Skocz do zawartości

Tańsza alternatywa dlaEversolo dmp-a6 Master


S.N.A.F.U.

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Od początku 😄

Mam zestaw składający się z Moon 240i kolumn Audiovector m3 signature a źródłem jest malina po usb, korzystam z wewnetrzego dac Moona.

Byłem zadowolony z zestawu do czasu kiedy... w zasadzie do wczoraj, bo wczoraj wypożyczyłem eversolo master i to rozwaliło moj świat 😁

Nie ma co porównywać eversolo do maliny to inne światy.

Porównałem sobie jak gra eversolo jako sam transport i po rca i tu też przewaga eversolo nad wewnetrzym dac-iem Moona. Większą kontrola basu, dynamika, ogólnie w moim odczuciu lepiej.

I tytaj zaczynają się schody bo na chwilę obecną trochę przekracza mój budżet. 

Pytanie czy jest coś co zagra zbliżonym dźwiękiem w budżecie ok 3000 zł?

Mizyka z tidal hifi,l.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym budżecie nie ma wielkiego wyboru.


Ifi Zen stream - dobry dźwięk ale badziewna aplikacja
Primare NP5 - gorszy dźwięk i  jeszcze bardziej badziewna aplikacja

 

WiiM pro - świetna aplikacja i dobry dźwięk w swojej cenie ( dla niektórych ciut za jasny )

Silent angel M1T - świetna aplikacja i dobry dźwięk w swojej kategorii cenowej

 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym na twoim miejscu pod uwagę również Volumio Primo.

Gra na pewno na nie gorszym poziomie od A6 ME, ale nie jest tak ładne i funkcjonalne.

Kolega z forum @marcinmarcin ma akurat do sprzedania, możesz do niego napisać i podytać dokładnie.

https://www.olx.pl/d/oferta/streamer-volumio-primo-v2-CID99-ID107gzw.html?bs=olx_pro_listing

Na filmikach z zachodnich for, bardzo go chwalą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S.N.A.F.U. napisał:

Dzięki za odpowiedzi, ta oferta volumio już mi wcześniej wpadła w oko.

Generalnie chciałem wypróbować Sotm sms-200 neo ale ze mieli wypożyczony to skończyło się na eversolo 😄

 

Pamiętaj, że Sotm to tylko transport, więc potrzebujesz do niego Dac'a, aby podłączyć się po RCA.

Ja za 3k zaproponuję może nieco zaskakujące combo - Wiim Pro i do tego podpięty cyfrowo Chord Mojo - można się przyjemnie zdziwić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pavello napisał:

Pamiętaj, że Sotm to tylko transport, więc potrzebujesz do niego Dac'a, aby podłączyć się po RCA.

Ja za 3k zaproponuję może nieco zaskakujące combo - Wiim Pro i do tego podpięty cyfrowo Chord Mojo - można się przyjemnie zdziwić :)

Tak Sotm to transport, moon ma wbudowanego dac a i słuchałem tego połączenia jak szukałem kolumn, przypadło mi bardzo ale teraz jak posłuchałem eversolo jako kompletne źródło vs. eversolo jako transport a dac z moona to już taki pewien nie jestem 😉

W poniedziałek zwracam eversolo i wezmę Sotm sms-200 jak wróci z wypożyczalnia. Posłucham u siebie to będę miał porównanie z eversolo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S.N.A.F.U. napisał:

Witam serdecznie.

Od początku 😄

Mam zestaw składający się z Moon 240i kolumn Audiovector m3 signature a źródłem jest malina po usb, korzystam z wewnetrzego dac Moona.

Byłem zadowolony z zestawu do czasu kiedy... w zasadzie do wczoraj, bo wczoraj wypożyczyłem eversolo master i to rozwaliło moj świat 😁

Nie ma co porównywać eversolo do maliny to inne światy.

Porównałem sobie jak gra eversolo jako sam transport i po rca i tu też przewaga eversolo nad wewnetrzym dac-iem Moona. Większą kontrola basu, dynamika, ogólnie w moim odczuciu lepiej.

I tytaj zaczynają się schody bo na chwilę obecną trochę przekracza mój budżet. 

Pytanie czy jest coś co zagra zbliżonym dźwiękiem w budżecie ok 3000 zł?

Mizyka z tidal hifi,l.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź 😀

Moim zdaniem, mogłeś "ulec chwili" bo Moon 240 to urządzenie na innym poziomie...szukanie dziś urządzenia za 3 tysiące które miałoby zagrać nie gorzej i mieć zasób funkcji sieciowych, będzie nie możliwe...

Zważywszy, że gdyby ten Moon dziś był sprzedawany na nowo...to cena byłaby w graniach...13-15 tys :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zważywszy, że gdyby ten Moon dziś był sprzedawany na nowo...to cena byłaby w graniach...13-15 tys :)

Z całym szacunkiem... nie zmienia faktu że to cena za wzmacniacz a wewnętrzy DAC jest tylko dodatkiem i nie moze się równać z osobnym DAC-em w pełni zbalansowanym torem audio z nowoczesnym ES9038Q2M dla każdego kanału oraz polepszonym zegarem taktującym (dual Femto Clocks)  i własnym a nie współdzielonym zasilaniem a jak dobrze wiemy zasilanie to ważny czynnik.

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Moim zdaniem, mogłeś "ulec chwili" bo Moon 240 to urządzenie na innym poziomie...szukanie dziś urządzenia za 3 tysiące które miałoby zagrać nie gorzej i mieć zasób funkcji sieciowych, będzie nie możliwe...

A ja mam Moon 280D + PAD Venustas zasilający i też porównywałem z tym Ewersolo (w wersji podstawowej) .... technika jak i czas, nie stoi w miejscu i sam widzę że już czas przełożyć Purista do nowego DACa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie wiem co to za malina, wiem że ma wewnętrzy transformator toroid. i daca do tego nakładka wyświetlająca okładki płyt wyjscia rca i usb A

5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Moim zdaniem, mogłeś "ulec chwili" bo Moon 240 to urządzenie na innym poziomie...szukanie dziś urządzenia za 3 tysiące które miałoby zagrać nie gorzej i mieć zasób funkcji sieciowych, będzie nie możliwe...

Zważywszy, że gdyby ten Moon dziś był sprzedawany na nowo...to cena byłaby w graniach...13-15 tys :)

 

Nie szukam wzmacniacza tylko źródło z własnym dac który zagra lepiej od tego wbudowanego w moona, może nie do końca jasno się wyraziłem 😄

7 godzin temu, AudioTube napisał:

@S.N.A.F.U.

Słuchasz systemu z eversolo. Następnie go zwracasz. Wypożyczasz inny komponent, odsłuch - obserwacje. To rozumiem.

Tego nie rozumiem. 
Jak można porównywać dwa elementy audio, z których został tylko jeden. 

Po odsłuchu Sotm 200 neo będę wiedział jak gra mój system w takich konfiguracjach:

1. Mallina + Moon wbudowany dac

2. Eversolo ME + Moon wbudowany dac

3. Eversolo ME + Monn wejście analogowe

4. Sotm sms 200 + Moon wbudowany dac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Najbardziej logiczną tańszą wersją DMP-A6 ME jest zwykły DMP-A6, który gra oczywiście słabiej, ale też jest to podobny styl i warto rozważyć tę opcję. iFi Zen Stream z iFi Zen One Signature to też combo, które potrafi zaczarować pod kątem brzmienia. Jeśli iFi Zen Stream nie jest dla Ciebie, to WiiM Pro też będzie fajnym rozwiązaniem :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, S.N.A.F.U. napisał:

Do końca nie wiem co to za malina, wiem że ma wewnętrzy transformator toroid. i daca do tego nakładka wyświetlająca okładki płyt wyjscia rca i usb A

Czyli jak domyślam się był to jakiś set malina z zasilaczem i nakładką typu DAC skoro były wyjścia RCA. Nakładka to dodatkowa "karta muzyczna" , taka sprzętowa kanapka, którą nakładamy na bazowy mikrokomputer RPi. I bardzo możliwe, że nie urwało to dupy. Ja też nie słyszałem super grającej nakładki typu DAC. Ale nakładki typu transport czyli Signature, IanCanada czy Pi2Aes już robią mega robotę i tu już jest poważna alternatywa dla drogich streamerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Wito76 napisał:

Ale nakładki typu transport czyli Signature, IanCanada czy Pi2Aes już robią mega robotę i tu już jest poważna alternatywa dla drogich streamerów.

Pod warunkiem, że sam zewnętrzny dac tego nie ogarnie w przypadku spdif, bo separacja galwaniczna i dobra redukcja jittera to może być też jego rola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2024 o 16:48, S.N.A.F.U. napisał:

1. Mallina + Moon wbudowany dac

2. Eversolo ME + Moon wbudowany dac

3. Eversolo ME + Monn wejście analogowe

4. Sotm sms 200 + Moon wbudowany dac

Myślę, że jeśli chcesz realnie wpłynąć na dźwięk korzystanie z tego samego DAC'a bardzo ograniczy Ci możliwości. Myślę, że ważnym pytaniem jakie powinieneś  sobie postawiać jest to co chcesz uzyskać. Więcej detalu, dynamiki, przestrzeni, rozdzielczości ? Czy może szukasz poprostu czegoś innego dla odmiany ? Tak też bywa :)

W tej konkretnej sytuacji sama jakość transportu będzie drugoplanowa, więc aby uzyskać lepszą (może też po prostu inną ?) jakość dźwięku potrzebujesz innego przetwornika D/A.

Edytowano przez pavello
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...