Skocz do zawartości

Heco Revolution 9...coś więcej


pablo11

Recommended Posts

3 godziny temu, pablo11 napisał:

A i jeszcze jedno o czym zapomniałem,co mnie bardzo zainteresowało w tych Heco rev.9 jest kilka gniazd regulujących podział zwrotnicy chyba i można regulować barwę,nie wiem jak to działa,ale fajnie,że coś takiego jest.Na jednym z zagranicznych forum ktoś pisał o tym,że jak coś tam przepiął z tyłu to było więcej basu,że w ogóle inne kolumny nagle,z kolei na Youtube ktoś mówił,że najlepiej brzmią na gnieździe +2db jeśli chodzi o sopran.Fajnie,że coś takiego jest zawsze można pokombinować sobie.

Wiecie jak to działa ?

Wiecie.

Obecnie mam na liniowych wejściach wpięte kable, ale był czas testów kabli i podpinając na szybko bez sprawdzenia podpiąłem na +2 wysokie .... potem narzekałem .... chyba na płyty, że coś góra bardziej ciągną a moze to były kable? nieważne. Heco to wprowadził by bardziej się dopasować do charakterystyki wzmacniacza ... chodzi o różnice pomiędzy tranzystorem a Lampowym, bo musisz wiedzieć ze kolumny, które mam często były wystawiane na regionalnych wystawach ze wzmacniaczem Magnat RV4 (chyba nie pomyliłem?)  i tak ogólnie Heco mają wysoka skuteczność bardziej pod wzmacniacze lampowe wiec są łatwe do napędzenia co pomaga usłyszeć więcej przy cichym słuchaniu nocnym a nie tylko średnicę z "trudnych" kolumn.

Innych kombinacji połączeniowych nie sprawdzałem .... ale sprawdzałem zamiennik oryginalnych "mostków", zamiennikiem były Tellurium Q Silver Diamond i ...... nie słyszałem różnicy wiec po co przepłacać (możliwe ze fabryczne też są dobre).

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pablo11 napisał:

olego Chmarski,no właśnie z subem tak jest, jak jest gęste granie to ten bas pasuje i jest ok. przynajmniej u mnie,a są momenty w niektórych kawałkach,że słychać ta plombę 

U mnie ten JL Audio po prostu nie schodził niżej niż podłogowe Quadrale.

W przypadku podstawkowych dał bardzo dobre dopełnienie i dźwiękowo w czasie krótkiego testu nie odbiegał od tego basu z podłogówek. 

To o czym piszesz, to może być problem źle ustawionego suba (fizyczna lokalizacja, ustawienia odcięcia, fazy i głośności). Jeśli ogólnie jest dobrze, a tylko od czasu do czasu przy jakimś nagraniu się to powtarza, to może wystarczy delikatnie coś w tych ustawieniach odpuścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak,coś tam sobie ustawiałem i to nawet długo się bawiłem,ale lepiej niż teraz nie dałem rady,pewnie jest to jeszcze kwestia akustyki, która akurat u mnie nie jest za dobrą, na pewno będę musiał się tym zająć bo i przy graniu na samych kolumnach nie jest idealnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak,coś tam sobie ustawiałem i to nawet długo się bawiłem,ale lepiej niż teraz nie dałem rady,pewnie jest to jeszcze kwestia akustyki, która akurat u mnie nie jest za dobrą, na pewno będę musiał się tym zająć bo i przy graniu na samych kolumnach nie jest idealnie

Koledzy chciałbym jeszcze dopytać ewentualnie kolumn Monitor audio silver 500 ,czy w porównaniu do Arii 936 góra jest "kłująca" i raczej mecząca przy dłuższych odsłuchach,czy raczej komfortowo się ich słucha,no jak średnica i bas w odniesieniu do Arii ? One w ogóle jakieś lekkie są tylko 22 kg,takie wydmuszki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne Silver 500 nie są wcale takie ostre jak to bywało kiedyś w starszych edycjach serii Silver. Nie są to kolumny grające masywnym i ciężkim dźwiękiem ale i tak będą bardziej "soczyste" niż Aria, która, jak już ustaliliśmy, bywa niewdzięczna. Góra nie powinna Cię męczyć a względem Arii będzie łagodniejsza. Bas pełniejszy ale sam środek raczej podobny, trochę bezduszny. Silvery trzeba docenić odpowiednim wzmakiem i okablowaniem aby wycisnąć z nich to co potrafią. Nie są wydmuszkami, spokojnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo czytałem,że są ostre u góry,ale jeśli piszesz kolego ,że trochę gładsze niż Aria to ok.Szukam jakiejś alternatywy dla tych Heco zapobiegawczo gdyby mi nie przypasowały lub nie były już  dostępne,ale jestem dobrej myśli,a wiesz może,jakie skrzynki są zbliżone do heco rev. 9 jeszcze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie będą podobne ale mogą też być jakąś opcją dla Ciebie Kef R7 Meta ale na tym etapie ja bym już nie robił większego zamieszania - jak masz w planach odsłuch to posłuchaj, daj znać i łatwiej będzie nam dyskutować jak poznamy Twoje wrażenia, nawet jeśli będą złe - wtedy będziemy wiedzieć bliżej w którą stronę iść. Myślę jednak, że będzie dobrze :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2024 o 08:22, pablo11 napisał:

Ok.  dziękuję za info, odsłuch w weekend a potem decyzja i zakup 🙂

Daj znać.

20 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

odniosłem się do moich kolumn, faktycznie, są tu większe różnice niż sadziłem.

Te kolumny nie są następstwem Twoim New Statementów. Do tej pory nie doczekaliśmy sięnowej odsłony Twoich.

14 godzin temu, pablo11 napisał:

Koledzy chciałbym jeszcze dopytać ewentualnie kolumn Monitor audio silver 500 ,czy w porównaniu do Arii 936 góra jest "kłująca" i raczej mecząca przy dłuższych odsłuchach,czy raczej komfortowo się ich słucha,no jak średnica i bas w odniesieniu do Arii ? One w ogóle jakieś lekkie są tylko 22 kg,takie wydmuszki ?

Są zrobione na lżejszych komponentach. Nie sądze abyś je i tak wywrócił. Góra jest jasna, rozdzielcza ale nie tak kłująca jak w Arii.

O każdych kolumnach możesz poczytać wszystko w sieci.

Jednak silver jest łagodniejszy. To jest fakt.

 

12 godzin temu, stereo-typ napisał:

Obecne Silver 500 nie są wcale takie ostre jak to bywało kiedyś w starszych edycjach serii Silver. Nie są to kolumny grające masywnym i ciężkim dźwiękiem ale i tak będą bardziej "soczyste" niż Aria, która, jak już ustaliliśmy, bywa niewdzięczna. Góra nie powinna Cię męczyć a względem Arii będzie łagodniejsza. Bas pełniejszy ale sam środek raczej podobny, trochę bezduszny. Silvery trzeba docenić odpowiednim wzmakiem i okablowaniem aby wycisnąć z nich to co potrafią. Nie są wydmuszkami, spokojnie :)

Dokładnie tak

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,czytałem dużo o silverach tylko chodziło mi o bezpośrednie porównanie z ARIĄ i teraz wiem od Was ,że Aria jest jaśniejsza, dziękuję.

Piotrze czy dobrze zrozumiałem,że te wcześniejsze opinie o Heco rev.9 , które wyraziłeś są jakby nie do końca trafione,bo pomyliłeś je z innym modelem ?

A ok. to było do Bogusława, rozumiem.🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pablo11 napisał:

Dzięki za info,czytałem dużo o silverach tylko chodziło mi o bezpośrednie porównanie z ARIĄ i teraz wiem od Was ,że Aria jest jaśniejsza, dziękuję.

Piotrze czy dobrze zrozumiałem,że te wcześniejsze opinie o Heco rev.9 , które wyraziłeś są jakby nie do końca trafione,bo pomyliłeś je z innym modelem ?

A ok. to było do Bogusława, rozumiem.🙂

Nie. nic nie pomyliłem.

Napisałem to na post Bogusława

Gdzieś na wcześniejszej stornie... moment może znajde.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2024 o 19:53, Bogusław 66 napisał:

Revolution 9 to taki młodszy brat kolumn Heco The New Statement które sam posiadam i zapewniam, że Heco "nudne" nie są.

O właśnie.

Brat ale nie następstwo.

NEw statment to seria wyższa.

Moja opinia odnosiła się konkretnie do pytanych Revolution 9. :)

Heco kolumny znam akurat bardzo dobrze. Miałem, znam, lubię, cenie.

 

Przed chwilą, pablo11 napisał:

Tak tak już odpisałem,że rozumiem jest ok.

Świetne paczki i na prawdę polecam.

Niedoceniane u nas. A dzieki temu masz tez na nie znacznie niższą cenę. Względem Arii Evo X są połowe tańsze a lepsze :)

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już doszedłem do tego, po prostu za szybko przeczytałem z lotu ptaka,te silvery mogłyby być alternatywą dla heco gdyby już ich nie było, no ale ta średnica mnie martwi,dobra najpierw odsłucham te 7-ki,dam znać jakie wrażenia i dopiero dalej będę kombinował,bo jeszcze nie przesłuchałem tych a już o silwery rozpytuję 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Heco kolumny znam akurat bardzo dobrze. Miałem, znam, lubię, cenie.

Co do obu serii to faktycznie jest więcej różnic niż sądziłem, to tylko młodszy brat.

Piotrze ... cały czas myślę czy nie iść w La Diva (to zamknięta konstrukcja ..  dla mnie lepsza), ale musiał by się znaleźć ktoś kto by mnie przekupił z New Statement 

--------

Z heco trzeba uważać na kable, nie wszystkie się sprawdzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono forumowiczów tym razem troszkę bogatszy o pierwsze wrażenia z odsłuchu świeżych, niewygrzanych heco rev.7Już podczas rozpakowywania duże wrażenie zrobił piękny czarny fortepianowy lakier a gdy kolumny stanęły już w docelowym powiedzmy miejscu,żona powiedziała,że teraz to już musiałem przesadzić z wydatkiem,a jak jej odpowiedziałem,że wcześniejsze głośniki były droższe ( aria 936)to stwierdziła,że kłamię,albo to jakiś żart jest 🙂 Fakt wyglądają dużo bardziej elegancko od wcześniejszych i nawet powiedziałbym ,że majestatycznie ,gdyby były  większe.Mają taki depeszowski styl i kojarzą się tak rockowo, są porostu czaderskie.Wykonanie również na plus ,gniazda z tyłu w porównaniu do focali są lepiej osadzone i jakoś tak porządniej wykonane i te aluminiowe solidne dodatki,także za wygląd wielki plus ,wszystko się zgadza,a nawet więcej.

Jeszcze przed podłączeniem wiedziałem,że nie mogę spodziewać się cudów bo przerabiałem to z wcześniejszymi paczkami,skok był spory dopiero po kilku dniach słuchania ,z grymasem na twarzy z resztą. Heco podłączyłem nie liniowo,lecz w drugi,rzekomo lepszy sposób czyli w gniazda (+2db) , przypomnę,że chodzi o podbicie wysokich tonów.No i co, podświadomość nie opierając się wrażeniom optycznym od razu nakazała mi jakby z automatu ,że zacznę od od swojej ukochanej grupy na której kształtowałem swoje muzyczne gusta a mianowicie Depeche Mode i płyty "Songs of faith and devotion" za pośrednictwem Tidala. Zaraz po włączeniu co natychmiastowo rzuciło mi się w uszy, bardziej z prędkością światła niż dźwięku "chudość", znów ta sama co w focalach i to tak od razu na wejściu i nawet nie chodzi mi o brak basu ,bo ten akurat jeszcze się nie rozbujał i nie zmiękczył ,narazie jest taki jak nie powinien być,coś jakby pałeczką od "chińskiego" uderzał w pudełko po pizzy czyli pudełkowy i sztywny,ale mniej niż w niewygrzanych  focalach tam był bardziej okrutny dla ucha ,bardziej pudełkowy,ale tego akurat się spodziewałem i myślę,że nastąpi zmiana na lepsze ,a już tym bardziej w heco rev.9 będzie lepiej z wiadomych powodów.No ale ten "wąski " wokal ,taki delikatny , przecież ja znam inny głos Davida z Depeszów na pewno mocniejszy, bardziej dobitny,taki podkreślony grubą kreską,a ten jest taki "cieniutki" .Nie wiem sam,bo nie znam się na tym ,czy wieksze przetworniki niskotonowe mają wpływ na "grubość" , potęgę wokali ? Może większy model heco będzie miał więcej mięsa i brzmiał poteżniej ,ale nie tylko w niskich tonach ale również w średnich ? Dodam jeszcze co bardzo ważne,że w stosunku do focali na pewno poprawiło się pozycjonowanie tonów czyli wokal wysunął się do przodu ,średnica jest poprostu na swoim miejscu,także tutaj wszystko jest ok.Kolumny grają już od rana , wygrzewają się i zobaczymy co z tego będzie nie wiem gdzie jest przyczyną tej "szczuplości" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...