Skocz do zawartości

Kącik komputerowy wątek.


Recommended Posts

Ja zaczynałem swoją przygodę z komputerami nieco później od 1998 :) czytałem magazyn komputerowy enter oraz chip.

Gdy bym zmieniał procesor właśnie z ryzena 5 3600 na ryzena 7 5700X3D - bios płyty zaktualizowany to podmiana procesora nie wymusi na mnie ponownej instalacji systemu? Plug & play i wszystko zagra?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chmarski napisał:

O sieciówce też co nieco wiem, i szlag trafia mnie jak czytam o wpływie na brzmienie kabli czy switchy ethernet do stereo za grube tysiące PLN.

A dlaczego Cie trafia? Zrobiłeś kiedyś test wpływu sieci na streamer? Wystarczy wypiąć RJ45 na chwilę ze streamera i dać mu grać z cache.

U mnie przy kablu prosto z routera do streamera była taka nagła poprawa jakości dźwięku po odpięciu że byłem zaskoczony. Przepuszczając internet przez switch - najtańszego tplinka ale zasilanego liniowo momentu wypięcia kabla nie słyszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

A dlaczego Cie trafia? Zrobiłeś kiedyś test wpływu sieci na streamer? Wystarczy wypiąć RJ45 na chwilę ze streamera i dać mu grać z cache.

U mnie przy kablu prosto z routera do streamera była taka nagła poprawa jakości dźwięku po odpięciu że byłem zaskoczony. Przepuszczając internet przez switch - najtańszego tplinka ale zasilanego liniowo momentu wypięcia kabla nie słyszę...

Połączenie i cache'owanie w streamerze to jedno. Nie rozumiem wyboru kabla dobrej jakości CAT 5 za 50pln versus odjechane w kosmos CAT za setki czy tysiące PLN.

Jednak model OSI, protokoły itp. itd. każą mi wierzyć, ze niezależnie od tego ile tysięcy złotych wydamy na mega kabel nie pomoże. Oczywiście jeśli ten podstawowy mamy w miarę porządny, czyli spełniający normy, a nie kawałki drutu jakoś zarobione.

Tu już więcej do gadania ma sam streamer i jego podejście do danych. Mi się bardzo podoba to jak to jest w Auralicach.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...