Skocz do zawartości

KEF R3 pytania (zworki) i kontynuacja rozmowy z giełdy


lukluk71

Recommended Posts

37 minut temu, zolt napisał:

Dzięki za moja charakterystykę doświadczenia w audio. :)
Fajnie, że jeszcze wszystko przede mną.
Problem w tym,  że otwarty na zmiany to ja już byłem. :D
Tak, piszę, że kable głośnikowe, jeżeli przekrój jest odpowiednio dobrany, "nie mają" żadnego znaczenia. Dodatkowo piszę to, jako energetyk. :)

Natomiast z tego co wiem, to jeszcze Ty dość niedawno zadawałeś laickie pytania, a dzisiaj piszesz posty z poziomu profesjonalisty. No sam nie wiem. :)

Kurczę… zazdroszczę :) też bym chciał, żeby mi takie zwykłe tanie kable grały tak samo dobrze jak droższe z czystej miedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mateolo2 napisał:

Kurczę… zazdroszczę :) też bym chciał, żeby mi takie zwykłe tanie kable grały tak samo dobrze jak droższe z czystej miedzi. 

No widzisz, może mniej czytania i mniej marketingu i forów.
Dla pewności, byłem w tym roku zrobić audiogram. Wyszedł bardzo dobrze. :) Problemów ze słuchem zatem nie mam. :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zolt napisał:

No widzisz, może mniej czytania i mniej marketingu i forów.
Dla pewności, byłem w tym roku zrobić audiogram. Wyszedł bardzo dobrze. :) Problemów ze słuchem zatem nie mam. :)
 

A może sprzęt nie jest w stanie tego oddać?

5 minut temu, mateolo2 napisał:
25 minut temu, zolt napisał:

No widzisz, może mniej czytania i mniej marketingu i forów.
Dla pewności, byłem w tym roku zrobić audiogram. Wyszedł bardzo dobrze. :) Problemów ze słuchem zatem nie mam. :)
 

Nie czytanie, miałem parę kabli w domu i słyszę między nimi wyraźną różnicę co mam poradzić 🙄 nie mam takiego szczęścia jak Ty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mateolo2 napisał:

Ale Ci tutaj mieszają w głowie ;)  W kefach r300/r3 dobre zworki to podstawa. Ich system jest wygodny, ale powoduje znaczące straty. Oglądałem ten układ i jest tam bardzo dużo przejść. 
 

Ja w swoich r3 i r300 testowałem sporo zworek. Zdecydowanie najlepsze rezultaty przyniosły Qed na srebrze. Dół zostaje taki sam, a góra dostaje świeżości, szczegółu i fajnego blasku. Na allegro jest gość, który ma zworki qed. Ma oryginalną qedową zaciskarke wtyków i używa świetnych widełek chorda, już niedostępnych na rynku od wielu lat. 
 

https://allegro.pl/oferta/qed-genesis-silver-spiral-zworki-16cm-13125524625


Kup to i zamknij temat :) Będziesz zadowolony.

Popieram !!!

Nie jestem audiofilem ale bawiłem się zworkami w moich Bowersach 606 s2 i mogę potwierdzić że ten kawałek przewodu potrafi zmienić brzmienie kolumn o 180*


Testowałem kilka marek, tj Tellurium / Melodika / Taga / Ricable

 

Serio każda zmiana zworek była bardzo odczuwalna / słyszalna !  

 

 

BTW zamówiłem te QED-y sprawdzę co potrafią :D

 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chętny do testowania ! Jeśli masz jakieś dobre zworki możesz mi przesłać ;) już mi kable zostały z forum przelane i sam się zaskoczyłem jako sceptyk ;)

 

Aaa swoją drogą, forum mimo wszystko anonimowe, a zaufanie duże, kolega przesłał do mnie bezinteresownie kable o wartości 1400 zł bez pobrania kaucji. Więc ludziska bądźmy mili dla siebie bo to jednak fajna pasja i jeśli mamy różne zdanie w pewnych kwestiach to rozmawiajmy ze sobą jak kumple na piwie... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, grishaq1986 napisał:

Nie jestem audiofilem ale bawiłem się zworkami w moich Bowersach 606 s2 i mogę potwierdzić że ten kawałek przewodu potrafi zmienić brzmienie kolumn o 180*

Tsza napisać po świętach do Bowersa, że odwala lipę dając badziewne zworki 😀 

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MMarek napisał:

Tsza napisać po świętach do Bowersa, że odwala lipę dając badziewne zworki 😀 

Napiszemy :);) Tak serio to chyba nie widziałeś fabrycznych zwrotek ;) ?? 

Wesołych Świąt Panowie :)

 

pozdrawiam 

13 minut temu, Kraft napisał:

Może nie chcą, żeby ich kolumny grały inaczej o 180 stopni? 

Pewnie nie ;) ale kto ”bogatemu” zabroni pobawić się w inżyniera B&W ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła zworka i zmiana dźwięku (oczywiście na plus) o pełne 180 stopni? To ja tak nie miałem nawet wymieniając kolumny wraz z dołożeniem absorberów.
Ok. Piszę kolejne maile do kolejnych producentów. Niech poznają prawdę gdzie tkwi problem w ich produktach.
Oczywiście w mailu oznaczę tutejszych forumowych inżynierów wraz z linkiem.

Myślę Panowie, że razem właśnie robimy rewolucję na rynku kolumn, To będzie prawdziwe trzęsienie ziemi.
Rok 2024 i 2025 będzie rokiem kolosalnych zmian o 180 stopni. Nie mogę się doczekać.
Sprzedawajcie swoje obecne sprzęty, póki są jeszcze coś warte.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MMarek napisał:

Tsza napisać po świętach do Bowersa, że odwala lipę dając badziewne zworki 😀 

A jakbyś nazwał inaczej coś takiego? Kawał blachy z mosiądzu. Jak to ma dobrze przewodzić prąd? Na czymś producenci muszą oszczędzać. Dziwi mnie tylko, że kabelki miedziane zamiast blaszek pojawiają się dopiero w droższych kolumnach, a ten koszt nie jest duży. Swoją drogą kolumny bowersa jak zobaczysz filmy są testowane na kablach biwire, więc te zworki nie biorą udziału w konstruowaniu kolumny 

IMG_0093.webp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jako energetyk, jestem ciekaw co dalej kolega będzie wypisywał w zakresie mosiądzu, który jak to określił "Jak to ma dobrze przewodzić prąd?". 🫡 W tym właśnie momencie już wiem gdzie się wyłożył, typowe "nie znam się, ale się wypowiem", ale dam jeszcze czas na to, by sam się "doorał" kompletnie.
Lubię takie tematy na wstrzymanie. Czekam na rozwój sytuacji. 🫡

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zolt napisał:

O, jako energetyk, jestem ciekaw co dalej kolega będzie wypisywał w zakresie mosiądzu, który jak to określił "Jak to ma dobrze przewodzić prąd?". W tym właśnie momencie już wiem gdzie się wyłożył, typowe "nie znam się, ale się wypowiem", ale dam jeszcze czas na to, by sam się "doorał" kompletnie. ;)
Lubię takie tematy na wstrzymanie. Czekam na rozwój sytuacji. 🫡

Nie zamierzam się “doorowywac” 🤣 Miedź to miedź, mosiądz to mosiądz. Patrz poniżej. Ale ja już kończę mądrości bo się chyba nie dogadamy 

P.s. Elektryk chyba nie energetyk? 

wesołych świąt! 

 

IMG_0094.webp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk, a energetyk kolego, to dwie różne dziedziny. Nawet tu się wykładasz. ;)
No, podałeś przewodność. Bardzo ładnie. I co dalej? ;) To jedyny parametr?
A można coś zrobić, by mimo gorszego parametru konduktywności uzyskać możliwość przewodzenia prądu o tym samym natężeniu? :) Czy nie można? Jak uważasz?

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zolt napisał:

Elektryk, a energetyk kolego, to dwie różne dziedziny. Nawet tu się wykładasz. ;)
No, podałeś przewodność. Bardzo ładnie. I co dalej? ;) To jedyny parametr?
A można coś zrobić, by mimo gorszego parametru elektrycznego uzyskać możliwość przewodzenia prądu o tym samym natężeniu? :) Czy nie można? Jak uważasz?

Na prawdę nie dam się w to wciągnąć :) Jedno jest pewne, masz mniej problemów i więcej zaoszczędzonych pieniedzy sloro nie słyszysz zmian w kablach. Nic tylko się cieszyć. 

Ide gotować bigos na święta. Wesołych! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mateolo2 napisał:

Na prawdę nie dam się w to wciągnąć :) Jedno jest pewne, masz mniej problemów i więcej zaoszczędzonych pieniedzy sloro nie słyszysz zmian w kablach. Nic tylko się cieszyć. 

Ide gotować bigos na święta. Wesołych! 

Ok. Wesołych Świąt. :D

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DiBatonio napisał:

No tak, energetyki są w puszkach, takie do oicia.

A elektryk w uniformie chodzi zez "śrubokrentem" 😁

Ani jedno, ani drugie.
Uruchamiam telemechanikę na całych GPZtach, jak i dbam o nią na istniejących GPZtach w zakresie dystrybucyjnym "mojej" firmy.
Praca przy komputerze na chronionych obiektach jako specjalista ds. telemechaniki. Generalnie specjalista w branży energetycznej.
Przy okazji pobocznie zajmuję się chociażby analizą jakości energii elektrycznej, głównie farm wiatrowych i farma fotowoltaicznych.

Trochę nijak się to ma do chodzenia w uniformie ze śrubokrętem. :D

Obsługując w takim zakresie sieci dystrybucyjne 110 - 15 kV nie jesteś "elektrykiem". To jest energetyka. Dzisiejsza energetyka jest całkowicie zinformatyzowana. Począwszy od zabezpieczeń po telemechanikę. Pracuję w energetyce po szkole informatycznej, jako inżynier. To o czymś świadczy.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Myślałem,  że załapiesz żarcik.

Dlatego zdanie zakończyłem stosowną emotką.

 

Przeszło mi przez myśl, ale mając na uwadze, że parę razy na forum "złapaliśmy" się na odmiennych zdaniach pomyślałem, że może próbujesz mi dogryźć.
Ale jeżeli nie, to przepraszam za moją nadinterpretację. Czasami ciężko się połapać.

Dodatkowo po prostu wiem, że ludzie mylą te pojęcia często. Dlatego zawsze staram się prostować i opisuję, że energetyka jest szerokim pojęciem. Jak i wiele innych branż w życiu codziennym, o których po prostu nie wiemy, bo nie mamy styczności. :)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...