Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz.


T Z6

Recommended Posts

3 godziny temu, Wing0 napisał:

Baltlab Epoca też ma piękne dual mono 2 tyś używane też siły mu nie brak.

Nie słuchałem. Niektórzy piszą, że świetny piec w swojej cenie, tyle że po miękkiej stronie (brak pętli sprzężenia zwrotnego) więc nie do każdych kolumn i nie do każdej muzyki. Rozumiem, że Tobie nie przypadł do gustu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafał S napisał:

Nie słuchałem. Niektórzy piszą, że świetny piec w swojej cenie, tyle że po miękkiej stronie (brak pętli sprzężenia zwrotnego) więc nie do każdych kolumn i nie do każdej muzyki. Rozumiem, że Tobie nie przypadł do gustu?

Miałem go z 7 lat temu, bardzo przypadł mi do gustu :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zmienic koncepcje?Zostawić Yamahe(mam tez Magnata MR780 i małego Smsl Q5) i podejsc do wymiany kolumn?Zakup wzmacniacza za dwa-trzy lata.Moze troszke wczesniej.Ale w którym pójsc kierunku...Wybrac cos co niekoniecznie teraz dobrze zagra z Yamaha ale zabrzmi dobrze z innym wzmacniaczem w przyszlosci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

To moze zmienic koncepcje?Zostawić Yamahe(mam tez Magnata MR780 i małego Smsl Q5) i podejsc do wymiany kolumn?Zakup wzmacniacza za dwa-trzy lata.Moze troszke wczesniej.Ale w którym pójsc kierunku...Wybrac cos co niekoniecznie teraz dobrze zagra z Yamaha ale zabrzmi dobrze z innym wzmacniaczem w przyszlosci?

Jak masz tyle wzmacniaczy do wyboru to z czymś się spasują nowe kolumny do czasu zakupu za kilka lat czegoś lepszego o ile będzie taka konieczność. 

Każdy Ci powie co by nie wymyślać że kolumny i akustyka to podstawa. Z całym szacunkiem do Heco mogą być świetne w swojej cenie i wyższej ale nie uważam że są to kolumny do których warto robić spore inwestycje tylko po to by za 2-3 lata zmienić na coś co z obecnie kupionym wzmacniaczem za 8 tys się nie zgra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wing0 napisał:

To może czas najwyższy sprzedać już część sprzętu na początek przygody i pójść krok dalej?

@T Z6 to świetna rada, w ogóle za dużo sprzętu wprowadza chaos :)

Ale wiem jak to jest. Sam jestem chomik i płakałem jak Niemiec ,gdy sprzedawał samochód gdy likwidowałem cały system z sypialni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

@T Z6 to świetna rada, w ogóle za dużo sprzętu wprowadza chaos :)

Ale wiem jak to jest. Sam jestem chomik i płakałem jak Niemiec ,gdy sprzedawał samochód gdy likwidowałem cały system z sypialni :)

No troche tego mam.Dochodzi jeszcze Bluesound Node 3, Smsl DP5, Pioneer PD50.Dwa przetworniki-RME Adi 2 FS i Nostromo Wolf 2.A tu człowiek jeszcze mysli co by tu dokupić 🤭.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, T Z6 napisał:

Dochodzi jeszcze Bluesound Node 3, Smsl DP5, Pioneer PD50.Dwa przetworniki-RME Adi 2 FS i Nostromo Wolf 2

No tak , to wiele wyjaśnia. Jest skromnie to jeszcze z sześć klocków by się przydało :)

A poważnie , to zacząłbym od kolumn. Wzmacniacz zostawił na później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem sie tez swego czasu nakręcić na zasilacze liniowe i listwy zasilające.Przewody zasilające, IC i głosnikowe...Troche kaski wtedy poszło.Ale zebym usłyszał róznice...tego nie moge powiedziec.Ale to tak na marginesie.Temat, wiadomo...lepiej nie zaczynać.

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

No tak , to wiele wyjaśnia. Jest skromnie to jeszcze z sześć klocków by się przydało :)

A poważnie , to zacząłbym od kolumn. Wzmacniacz zostawił na później.

Zaczynam dojrzewać do takiej decyzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, T Z6 napisał:

Tylko bede miał niezły z tym kłopot.Pojecia nie mam jakie miałyby to być kolumny.Predzej wybrałbym wzmacniacz.Z wyborem kolumn bede miał najpierw sporo lektury do przeczytania a potem jakies ewentualne typy do testu.

Większy kłopot będziesz miał z wyborem kolumn po zakupie wzmacniacza. Bo nagle okaże się, że są takie jedne, które Cię zachwycają brzmieniem i wyglądem, a ich bas idealnie wpasowuje się w Twoje pomieszczenie. Tylko, kurczę, nijak nie zgrywają się z nabytym pół roku wcześniej piecem.

Poszukiwanie kolumn ze świadomością, że potem dobierze się do nich wzmacniacz, to ogromny komfort. Możesz kupić takie, do których najbardziej przekonany jesteś Ty sam, a nie tylko Twoja elektronika. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafał S napisał:

Bo nagle okaże się, że są takie jedne, które Cię zachwycają brzmieniem i wyglądem, a ich bas idealnie wpasowuje się w Twoje pomieszczenie. Tylko, kurczę, nijak nie zgrywają się z nabytym pół roku wcześniej piecem.

To nielogiczne. Jak się przekonał, że się idealnie wpasowały, skoro nijak nie zgrały się ze wzmacniaczem? No to jest idealnie, czy nie jest? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T Z6 cześć. Daję głowę, że kiedyś pisaliśmy sobie na pw i odważę się zadać pytanie.

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

Z wyborem kolumn bede miał najpierw sporo lektury do przeczytania

Hipotetycznie. A co jeśli opuścił byś tą lekturę? I Wybrał uszami i portfelem?

Czy masz na imię Tomek?

pozdro 

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

Zaczynam dojrzewać do takiej decyzji.

Tak mysle ze z praktycznego punktu widzenia, to nie jest zly pomysl.

Poszukaj dobrych kolumn, takie ktore chcesz miec i uzywac przez lata, a nie zmienic za 3.

Kup, postaw i szukaj wzmacniacza do nich. Jesli sie przypadkiem nie okaze ze to co masz sie dobrze z nimi laczy.

Zawsze latwiej odeslac wzmacniacz niz kolumny. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

@T Z6 cześć. Daję głowę, że kiedyś pisaliśmy sobie na pw i odważę się zadać pytanie.

Hipotetycznie. A co jeśli opuścił byś tą lekturę? I Wybrał uszami i portfelem?

Czy masz na imię Tomek?

pozdro 

Adam

Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile przy zakupie całości sprzętu skłaniam się do wyboru najpierw kolumn i potem do nich wzmacniacza, o tyle w tym przypadku nie mam do końca wyrobionego zdania.

Jak słusznie @Kraft zauważył - jak wybrać idealne kolumny jak wzmacniacz nie będzie do nich dobrany? Może się okazać, że będą uszy boleć dopóki nie kupimy nowego wzmacniacza.

W drugą stronę, jak dobierzemy nowy wzmacniacz to może się okazać, że nie będzie idealny do przyszłych kolumn.

 

Skoro @T Z6 napisał na początku, że kolumn na razie nie chce zmieniać to dla mnie jasne jest, że za słabszy element traktuje Yamahę w swoim torze. 

Ja bym jednak w tym przypadku poszedł w nowy wzmacniacz, gdyż i ponieważ:

- będzie kłopot z wyborem tych właściwych bez wzmacniacza (wiem, w drugą stronę to też działa)

- nie będzie mordowania się z brzmieniem nowych kolumn ze starym amplitunerem

- łatwiej będzie jeździć na odsłuchy po salonach czy kwaterach prywatnych ze wzmacniaczem niż z kolumnami pod pachą

- skoro Aurory pasują, to kolejne kolumny raczej nie będą na drugim biegunie brzmieniowym, więc dobrany do Auror wzmacniacz ma spore szanse dobrze się spisać z następnymi kolumnami.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz Quadrala to według mnie, za te pieniądze nic z nowych się nawet nie zbliży. Jak dla mnie to przeskok przynajmniej o klasę wyżej jak nie bardziej. Porównując do tych wzmacniaczy, których słuchałem, to gdyby nosił znaczek marki bardziej kojarzonej ze wzmacniaczami, to jego cena oscylowałaby w okolicach 20k PLN lub wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Chmarski napisał:

- nie będzie mordowania się z brzmieniem nowych kolumn ze starym amplitunerem

Wzmacniaczy ma kilka, jest ogromna szansa że lepsze kolumny zagrają lepiej z obecnymi wzmacniaczami niż obecne kolumny.

Jeżdżenie po salonach w jakim celu? W domu i tak ma inną akustykę. 

Kolejna sprawa tu @Kraft może jasno udowodnić że wzmacniacze ma wystarczające by napędzie każde kolumny w rynku :)

Jak najbardziej moim zdaniem dobry wzmacniacz to podstawa (sam dobierałem kilka razy kolumny do wzmacniacza), ale dobre kolumny są istotniejsze i bij zabij Heco nie są na tyle dobre by je parować ze wzmacniaczami używany za 8 tyś. Ale to moje zdanie. Robić każdy może ze swoją kasa co tylko chce. 

Co do Quadrala może i dobry, ale jak wspominałem w przypadku odsprzedaży 60% w piach, a i za dużo już się naczytałem jakie to są cuda na rynku. Bezpieczniej kupić znany wzmacniacz (chodliwy) w razie w odsprzeda się bez starty, a widzę po ilości sprzętu że autor wątku może za jakiś czas chcieć podmienić to czy owo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wing0 napisał:

Jeżdżenie po salonach w jakim celu? W domu i tak ma inną akustykę. 

Żeby nie bawić się w wypożyczenia kolumn, które już w czasie odsłuchu w salonie się nie spodobają. Szkoda czasu na testy w domu i innych związanych z tym nieprzyjemności takich chociażby jak dźwiganie.

Zakup w ciemno to może być jakiś "forumowy pewniak" dla kogoś kto kupuje pierwszy zestaw. W razie czego sprzeda "chodliwy" towar kolejnemu świeżakowi.

Swoją drogą określenie "sprzęt chodliwy" na rynku sprzedaży zawsze powoduje u mnie pojawienie się pytania "Czemu on taki chodliwy?".

 

OK. Ja mam inne podejście. Nie kupuję sprzętu audio z myślą o jego ewentualnej sprzedaży. Kupuję bo wierzę, że zostanie ze mną na długo. 

 

14 minut temu, Wing0 napisał:

Co do Quadrala może i dobry, ale jak wspominałem w przypadku odsprzedaży 60% w piach, a i za dużo już się naczytałem jakie to są cuda na rynku.

W przypadku Quadrala konieczny jest wcześniejszy odsłuch wygrzanego egzemplarza. On gra inaczej niż wszystkie, których do tej pory próbowałem.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodliwe chodzi o sprzęt na który są kupcu jak np SF EA1 jak masz egzemplarz w dobrej kondycji daj znać dziś mam dla Ciebie min 3 kupców, Focale mini utopia to samo, wiele kolumn Tannoy, Herbatniki, ATC 20 itd sprzęt który łatwo odsprzedać idzie bez straty. Chyba oczywiste jest że nie pisałem o jakiś wydmuszkach jednego sezonu które dziś są popularne, a za 2 miesiące więcej ich na olx niż w salonach audio...

Ja kupuję często sprzęt na jakiś czas do posłuchania, poznania i sprzedaję żeby posłuchać czegoś innego ciekawego. Każdy ma inaczej. 

Kolumny które od słuchasz w salonie, a potem w domu mogą się tak diametralnie różnic w brzmieniu że bania mała... To równie dobrze po recenzjach można kupić. Podobny efekt :). Co nie jest niczym złym bo posłuchasz sobie tych "chodliwych" sprzętów puścisz dalej i bierzesz kolejne. No chyba że się ma kręgosłup z waty to faktycznie problem :). 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...