Skocz do zawartości

Wzmacniacz ze wskazowkami


Tom.O

Recommended Posts

Poszukuję wzmacniacza/koncowki mocy która miałby wskazówki pokazujące aktualna moc - coś w stylu Macintosh. Zależy mi na mocy rzędu min 200W przy 4Ohm. (ma to napędzać kolumny Revel 228be). Dobrze jakby na głębokość urządzenie miało nie więcej niż 44cm. Limit cenowy 30kzl, chyba, że warto za coś szczególnego dopłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pięknym, szlachetnym, doskonale wykonanym, a przede wszystkim! Dobrze brzmiącym, to jest Luxman 505 uxII :)

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/luxman-l-505uxii.html

Są szanse na dobre efekty z Twoimi głośnikami. Luxman nie ma problemów z trudnymi głośnikami. Jego barwa jest bardzo przyjemna, do tego kontrola na basie i szeroką prezentacja góry pasma. 

Czekamy na dostawę, odsłuch jest możliwy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć,

Pięknym, szlachetnym, doskonale wykonanym, a przede wszystkim! Dobrze brzmiącym, to jest Luxman 505 uxII :)

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/luxman-l-505uxii.html

Są szanse na dobre efekty z Twoimi głośnikami. Luxman nie ma problemów z trudnymi głośnikami. Jego barwa jest bardzo przyjemna, do tego kontrola na basie i szeroką prezentacja góry pasma. 

Czekamy na dostawę, odsłuch jest możliwy:)

Wygląda ciekawie, tylko trochę ta głębokość wychodzi poza specyfikację. Będę musiał to wymierzyć. Jak jest z grzaniem tych wzmacniaczy ? Bo wysokość miejsca gdzie będzie stał wynosi ok 23cm (ale powierzchnia duża na szerokość). Jakie zalety ma model 507 w stosunku do 505 ? Różnica w cenie pomijalna. 

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Jak dl;a mnie najpiękniejsze wzmacniacze z możliwych te wskzówki plus 100 do mocy :)

https://www.stereolife.pl/galerie/2465-20-najfajniejszych-klockow-ze-wskaznikami-wychylowymi

Dziekuje, fajnie zebrane różne modele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tom.O napisał:

Wygląda ciekawie, tylko trochę ta głębokość wychodzi poza specyfikację. Będę musiał to wymierzyć. Jak jest z grzaniem tych wzmacniaczy ? Bo wysokość miejsca gdzie będzie stał wynosi ok 23cm (ale powierzchnia duża na szerokość). Jakie zalety ma model 507 w stosunku do 505 ? Różnica w cenie pomijalna. 

Dziekuje, fajnie zebrane różne modele.

tylko sprecyzujmy :)

Czy mówimy o 507 UXII czy 50Z, ale zakładam że ten tańszy za 27 tys ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

tylko sprecyzujmy :)

Czy mówimy o 507 UXII czy 50Z, ale zakładam że ten tańszy za 27 tys ;)?

Ten model: https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/luxman-l-507uxii.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAivGuBhBEEiwAWiFmYZAMenxGue4CdkJWni3LEbrxHPaFx1kcYCcFpFsEqGOU_bZeG4nCqRoCk9oQAvD_BwE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Mcintosh :)

Ale faktycznie Luxman, Accuphase

8 godzin temu, Tom.O napisał:

Wygląda ciekawie, tylko trochę ta głębokość wychodzi poza specyfikację. Będę musiał to wymierzyć. Jak jest z grzaniem tych wzmacniaczy ? Bo wysokość miejsca gdzie będzie stał wynosi ok 23cm (ale powierzchnia duża na szerokość). Jakie zalety ma model 507 w stosunku do 505 ? Różnica w cenie pomijalna. 

Gdzie Ty go chcesz wcisnąć?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom.O Witam.

Jeszcze cos takiego.

Advanced Paris .Chyba wiekszosc z ich produktow te wskazniki posiada.

190 watt przy 4 oHm lub wiecej.

Niezle zrobione.

Niedaleko mnie jest sklep z aparatura. Wlasciciel niedawno sprzedal swojego chyba Accuphase czy Luxman. Zastapil wlasnie jednym z nich. Tzn sprzedaje je teraz.

Stwierdzil ze roznica w jakosci bardzo niewielka a w cenie spora. Byl zaskoczony jak to dobrze zagralo. Napewno warte  sprawdzenia.

Gato audio AMP150 mialem krotko. Brzmial jednak bardzo przyjemnie. Ma tylko jeden wskaznik, bardziej wyswietlacz. Analogowy wzmak bez przetwornika.

Jeszcze jest Technics SU G700mk2 - piekny, jak dla mnie. Jednak - co moze sie spodobac lub nie - to jest cyfrowy wzmacniacz, co oznacza ze nawet analogowy sygnal zamienia na cyfre i znow na analog.

Nie ma sensu kupowac niczego do niego, co ma wyjscie analogowe - to tak gdyby ktos chcial sie pobawic przetwornikami, nie z tym wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele piszemy tutaj o brzmieniu - same wskaźniki i gabaryt to trochę mało przy wyborze wzmaga za 30k ;) Jakiego brzmienia szukamy? Rzucając trochę w ciemno zaproponuję jeszcze Accuphase E280 lub nawet coś wyżej od tego producenta - fajna muzykalność, łagodny dźwięk ale również spory zapas mocy i dynamika. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stereo-typ napisał:

Niewiele piszemy tutaj o brzmieniu - same wskaźniki i gabaryt to trochę mało przy wyborze wzmaga za 30k ;) Jakiego brzmienia szukamy? Rzucając trochę w ciemno zaproponuję jeszcze Accuphase E280 lub nawet coś wyżej od tego producenta - fajna muzykalność, łagodny dźwięk ale również spory zapas mocy i dynamika. 

Właśnie tu wymagania są bardzo specyficzne. To co jeszcze wpadło mi w oko to NAD m33, ma bardzo dobre moduły Purify (klasa D i brak grzania), oraz cyfrowe wskaźniki. (nie widziałem go na żywo). Jedyne co mi w nim nie pasuje że nie widzę opcji używania jako końcówka mocy.

13 godzin temu, Artur Brol napisał:

@Tom.O Witam.

Jeszcze cos takiego.

Advanced Paris .Chyba wiekszosc z ich produktow te wskazniki posiada.

190 watt przy 4 oHm lub wiecej.

Niezle zrobione.

Niedaleko mnie jest sklep z aparatura. Wlasciciel niedawno sprzedal swojego chyba Accuphase czy Luxman. Zastapil wlasnie jednym z nich. Tzn sprzedaje je teraz.

Stwierdzil ze roznica w jakosci bardzo niewielka a w cenie spora. Byl zaskoczony jak to dobrze zagralo. Napewno warte  sprawdzenia.

Nigdy nie słyszałem o tej firmie. Jak na te cene to wygląda bdb. Ciekawe czy są gdzies jakieś profesjonalne pomiary...

16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

no to Mcintosh :)

Ale faktycznie Luxman, Accuphase

Gdzie Ty go chcesz wcisnąć?

 

Aktualnie to jest taka szeroka przestrzeń pod płyta z piaskowca, gdzie znajdują się inne sprzety. (ograniczenie na wysokość) Docelowo trafi pewnie do drugiego domu, gdzie szafka na której stoi sprzęt ma ok 50cm na głębokość i w miarę ok wygląda na niej coś co ma nie więcej niż 43cm głębokości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tom.O napisał:

Nigdy nie słyszałem o tej firmie. Jak na te cene to wygląda bdb. Ciekawe czy są gdzies jakieś profesjonalne pomiary...

 

Zostaw pomiary, poszukaj i przetestuj.

Grały w sklepie z Olympica Nova 3.

Bardzo to się przyjemnie zaprezentowała. Wejdź na stronę i poczytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A już całkiem abstrakcyjnie myslałeś o tym aby to był Eversolo DMP A6 albo Master Edition i tam patrzeć na wzkaźniki a wzmacniacz wybrać jednak pod gusta muzyczne?

Ciekawa alternatywa. Dziękuję za rekomendację. Czy tu wskaźniki pokazują poziom sygnału niezależnie od ustawienia pokrętła głośności ?

13 godzin temu, Artur Brol napisał:

Zostaw pomiary, poszukaj i przetestuj.

Ciężko byłoby mi  zrobić taki ślepy test z precyzyjnym ustawieniem głośności gromadząc wszystkie wzmacniacze w domu itd. 

Mimo iż słuchałem wielu sprzętów, w kilkunastu pomieszczeniach to ze wzmacniaczami, odtwarzaczami, kablami autosugestia bierze górę i wydaje mi sie, że słyszę większe różnice niż są w rzeczywistości :) (a doszedłem do chyba 12 poziomu w Harman How to listen)

To jest jeden z powodów dla których kompleksowe pomiary (takie jak np. Są na Audiosciencereview) pozwalają mi podejmować bardziej obiektywne decyzje dotyczące zakupu sprzętów audio w świecie zdominowanym przez marketing.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze cos, co sie wielu nie spodoba, moze nawet tobie.😁

Z tego rownania mozesz kable i odtwarzacze usunac albo odsunac na poczatek i skupic sie na wzmacniaczu. Z mojego niewielkiego doswiadczenia , testowalem  kable glosnikowe przeciw mojej Melodice - jeden z miedzi i jeden srebrny. Tez autosugestia sie wlaczala, ale po porownaniu tego samego odcinka kilka razy, no nie moglem na pewno powiedziec ze slysze roznice. "Wydaje mi sie", to troche za malo by kase wywalac. To samo z kablem zasilajacym. Odtwarzacze takie jak Gato Audio CDD1 i Primare CD35 postawilem przeciw Cambridge Audio CXC v2. Nawet pomimo tych kilku sekund, potrzebnych na zmiane kabli, wyraznej roznicy nie uslyszalem.

Ta glosnsc mozesz mniej wiecej ustawic przy pomocy miernika glosnosci w telefonie. Jakas dobrze oceniona apke sciagnij. Wiem, wiem, moze to nie najlepsze rozwiazanie ale innego chyba nie ma. 

Ja osobiscie testowalem w domu moj Gato przeciw Gold Note IS1000 bez apki. Tak na sluch. Wyszlo ok.

Ten Technics SU G700 mk2 moglby ci jeden problem rozwiazac. Jesli bys go przesluchal i kupil, pozbyl bys sie na zawsze problemu z przetwornikami. Ktore moim zdaniem to tez lekka sciema. Testowalem Holo Audio Spring 3 vs Gato audio DIA 250s ze swoim przetwornikiem - jak najbardziej roznica byla, ale polegala na tym ze dzwiek byl jakby glosniejszy, tylko czym piosenka mniej dynamiczna sie robila, mam na mysli ze zaczelo sie w niej uspokajac, roznica znikala.

Ten Technics jak wczesniej napisalem, cokolwiek do niego podlaczysz kablem analogowym, on zamieni i tak na cyfrowy sygnal. Takze laczenie go z zewnetrznymi przetwornikami,  nie ma sensu.

To tyle, zrobisz oczywiscie jak bedziesz uwazal. To ty masz byc zadowlony. Dobrej zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tom.O napisał:

To jest jeden z powodów dla których kompleksowe pomiary (takie jak np. Są na Audiosciencereview) pozwalają mi podejmować bardziej obiektywne decyzje dotyczące zakupu sprzętów audio w świecie zdominowanym przez marketing.

Z pierwszej 20-stki pomierzonych wzmacniaczy rewelacyjne osiągi oraz "wycieraczki" ma Soncoz SGP1 ale to końcówka więc potrzebny preamplifier no i czuć chińszczyznę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artur Brol napisał:

Macintosh w wyglądu podoba mi się najbardziej, ale głębokość urządzenia jest za duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytniesz sobie jakies klocki i z tylu podlozysz. Wykombinuj cos. McIntosh za 20 kola. W salonie i u nich kupiony.

A to nie bedzie za duze? I troche inaczej te image.png.f13630caa023690b6ab0fed15a466b23.pngwycieraczki sa pokazane na nim.

W tym samym sklepie jest Michi X5 za 17500 tez od klienta ale wylaczony ze sprzedazy online.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Dlaczego na tym Tobie zależy?

Jestem ciekawy.

A propo’s wzmocnień ze wskazówkami, to Chłopaki już podali chyba wszystko na tacy. 
A Tobie, który z nich najbardziej się podoba?

Od strony technicznej NAD M33 jest bardzo ciekawą propozycją, jednak nie widzę bezpośredniej opcji podłączenia tego modelu jako końcówka mocy. (tak by w kinie również mógł pracować) 

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Dlaczego na tym Tobie zależy?

 

Duża moc jest potrzebna by mieć zapas dynamiki, gdzie średni poziom może być np. 85dB ale peak jest na 100dB. Dodatkowo od czasu do czasu imprezy, gdzie poziom głośności jest jeszcze wyższy. Dodatkowo spadek impedancji poniżej 4Ohm...

Powierzchnia do nagłosnienia też jest niemała bo ok 60m2 salon + ponad drugie tyle otwartej przestrzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tom.O napisał:

Ciekawa alternatywa. Dziękuję za rekomendację. Czy tu wskaźniki pokazują poziom sygnału niezależnie od ustawienia pokrętła głośności ?

 tego co kojarze tak. Ale dobrze aby potiwerdził ktoś kto go ma obecnie.

Ale filmów jak to działa jest już cała masa.

10 godzin temu, AudioTube napisał:

Dlaczego na tym Tobie zależy?

Na wzkaźnikach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki we wzmacniaczu przywołują mile wspomnienia z lat jak jeszcze nagrywałem utworu puszczane w radiu, lub odtwarza em coś z kaset. Wiem, że z punktu widzenia jakości do ceny można znaleźć dużo lepsze modele, ale to jest trochę tak jak VW Golf R kontra stare amerykańskie V8... niby Golf szybszy, lepiej się prowadzi, pali mniej... ale na niedzielna przejażdżkę mimo wszystko wybrałbym V8:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...