Skocz do zawartości

E-bike zdrowszy niż audio


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Dla kolarzy jest takie urządzenie z rolkami (nie wiem jak to się nazywa), na które dajemy swój rower np. Szosowy. Pedałując napędzamy tylnym kołem rolkę tego urzadzenia, która sprzężona jest z przednią rolką, napędzając tym samym przednie koło, a oba te koła w ruchu, wytwarzają efekty żyroskopowe, utrzymując tym samym rower w pozycji pionowej, mimo iż ten się nie przemieszcza w przestrzeni.

Może coś takiego? Z plusów, to na pewno taki, że używamy w pomieszczeniu własny sprzęt na którym jeździmy w sezonie i który to mamy już "opanowany" w pewnym sensie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę do sklepu. 12go/Moordrecht. Mam 3-4 km. Pewno na necie wiele informacji/filmów. Tam dokonałem ustawienia/bike fitting. Zachęcam, gdy planujecie bez bólu/przeszkadzajek pojeździć więcej/dalej.

Coraz bardziej mnie lenistwo dopada. I po jeździe w deszcz, błoto no należy rower umyć, by dłużej pożył bez niepotrzebnych wydatków. I wymyśliłem sposób, by ominąć lenistwo.

Poproszę człowieka w sklepie, by zrobił film, gdy usiądę na te „rolki”

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AudioTube napisał:

Coraz bardziej mnie lenistwo dopada. I po jeździe w deszcz, błoto no należy rower umyć, by dłużej pożył bez niepotrzebnych wydatków. I wymyśliłem sposób, by ominąć lenistwo.

Moim zdaniem kluczowy jest łańcuch po deszczu, resztą bym się zbytnio nie przejmował. Ale to moje zdanie 😉

A jeśli mowa o myciu roweru, to przedewszystkim nie używać myjki ciśnieniowej!!!!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AudioTube napisał:

Coraz bardziej mnie lenistwo dopada.

Adam , wiem , że to nic nie pomoże , ale zastanów się nad zakupem roweru stacjonarnego.

Oczywiście , może masz żelazny charakter i samodyscyplinę i będziesz z tego korzystał. Ja powiem Ci tylko tak, Kupiłem wypasiony rowerek stacjonarny i może z dziesięć razy pokręciłem. Ale to ja. A znam triatlonistów , kolarzy / kiedyś zawodników/ , wszyscy mają takie rowerki w domu i .... nikt , powtarzam, nikt na tym nie jeździ. Zwykle idealnie na tym suszy się pranie :) 

Jeżdżę cały rok. no , chyba , że przysypie na maksa śnieżek , to odpuszczam. uwielbiam jeździć w deszczu , mam chyba najlepsze wówczas wyniki , powietrze jest czystsze , lepiej się oddycha. Zimą kocham to uczucie , gdy wychodzę , czuje chłód. Wsiadam na rower i czuje jak powoli wraz z rozgrzewaniem mięśni robi mi się coraz cieplej. 

Wszystko jest kwestią ubioru. Na zimę polecam kominiarkę z merynosa. Robi dobrą robotę :) 

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Moim zdaniem kluczowy jest łańcuch po deszczu, resztą bym się zbytnio nie przejmował.

Do łańcucha aby wyczyścić na szybko , mam takie ustrojstwo. / zdjęcie/. U mnie się sprawdza do usunięcia piasku z zębatek i łańcucha.

IMG_3295.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 ja taki statyw tylko chciałem, coby z kolarki tylne koło zdjąć i tym szosowym po domu pojeździć. Malutkie mieszkanko mam. 
 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A znam triatlonistów

Ja żadnego profa nie znam, ale takich Janków wokół mnie cała masa. I na 70.3 do Gdynii pojedziemy, tylko jeszcze nie w 2025😳 

Każdą z tych połówek zrobię, ale żeby wszystko razem i w limicie, to nie ma mowy. Kija kupiłem takiego od szczotki, bo barki mnie się zapadły do przodu od starości😉 i najpierw się postaram „wyprostować”. 
 

Dzisiaj kobiety na szutrach jadą w mistrzostwach. Jadę do domku, by się fascynować. Już swoje dziś wykręciłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...