Skocz do zawartości

Jakie kolumny pod Wiim Amp?


Cadi

Recommended Posts

2 godziny temu, Cadi napisał:

To skoro wzmak jest trochę jaśniejszy, kolumny trochę cieplejsze, to kabel powinien być bardziej neutralny? 😅

 

 

Najlepiej posłuchać jak kolumny ze wzmakiem brzmią razem, i dopiero wtedy dobierać kable, względem tego co jeszcze chcemy zmienić w brzmieniu.

Akurat te ze zdjęcia kable Inakustic potrafią rozjaśnić brzmienie i z tym trzeba uważać, ale w pewnych systemach mogą się świetnie sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cadi napisał:

To skoro wzmak jest trochę jaśniejszy, kolumny trochę cieplejsze, to kabel powinien być bardziej neutralny?

 

3 godziny temu, Cadi napisał:

No na tej stronie nie ma gotowych kabli (dostępnych), ale generalnie bardzo często sprzedawany jest sam przewód, a wtyki oddzielnie. Samodzielne zakończenie kabla raczej nie powinno być aż tak problematyczne 😉 choć fakt, wygodniej kupić gotowca

Jak już "musisz" Melodikę, to nie tę nachalnie wciąż i w kółko polecaną przez A.B.,  bo zamuli Ci do reszty te kolumny, tylko tę z linku poniżej i banany BFA, a nie te które pokazałeś wcześniej. 

Kabelek

https://m.sklep.rms.pl/melodika-bwc2250-black-white-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x2-5mm2?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAvJarBhA1EiwAGgZl0He-QEdYOMze4kO7YoBNsJohmgroU0fIVpp4Yx_GeEXxoYVJef9ZuRoC4EoQAvD_BwE

Bananki

https://allegro.pl/oferta/wtyk-glosnikowy-banan-nakamichi-bfa-ofc-gold-8szt-10867028321

Dużo zdziałasz też poprawnym ustawieniem kolumn, bo o adaptację akustyczną pomieszczenia raczej Cię nie posądzam 😉

 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

 

Jak już "musisz" Melodikę, to nie tę nachalnie wciąż i w kółko polecaną przez AB,  bo zamuli Ci do reszty te kolumny, tylko tę z linku poniżej i banany BFA

 

Nie muszę, sam pisałem, że bardzo często melodika nie jest tu polecana, bo właśnie zamula. Choć niektórym odpowiada.

Potrzebuję połączyć czymś ten zestaw i po prostu chciałbym kupić coś co będzie tu "pasować", a że się nie znam, to przychodzę z prośba o pomoc 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Cadi napisał:

Nie muszę, sam pisałem, że bardzo często melodika nie jest tu polecana, bo właśnie zamula. Choć niektórym odpowiada.

Potrzebuję połączyć czymś ten zestaw i po prostu chciałbym kupić coś co będzie tu "pasować", a że się nie znam, to przychodzę z prośba o pomoc 😉

To połącz w końcu, zdecyduj się i później wróć z wrażeniami, bo od samego pisania i czytania nic się samo nie zrobi.

Masz kilka propozycji, pomijając już Purple.

Pamiętaj, że dobrze wypośrodkować, bo najpierw kupisz te najtańsze,  a później i tak możesz po czasie stwierdzić, że jednak nie bardzo się sprawdziły i znów wydasz kolejne pieniądze na kolejną parę kabelków.

Proponowana Melodika bwc 2250 black White sprawdza się w większości budżetowych audio systemów i nie muli, wspomniany inAkustik może już zbytnio rozjaśnić. 

Co do bananów, sam sobie zaprawisz, to nie jest trudne, byle nie zaciskać zbyt mocno, a BFA mają największe pole powierzchni jesli chodzi o banany.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Cadi napisał:

A testował ktoś kiedyś taki kabelek?

QED Profile 79 Strand 

https://www.q21.pl/qed-performance-classic-79.html

Różni się on czymś od wspominanej wcześniej MELODIKA BWC2250? Poza ilością włókien.

 

Fajny przewód jak na swoją cenę, dobrze i rozdzielczo brzmiący, z lekkim ociepleniem. Dość często wybierany u nas :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cadi napisał:

A testował ktoś kiedyś taki kabelek?

QED Profile 79 Strand 

Miałem je w 2020r i gdy sprzedawałem kolumny swemu koledze, który zaczynał przygodę z audio, dołożyłem mu te kabelki, bo nie miał żadnych, zresztą nic nie miał, zaczął od kolumn. Miałem też w tym czasie Chord Clearway i wypożyczone QED Silver Anniversary XT. I muszę przyznać, że ten QED 79 całkiem fajny. Niedrogi, a to zaleta przecież, a moim zdaniem naprawdę daje radę. Chord ciut bardziej precyzyjny, ale i bardziej krzykliwy, do jasnych systemów odradzam. Natomiast ten sporo droższy od " QED79" czyli Silver Anniversary XT to zupełna porażka, płaski jak kałuża. Zdecydowanie wolałem wtedy "79". Śmiało mogę polecić na początek, na pewno będzie grał bardziej otwartym, ciekawszym dźwiękiem niż zamulona melodika. Z tego co jeszcze pamiętam, wadą tego QED 79 jest to, że nie ma żadnych oznaczeń na żyłach czyli trzeba sobie sprawdzić miernikiem lub jakimś innym sposobem, która żyła to "czerwona" a która "czarna", by nie było wtopy i grania w przeciwfazie. Ale ta "wada" to drobiazg oczywiście. Dwie minuty i po temacie.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Jutro odbieram Kilpsch rp600m II... wybrałem do nich właśnie wiim amp. Nie wiem czy to jest dobry wybór, co do głośników jestem zdecydowany.... ale czy z wiim ampem będę się męczył?? Bardzo proszę o radę, może Marantz Stereo 70s? wiem dużo drożej,  ale chcę "coś na lata". Jak będzie "o niebo lepiej grało" to myślę, że warto dołożyć tą kasę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Z tego co jeszcze pamiętam, wadą tego QED 79 jest to, że nie ma żadnych oznaczeń na żyłach czyli trzeba sobie sprawdzić miernikiem lub jakimś innym sposobem, która żyła to "czerwona" a która "czarna", by nie było wtopy i grania w przeciwfazie. Ale ta "wada" to drobiazg oczywiście. Dwie minuty i po temacie.

Hmm...aż tak na elektryce się nie znam, ale czy nie wystarczy jednej żyły zakończyć czarnymi wtykami, a drugiej żyły czerwonymi? Bez różnicy która żyła będzie czerwona/czarna ale istotne jest aby ta sama miała identyczne wtyki (nie zrobić żyły, która na jednym końcu bedzie czerwona, a na drugim końcu czarna).

Znacznik na jednej z żył jedynie ułatwia żeby tą żyłę zakończyć jednym kolorem bez pomyłki (lub odpowiednio połączyć bez wtyków).

W tym kablu żyły nie są poplątane w zewnętrznej izolacji, więc jedną żyłę jakoś da radę sobie wyznaczyć.

Dobrze myślę? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cadi napisał:

Dobrze myślę? 😉

Dobrze myślisz. Chodzi tylko o to, by niefrasobliwie nie doszło do pomyłki. I oczywiście nie ma znaczenia, którą żyłę wybierzesz sobie, by od strony wzmacniacza była "czerwona", ważne by to ta sama była też "czerwona" od strony kolumny.

 

7 godzin temu, Cadi napisał:

Bez różnicy która żyła będzie czerwona/czarna ale istotne jest aby ta sama miała identyczne wtyki (nie zrobić żyły, która na jednym końcu bedzie czerwona, a na drugim końcu czarna).

O to to. No bo tak to wygląda (zdjęcie zapożyczone z netu). Z tego co kojarzę jeszcze, są napisy na jednej żyle, takie malutkie i od biedy tym sposobem można sobie poradzić i uniknąć pomyłki.

image.png.a8ba6dbc368751b93293e4d5f13f8dcd.png

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2024 o 08:05, Cadi napisał:

Chodziło o coś bardziej budżetowego do tego zestawu, niemniej dzięki za przykłady 😉

Oehlbach już od podstawowych linii. Van Domme

10 godzin temu, andrew01 napisał:

Panowie,

czy Waszym zdaniem dobre będzie połączenie WiiM Amp z kolumnami Avance Omega 509 (4Ohm, 89dB, 30-200W)?

Pozdrawiam
Andrzej

Nie wiem Andrzej. A masz inny wybór? Może warto kupić z Amazonu i sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem Andrzej. A masz inny wybór? Może warto kupić z Amazonu i sprawdzić?

W tym sęk, że kolumny są już ze mną ładnych parę naście (jak nie więcej) lat i obecnie chciałbym swoje audio lekko (delikatnie mówiąc) unowocześnić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie Wiim Amp gra obecnie z Kef'ami Q350. Nawet w małym, wąskim salonie gra to naprawdę dobrze w tym budżecie. Zastanawiam się nad zmianą ew. głośników za jakiś czas. Myślałem nad MA Silver100 6G. Kable Van Damme up-lcofc hi-fi 2.5. Polecam☺️

Edytowano przez roman.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wiima https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-debut-reference-b6.html?tduid=77a249503db077bd4c13da0c9fcc237f

Kolumny o pełnym, przyjemnym brzmieniu, z bass reflexem z przodu. Przy Twoich klimatach powinny się doskonale sprawdzić i zgrać z Wiimem. Ja bym ich jednak nie stawiał na komodzie, po pierwsze będą chyba za wysoko a po drugie to chyba zasłonią trochę ekran.

Ile szerokości mają te wnęki po lewej i prawej stronie komody? Jak głęboka jest sama komoda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, roman. napisał:

Kable Van Damme up-lcofc hi-fi 2.5. Polecam☺️

Ja też polecam. Z tym że ja mam 4mm2. Wiele testowałem i zostały na stałe. 

@Piotr Sonido - teraz nie ugryzę się w język, któryś raz już piszesz Van Domme, kiedyś myślałem że to literówka, ale widzę że nie :) . To są Van Damme i wśród nich własnie te Up-Lcofc są bardzo dobre. Wymieniłem się w zeszłym roku na korytarzu na AudioShow z jednym forumowiczem (z drugiego forum), on dał mi Van den Hul the Wind. Za dwa dni pisze mi, że zamawia sobie te VanDamme i wygryzają te jego kilka razy droższe VDH.

Aaa, też dodam swój głos do dyskusji sprzed miesiąca, Melodika zamula mocno, najbardziej chyba jak słyszałem wśród kabli. Kradnie mnóstwo informacji zawartych w utworach, robi się straszny zaduch i brak klarowności.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...