Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

15 godzin temu, S!N! napisał:

Wiem co dla mnie dobre i na pewno nie są to D30, które męczą wysokotonowcem jeszcze bardziej niż D28 , pamiętam jak kiedyś natknąłem się na recenzje w sieci i właśnie słuchający również podkreślał ciągłą obecność tweetera pomimo wygładzenia, nigdy nie udało mi się jakoś tego uspokoić tak żeby mnie nie drażniło, ciekawe, że z tymi kolumnami są tak rozbieżne informacje w sieci (edi: w sumie znalazłem ją https://audiomuzofans.pl/pylon-w-danii/ )jeśli chodzi o wokal to akurat wszystko ma znaczenie, nie tylko źródło, nie napisałeś jaki lubisz dźwięk, więc ciężko Ci cokolwiek polecać co do suba nie zrozum mnie źle, ale rel czy svs są po prostu stworzone do stereo i nie grają jak kinowy sub z buczeniem, nieistotne czy Ci brakuje basu czy nie to tak jakbyś doprawił jakąś przyprawę, jak się dobrze ustawi to sub totalnie znika z pomieszczenia, nie gubi się w szybkiej muzyce, rewelacyjnie to brzmi. Użytkownicy dokładają nawet 2x rel do konkretnych setapów, sam rel ma stronkę, gdzie podajesz model kolumn, metraż i czy mają być to dwa czy jeden sub i sami Ci dobierają dopełnienie, akurat bazujesz tylko na opisach, więc sobie poczytaj, a jak kiedyś będziesz miał okazję to posłuchaj i dopiero wydaj opinię :)

może nie doczytałem, ale jak u Ciebie z akustyką ? bo u mnie jak nie rozłożę duuużych poduszek za mną na gołej ścianie za mną to wysokie tony też wkurzają. po ułożeniu tych poduszek jest ok.

Spoko, przecież nikt nikogo nie zmusza do jakichkolwiek Pylonów. Dla jednego będą dobre , dla kogo innego nie. Na tym polega zabawa z audio.

Ja myślałem że wokal taki trochę na linii kolumn to cecha D28. Ale jak CD NAD umarł, podłaczyłem starego Rotela CD i sie okazało że wokal może być po prostu z przodu sceny. Na tych samych płytach. ( Sade, Dire Straits )

Jeśli chodzi o dźwięk który lubie, to dobry mocny bas , nie rozlany, przyjemny gładki wokal, może być właśnie trochę z przodu. nie męczące wysokie tony. No i dynamika.

Taki dźwięk zapewnia mi combo CD Nad C538 jako transport plus DAC Taga D-300 - który ma zasilanie liniowe od Tomanka.  Plus D28.... naprawia kiepsko nagrane CD ten zestaw. 

A dobrze nagrane CD....... poezja. 

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 17.01.2024 o 21:48, Tomai napisał:

może nie doczytałem, ale jak u Ciebie z akustyką ? bo u mnie jak nie rozłożę duuużych poduszek za mną na gołej ścianie za mną to wysokie tony też wkurzają. po ułożeniu tych poduszek jest ok.

Spoko, przecież nikt nikogo nie zmusza do jakichkolwiek Pylonów. Dla jednego będą dobre , dla kogo innego nie. Na tym polega zabawa z audio.

Ja myślałem że wokal taki trochę na linii kolumn to cecha D28. Ale jak CD NAD umarł, podłaczyłem starego Rotela CD i sie okazało że wokal może być po prostu z przodu sceny. Na tych samych płytach. ( Sade, Dire Straits )

Jeśli chodzi o dźwięk który lubie, to dobry mocny bas , nie rozlany, przyjemny gładki wokal, może być właśnie trochę z przodu. nie męczące wysokie tony. No i dynamika.

Taki dźwięk zapewnia mi combo CD Nad C538 jako transport plus DAC Taga D-300 - który ma zasilanie liniowe od Tomanka.  Plus D28.... naprawia kiepsko nagrane CD ten zestaw. 

A dobrze nagrane CD....... poezja. 

 

Witam, sam stoję przed podobnym dylematem. Posiadam kolumny Pylon Diamond i to nawet dwa  zestawy :

Pierwszy zestaw :

Pylon Diamond monitor 18 połączone z yamaha rn-602 , kable melodica sugar brown i gra to dosyć przyjemnie.

Drugi zestaw :

Pylon diamond  30 + pylon diamond centralny + plon diamond monitor połączone z yamaha rx 1010 + Cd yamaha 700  ( zestaw raczej do kina domowego , czasem coś przesłuchałem). Z uwagi na fakt, że kupiłem jakiś  czas temu ( kilka lat temu )ADVANCE ACOUSTIC WTX-MICROSTREAMER ODTWARZACZ SIECIOWY WI-FI rozpoczołem słuchanie muzyki na Taidal co w pełni mnie wciągnęło.  Szukam wzmacniacza , który mógłbym podłączyć do PD 30 i wyciągnąć z niego wszystko co jest tylko możliwe. Mam kilka typów:

- AUDIOLAB 9000A

- MIUSICAL FIDELITY M5/M6

- ATOLL 200

- VINCENT 228

Co wy myślicie?

Może coś innego z drugiej ręki?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal napisał:

Bright5 może Sol2 

Wolałbym Brighta. Sol2 z Diamondami to duży nacisk na barwę kosztem szybkości i separacji. Trzeba naprawdę lubić gęste i miękkie granie, żeby wybrać takie połączenie. Kontrola niższego basu moim zdaniem  trochę lepsza z Sola, ale reszta tutaj już dla Brighta.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Johnny P napisał:

- AUDIOLAB 9000A

- MIUSICAL FIDELITY M5/M6

- ATOLL 200

- VINCENT 228

Każda z tych opcji, tak jak i Haiku mogą być dobrymi opcjami. Grunt to znaleźć coś pod siebie :) Zachęcam do obejrzenia filmu, a także wizyty w naszym salonie po wcześniejszym umówieniu się na odsłuch. Sprawdzisz kilka różnych wzmacniaczy i wybierzesz najciekawszy dla siebie :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na moc jaka te wzmacniacze dysponuja przy 4 oHm. 

Patrzac na to tylko, mozna by powiedziec ze powinny sobie z Pylonami wszystkie poradzic. Tym bardziej ze Diamondy 30 maja czulosc 91 dB. Dosc sporo jak na kolumny. Jak do tej pory zadne z tych ktore ja sprawdzalem nie mialy nawet 90 ciu. Tnz ze slabszy wzmacniacz tez powinien Diamondy 30 napedzic.

To jednak cyfry. Czy sa one warte twojej kasy, musisz sie dowiedziec sam, testujac je. Niestety.😔

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies trzeba zaczac😏

Jesli chodzi o kolumny, dobrze wiedziec czy dany wzmacniacz, patrzac na spec da rade napedzic dane kolumny.

Pozatym pewnie nie raz ktos kupuje wzmacniacz, z mysla ze za rok, dwa bedzie zmienial kolumny. Kupujac taki wzmak z wieksza moca, moze sie upewnic ze nie bedzie go musial zmieniac razem z kolumnami.

Rozumiem o co ci chodzi , waty to nie wszystko, jednak wciaz odgrywaja swoja role i dobrze ich troche czasem miec.

Lepiej za duzo, niz za malo 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2024 o 21:29, Johnny P napisał:

Witam, sam stoję przed podobnym dylematem. Posiadam kolumny Pylon Diamond i to nawet dwa  zestawy :

Pierwszy zestaw :

Pylon Diamond monitor 18 połączone z yamaha rn-602 , kable melodica sugar brown i gra to dosyć przyjemnie.

Drugi zestaw :

Pylon diamond  30 + pylon diamond centralny + plon diamond monitor połączone z yamaha rx 1010 + Cd yamaha 700  ( zestaw raczej do kina domowego , czasem coś przesłuchałem). Z uwagi na fakt, że kupiłem jakiś  czas temu ( kilka lat temu )ADVANCE ACOUSTIC WTX-MICROSTREAMER ODTWARZACZ SIECIOWY WI-FI rozpoczołem słuchanie muzyki na Taidal co w pełni mnie wciągnęło.  Szukam wzmacniacza , który mógłbym podłączyć do PD 30 i wyciągnąć z niego wszystko co jest tylko możliwe. Mam kilka typów:

- AUDIOLAB 9000A

- MIUSICAL FIDELITY M5/M6

- ATOLL 200

- VINCENT 228

Co wy myślicie?

Może coś innego z drugiej ręki?

 

 

 

Wszystko zależy od tego jaki rodzaj brzmienia lubisz. Jak pisał Piotr Sonido wymienione przez Ciebie wzmacniacze grają ciepło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Artur Brol napisał:

Gdzies trzeba zaczac😏

Jesli chodzi o kolumny, dobrze wiedziec czy dany wzmacniacz, patrzac na spec da rade napedzic dane kolumny.

Pozatym pewnie nie raz ktos kupuje wzmacniacz, z mysla ze za rok, dwa bedzie zmienial kolumny. Kupujac taki wzmak z wieksza moca, moze sie upewnic ze nie bedzie go musial zmieniac razem z kolumnami.

Rozumiem o co ci chodzi , waty to nie wszystko, jednak wciaz odgrywaja swoja role i dobrze ich troche czasem miec.

Lepiej za duzo, niz za malo 

Taki roskan Caspian ma tylko 85w na 8ohm a z pylonami robił co chciał. Nawet przy głośniejszym słuchaniu nie łapał zadyszki. Gdzie taka Yamaha RN 803d miała już dość duże zniekształcenia. A na papierku jest potężna. Więc o co tu chodzi? 🤣

Z takim podejściem to polecam zakup mocnego soundbara czy jakiegoś przenośnego głośnika co ma dużo watów. Bo przecież waty grają. 

Są ważniejsze tory np. pre-amp sam się przekonałem jak spróbowałem użyć w cxn jako pre amp to już wyszczuplał brzmienie. 

Jeszcze można patrzeć na moc jak ktoś ma naprawdę bardzo trudne kolumny do wysterowania I chcę użyć wzmacniacza lampowego. A przy tranzystorowych to w większości przypadkach nic nie znaczy. A w szczególności klasy D. Tam to jest dopiero moc 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolego nie czytales mojej wypowiedzi dobrze 😁

Ja sie z toba zgadzam, mówię tylko ze od przybytku głowa nie boli. Przynajmniej,  jeśli chodzi o moc we wzmacniaczu. Te kolumny ktos moze za rok, dwa, chciec zmienic na bardziej wymagające i wtedy co? Od nowa szukać wzmacniacza? 

Na Twoje pytanie , o co tu chodzi, odpowiadam o to tylko.🤣

Czy tobie przypadkiem Arcam nie placi za reklamę?🤔

Żartuje oczywiście 😊

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Carmion napisał:

Taki roskan Caspian ma tylko 85w na 8ohm a z pylonami robił co chciał. Nawet przy głośniejszym słuchaniu nie łapał zadyszki. Gdzie taka Yamaha RN 803d miała już dość duże zniekształcenia. A na papierku jest potężna. Więc o co tu chodzi? 🤣

Z takim podejściem to polecam zakup mocnego soundbara czy jakiegoś przenośnego głośnika co ma dużo watów. Bo przecież waty grają. 

Są ważniejsze tory np. pre-amp sam się przekonałem jak spróbowałem użyć w cxn jako pre amp to już wyszczuplał brzmienie. 

Jeszcze można patrzeć na moc jak ktoś ma naprawdę bardzo trudne kolumny do wysterowania I chcę użyć wzmacniacza lampowego. A przy tranzystorowych to w większości przypadkach nic nie znaczy. A w szczególności klasy D. Tam to jest dopiero moc 🤣

Caspian M2 przy 4 omach ( Pylony )  daje 130 W

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomai napisał:

Caspian M2 przy 4 omach ( Pylony )  daje 130 W

A Yamaha rn 803d według laboratorium  (2 x 133 W/8 Ω, 2 x 207 W/4 Ω)

I co zagra lepiej? 🤣

11 godzin temu, Artur Brol napisał:

Chyba kolego nie czytales mojej wypowiedzi dobrze 😁

Ja sie z toba zgadzam, mówię tylko ze od przybytku głowa nie boli. Przynajmniej,  jeśli chodzi o moc we wzmacniaczu. Te kolumny ktos moze za rok, dwa, chciec zmienic na bardziej wymagające i wtedy co? Od nowa szukać wzmacniacza? 

Na Twoje pytanie , o co tu chodzi, odpowiadam o to tylko.🤣

Czy tobie przypadkiem Arcam nie placi za reklamę?🤔

Żartuje oczywiście 😊

Prędzej Roksan Caspian m2 bo częściej go polecam 🤣 to nie tyczyło się tylko Ciebie, bo wcześniej też ktoś często porównywał wzmacniacze tylko na podstawie mocy. A to kompletnie nie tędy droga... Ale jeżeli nawet będzie słuchał przez tv czy bluetooth to i dobry wzmacniacz nie pokaże swoich możliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę że każdy w/g jakiegoś klucza wzmacniacz wybiera.

Moc to jest jedna z ważniejszych cech.

Każdy lubi dużo 😁

W procesie porównywania, pewnie ta moc schodzi na drugi plan, jeśli klient uslyszy co potrafi slabszy - w/g specyfikacji - piecyk. Tak z toba bylo chyba nie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Carmion napisał:

A Yamaha rn 803d według laboratorium  (2 x 133 W/8 Ω, 2 x 207 W/4 Ω)

I co zagra lepiej? 🤣

Prędzej Roksan Caspian m2 bo częściej go polecam 🤣 to nie tyczyło się tylko Ciebie, bo wcześniej też ktoś często porównywał wzmacniacze tylko na podstawie mocy. A to kompletnie nie tędy droga... Ale jeżeli nawet będzie słuchał przez tv czy bluetooth to i dobry wzmacniacz nie pokaże swoich możliwości. 

Mi chodziło tylko o doprecyzowanie mocy przy 4 omach . Nie mówię że większa moc da automatycznie lepszy dźwięk.

Dawno temu , jak popsuł się mój wzmacniacz MF E11, to zrobiłem błąd i kupiłem jakąś "mocną" Yamahę.... i to była tragedia....nie dało się wogole tego słuchać....szybko sprzedałem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomai napisał:

Mi chodziło tylko o doprecyzowanie mocy przy 4 omach . Nie mówię że większa moc da automatycznie lepszy dźwięk.

Dawno temu , jak popsuł się mój wzmacniacz MF E11, to zrobiłem błąd i kupiłem jakąś "mocną" Yamahę.... i to była tragedia....nie dało się wogole tego słuchać....szybko sprzedałem .

Ja z yamahy nie lubię avr.

Ale akurat Yamahe RN 803d dobrze wspominam. Pomimo że grała gorzej jakościowo od Cambridge cxa 80 to dla mnie przyjemniejsze brzmienie było. Za tą kasę co chodzą używki i ktoś chcę all In one to dobry wybór. Tylko że miałem heco aurory 700. No i przeskok na pylon diamond 28 był ogromny że nawet na takim sprzęcie jak Yamaha RN 803d a nawet RN 602 czy Cambridge cxa 80 było czuć dużą zmianę w brzmieniu na plus. 

 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...