Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz.


T Z6

Recommended Posts

To ponad czterdziestoletnia Saba mi 215, nic nadzwyczajnego, ale po dużym przeglądzie i wymianie kondów (oprócz zasilacza, bo trzymają fabryczne parametry) gra to bardzo przyjemnie, ciepło, z kopem. Nóżka chodzi sama😁

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michaudio napisał:

U mnie lampa set 2x22W wygryzła zbalansowany tranzystor 2x150w. Oprócz niej mam jeszcze dwa tranzystory vintage, 2x52w i 2x90w, i wszystkie trzy piece potrafią zagrać czysto znacznie głośniej niż potrzebuję

Mam tą końcówkę już kilka lat i myślę że będzie u mnie miała dożywotke. 

W moim przypadku wcale nie rozchodzi się o głośność, a o jakość dźwięku. Raz że szanuje swój słuch, dwa że aktualnie mieszkam w bloku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

A na koncertach? Tam znajdziemy przyjemność? Bo wiecie, jaki sprzęt tam gra? Brrrr... pro. 

Tu są emocje i tam. Odmienni są odbiorcy, sytuację, nastawienie. Nie można tego porównać bezpośrednio:)

9 godzin temu, Rafał S napisał:

Czyli z grubsza 20-25 tys. po rabacie. Może 18 tys. w przypadku promocji na niektóre modele. Dzięki za konkretną odpowiedź. :)

No zgadza się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wzmacniacz ma mozliwosc ustawienia na 4 lub 8 oHm to mozna tak chyba zrobic. Pytanie tylko, jesli kolumny beda rzeczywiscie 8 oHm ( czy 4 oHm z ustawieniem na 8 oHm) a ty ustawisz na 4 - jaki to bedzie mialo wplyw na calosc brzmienia. Czy jesli dasz na 4 oHm wzmacniacz bedzie pompowal wiecej mocy ? Czy odwrotnie.

Najlatwiej jest jak widac ze wzmacniaczami ktore wykrywaja z jakimi kolumnami grac beda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

wzmacniacze(te które nie robia tego automatycznie

 

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Najlatwiej jest jak widac ze wzmacniaczami ktore wykrywaja z jakimi kolumnami grac beda.

Praktycznie żaden wzmacniacz sam nie "wykrywa" obciążenia i nic nie "ustawia".

Impedancja kolumn jest zmienna i zależy od częstotliwości. Te same kolumny mogą np. być 3 omowe przy 50 Hz i 20 omowe przy 10 000 Hz.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michaudio napisał:

Ja zostawił bym ustawienie 8 ohm, bo przełączenie na 4 w większości nowszych sprzętów, powoduje spadek mocy, bo przy faktycznej pracy  z 4 omami końcówka mocy grzała by się ponad normy bezpieczeństwa UE.

Piszesz chyba o ampli kina domowego, a nie wzmacniaczach stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, chodziło mi o amplitunery kina domowego. Jakkolwiek te przełączniki impedancji we wzmacniaczach, to też znak naszych czasów. I nadal sądzę że starsze wzmacniacze, bez tego typu przełącznika są w stanie wygenerować większą moc, bardziej zbliżoną do wzorcowego podwojenia mocy, niż te z przełącznikiem impedancji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...