Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

Dnia 21.02.2024 o 14:54, Rafał S napisał:

Wiemy, ale to dopiero początek zabawy. Bartek Chojnacki wypowiadał się kiedyś na ten temat. Dość drogie pułapki basowe dedykowane konkretnym częstotliwościom, w odpowiedniej liczbie, odpowiednio rozmieszczone (i trudne w instalacji). Spory koszt i ingerencja we wnętrze. Od diagnozy do rozwiązania problemu jest niestety ciężka droga.

Ja tam chce dudnienia a nie jakiegoś refrrencyjelnego basu jak wy to nazywacie

Widzę, że zupełnie zapedziliscie sie w inne gatunki, których brzmienie mnie nie interesuje. Ma ogólnie grać tak jak lubie, a nie kilka utworów słuchać na ktorych dobrze bas słychać i się podniecać. Dla przykładu to czego mniej wiecej ja słucham. Musi kopać, dudnić i nie wiem jak wy to nazywacie.

https://youtu.be/PoEn10YuDYM?si=lxTxkHZLy6kD1IWK

https://youtu.be/dB0SGjnHO1o?si=jkR3a_O_E294Rqea

https://youtu.be/tunbs6lNttY?si=srXlNsGRS1Dyw_i_

https://youtu.be/P7cjZiqSLLQ?si=8K_1kyY5tcLa64xD

To tak z grubsza to czego słucham. Używam do tego głównie spotify

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tomek Szymański napisał:

Dla przykładu to czego mniej wiecej ja słucham. Musi kopać, dudnić i nie wiem jak wy to nazywacie.

Do tego gatunku wystarczą Altusy z bele elektroniką, najlepiej w klasie D,  ale takie bity to mało ambitna "muzyka".

Dołóż jeszcze z dwa suby do Altusów i będzie tak jak lubisz.

😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChmarskiJeśli mam iść Twoją teorią i posługiwać się eventem, festiwalem et cetera i graniem na żywo to tak wiem doskonale jak ma brzmieć ten wałek i na pewno nie tak jak na tych audioszmelcach w salonach, ale tak jak wspomniałem wie to najlepiej producent, a nie Ty czy ja, ale wątpię, aby chciał, żeby jego numer był wykastrowany z jaj i zabijały go wysokie. Nie wiem co ma realizacja muzyki na starym czy nowym sprzęcie do gości, którzy się zamknęli w jednym gatunku oraz swoim snobizmie. Dobrze wiem jakiego dźwięku szuka autor tematu i na quadralach tego nie uzyska bo tam po prostu nie ma takiego basu. Nie rozumiem skąd wysnułeś teorie, że  oczekuje brzmienia takiego jak w podesłanych utworach i nie wiem, gdzie Ty tam masz w nich wycofany wokal, ale ok, ogólnie kompletnie nie rozumiesz jakiego dźwięku szukam i też Ci tego nie jestem i nie będę w stanie wytłumaczyć, musiałbyś posłuchać sobie słuchawek, które podałem wtedy byś mnie zrozumiał lub samochodowego brzmienia w danym modelu,, zarówno dla Ciebie i dla mnie to samo pojęcie może mieć inne znaczenie. Większość sprzętów jest dla mnie za jasnych i zbyt analitycznych, nie rozumiem tej tendencji bo te wszystkie klubowe numery grają na tym po prostu źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DiBatonio napisał:

Do tego gatunku wystarczą Altusy z bele elektroniką, najlepiej w klasie D,  ale takie bity to mało ambitna "muzyka".

Dołóż jeszcze z dwa suby do Altusów i będzie tak jak lubisz.

😁

Nie każdy słucha plumkania. Przecież na forach każdy pisze że altusy mają słaby bas więc już nie wiem kogo mam słuchać. Sami wybitni melomani z was 😛 Nie każdy lubi brzdąkanie gitary lub na siłę musi słuchać akustycznej muzyki. Nie muszę lubić tego co ty czy ktoś inny. Od początku założyłem ten post pod konkretne upodobania. Jakbym chciał zestaw z subami to sam bym sobie poradził bez zakładania tematu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek Szymański tak jak Jacek napisał wzmak w D klasie, najlepiej estradowy Crown z dsp.
Kolumny jakieś po taniości, najlepiej estradowe.

Obowiązkowo subwoofer z 18 calowym odpowiednim driverem, tylko customowy z crownem wzmakiem lub tego typu. 
Dobrze byłoby mieć pomieszczenie 40+ mtr. 

Ja już gratuluję brzmienia. Przy tego typu repertuarze ciary gwarantowane. 

To nie repertuar na słupki, monitorki czy tam inne zabawki. I będzie trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni, bo za dyszkę to nima mowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AudioTube napisał:

@Tomek Szymański tak jak Jacek napisał wzmak w D klasie, najlepiej estradowy Crown z dsp.
Kolumny jakieś po taniości, najlepiej estradowe.

Obowiązkowo subwoofer z 18 calowym odpowiednim driverem, tylko customowy z crownem wzmakiem lub tego typu. 
Dobrze byłoby mieć pomieszczenie 40+ mtr. 

Ja już gratuluję brzmienia. Przy tego typu repertuarze ciary gwarantowane. 

To nie repertuar na słupki, monitorki czy tam inne zabawki. I będzie trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni, bo za dyszkę to nima mowy.

 

Tylko że ja nie chcę robić estrady w domu i głównie słucham umiarkowanie głośno lub cicho. Mam małe dzieci więc nie szaleje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomek Szymański napisał:

Tylko że ja nie chcę robić estrady w domu

Rozumiem.

Inna opcja. W tym roku już nie wypali, bo bilety na pniu wykupione. Z tego co wiem od córki. Ale za rok poluj na Sensation w Amsterdam. 
Dwa razy byłem. Jest głośno jak tego ta muza wymaga, długo, bo zapewne ponad 6 godzin i czysty, mięsisty, ciepły, ale dynamiczny basik. Raz w życiu😃 dobrego basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S!N! napisał:

Nie wiem co ma realizacja muzyki na starym czy nowym sprzęcie do gości, którzy się zamknęli w jednym gatunku oraz swoim snobizmie.

OK. Najwyraźniej odsłuchiwali efektów w czasie tworzenia na tych słuchawkach, które tak polecasz. 

Może się z nimi skontaktuj i zapytaj na jakim sprzęcie najlepiej słuchać ich muzyki żeby przeżywać to co chcieli przekazać.

 

16 minut temu, S!N! napisał:

Dobrze wiem jakiego dźwięku szuka autor tematu i na quadralach tego nie uzyska bo tam po prostu nie ma takiego basu.

Masz rację. Nie ma sensu by je @Tomek Szymański odsłuchał. A ja sobie na spokojnie z gruntownym sprzątaniem poczekam na Wielkanoc, a teraz tylko tak normalnie opierdzielę dom :)

 

 

1 minutę temu, Tomek Szymański napisał:

Nie rozumiem waszego toku rozumowania. Wiem, że nadajemy na innych falach ale macie jakieś mylne wyobrażenia. Wystarczy krótka odpowiedź że nie znacie takich kolumn i tyle

Jaspery 25 mkII podobno. Dostałeś odpowiedź od kolegi, który najlepiej jest zorientowany w temacie.

 

Jeszcze tylko wzmacniacz pasujący został do znalezienia. Ja bym się porozglądał za jakimś Vintage z lat 70'tych.

Powodzenia w szukaniu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChmarskiOdsłuch i tyle, innej opcji nie widzę. Z chęcią bym Ci zaprezentował to brzmienie słuchawek, może byś też zmienił zdanie o moim wyobrażeniu i kto wie może od razu byś znał takie kolumny, więc jak będziesz, gdzieś w okolicach Wrocławia to z przyjemnością zapraszam, zawsze moglibyśmy się też wymienić spostrzeżeniami.

Wcześniej podałem nie bez powodu partyboxa, miałem parę sztuk na sklepie i jako jeden głośnik przy cichym słuchaniu gra bardzo przyjemnie, ten bas jest już od najmniejszego volumu i nie jest wcale mały i jest taki przytulny dla ucha, wibrujący, nie wiem jak grają dwa złączone, ale myślę, że może to być dość mocne granie.

A które kolumny według was grają tak mrucząco, miękko, subwoferowo i są efektywne podczas nocnego/cichego odsłuchu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

@ChmarskiOdsłuch i tyle, innej opcji nie widzę. Z chęcią bym Ci zaprezentował to brzmienie słuchawek, może byś też zmienił zdanie o moim wyobrażeniu i kto wie może od razu byś znał takie kolumny, więc jak będziesz, gdzieś w okolicach Wrocławia to z przyjemnością zapraszam, zawsze moglibyśmy się też wymienić spostrzeżeniami.

Wcześniej podałem nie bez powodu partyboxa, miałem parę sztuk na sklepie i jako jeden głośnik przy cichym słuchaniu gra bardzo przyjemnie, ten bas jest już od najmniejszego volumu i nie jest wcale mały i jest taki przytulny dla ucha, wibrujący, nie wiem jak grają dwa złączone, ale myślę, że może to być dość mocne granie.

A które kolumny według was grają tak mrucząco, miękko, subwoferowo i są efektywne podczas nocnego/cichego odsłuchu? 

Party boxa chyba model 100 kiedyś słyszałem i masz rację, tam jest mniej więcej taki bas który od niskich głośności słychać. Jeżeli chodzi o pylony to przy najbliższej okazji chętnie posłucham z różną elektroniką która będzie dostępna w sklepie

Chwilowo mam stagnację i nie mogę podróżować ale niebawem zacznę. I dla tych co piszą o byle jakich glosnikach tylko dlatego że jest to muzyka elektroniczna mija się z celem. Oprócz basu lubię słyszeć wyraźnie każde pasmo. Co więcej jestem skłonny kupić nawet droższe kolumny ale po co skoro im droższe tym wierniej grają a nie o to mi chodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek Szymański napisał:

I dla tych co piszą o byle jakich glosnikach tylko dlatego że jest to muzyka elektroniczna mija się z celem. Oprócz basu lubię słyszeć wyraźnie każde pasmo. Co więcej jestem skłonny kupić nawet droższe kolumny ale po co skoro im droższe tym wierniej grają a nie o to mi chodzi

Muzyka elektroniczna też ma swoje wymagania. Ja słucham całkiem sporo, ale innej. U mnie to Yello, J.M. Jarre, M. Biliński. Nie wyobrażam sobie kolumn z którymś pasmem słabym, a przy Yello basu absolutnie nie może zabraknąć.

Słabe kolumny polecaliśmy tylko dlatego, że kolega trochę wyprowadził nas na manowce oczekiwaniami co do stłumionej góry i wycofanej średnicy. Im drożej tym zapewne trudniej.

W Twoim przypadku może być jednak inaczej bo masz bardziej powszechne oczekiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, iż wy czytając słowo "elektronika" od razu macie w głowach tracki, którymi założyciel się totalnie nie zainteresuje, kolega słucha rasowego trancu, który rozkwitał od 90 lat ( aż mi się  przypomniał Andain - Beautiful Things w remixie Tiesto) tam musi walnąć porządnie basiorem jak za czasów ekwadora @Tomek SzymańskiNiestety im drożej to tak właśnie gra to do dupy, każde pasmo jest wyrównane lub jest dowalana góra, żeby recenzent usłyszał muchę w tle, a bas nie będzie taki jaki oczekujesz, jest słaby. Te o wiele większe partyboxy grają zajebiście, przy cichym odsłuchu bas jest super. Ja musiałem bardziej sięgnąć do kieszeni, żeby wygładzić górę i otrzymać jakiś w miarę zadowalający dół, ale i tak to nie to , sprawdź te kolumny, które polecano jak nie podejdzie to już nawet nie ma sensu szukać. Mi polecano Sounddeco Alpha F3 Plus, ale nie sprawdziłem ich, jak ktoś słuchał to może napisać kilka słów. A do jakiego ogólnie to ma być metrażu?

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Niestety im drożej to tak właśnie gra to do dupy, każde pasmo jest wyrównane lub jest dowalana góra, żeby recenzent usłyszał muchę w tle, a bas nie będzie taki jaki oczekujesz, jest słaby

Nie masz pojęcia o czym piszesz w tym zdaniu chłopie, kompletnie nie masz pojęcia.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

... kolega słucha rasowego trancu, który rozkwitał od 90 lat ( aż mi się  przypomniał Andain - Beautiful Things w remixie Tiesto) tam musi walnąć porządnie basiorem jak za czasów ekwadora @Tomek SzymańskiNiestety im drożej to tak właśnie gra to do dupy, każde pasmo jest wyrównane lub jest dowalana góra, żeby recenzent usłyszał muchę w tle, a bas nie będzie taki jaki oczekujesz, jest słaby. 

Weź człowieku nie obrażaj mnie i innych ludzi, którzy słuchają rasowego trance'u. Tiesto to ma być trance??? To zwykłe disco, trochę "utransowione", ale tylko disco. Taki śmietnik w muzyce klubowej. Prawdziwy trans skończył się w drugiej połowie lat 90-tych właśnie za sprawą takich ciot jak Tiesto, ATB, Armin van Buuren, Mauro Piccotto czy stety niestety Paul van Dyk. Ten ostatni jeszcze na początku swojej kariery tworzył wyborną muzykę, szybko jednak przeszedł na stronę lepiej zyskownej, miałkiej komerchy.

"Siedzę" w techno od końca lat 80-tych i doskonale się orientuję w większości nurtów i w tym, jak ewoluowały na przestrzeni lat. 

I nie pisz bzdur, że im wyżej, to gra do dupy. Fakt, ze lepszy sprzęt pokaże niedostatki nagrań, ale nawet w tym jak Ty to nazywasz "rasowym trancu" 😂 ludzie rzeźbią. Słuchając takiej muzyki na porządnych klockach kapcie spadają z nóg i szczęka odbija się od podłogi. Wiem, bo sam posiadam kolumny naprawdę wysokiej klasy, na których radość daje mi odsłuch zarówno muzyki klubowej, jak i much w tle utworów akustycznych.

A jeśli chodzi bas, cóż - zrzuca piegi z twarzy

Edytowano przez Profi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Profi napisał:

Taki śmietnik w muzyce klubowej. Prawdziwy trans skończył się w drugiej połowie lat 90-tych właśnie za sprawą takich ciot jak Tiesto, ATB, Armin van Buuren, Mauro Piccotto czy stety niestety Paul van Dyk.

Własne poglądy na temat muzyki są OK ale proszę bez podkreślników dotyczących preferencji seksualnych. Nie chcemy tu żadnej krucjaty światopoglądowej. Upominam grzecznie. 

Pozdrawiam. M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ProfiPrzedział jest do 10tys i im wyżej w tej kwocie dla mnie tak to właśnie gra i na pewno nie w takiej formie w jakiej oczekuje autor, nie ośmieszaj się, ale jeśli Ty czegoś nie uznajesz za gatunek muzyczny to nie zmienisz tego faktu bo tak sobie myślisz, przyjmuje się, iż narodziny trancu to lata 90, ale pierwsze tego typu takty można było usłyszeć już w latach 70, a nawet można zaryzykować, że w 60 i tak Arminy czy inne tego typu wylęgi również należą do tego nurtu i sobie wbij to do głowy. Jeśli obraża Cie to, że nie potrafisz przyjąć takich wiadomości to proponowałbym nad sobą popracować.To podaj te super kolumny, niech autor zdefiniuje czy mu spadną piegi, sam jestem ciekawy, które to mają taki bas, może akurat się zaskoczę  :)

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...