Skocz do zawartości

KEF R3 META i Monitor Audio Gold 100 - ktoś słuchał jednych i drugich??


Tweeter2016

Recommended Posts

Jest dobra cena na nowe KEF R3 META i używane Monitor Audio Gold 100.... Czy ktoś z Was słuchał jednych i drugich i może podzielić się wrażeniami?? Czy jest jakiś jeden salon gdzie można ich jednocześnie przesłuchać??

Czy to są kolumny zupełnie różnie grające, czy raczej wymienione KEF i MA mają podobne brzmienie?

Czy wymagania odnośnie elektroniki w nich są takie same / zbliżone czy raczej lubią się z zupełnie różnymi wzmacniaczami?

Które mają więcej detalu, rozdzielczości?

Ich testy poczytam, przesłucham je w salonie, ale z tego co się orientuję nie ma salonów (Warszawa) które miałyby obie paczki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Jest dobra cena na nowe KEF R3 META i używane Monitor Audio Gold 100.... Czy ktoś z Was słuchał jednych i drugich i może podzielić się wrażeniami?

Słuchałem LS-ów i podobnych konstrukcyjnie do Goldów MA Studio. Wybrałem KEF-y, ale obie konstrukcje bardzo fajne, szczegółowe i przyjemne w odsłuchu. MA moim zdaniem łagodniejsze, bardziej pastelowe na górze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma złego wyboru, kwestia gustu. Ja wybrałbym goldy ;) dla mnie średnica i wysokie tony brzmią po prostu lepiej i przyjemniej w ma gold. Choć nie ukrywam że kefy meta też były przyjemne w odsłuchu to jednak coś mi w nich brakowało. 

Dlatego najlepiej porównać je u siebie w domu :) bo decyzję musisz podjąć sam :) jeden wybierze kefy r3 meta, a drugi ma gold 100 i nie ma nic w tym złego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

906 to co najmniej klasa niżej niż Goldy 100. Zajebiście gra Canton z najnowszej serii Reference 9,ale to spory monitor, raczej do ciut większego pomieszczenia niż 15m2.

Ta nowa seria jest jeszcze bardzo droga, normalnie cenią 3600 euro za parę, ale w jednym sklepie są w promocji za 2500euro.

Widziałem ich test na filmiku, ale porównywano je z Dynaudio S40 i Elac Vela BS 404 lub 403.

Polskie napisy można sobie włączyć.

Poszukam czy nie mają porównań z Gold 100, bo z Kef R3 parę filmików mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Cantony z filmiku slyszalem na audio show, w niwielkim pokoiku razem z elektronika od Audiolab. Nie powiem, fajnie to brzmialo i jesli dobrze pamietam dosc niezly bas byl, jak na podstawkowe. Choc jak piszesz, nie jest to mala kolumna, jak na podstawkowe.

 

Popatrz Focal Aria sie zalapala

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

906 to co najmniej klasa niżej niż Goldy 100.

Zgadzam się. Tzn. Arie są ok (z lampą mogą nawet oczarować!), ale Goldy to już naprawdę bardzo dobre monitory. I nie nazwałbym ich ciemnymi. Ich soprany to przyjemny kompromis między szczegółowością i nienatarczywością. Bas zaskakująco dobry i mocny jak na midwoofer 16.5cm.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2024 o 18:36, Kraft napisał:

Słuchałem LS-ów i podobnych konstrukcyjnie do Goldów MA Studio. Wybrałem KEF-y, ale obie konstrukcje bardzo fajne, szczegółowe i przyjemne w odsłuchu. MA moim zdaniem łagodniejsze, bardziej pastelowe na górze.

To nie są te same modele. Nie sa tez podobne

Zgadzam sięże tu nie ma złego wyboru.

Kolumny graja podobnie ale te odmiennie. Nie są pod dwóch stronahc bieguna ale jednak różnice sa spore.

KEF jest bardziej masywniejszy na dole. zdecydowanie. Tu trzeba miec na uwadze warunki akustyczne. Ustawienie. Goldy grają szybszym i bardziej kontrolowanym basem, chodź nie tak głebokim. sa zdecdyowanie mniej podatne na negatywne rezonanse, buczenie itp.

Obie sa raczej łagodne na górze z tym że nieco wiecej detalu ma Gold. tych informacji jest wiecej, chodx daleko im do jasnosci. Glebia z kolei delikatnie lepsza w KEFach.

Ogólnie przy lepszym wzmacniaczu uwazam że lepiej grają Goldy. Ale im potrzebny jest faktycznie wyraxny, dobry, wydajny wzmacniacz.

KEF jakby nieco mniej był podatny na to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Jak napisali koledzy wyżej, taki wybór to kwestia gustu, bo obie pary kolumn są bardzo dobre. Goldy 100 grają moim zdaniem cieplej i schodzą nieco niżej, obszerniej w tym zakresie pasma. Średnica na obu jest świetna, a góra bardziej naturalna jest w KEFie. W kwestii sceny to Goldy grają szerzej, a R3 Meta mają lepszą holografię. Pod kątem doboru elektroniki, to Monitor Audio są bardziej wymagające. W razie czego zapraszamy do kontaktu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek się rozkręcił - dzięki wszystkim za wpisy!

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ogólnie przy lepszym wzmacniaczu uwazam że lepiej grają Goldy. Ale im potrzebny jest faktycznie wyraxny, dobry, wydajny wzmacniacz.

Jakie wzmacniacze masz na myśli pod Goldy?

Do KEF R3 META polecają Audiolab 7000, Atoll IN200, Hegel H200 lub lepszy oraz piecyki które nie są raczej obecne w Polsce - to tak na szybko się zorientowałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem z Gato Audio DIA 250s tych Goldów. Jak by nie to że bardziej mi odpowiadał dźwięk z Pylonow to teraz by MA tu stały. 

Tak myślę że z tymi KEF powinien  się też zgrac.

Jeśli mieszkasz przypadkiem w NL to moje Gato jest na sprzedaż.

Mam nadzieję że można coś takiego napisać bez problemu 😏

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artur Brol napisał:

Jeśli mieszkasz przypadkiem w NL to moje Gato jest na sprzedaż.

Nie jestem z NL, tylko z NYC. Z Gato Audio znam tylko jako-tako kolumny (FM2 to podobno cudne paczki), wzmacniaczami Gato nigdy się nie interesowałem, chociażby ze względu na poziom cen. Interesują mnie wzmaki w do 7000 zł, żałuje że nie mogę dać więcej, bo efekt z pewnością byłby ciekawszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NYC to taki czeski dżołk ;). Jestem z Warszafki.

Coś tam się kupi, jest co nieco złomu za 7k zł. Chociaż za 11-12k jest ciekawszy wybór. Może używany zakupię.

NAD C389, Rotel 1572, Cambodża CXA81, sporo sprzętu na Hypex NCORE / Purifi, itp. modułach od Audiophonics. Jest tego sporo, a z używanych jeszcze więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...