Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

8 minut temu, Chmarski napisał:

@ufo27 jeśli ten filmik miał być dla mnie to dziękuję, ale ja kolumny już dla siebie znalazłem.

Jeśli będę nad czymś myślał jeszcze, to nad CD i ewentualnie streamerem. Najpierw jednak lampa i gramofon do serwisu. 

Mozesz rozwinać o kolumnach ? Sluchales ich ? znasz ?  Filmik to taka tylko ciekawostka wlącznie z koncowa prezentacja dzwieku po modyfikacji.

Pylon wczoraj wyslal mi próbki za free dzis przyszły.Zawsze mialem biale lub czarne kolumny.Tym razem mysle nad drewnem 🤔

20241009_174610.jpg

Edytowano przez ufo27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ufo27 napisał:

Mozesz rozwinać o kolumnach ? Sluchales ich ? znasz ?  Filmik to taka tylko ciekawostka wlącznie z koncowa prezentacja dzwieku po modyfikacji.

Jaspery 25 mk2 dostały ponad godzinę z moimi wzmacniaczami w @Q21. Granie niemęczące, ale to głównie basy i niskie średnie tony. Basy jednak wcale tak nisko nie schodzą, średnica, wysokie wycofane i bez polotu jak dla mnie.

Największy jednak zarzut jaki do nich mam, to, że nie pokazały różnicy w szczegółowości pomiędzy moimi wzmacniaczami.

Może i świetnie zrobione, może i bardzo dobre głośniki wykorzystane do produkcji, ale za cenę jednej kolumny Jasper 25mk2 mam parę kolumn, która brzmią dla mnie zdecydowanie lepiej.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Chmarski napisał:

za cenę jednej kolumny Jasper 25mk2 mam parę kolumn, która brzmią dla mnie zdecydowanie lepiej.   

A to nie Szymonfaber na swojej stronie zawarł ich test.

Tam Pylony to była czysta poezja ale żeby tak się stało należy zapewnić im doborowe towarzystwo.  

I tyle w temacie. Heh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

A to nie Szymonfaber na swojej stronie zawarł ich test.

Tam Pylony to była czysta poezja ale żeby tak się stało należy zapewnić im doborowe towarzystwo.  

I tyle w temacie. Heh

Może i zawarł test na swojej stronie, ale ja nie kojarzę. Nie wiem też jakie jakie doborowe towarzystwo jest im potrzebne.

W ramach tej samej sesji odsłuchowej miałem zdecydowanie więcej frajdy z odsłuchu Qualio IQ, Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference i Sonus Faber Olympica Nova 3.

Te kolumny nie były najwyraźniej takie wybredne jeśli chodzi o towarzystwo moich wzmacniaczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chmarski napisał:

Może i zawarł test na swojej stronie, ale ja nie kojarzę.

Chyba nawet kupił te Pylony dla siebie. 

 

 

 

 

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

 

 

 

 

 

W Q21 nie krzywili się słuchając jak grają ich ukochane Pylony z piecem Quadrala? 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Chmarski napisał:

Jaspery 25 mk2 dostały ponad godzinę z moimi wzmacniaczami w @Q21. Granie niemęczące, ale to głównie basy i niskie średnie tony. Basy jednak wcale tak nisko nie schodzą, średnica, wysokie wycofane i bez polotu jak dla mnie.

Największy jednak zarzut jaki do nich mam, to, że nie pokazały różnicy w szczegółowości pomiędzy moimi wzmacniaczami.

Może i świetnie zrobione, może i bardzo dobre głośniki wykorzystane do produkcji, ale za cenę jednej kolumny Jasper 25mk2 mam parę kolumn, która brzmią dla mnie zdecydowanie lepiej.   

Moze lubisz dzwiek bardziej analityczny, jasny podobaja Ci sie takie mikro detale gdzie cala prezentacja gory gra w roli pierwszoplanowej.Faktycznie takie kolumny robia wrażenie ale dla mnie tylko na chwile no i tylko przy swietnych produkcjach.Przy mojej muzie to wlasnie bas i niskie srednie tony reszta ciepla albo bardziej neutralna zeby nie jazgotalo.

Rozumiem ze masz kolumny jak w opisie ? Ciekawa konstrukcja zwlaszcza te glosniki w srodku obudowy.Nie slyszalem ich nigdy jestem ciekawy.

45 minut temu, AudioTube napisał:

U mnie po 3 latach fornir na kolumnach ściemniał o 2 tony. Według moich oczekiwań. Kolumny licują z podłogą/tonalnie i dopiero „dzisiaj” mam przyjemność z patrzenia na nie. Światło w salonie wpada bardzo rozproszone. 

Ściemniał ? Myślalem ze to idzie w druga strone ze od slonca zrobia sie jaśniejsze wyblakna itp .W takim razie wziąlbym te jaśniejsze natural tu role gra oczywiscie kasa.No ale doplacac za kolor piano 5tys jeszcze mnie nie pojeb.... Ale przyznam ze lubie piano no ale co zrobic....

Ale fornir ładny ma pylon co myslicie ?

Screenshot_20241006-142340.png

Screenshot_20240824-144603.png

Natural a drugie pure

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufo27Miałem Diamondy 28 (rok) 30 (miesiąc) oraz Jasper 25mk II (2 lata) (obecnie 18) moi dwóch znajomych połączyło je z piecami za ponad 30 tysi, a trzeci z Monblokami (mnie na to nie stać) osoba która odkupiła je ode mnie również miała jakiś drogi kloc ważył ze 4dychy, ogólnie średnio się to pokrywa co wspomniał @Chmarski, ale fakt są ciemniejszej od reszty tych jazgotników, recenzja tego Fabera jest bardziej zbliżona jak rzeczywiście grają. Co do tego filmu powyżej to jak oni wybiorą numery odsłuchowe to ręce opadają jeszcze brakowało Dire Straits czy jakoś tak to się zwie, przecież tam nawet nie ma żadnego wałka energicznego i basowego już nie wspomnę o jakieś szybkiej stopie. Jak wspomniałeś o Klipschach to te wielkie kobyły dokładnie tak grają jak opisałeś, idealnie w punkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kaczadupa napisał:

Chyba nawet kupił te Pylony dla siebie. 

 

Niech mu świetnie służą jeśli się na nie zdecydował. 

 

11 minut temu, kaczadupa napisał:

W Q21 nie krzywili się słuchając jak grają ich ukochane Pylony z piecem Quadrala? 

Nie okazali tego w żaden sposób. Praktycznie od razu padło stwierdzenie, że czuć moc. Chwilę posłuchali i wrócili do swoich zajęć.

Synthesis też im nie przeszkadzał. 

 

1 minutę temu, ufo27 napisał:

Rozumiem ze masz kolumny jak w opisie ? Ciekawa konstrukcja zwlaszcza te glosniki w srodku obudowy.Nie slyszalem ich nigdy jestem ciekawy.

Tak, mam te kolumny z podpisu. Jeśli chodzi o brzmienie, równowagę tonalną czy dynamikę, to z tych które do tej pory słyszałem, najbliższe są Sonus Faber Olympica Nova 3. Pod tym względem usłyszałem praktycznie to co mam w domu. Różnica była w rysowaniu sceny. Tam gdzie moje Quadrale bardzo ładnie szkicują to co się dzieje na scenie, SF dorzuca jeszcze delikatne cieniowanie ołówkiem. Niemniej, żeby je w pełni porównać, to trzeba by było je porównać w tym samym pomieszczeniu i tym samym czasie. 

Biorąc pod uwagę zejście basu to pewnie Olympica Nova 5 będzie bliższa, bo Trójka nie schodzi tak nisko. Jednak Piątki nie słuchałem więc tu 100% pewności nie mam. 

Możliwości przekazu szczegółów tych kolumn pokazały dopiero wzmacniacze Quadrala (Aurum A8 i A9). Przy czym nie ma tu żadnych jazgotliwych męczących dźwięków. Po prostu słychać więcej i nie ma tu żadnej męczarni. Można spokojnie słuchac godzinami.

Niestety, słabe realizacje są pokazywane natychmiast.

 

 

5 minut temu, S!N! napisał:

ogólnie średnio się to pokrywa co wspomniał @Chmarski, ale fakt są ciemniejszej od reszty tych jazgotników,

Przepraszam, nic nie poradzę na to, że tak to usłyszałem w porównaniu do innych odsłuchiwanych w tym samym czasie kolumn.

Jak słuchałem wiele miesięcy wcześniej, w tym samym miejscu Jasperów 23 kontra Focal Aria 948 (oba z Atollem in300) to nie zauważyłem wtedy takiej tendencji.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S!N! napisał:

@ufo27Miałem Diamondy 28 (rok) 30 (miesiąc) oraz Jasper 25mk II (2 lata) (obecnie 18) moi dwóch znajomych połączyło je z piecami za ponad 30 tysi, a trzeci z Monblokami (mnie na to nie stać) osoba która odkupiła je ode mnie również miała jakiś drogi kloc ważył ze 4dychy, ogólnie średnio się to pokrywa co wspomniał @Chmarski, ale fakt są ciemniejszej od reszty tych jazgotników, recenzja tego Fabera jest bardziej zbliżona jak rzeczywiście grają. Co do tego filmu powyżej to jak oni wybiorą numery odsłuchowe to ręce opadają jeszcze brakowało Dire Straits 

Na pokazach i przy tego typu testach zawsze zapodaja taka muzyke wiadomo dlaczego 😁

W innym przypadku zaraz by sie kolumny wylożyly.Dire Straits to nawet na radyjku wbudowanym w lodowke dobrz zagra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ufo27 napisał:

Dire Straits to nawet na radyjku wbudowanym w lodowke dobrz zagra.

Kurcze, wiesz ze nawet o tym nigdy nie pomyslalem, ale masz racje.

W niedziele na audio show, wchodze do pomieszczenia, slucham a tam cos jakby sie rozwijalo, jak scena w filmie.

Po chwili jednak sluchania stwierdzilem ze cos sie nie moze rozwinac. Kurcze zasnac bylo mozna, a o dziwo koledzy audiofile jak zakleci w kamien, jakby wciaz mieli nadzieje ze cos sie jednak stanie. Przy takiej muzyce, dolozyc jeszcze Norah Jones czy ten Dire Straits i to jest caly repertuar jaki slychac na takich eventach. No moze jeszcze troche klasyki.

W jednym tylko pokoju bylo slychac metal, rock czy cos pomiedzy. I fajnie to brzmialo. Nie pamietam co to byl za sprzet.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...