Skocz do zawartości

Jakie kolumny pod Wiim Amp?


Cadi

Recommended Posts

Nie jestem pewien, a nawet prawie wiem, że palnę niestosowność.

A czy do „cichego” słuchania nie wystarczy „wyciszyć” przestrzeń odsłuchową, zastosować dsp i wzmacniacze, które nie szumią, brumią? A jako wisienkę na torcie zapodać tylko tzw dobre realizacje?😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ProjectPi napisał:

A czym się tu różni robienie jako DAC od robienia jako DAC/preamp?

Choćby tym , że nie zastosujesz loudness , ponieważ głośność masz ustawioną na stałą wartość , w moim przypadku prawie na full. Głośnością sterujesz urządzeniem zewnętrznym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomek4446 napisał:

Choćby tym , że nie zastosujesz loudness , ponieważ głośność masz ustawioną na stałą wartość , w moim przypadku prawie na full. Głośnością sterujesz urządzeniem zewnętrznym.

 

Owszem, ale przedwzmocnienie jakieś jest, stąd pre działa. Nieużywanie wbudowanej kontroli głośności nie sprawia, że pre zanika.

Loudness to tu funkcja DSP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Loudness to tu funkcja DSP.

Można tak to nazwać w Rme , choć właściwe DSP jest oddzielną funkcją. Tutaj po prostu ustawia się zakres podbicia wysokich i niskich dla cichego słuchania i wraz ze wzrostem głośności te wartości są płynnie obniżane. Może z ciekawości jutro sprawdzę jak to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Można tak to nazwać w Rme , choć właściwe DSP jest oddzielną funkcją. Tutaj po prostu ustawia się zakres podbicia wysokich i niskich dla cichego słuchania i wraz ze wzrostem głośności te wartości są płynnie obniżane. Może z ciekawości jutro sprawdzę jak to działa.

To po prostu jest część funkcjonalności DSP,  czysto w cyfrowej domenie. Można się o tym przekonać wystawiając postFX przez zwrotne USB audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ProjectPi napisał:

Można się o tym przekonać wystawiając postFX przez zwrotne USB audio.

Nic z tego nie kumam. :) Ale wierzę na słowo.

Idę dziergać kabelek do jutrzejszego testu. RME wpadło na genialny pomysł i zamiast normalnych gniazd RCA , zamontowali TRS :) 

A tak w ogóle to wszyscy się Panowie orientują oczywiście , że gadamy nie w temacie ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem sobie poradzi, ale warto odsłuchać i ocenić samemu. Wiele zależy też od poziomu głośności, który jest dla Ciebie optymalny.

Dyskoteki nie robię. Oberon 7 już mam osłuchane dobrze tylko grało to w połączeniu z cxa61. Słucham techno, rapu i elektroniki głównie więc to raczej dobry kierunek. Niestety żaden okoliczny sklep nie ma oberonów na stanie więc nie mam możliwości podjechania z wiimem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Antoszczuk napisał:

A da radę napędzić Oberon 7 czy iść w mniejsze ? Pomieszczenie 20 mkw

Da rade.

5tki grają gorzej.

2 godziny temu, Piotr Antoszczuk napisał:

Dyskoteki nie robię. Oberon 7 już mam osłuchane dobrze tylko grało to w połączeniu z cxa61. Słucham techno, rapu i elektroniki głównie więc to raczej dobry kierunek. Niestety żaden okoliczny sklep nie ma oberonów na stanie więc nie mam możliwości podjechania z wiimem. 

CXA61 gra z nimi lepiej. Wiec jeśli masz odsłuchane to będzie to podobna barwa dzwieku ale jednak mniejsza dynamika.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Da rade.

5tki grają gorzej.

CXA61 gra z nimi lepiej. Wiec jeśli masz odsłuchane to będzie to podobna barwa dzwieku ale jednak mniejsza dynamika.

 

Bardzo dziękuję za pomoc

 

6 godzin temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem sobie poradzi, ale warto odsłuchać i ocenić samemu. Wiele zależy też od poziomu głośności, który jest dla Ciebie optymalny.

Poproszę o wycenę Dali Oberon 7 w kolorzs czarnym w wiadomości prywatnej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...