Skocz do zawartości

Zamiana Onkyo TX-8150, lepszy bas w Zensor 7


MaciekD

Recommended Posts

Witajcie,

Zastanawiam się nad wymianą Onkyo TX-8150 na wzmacniacz + streemer, który pozwoli na odsłuch z Tidal.

Obecnie Onkyo gra z Dali Zensor 7. Góra i środek bardzo mnie satysfakcjonują. Jeśli chodzi o bas to tu oczekiwałbym czegoś więcej.

Jeśli chodzi o budżet to najchętniej zmieściłbym się w 4K ale się nie zamykam. 

Jeśli w sklepie będą raty 0% to wezmę na raty (preferowane) jeżeli nie to za gotówkę.

Zestaw będzie służył w 90% do muzyki z Tidal (obecnie z Spotify ponieważ mogę Onkyo ma connecta) i 10% do TV.

Czy miał ktoś podobną zagwozdkę i jest w stanie cos doradzić?

Czy wymiana amplitunera na wzmacniacz wyciągnie więcej z Zensorów?

Druga opcja jaka mi chodzi po głowie to zmiana na Onkyo TX-8250 (dla Tidal connect, zakładając, że dźwiek jest podobny do mojego ampli) i dołożenie suba SVS SB-1000.

Pokój ca. 20-22m2. 

Na rysunku głośniki zaznaczyłem na żółto.

Odległość głośników od miejsca odsłuchu około 4m, odległość między głośnikami około 3m.

Głośniki są lekko skierowane w kierunku miejsca odsłuchu, nie stoją prostopadle do ściany. 

Odsunięte od ściany kok 40cm.

1.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Przejście z Onkyo na inny sprzęt jak najbardziej może dać Ci więcej dołu (o ile ilość jest problemem). Na pewno sprawdziłbym sprzęty takie jak Magnat MA 900, a także tańszy MR 780. Oba grają po cieplejszej stronie, mają dobre zejście. Z czystych tranzystorów na pewno posłuchałbym Cyrus One oraz Quad Vena II. Cyrus jest cieplejszy, Quad naturalny, ale oba potrafią pokazać dobre zejście. 

Pokombinuj również z ustawieniem kolumn i miejsca odsłuchowego :) Czasami kilkanaście/dziesiąt centymetrów w którąś stronę potrafi zrobić bardzo dużą różnicę. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy. Sprawdzisz kilka opcji i będziesz wiedział, który wzmacniacz daje Ci to, czego potrzebujesz. A jeśli żaden tego nie zaoferuje, to faktycznie SVS SB-1000 może być dobrą opcją na uzupełnienie dołu pasma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czasami wymiana sprzętu może być zbyteczna, jeśli nie popracujemy nad odpowiednią akustyką lub też ustawieniem sprzętu  :)

Czy mógłbyś wrzucić zdjęcie typu "real foto" abyśmy mogli to ocenić?

Druga sprawa,

Jeśli warunki nazwijmy to będą sprzyjające, to rozważyłbym dołożenie subwoofera. Chociażby takiego, który będzie w konstrukcji 

zamkniętej i nie spowoduje nadmiarowego basu, czyli B&W ASW610  https://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/bowers-wilkins-asw610.html

Ale...

konieczny byłby odsłuch przed podjęciem takiej decyzji.

Czekamy na fotki :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rozszerz kolumny i zagrać trochę pokój będzie ciut lepiej

 

Co do wzmakow to odsluchiwalem kiedyś z zensorami 7 Cyrusa one i brzmiało to wyśmienicie, szeroka scena ,to powietrze i ta lekkość , naprawdę rewelacja.Warto sprawdzić.

Nie kupiłem ,bo budżet był ograniczony i celowałem w coś tańszego.

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MaciekD napisał:

Dzięki za Wasze odpowiedzi. Wrzucam fotki. Napiszcie proszę co o tym myślicie

20240228_174643.jpg

20240228_174633.jpg

Mówiąc wprost a raczej pisząc...

Zmiana urządzeń przy tej akustyce NIC nie wniesie. Miałem przeczucie aby poprosić Cię o to zdjęcie :)

W tej sytuacji, musiałbyś się trochę nagimnastykować aby coś zmienić. Na ile możesz możesz sobie pozwolić? Biorąc pod uwagę, że to warunki mocno mieszkalne :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% masz mody na basie, ja w podobnym układzie sprzętu(miałem wtedy Zensory 5) i w pokoju miałem niedostatki basu.

Ja to zmieniłem ustawiając wszystko na długiej ścianie i w trójkącie równobocznym, tak mnie więcej wszystko od siebie o 230cm.

U ciebie to nie wchodzi raczej w grę, to musisz chociaż zainwestować w porzadne pułapki basowe w rogach za kolumnami i za kolumnami panele absorbujące.Jak to zrobisz zobacz czy doszło do dużej poprawy, i ewentualnie wtedy zmieniaj wzmaka. Jak byś chciał nie dużym kosztem (tylko mógł by ci się z wyglądu nie pasować ,ale świetnie właśnie z Zensorów 7 wszystko wyciąga) to warto sprawdzić wzmak estradowy Crown z serii XTi, to koszt około 2000zł, plus tanio streamer Wimm Pro Plus, a jak drożej i ładniej to Ever Solo, teraz za niewiele ponad 3tys zł można kupić.. Ale po pierwsze pułapki basowe(bo ten bas ci ucieka), i absorbery za kolumnami.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaciekD napisał:

O ile dywan, "bibeloty" itp to mały problem o tyle panele akustyczne to już większa ingerencja. Panele akustyczne też nazwijmy to uroku nie dodają. Czy to jest rzeczywiście koneczność, żeby poprawić akustykę?

W twoim przypadku to podstawa, a takie panele nie są tak bardzo drogie. Dwa bas trapy plus dwa panele absorbujące zmieścisz się w 2tys zł, a są i bardzo ładnie wykończone, które będą ci pasowały do wystroju pomieszczenia. Bez zrobienia akustyki tego basu nie będziesz miał.

https://allegro.pl/oferta/pulapka-basowa-bialy-panele-akustyczne-bass-trap-7331168661

https://allegro.pl/oferta/abfuser-wood-11cm-natural-panele-akustyczne-7318366820?reco_id=37df9b5c-d676-11ee-966f-56e528def629&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc dość daleko od kolumn przy dość wąskiej bazie (rozstawienie kolumn między sobą) nie skręcaj ich tak mocno do środka bo tracisz scenę, trójwymiar i stereofonię. Nie wpłynie to może na bas ale docenisz wrażenia przestrzenne. Spróbuj obrócić kolumny tak aby trochę widzieć wewnętrzne ścianki boczne czyli niech staną trochę bardziej na wprost. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MaciekD napisał:

I po prostu powiesić panel za kolumną czy w jakimś innym miejscu?

najlepiej w miejscach pierwszych odbić - tutaj dla ułatwienia kalkulator, a najlepiej metodą "na lusterko". Jak masz możliwość i trochę zacięcia panele zrobisz łatwo sam, efekt poprawy 100% pewny. Ja pierwszy taki ruch zrobiłem 3 lata temu i byłem bardzo zaskoczony - mile zaskoczony. U mnie wyglądało to tak. Oczywiście dywan obowiązkowo.

(edit) mam jeszcze wrażenie że punkt odsłuchowy masz zbyt daleko od kolumn, dobry układ to trójkąt równoboczny, ale równoramienny też może być, z tym że niezbyt wielki, powiedzmy do 1,5 bazy. Im dalej od kolumn tym mniej je skręcaj "do siebie". Jak wyżej było napisane - żebyś widział lekko wewnętrzne ściany boczne - ale ostateczne "dokręcenie" ustawisz sobie na słuch.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

 

No i jeszcze ustawienie kolumn. Wprawdzie nie doda Ci to basu, ale Dali zaleca ustawianie kolumn równolegle (nie w skosie, jak ma to miejsce u Ciebie).

No tak zalecają, ja np swoje oberony 7 kiedyś tak ustawiałem i wydaje mi się że lepiej grają po lekkim minimalnym skosie jednak. A Ty jak masz ustawione ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko ale masz daleko do tego systemu. Chyba ze to kwestia fotki. Ale goła podłoga do tego.

Miałem propozycje

Xindak 06, Cyrus ONE, Arcam SA10/20, Magnat MA900 + Wimm Pro +

Ale teraz to sięzastaanwiam.

Akustyka daje wiecej w docelowym pomieszczeniu niż wzmacniacz. Nie wiem czy wymiana coś wniesie.

Może faktycznie zostaw co jest a dołoż suba? REL T5x albo HT1205 / SVS SB2000?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

To chyba kwestia 2 zdjęcia (zrobione ze zbliżeniem (oddaleniem) na 0,6.

Pierwsze zdjęcie bardziej obrazuje odległość.

Gdybym przesunął miejsce odsłuchu np. na odległość ok 2-2.5m od kolumn to kolumny zbliżyć do siebie, żeby powstał trójkąt równoboczny? 

 

Ps.

Wczoraj zamówiłem Audiolaba  6000a Play z ibood.

Zobaczymy co z tego wyjdzie. W sumie wziąłem go z uwagi na świetną cenę. jeśli nie będzie ok to będzie jako starter do budowania zestawu w sypialni (obecnie jest tam soundbar LG) lub pójdzie w świat ;)

 

W sobotę pojadę po dywan :D 

Edytowano przez MaciekD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...