Skocz do zawartości

Monitor stereo 12mk


rajdek

Recommended Posts

1 godzinę temu, rajdek napisał:

Możesz coś skrobnąć na temat PM7000N

Wzmacniacz po cieplejszej stronie, względnie naturalny, ma dobrą dynamikę. Nie schodzi aż tak nisko jak Musical, scena jest moim zdaniem okej, ale holografia jest dość przeciętna. Na Audio.com.pl znajdziesz jego recenzję https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3253-marantz-pm7000n

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Wzmacniacz po cieplejszej stronie, względnie naturalny, ma dobrą dynamikę. Nie schodzi aż tak nisko jak Musical, scena jest moim zdaniem okej, ale holografia jest dość przeciętna. Na Audio.com.pl znajdziesz jego recenzję https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3253-marantz-pm7000n

 A Musical to schodzi nisko? Bo moim zdaniem bas to jest kiepskich lotów w MF, no może poza tymi z wysokiej półki powyżej M6si.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rajdek napisał:

@Piotr Sonido Linia Dźwięku ma Spendora

Dzieki

22 godziny temu, rajdek napisał:

pm8006 nie wiem czy nie będzie zbyt jasny dla mnie, no i muszę to jakoś spiąć w budżecie. Bardziej bym spróbował pm7000n tylko czy nie odczuję pogorszenia stereofonii względem m2si ?

Ja akurat nie uważam że m2si miał jakas wyjatkową stereofonie. Wole brzmienie 7000n i 8006. Ale jak się boisz o ostrość to w modelu 40 tez. Tam nie ma olbrzymiej różnicy.

22 godziny temu, rajdek napisał:

Menuety przelotowe z dziesiątkami rys, zapewniam Ciebie że krzywda się im u mnie nie stanie, sprzęt traktuję z najwyższym szacukiem, nie mam zamiaru dołożyć kolejnych rys.

Przyjałem, odbiór.

 

Ja nie uważam bas za dobrą stronę w M2 i M3si za jakiś dobry.

Jest go dużo le nie schodzi w moim odczuciu. Pod tym kątem a wiecie lubie bas wolę Atolla.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2024 o 10:31, Q21 napisał:

Tak :) To fajna para moim zdaniem, ale też przeskok z Octavio Ampa nie będzie aż tak duży. Przemyślałbym tymczasowo po prostu lepsze kolumny i zmianę zasilania w przyszłości, chyba że nie planujesz już wrzucać więcej w stereo ;) 

Powiem że różnica dla mnie olbrzymia, scena znacznie urosła, jest swoboda, większa klarowność, rozdzielczość, lepsza kontrola dołu, gładkość góry. Do tego MF gra z taką ekspresją i muzykalnością czuć radość muzyki.

Jest bardzo dobrze, ale z tyłu głowy chodzi mi "a jakby podłączył 2x droższy piec" jak Rega Elex MK4, a może Atoll IN100 ??

Dobra, na razie czeka PM7000N.

Spendory wracają na bazę, będą gdzie indziej szukać właściciela. Grają całkiem ciekawe, w taki nie wymuszony sposób, niczego nie udając, są bardzo muzykalne, oj potrafią wciągnąć, średnica na pierwszym planie, chudy jednolity bas, góra gładka nie krzykliwa, lecz osobiście wyższa średnica z czasem zaczeła mnie już drażnić.

Może ktoś porównywał Menuet z Rubicon ?

Edytowano przez rajdek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz gra dobrze i przyjemnie, nie jest jasny ani osty, neutralny, poprawny i spójny, nie dodaje nic od siebie. W porównaniu MF jest ciemniejszy, z bliższą średnicą, trochę czarodziejski i z lepszą sceną, nie tak spójny, mam wrażenie czasem że każde pasmo gra swoim życiem, lecz taki przekaz mnie się podoba.

Na pierwszym miejscu dźwięk, ale ascetyczny wygląd Musicala jest dla mnie wzorowy, na co tyle pokręteł, wyświetlacz, nie używam gramofonu ani słuchawek (nie lubię płacić za rzeczy których nie będę ukrywał). Marantz nie widzi pendrive 32gb fat32, heos dziwny w obsłudze, streamer długo się łączy. Dodam że M2si gra z Cambridge MXN10, coś się tylko pogniotło że nie mogę ściszać z appki, miał tak ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...