Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz.


T Z6

Recommended Posts

@Tomasz Kluczynski- dzięki jeszcze raz za namiary i polecenie sprzętu, mam nadzieję, ze uda mi się go poznać.

Jestem właścicielem Heco Aurora 700 od kilku lat. Nie jest to super wysoka półka ;) Ale są warte kasy którą trzeba za nie dać, a to nie zawsze się sprawdza w przypadku niektórych kolumn. Heco ma raczej dobrze wycenione kolumny, przynajmniej Aurory.

 

17 godzin temu, Kraft napisał:

Na początek posłuchałabym z nowych: Bowersów 603 S3., Pylonów Diamond 25 mk2 i Heco Revolution 7. One mogą dać progres.

Ciekaw jestem jaki poziom z tej trójki reprezentują Heco Celan Revolution 7 (lub 9), warte są sporej dopłaty w stosunku do Auror 700? Czy raczej szukać dobrych kolumn w innej firmie? :) Siódemki są za 8500, dziewiątki to już 13k zł.

Podobno też interesujące są KEF R7 (Meta) oraz bardzo chwalone ELAC z serii 407/408.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest obecnie ok. 80 metrów podłogi i jakieś 55-60 m.kw. użytkowej powierzchni (to jest adaptowany strych). Kształt prostokąta i są oczywiście "skosy" - podłoga drewniana, sufit to płyty kartonowo-gipsowe oraz drewno.

Słuchający siedzą na kanapie 6-7 metrów od sprzętu (amplitunera), kolumny mam rozstawione na jakieś 6 metrów (centralnie TV i amplituner). Za kolumnami jest sporo przestrzeni wolnej, więc BR - tu komfortowo - może być z tyłu, z przodu lub po bokach :)

Zdjęcia może zrobię, ale to teraz jest niewykonalne, prędzej szkic mogę przygotować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

@Tomasz Kluczynski- dzięki jeszcze raz za namiary i polecenie sprzętu, mam nadzieję, ze uda mi się go poznać.

Jestem właścicielem Heco Aurora 700 od kilku lat. Nie jest to super wysoka półka ;) Ale są warte kasy którą trzeba za nie dać, a to nie zawsze się sprawdza w przypadku niektórych kolumn. Heco ma raczej dobrze wycenione kolumny, przynajmniej Aurory.

 

Ciekaw jestem jaki poziom z tej trójki reprezentują Heco Celan Revolution 7 (lub 9), warte są sporej dopłaty w stosunku do Auror 700? Czy raczej szukać dobrych kolumn w innej firmie? :) Siódemki są za 8500, dziewiątki to już 13k zł.

Podobno też interesujące są KEF R7 (Meta) oraz bardzo chwalone ELAC z serii 407/408.

Wiesz osobiście nie miałem przyjemności słuchać , żadnych kolumn Heco, ale praktycznie z wszystkich modeli ludzie są zadowoleni.

Jeśli masz 700 to myślałem, że dla ciebie lepsze będą Celany R.7, ale widząc ten metraż podejrzewam że i 9 będą w nim dobrze grały.Jeszcze lepszą alternatywą byłby model New Statement, który jest jeszcze oczko wyżej.

Nie dawno był temat na forum i kolega właśnie szukał kolumn i przesłucał 7 ,ale ze względu na swój metraż pokoju, zamówił 9 , ale jeszcze czeka na ich dostawę.Gdyby wtedy się szybko decydował, to dawałem mu namiar na ebay Kleizingen na w świetnym stanie i dobrej cenie 7(poniżej 1800euro) i New Statement poniżej 2000 euro za parę.Te Statement poszły w ciągu dwóch dni a 7 poniżej tygodnia.Problem jest czasem, że trzeba po nie pojechać do Niemiec, ale często są to tak zwane wschodnie Niemcy lub Bavaria, gdzie ze Śląska nie tak daleko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomasz!

1800 euro to drogo za siódemki, bo nowe kosztują w PL 8500 zł (Allegro). Z kolei New statement za 2000 euro to już ciekawa oferta, bo na OLX używane są za 12k zł. Małego eBaya ( ebay Kleizingen ) znam, kolega kupuje tam sprzęt foto.

Tak Celan R9 byłyby lepsze albo ten New Statement.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Dzięki Tomasz!

1800 euro to drogo za siódemki, bo nowe kosztują w PL 8500 zł (Allegro). Z kolei New statement za 2000 euro to już ciekawa oferta, bo na OLX używane są za 12k zł. Małego eBaya ( ebay Kleizingen ) znam, kolega kupuje tam sprzęt foto.

Tak Celan R9 byłyby lepsze albo ten New Statement.

 

Ja jeszcze na twoim miejscu spróbował bym umówić się w salonie na odsłuch Qudrali Platinum + 7 lub 9 ,tam gdzie je mają na pewno mają też wzmaka Qudrala, przynajmniej A8.Wiedział byś jak to gra i czy ci pasuje.Z tego co pisze Tomek czyli "Chmarski" ten bas jest kapitalny, a reszta też super, ale najlepiej samemu odsłuchać.

Trzeba tylko zobaczyć gdzie są takie salony.Na pewno w Warszawie salon 'Na Temat Audio".

Ale jeszcze gdzieś tu czytałem, że ktoś odsłuchiwał te kolumny, albo we Wrocku albo Krakowie, już nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdy nie miałem przekonania (choć też bez jakiegoś uzasadnienia) do kolumn Quadral, słuchałem ich raz  (dawne czasy) w MM i były OK. Może moja "opinia " bierze się z tego, że są mało popularne, rzadko polecane i chyba - z obserwacji - niewiele osób się na nie decyduje. Ale mogę nie mieć racji - może po prostu źle wyrobiłem sobie o nich opinię. Może uda mi się z nimi gdzieś zapoznać. Na Temat Audio znajdę, nie ma problemu. Jestem z Wawy.

Jak jesteśmy przy niemieckich paczkach, to najchętniej zapoznam się z ELAC z serii "400" - podobno "miażdżą wiele kolumn konkurencji".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zobacz znalazleem New Statement za 2000euro, w miarę blisko okolice Berlina.

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/heco-the-new-statement/2700847678-172-3498

Albo takie to jest jeszcze poziom wyżej, tylko to już ma swoje latka, teraz jest już następca tego modelu. Też okolice Berlina.

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/heco-concerto-grosso-jetzt-zu-verkaufen/2538436858-172-9668?simcid=9a25244b-66f1-46b1-ac5a-e66f808e9435

Na Temat Audio z ulicy Woronicza, z stamtąd do mnie już tylko 2 kroki.

Tam mógł byś jeszcze przesłuchać jakieś kolumienki Opery, bo warto.

Ale Elac to patrz na 408 lub 409, bo 407 będą za małe i gorzej grają od większych modeli.

 

409 są w niezłej cenie 3000euro za parę ale białe z końca grudnia 2023r.To chyba Bavaria ,słynne miasto z Turnieju Czterech Skoczni- Garmich Partenkirchen.

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/elac-vela-fs-409-weiss-paarpreis/2670187824-172-6338

Za ładne w kolorze orzechowym chcą 3800euro,zawsze moża się potargować, może 200-300 euro opuści.

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/elac-vela-fs-409-nussbaum-highend/2697168381-172-4378

408 nie wiele tańsze jedne białe widzę za 2500euro.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

Tak tylko zapytam bo koledzy widze o Kleinanzeigen wspominaja.

Jest to juz sprawdzona strona, jak np. Allegro ?

Widzialem tam raz czy dwa cos ciekawego ale nic o tej stronie nie wiem.

No to taka odmiana ebaya, coś w stylu naszego OLX.

Trzeba patrzeć co za sprzedawca, jeśli chce się kupic z przesyłką, bo zawsze może trafić się oszust, ale jak sprzedawca jest już długi czas zarejstrowany i ma bardzo dobre opinie to jest uczciwy.W razie czego można kupować z ich bezpieczeństwem, tylko za to trzeba sobie doliczyć około 5 procent ceny.

Nie którzy też nie chcą wysyłać zagranicę.

W razie czego najlepiej napisać i wypytać się o wszystko ,korzystając z języka angielskiego, lub po niemiecku korzystając z tłumacza ,choćby gogle.

W przypadku kolumn podłogowych lepiej się dogadać i samemu pojechać i odebrać, można je sprawdzić przy odbiorze.

Jak to są okolice Berlina to czasem jest bliżej niż w Polsce trzeba by kawał jechać.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, T Z6 napisał:

W jednym sklepie widziałem za 10 tys te kolumny ze wzmacniaczem CA CXA 81.Chyba troche zbyt jasne połączenie?

Widziałeś czy słuchałeś?

Ja miałem tego CXA81 z Pylon Diamond 25. Nie dam złego słowa powiedzieć na wzmacniacz I kolumny.

To chyba zależy jak kto odbiera brzmienie wzmacniacza. Który w zasadzie sam nie gra. Potrzebuję kolumn, a te właśnie mogą być jaśniejsze lub ciemniejsze. 

Teraz ma Gato z Pylonami. Pomimo różnicy w cenie, CXA 81 nie grał gorzej, inaczej raczej. Różnica to delikaaatnie większe wypełnienie. Takie ktorego musiałem szukać, inaczej nie mógł bym uzasadnić zakupu Gato.😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze widziałem w sklepie.Tych kolumn nie miałem okazji posłuchać.Za to CA tak ale CXA 80.I pamietam ze dawał dosć jasny dzwiek.Był wtedy podpiety pod kolumny dosc budzetowe, które zreszta mam do dzis Melodika BL40.

5 minut temu, T Z6 napisał:

Napisałem ze widziałem w sklepie.Tych kolumn nie miałem okazji posłuchać.Za to CA tak ale CXA 80.I pamietam ze dawał dosć jasny dzwiek.Był wtedy podpiety pod kolumny dosc budzetowe, które zreszta mam do dzis Melodika BL40.

I bardziej mi chodziło o kolumny.Wzmacniacz mozna powiedziec znam.O ile brzmi tak samo jak CXA80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, T Z6 napisał:

Kiedyś myslałem o Monitor Audio Bronze 500.Ale zapewne to nie był dobry pomysł.Zmiana Auror 700 na Bronze 500 bylaby chyba niedostateczna.Dobrze mysle?

Pomyśl jeszcze o Fyne Audio F501, kiedyś słuchałem w salce właśnie na 803 i spośród innych które wtedy były na tapecie wg mnie wypadły najlepiej. Pozostałe to były Oberony 7, Kef Q750 i właśnie Aurory 700. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest troche fajnych kolumn uzywanych w dobrych cenach ale wszystkie daleko.Ja niestety nie mam za bardzo czasu na dalekie podróze.Najblizej znalazłem Focal JmLab electra 926 ale one podobno nie są polecane do pomieszczeń 20 m i lubia porzadną elektronike.Mieszkam na poludniowym wschodzie zachodniopomorskiego i w okolicach rzadko bywa coś godnego uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, T Z6 napisał:

Kiedyś myslałem o Monitor Audio Bronze 500.Ale zapewne to nie był dobry pomysł.Zmiana Auror 700 na Bronze 500 bylaby chyba niedostateczna.Dobrze mysle?

Kompletnie inne granie. Jeden powie wow ale progress a drugi powie nie moje brzmienie. One są tej samej klasy ale różnica miedzy brzmieniem obu jest kolosalna.

20 godzin temu, T Z6 napisał:

W jednym sklepie widziałem za 10 tys te kolumny ze wzmacniaczem CA CXA 81.Chyba troche zbyt jasne połączenie?

Jedni to lubią, ja na przykłąd nie specjalnie. Ale sporo osób ma takie zestawienia. Także z Bowersem.

Trzeba to lubić.

2 minuty temu, T Z6 napisał:

Jest troche fajnych kolumn uzywanych w dobrych cenach ale wszystkie daleko.Ja niestety nie mam za bardzo czasu na dalekie podróze.Najblizej znalazłem Focal JmLab electra 926 ale one podobno nie są polecane do pomieszczeń 20 m i lubia porzadną elektronike.Mieszkam na poludniowym wschodzie zachodniopomorskiego i w okolicach rzadko bywa coś godnego uwagi.

Lubią mocną elektornikę i prawidlowe ustawienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...