Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

Rozumiem ,że testowalaeś.

Słyszysz w brzmieniu transportów różnice,  czy nie ? 

Jeśli tak , to jaka jest Twoja opinia na temat ultra?

🤚

Rozumiem ,że testowalaeś.

Słyszysz w brzmieniu transportów różnice,  czy nie ? 

Jeśli tak , to jaka jest Twoja opinia na temat ultra?

🤚

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal napisał:

Rozumiem ,że testowalaeś.

Słyszysz w brzmieniu transportów różnice,  czy nie ? 

Jeśli tak , to jaka jest Twoja opinia na temat ultra?

🤚

Rozumiem ,że testowalaeś.

Słyszysz w brzmieniu transportów różnice,  czy nie ? 

Jeśli tak , to jaka jest Twoja opinia na temat ultra?

🤚

Zdublowane, więc wymagające odpowiedzi niezwłocznej. Juz pędzę, już lecę.

Owszem, testowałem. Transporty to jak rozumiem czysto cyfrowa domena, więc brzmienia to one nie mają, jako że efekt brzmieniowy to już zasługa DACa. Aczkolwiek jedne wysyłają dane cyfrowe i kształtują analogowa nośna lepiej, a inne gorzej. Ultra jest, moim zdaniem, po stronie raczej lepiej niż gorzej.

Odsluchowo, poprzez USB audio, Holo Audio Spring 3 i Topping A90D, było zdecydowanie przyjemnie. Swoją drogą, przez wbudowany DAC również.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ProjectPi napisał:

Transporty to jak rozumiem czysto cyfrowa domena, więc brzmienia to one nie mają, jako że efekt brzmieniowy to już zasługa DACa. Aczkolwiek jedne wysyłają dane cyfrowe i kształtują analogowa nośna lepiej, a inne gorzej. Ultra jest, moim zdaniem, po stronie raczej lepiej niż gorzej.

Możesz polecić jakiś transport, który jest zdecydowanie bardzo dobry. Tylko w cenie tak do 4kzł. Nie musi być z DAC na pokładzie, nawet lepiej jak go nie będzie. Dzięki. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Możesz polecić jakiś transport, który jest zdecydowanie bardzo dobry. Tylko w cenie tak do 4kzł. Nie musi być z DAC na pokładzie, nawet lepiej jak go nie będzie. Dzięki. 

Nie bardzo. Raz, że pewnie w tej cenie go nie będzie, dwa, że przez moje ręce przechodzą głównie WiiMy, więc nie mam właściwej płaszczyzny odniesienia.

Ale i tak uwazam, że Ultra to dobry wybór i że w swojej cenie raczej nie ma konkurencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ProjectPi napisał:

Ale i tak uwazam, że Ultra to dobry wybór i że w swojej cenie raczej nie ma konkurencji.

Ja nie jestem tak techniczny jak Ty ale zapytam czy nie lepiej brać tego trochę tańszego WiiM-a (pro plus) bo ponieważ albowiem on nie ma wyświetlacza a z tego co mówią spece to ekran w takich urządzeniach sieje zakłóceniami. Nadto nie zależy mi na wyświetlaczu. Ostatnio gdzieś w sieci widziałem pomiary sygnału Naima nd5xs2 (bez wyświetlacza i połowę tańszego) i Naima NDx2 ( z wyświetlaczem i w chorej cenie) i ten tańszy wypadł duużo lepiej w pomiarach. Winę zrzucono na wyświetlacz. Jak pisałem, nie znam się, za to Ty masz ogromną wiedzę w technicznych zagadnieniach więc pytam fachowca. 

 

41 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

zdanie.

 

Z Marcinem mam bardzo dobry kontakt. I nawet używamy tego samego przetwornika. I paczki z obudową zamkniętą. A dalej już się tylko różnimy :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kaczadupa napisał:

Ja nie jestem tak techniczny jak Ty ale zapytam czy nie lepiej brać tego trochę tańszego WiiM-a (pro plus) bo ponieważ albowiem on nie ma wyświetlacza a z tego co mówią spece to ekran w takich urządzeniach sieje zakłóceniami. Nadto nie zależy mi na wyświetlaczu. Ostatnio gdzieś w sieci widziałem pomiary sygnału Naima nd5xs2 (bez wyświetlacza i połowę tańszego) i Naima NDx2 ( z wyświetlaczem i w chorej cenie) i ten tańszy wypadł duużo lepiej w pomiarach. Winę zrzucono na wyświetlacz. Jak pisałem, nie znam się, za to Ty masz ogromną wiedzę w technicznych zagadnieniach więc pytam fachowca. 

Wszystko zależy od wymagań. Potrzebne USB audio? Wybór prosty, Ultra. Ktoś chce wyjście na sub? Ponownie, Ultra. Wyjście słuchawkowe? Ok, startu do zewnętrznych wzmacniaczy nie ma, ale dramatu również nie, znów Ultra. Jakość wyjść cyfrowych lepsza w Ultrze. DAC? Kwestia gustu. Wyświetlacz można wyłączyć, włączony ma niewielki wpływ, owszem, pomiarowo widoczny. Zasilanie? W Pro Plus swoboda wyboru. W Ultrze już nie i patrząc na bebechy szans na wymianę raczej nie bedzie. Ten SMPS pomiarowo trochę niestety zakłóca, można było zrobić to lepiej moim zdaniem. Zapewne nietoperze to usłyszą.

Dochodzą też inne aspekty jak sławetny brak AirPlay w Ultrze. Są też problemy z Chromecast, bo Google wymusza nowe SDK i hires działa fatalnie. Aktualnie jest wymuszane 48 kHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej odnośnie hires jest tak, że przy Chromecast jest wymuszony resampling do 48 kHz, dopóki nie uporają się z problemami wyższych częstotliwości.

Nie nakazuje żadnego rozumienia, po twojej stronie to twój wybór, nie mój.

PS

Pro jest najlżejsze, więc np. upadając zabrzmi inaczej niż najcięższa Ultra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Dochodzą też inne aspekty jak sławetny brak AirPlay w Ultrze. Są też problemy z Chromecast, bo Google wymusza nowe SDK i hires działa fatalnie. Aktualnie jest wymuszane 48 kHz.

Brak AirPlay to spora mina. Ja byłym bliski sprzedania Pro Plusa i zakupu Ultry i sam bym dał radę bo i tak korzystam przeważnie z Tidala, ale żona by się zdziebko wkurzyła ;) Rozważałem przez chwilę aby podłączyć Mini po optyka, ale to chyba zbyt duży poziom rzeźby dla mnie :D Swoją drogą ciekawe, że obsługa AirPlay jakoś im umknęlą i że wymaga to dodatkowego hardware'u. Czas poczekać na rev. 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pavello napisał:

Rozważałem przez chwilę aby podłączyć Mini po optyka, ale to chyba zbyt duży poziom rzeźby dla mnie :D

Proscizna, i wystarczy zasilanie z portu USB Ultry, jesli nie korzystalbys z USB audio.

18 minut temu, pavello napisał:

Swoją drogą ciekawe, że obsługa AirPlay jakoś im umknęlą i że wymaga to dodatkowego hardware'u.

To jest, moim zdaniem, trochę bardziej złożony problem. Nazwałbym to skrótowo pochopnym optymizmem, bo nie bardzo mogę zdradzić kilka detali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypakowane i już działa na razie po optyku z daciem Eversolo, który doskoleji do wzmacniacza kablem XLR podpięty. Głośność wzmacniaczem regulowana choć moge strreamerwem lub daciem ale ustwiłem na wzmacniacz.

https://ibb.co/5YcsNfn

https://ibb.co/XpT6ppc

 

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Adamo666 napisał:

Elegancko! Dzięki za fotki i filmik! Jak oceniasz jakość wykonania?

Rewelacja w tej cenie. Jedynie kable mogły być lepsze tak to cienkie druciki na tym chyba zaoszczędzili.

Znowu będę musiał w lepsze kable zainwestować.

Super korekcja pokoju działa , dajesz telefon na wysokość czoła mikrofonem do przodu i ci robi tuning.

Mi dodało tak basu ,że jak puściłem Axel F z Bevery Hills to szyby w oknach o mało nie wyleciały😊

No i ten kolor dark grey to jak srebrny wygląda.

Na początku trzeba apke ściągnąć i aktualizuje firmware do najnowszego.

Daca wbudowanego nie testowałem bo mam Eversolo z Ess Sabre Pro czyli pólka wyżej.

Ekranik zajebisty nawet z 3 metrów widać okładke płyty i tytuł .bo niektórzy recenzenci narzekali ze mały.

 

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za brzmienie to Eversolo Dac odpowiada i wzmacniacz kolumny. Streamer to tylko transport ,

To samo  co Wiim ProPlus ,który miałem plus ekranik, korekcja, przedwzmacniacz gramofonowy ,wejscie na suba etc

I aluminium nie plastik jak w poprzednich wimach.

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...