szalejącymi i dotykającymi wszystkich producentów audio podwyżkami, cena "sklepowa" wynosiła 3800 zł .......

19 godzin temu, led_zep napisał:

Żeby móc korzystać z zalet HDMI trzeba kupić kolejny model z serii R-N1000A i sporo dopłacić bo ten model to już ok. 7200, a Yutubowe opinie mówią że wielkiej różnicy pomiędzy tymi dwoma modelami nie ma. Zapraszam do dyskusji w tym wątku (ja mam wrażenie, że Yamaha chce zedrzeć kasę)

No, ten model, to już 7200 zł, bo dopłacasz właśnie między innymi za ten nieszczęsny, całkowicie zbędny w świecie audio, bajer jakim jest HDMI. Oraz za kilka inny zmian i dodatków.

Nie wiem czy Yamaha chce zedrzeć kasę z Ciebie, ale na pewno daje Ci wybór w kupnie takiego amplitunera, na jaki Cię stać. Ceny są od 900 zł do 17 000. Dla każdego coś miłego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 28.11.2023 o 12:41, Q21 napisał:

Cześć, różnica w dźwięku będzie, w obrazie różnicy nie będzie. Czego brakuje Ci obecnie w brzmieniu? 

Zmieniając na wskazane amplitunery, zyskasz usługi sieciowe oraz HDMI, ale zmieni się sygnatura dźwiękowa. Dość mocno. Raczej nie będzie tu efektu "wow", bo jak sam zauważyłeś, HDMI są drogie w implementacji, a sieć też swoje kosztuje. Nie wiemy też, czym dla Ciebie ten efekt "wow" jest. Marantza Stereo 70S, Denona DRA-900H i Yamahę RN-1000A można dźwiękowo porównać ze znacznie tańszymi wzmacniaczami. 

Ile chcesz wydać na cały zestaw? Jesteś pewien, że nie chciałbyś zmienić obecnych kolumn? Jakiej zmiany w dźwięku najbardziej szukasz? 

Cześć, czego mi brakuje obecnie w brzmieniu ? Nie umiem tego opisać, mam wrażenie że dźwięk jest jakby z tyłu, czasem mało wyraźny (może to dziwne, czasami wydaje mi się że jak przejdę na dźwięk z samego TV, to mimo ze jest płaski jak deska ale wydaje się wyraźniejszy). Oprócz dźwięku już leciwy Harman zaczyna się sypać, gdy np słucham CD, a potem chce przejść na TV to nie zawsze dźwięk w TV działa. musze wszystko wyłączyć i od nowa uruchomić. Radio FM w ogóle nie odbiera, antena jest ale wszystko szumi, dla porównania stare wieża Sony z z lat 90 z antenką w postaci druta ściąga wszystko z tego samego miejsca. 
Co oznacza dla mnie to WooW ? chodzi o to żeby czuć zmianę, że dźwięk jest jakby szybszy, nie taki ospały, wyraźniejszy z miłym wyczuwalnym basem. 

Generalnie chciałbym mieć świadomość, że po zmianie na nowy sprzęt będzie wyraźna różnica, jeśli to tylko kosmetyka, to wydaję z 300 zł i odświeżam Harmana u jakegoś speca.

Jaki budżet ? 6 max 7 tys. za amplituner i CD, na kolumny raczej już nie starczy, a Sub'a tez bym chciał do filmów. 

jeśli faktycznie . Marantza Stereo 70S, Denona DRA-900H i Yamahę RN-1000A można dźwiękowo porównać ze znacznie tańszymi wzmacniaczami to chętnie poznam propozycję. Trochę już przeglądałem fora, opinie, youtube i to wydają się takie top w budżetowej cenie, bo mówimy tu cały czas o cenie ok 4500 za ampli. 

Nie upieram się przy tym HDMI jeśli to nie wpływa na wrażenia wizualne, chociaż gość w sklepie baaardzo zachwalał opcje HDMI w Marantz i że jest lepsza jakość obrazu przez zastosowanie nowoczesnych technologii bla bla bla...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon DRA 800/900 zagra dużo gorzej od obecnego Harmana który masz.

Stereo 70s też.

RN800 będzie ciekawie aaczkolwiek to inna barwa dzwieku. 1000 to samo tylko z HDMI

Najlepiej to nie idź w amplituner i już.

https://audiotrendt.com.pl/wzmacniacze-stereo/4239-arcam-sa20.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=914f44ea-70ba-2d32-acba-87de3b21b814

i już

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 28.11.2023 o 00:09, led_zep napisał:

Cześć, rok 2023 to rok kilku nowości na rynku amplitunerów stereo, to też rok w którym planuje jeszcze wymianę leciwego już Harmana HK3490 i CD. Kolumny zostają STX Electrino 250 i Subwoofer dedykowany pod te kolumny. Chciałbym żeby przesiadka na nowy sprzęt wywarła prawdziwe WooW :) i tu pierwsze pytanie, czy te wszystkie bajery związane z HDMI w  nowych amplitunerach (zmiana na 8k) rzeczywiście dają radę?  czy po podłączeniu dekodera, TV (Sony KD-65XG8577) przez dedykowane HDMI będzie realna zmiana obrazu i dźwięku ? 
Budżet dosyć ograniczony ;( chciałbym kupić amplituner i CD, moje pierwsze typy:
Yamaha R-N800A - i tu niespodzianka i cios w twarz od Yamahy - nie ma HDMI !!! drugi model z nowego rozdania i nie ma HDMI ? chamstwo. cena w okolicy 4800. Żeby móc korzystać z zalet HDMI trzeba kupić kolejny model z serii R-N1000A i sporo dopłacić bo ten model to już ok. 7200, a Yutubowe opinie mówią że wielkiej różnicy pomiędzy tymi dwoma modelami nie ma. Zapraszam do dyskusji w tym wątku (ja mam wrażenie, że Yamaha chce zedrzeć kasę)
Marantz stereo S70 - super to wygląda, nowa odsłona widziałem na żywo, bardzo fajne. Czy to ze spokojem napędzi Electrino 250 ? to Pytanie do Was. Niestety kłopot to też cena CD do tego nowego Designu, kosztuje prawie tyle co sam Ampli. Amplituner kosztuje ok 4300, a Marantz CD 60 - ok 3200 (trochę przegięcie dla mnie i mojego budżetu)
Denon DRA 900-H - no właśnie jak z tym Denonem, niby ma wszystkie nowości i bajery dostępne, jest HDMI 8k - wygląd brzydki jak poprzednie odsłony, nie wiem co zostało zmienione w stosunku do DRA 800-H, mało o tej poz. w internecie. ktoś słuchał, oglądał ? Do Denona jestem jakoś średnio nastawiony (miałem kiedyś mini-wieże i słabe to było), boję się że to będzie jakiś płaski dźwięk. Pod względem cenowym wypada najlepiej, można dostać za ok 4100, a i CD z 1500 się znajdzie. 

Zapraszam do dyskusji, ciekawi mnie to HDMI w amplitunerach, jak ma to się do obrazu i dźwięku - czy rzeczywiście idzie odczuć zmianę?

Lubię miękki dźwięk z wyraźnym basem, muzyka głównie Rock.

Czy przejście z Harmana rzeczywiście ma sens? czy to będzie zmiana WooW w jakości dźwięku czy tylko wydane pieniądze ? co sadzicie ?

Może polecicie inny zestaw ?

 

Dnia 28.11.2023 o 12:41, Q21 napisał:

Cześć, różnica w dźwięku będzie, w obrazie różnicy nie będzie. Czego brakuje Ci obecnie w brzmieniu? 

Zmieniając na wskazane amplitunery, zyskasz usługi sieciowe oraz HDMI, ale zmieni się sygnatura dźwiękowa. Dość mocno. Raczej nie będzie tu efektu "wow", bo jak sam zauważyłeś, HDMI są drogie w implementacji, a sieć też swoje kosztuje. Nie wiemy też, czym dla Ciebie ten efekt "wow" jest. Marantza Stereo 70S, Denona DRA-900H i Yamahę RN-1000A można dźwiękowo porównać ze znacznie tańszymi wzmacniaczami. 

Ile chcesz wydać na cały zestaw? Jesteś pewien, że nie chciałbyś zmienić obecnych kolumn? Jakiej zmiany w dźwięku najbardziej szukasz? 

Witam.Mam Denona DRA 800,ktory gra z podstawka i Magnat signature 503,oomaga im subwoofer. Brzmi rewelacyjnie. Mam też Marantz pm7000n, który gra również z tymi podstawka i-cena ok, 1700.To,co te małe podstawki potrafią, zszokowało mnie. No i wyglądają. Jeśli będzie Ci za mało spróbuj Magnat signature 505-ok3400zl lub Magnat Signature 507-ok 4000.Gwarantuje Ci, że nie uwierzysz w to, co usłyszysz. Jednak musu być dobre źródło. 

Plamu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2024 o 13:51, Plaku napisał:

 

Witam.Mam Denona DRA 800,ktory gra z podstawka i Magnat signature 503,oomaga im subwoofer. Brzmi rewelacyjnie. Mam też Marantz pm7000n, który gra również z tymi podstawka i-cena ok, 1700.To,co te małe podstawki potrafią, zszokowało mnie. No i wyglądają. Jeśli będzie Ci za mało spróbuj Magnat signature 505-ok3400zl lub Magnat Signature 507-ok 4000.Gwarantuje Ci, że nie uwierzysz w to, co usłyszysz. Jednak musu być dobre źródło. 

Plamu

Napisałeś tego posta po 4 miesiacach?

W celu?

52 minuty temu, Misio38 napisał:

Ale ja porównywalem. Cyrus leży w szafie.

A u mnie grał by cyrus.

1:1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Przeczyłem i nic nie wniósł. Grzeczny umiesz być?

Kolega woli Yamahe od Cyrusa. Inni nie wolą. Indywidualne preferencje. Tyle.

Jestem grzeczny. 

Nie zaczepiaj mnie, to grzeczny pozostanę. 

Wypowiadasz się na temat Denona i Marantza - czy chociaż 1 raz w życiu słuchałeś tych wzmacniaczy? 

Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz. 

W tym momencie kończę naszą rozmowę. 

Bez odbioru, proszę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Plaku napisał:

Jestem grzeczny. 

Nie zaczepiaj mnie, to grzeczny pozostanę. 

Wypowiadasz się na temat Denona i Marantza - czy chociaż 1 raz w życiu słuchałeś tych wzmacniaczy? 

Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz. 

W tym momencie kończę naszą rozmowę. 

Bez odbioru, proszę. 

 

Chyba nie wiesz z kim piszesz :D On przesłuchał tyle Denonów i Marantzy ze tobie życia by zabrakło ... :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sk91 napisał:

Chyba nie wiesz z kim piszesz :D On przesłuchał tyle Denonów i Marantzy ze tobie życia by zabrakło ... :P 

Nieistotne jest dla mnie, ile Denonów przesłuchał. Ważne jest to, co napisał. 

Oczywiście, że nie wiem z kim piszę, Wy też tego nie wiecie. 

Ok, nie ma sensu ciągnąć tego wątku. 

Powodzenia znawcy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2024 o 05:36, Plaku napisał:

Jestem grzeczny. 

Nie zaczepiaj mnie, to grzeczny pozostanę. 

Wypowiadasz się na temat Denona i Marantza - czy chociaż 1 raz w życiu słuchałeś tych wzmacniaczy? 

Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz. 

W tym momencie kończę naszą rozmowę. 

Bez odbioru, proszę. 

 

Znam Denony od roku 2004? Coś koło tego.

 

Dnia 8.05.2024 o 08:00, Plaku napisał:

Wy też tego nie wiecie. 

Wiedzą bo mnie znają. Widzieli mnie, z częścią osób rozmawiałem osobiście.

Dnia 8.05.2024 o 09:45, Chmarski napisał:

@Plaku, ja tam się cieszę, że jesteś bardzo zadowolony ze swojego sprzętu. To jest najważniejsze w tym wszystkim. 

Mnie tez cieszy kiedy użytkownik jest zadowlony. Po prostu pytałem grzecznie nie pierwszy raz jak ludzie trafiają na takie tematy. Rekord w tym roku to odgrzebany po 3 latach :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Sonido. 

Czy słuchałeś DRA 800 lub 900.

Albo pm7000n

Albo Cinema 60.

Ja nie szukam zaczepki, może rzeczywiście mój post mógł być źle odebrany - przepraszam. 

Nie znam prawdopodobnie zwyczajów na tym forum-źle rozpocząłem. 

Być może nie powinienem tutaj pisać, lecz interesuje mnie muzyka i wszystko, co jest z nią związane. 

Opinie i zdanie innych ludzi też. 

Pozdtawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Plaku napisał:

Piotr Sonido. 

Czy słuchałeś DRA 800 lub 900.

Albo pm7000n

Albo Cinema 60.

Tak.

21 godzin temu, Plaku napisał:

Nie znam prawdopodobnie zwyczajów na tym forum-źle rozpocząłem. 

A są takie w które się tak wchodzi?

Zwróć uwagę że ja nie napisałem ani słowa odnosnie Twojego odbioru i oceny. Ani słowa. To Twoj odbiór. Ja moge mieć inny. Chodź nie wiesz bo o nim nie napisałem :) Jedynie zapytałem skąd potrzeba napisania w temacie ktory się skończył.

21 godzin temu, Plaku napisał:

Być może nie powinienem tutaj pisać, lecz interesuje mnie muzyka i wszystko, co jest z nią związane. 

Opinie i zdanie innych ludzi też. 

No i super zatem witamy na forum. Tu rozmawiamy inaczej. To nie jest Audiostero.

Wymieniamy sie tu doświadczeniami w sposób uprzejmy :)

Wszystkiego dobrego

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się. 

Zapytałeś, czy umiem być grzeczny. 

Ja przeprosilem,chociaż nie czuję się winny. Ty próbujesz to wykorzystać. Napisałem, żebyś mnie więcej nie zaczepiał. Nie zrozumiałeś do tej pory, gdzie popełniłeś błąd. Próbujesz filozofować. To, że dlugo udzielasz sie na tym forum nie znaczy, że masz zgrywać cwaniaka i pouczać innych. Kim ty jesteś? Kierownikiem, czy szefem tego forum? Cwaniakuj sobie w domu,jesli ci tam pozwolą. Inaczej tu rozmawiacie. To znaczy jak? Tak, żeby Ci się podobało? Jak ci się nie podoba, to się nie odzywaj. Mam nadzieję, że nie będziesz próbował dalej dyskutować. 

Ja już tu więcej nic nie napiszę,a ty wracaj uwagę na ortografię. 

I to by było na tyle w tym temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy-proszę przestańcie się czepiać siebie nawzajem i szukać dziury w całym. Nie chodzi o to by zrażać do siebie przeciwnika w dyskusji i obrzydzić mu udział w naszym Forum ( więc Plaku-nie wchodź z Forum)! Być może nie przekonacie siebie (i do siebie) nawzajem, a zaczyna się robić nieprzyjemnie (i złośliwie, choć na szczęście nadal kulturalnie).

Czasami lepiej wziąć głębszy oddech i zrobić sobie krótką przerwę...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2024 o 05:36, Plaku napisał:

Wypowiadasz się na temat Denona i Marantza - czy chociaż 1 raz w życiu słuchałeś tych wzmacniaczy? 

Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz. 

 

Dnia 8.05.2024 o 08:00, Plaku napisał:

Oczywiście, że nie wiem z kim piszę, Wy też tego nie wiecie. 

Witamy na Forum Audio. Od razu gratuję że znalazłeś swój dźwięk. Dyskusja jest czymś ,co powinno skłaniać do refleksji. Staramy się dyskutować w oparciu o argumenty. Każdy opis jest cenny , by był pełen winien zawierać wielkość pomieszczenia , czy jest ,czy nie zaadaptowane akustycznie i subiektywny opis brzmienia. Samo określenie , że np. " gra pięknie" nikomu nic nie powie. Ceny sprzętu też nie mają nic wspólnego z brzmieniem. O tym ostatnim wielokrotnie przekonaliśmy się na Zlotach. Uwierz , że kolumny za 64 000 zł też potrafią zagrać kiepsko :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Plaku tutaj, to jest towarzystwo wzajemnej adoracji, zauważyłeś? 

Wiesz, ...uważam, że Marantz Cinema 70s (a to tylko AVR), bez jakiegoś filozofawania, to GRA PIĘKNIE w stereo. Niestety komuś się, to najzwyczajniej tutaj nie podoba i nie popłaca, bo zawsze dostaję kontrę. Nie ujdzie mi to płazem. Za chwilę jest stos wypowiedzi, co by zasypać taką opinię. Zobacz co się zaraz wydarzy....

Uwaga! Przedstawiciele handlowi...., czas rozpocząć show 3...2...1...start :D

MARANTZ CINEMA 70S, porównywałem z wieloma topowymi wzmacniaczami stereo i... GRA REWELACYJNIE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...