Skocz do zawartości

Lampowiec w szafce


Recommended Posts

@tomek4446 - przyznaj się że wzmacniacz kupowałeś jeszcze przed remontem mieszkania, kiedy to było dość zimno, a można było otrzymać dotacje na alternatywne źródła ogrzewania. W sumie dość eko , bo to nie kopci (no chyba że gdzieś zwarcie się zrobi). Jak ktos umie kombinować to i do sprzetu państwo mu dopłaci.😂. Takiemu to  cena u Bocianka niestraszna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Rozgryzłeś mnie. Dogadałem się z Sasinem. Ja kupuje wzmacniacze , on nie podnosi cen energii

Tomek - przy tej ilości i wielkości lamp to możesz jeszcze odsprzedawać ciepło sąsiadom. 

PS Spadam do piwnicy. Szafy czekaja nieskończone, a poczatek marca i odwiedziny coraz blizej. Nie ma obijania się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Artur Brol napisał:

 myślę o HE1000 v2 stealth lub Arya Organic.

Artur, ciekawe które wybierzesz 😉 różnice może wyłapiesz, cenowo obecnie są na podobnym poziomie.

Czytam o tych Arya Organic i nie wiem, czy sam bym sobie ich nie posłuchał, czym napędzić mam, więc za jakiś czas pewno je pomacam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Artur Brol napisał:

Ja znam tylko Fezz Audio, Feliks Audio i od niedawna WBA.

Jak narazie najbardziej odpowiadają mi wizualnie WBA. Słuchać nie miałem okazji jeszcze żadnego.

Mam Denon AH D920 ale myślę o HE1000 v2 stealth lub Arya Organic.

Zagadaj do Sinusaudio , Mariusz ma w ofercie parę fajnych wzmacniaczy słuchawkowych , cenowo chyba też były w twym budżecie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Zagadaj do Sinusaudio , Mariusz ma w ofercie parę fajnych wzmacniaczy słuchawkowych , cenowo chyba też były w twym budżecie

Tylko, że słuchawkowe wzmacniacze lampowe zazwyczaj mają dość wysoką impedancję wyjściową,  Sinusaudio również,  większość od 32 Om.

A wspomniane słuchawki HE1000 v2 i Organic mają niską impedancję, zwłaszcza Arya Organic (16 Om), to nie będzie dobre połączenie. 

Sluchawkowce najlepiej, kiedy mają jak najniższą impedancję, wtedy najłatwiej dopasują się do większości słuchawek, a właściwie sluchawki do wzmacniacza, trzeba na to zwracać uwagę.

Zazwyczaj lampowe sprawdzają się z wysokoimpedancyjnymi słuchawkami. 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2024 o 16:10, Artur Brol napisał:

 

Nie raz wpisuje coś w Google, wyskakuje tyle firm, a tej nigdy nie widziałem. Ciekawe ile jeszcze firm w PL takie wzmacniacze produkuje.

 

W sprzęcie lampowym nie "siedzę", ale wiem o istnieniu jeszcze takich firm PL:

Dubiel Accoustic (Opole)

Encore 7 / Egg-Shell (Bielsko-Biała)

JAG Electronics (Łódź)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Profi napisał:

W sprzęcie lampowym nie "siedzę", ale wiem o istnieniu jeszcze takich firm PL:

Dubiel Accoustic (Opole)

Encore 7 / Egg-Shell (Bielsko-Biała)

JAG Electronics (Łódź)

 

Jest jeszcze bardzo znana marka Feliks Audio, miałem kiedyś słuchawkowy Espressivo (dzisiaj jego odpowiednikiem jest Echo) do HD600, ale nie trzymałem długo. 

Warto jednak pamiętać o tym co napisałem wyżej z doborem impedancji słuchawek i wyj. we wzmacniaczu.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...