Skocz do zawartości

subwoofer do B&W 606 s2


Pawel M

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Kupiłem około 1 rok temu głośniki B&W 606 s2 z amplitunerem Yamaha RN803D. Jeśli chodzi o czystość dźwięku to jestem bardzo zadowolony, ale głośniki grają bardzo technicznie. Brakuje mi tego ciepłego brzmienia w wielu momentach, szczególnie gdy słucham muzyki techno. 
Zastanawiam się czy w tej sytuacji może pomóc zakup suboofera, czy wtedy poprawi to dźwięk i sprawi że będzie on bardziej ciepły? 
Dajcie pls znać co uwazacie, czy ma wgl sens takie rozwiązanie,
Dodatkową korzyścią byłby lepszy efekt przy oglądaniu filmów. 

Jeśli bym kupować to rozważałbym zakup subwoofera B&W ASW608. Jeśli coś innego polecacie to byłbym wdzięczny za wskazówki,

Z góry dzięki wielkie za pomoc!!! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Subwoofer nie doda Ci stricte ciepła w brzmieniu, bo kolumny dalej będą grały swoim pasmem. Zapewni on jednak uzupełnienie dołu, a jeśli tego Ci brakuje, to możesz mieć wrażenie ocieplenia dźwięku - ale to też zależy od wybranego suba. Warto na pewno sprawdzić REL HT1003, a także SVS SB-1000 Pro :) W razie czego zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta seria tak gra. Yamaha tylko potęguje to wrażenie. Mam kolumny podłogowe z tej serii które na początku grały z tą samą Yamaha. Mialem dokładnie taki problem jak twój. Kupiłem suba ASW608 ale to nie pomogło. Ja skończyłem ze zmienionym wzmacniaczem, dokładnie Magnat MA900. Teraz zestaw gra cieplej i mocniej dołem. Gram już tak z 2 lata i jestem zadowolony. Suba sprzedałem bo przestało brakować dołu. Pamiętaj jeszcze o akustyce, te kolumny potrafią fatalnie grać przy kiepskiej akustyce. Ja bym ci polecał zmienić kolumny, będzie taniej i może lepiej - mówię to z perspektywy osoby która zrobiła inaczej :) i wydałem sporo na elektronikę. To fajne głośniki ale wymagają solidnej mocnej elektroniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem yamahe rn803d z bowersami 607s2. Tego się nie dało słuchać dłużej niż 10min. Żyletki po prostu. Nie wiem czy to w ogóle się da ocieplić bo i Yamaha gra jasno i bowersy też. Subwoofer tutaj nie pomoże. 

Całość u siebie wymieniłem na Rega Elex mk4 i do tego kef r3 meta i teraz jest bardzo przyjemnie😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JacekWoy napisał:

Miałem yamahe rn803d z bowersami 607s2. Tego się nie dało słuchać dłużej niż 10min. Żyletki po prostu. . 

U mnie 607AE grają z A-S301 i bardzo sobie chwalę. A grają nie po 10 min. tylko po parę godzin dziennie.  Komfortowe i bardzo realistyczne brzmienie. 

PS Pomieszczenie mam dość mocno wytłumione. 

PPS Z 706s2 już nie było tak komfortowo. Mimo, że nie grały wtedy z Yamahą;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2024 o 20:24, Pawel M napisał:

Witam wszystkich, 

Kupiłem około 1 rok temu głośniki B&W 606 s2 z amplitunerem Yamaha RN803D. Jeśli chodzi o czystość dźwięku to jestem bardzo zadowolony, ale głośniki grają bardzo technicznie. Brakuje mi tego ciepłego brzmienia w wielu momentach, szczególnie gdy słucham muzyki techno. 
Zastanawiam się czy w tej sytuacji może pomóc zakup suboofera, czy wtedy poprawi to dźwięk i sprawi że będzie on bardziej ciepły? 
Dajcie pls znać co uwazacie, czy ma wgl sens takie rozwiązanie,
Dodatkową korzyścią byłby lepszy efekt przy oglądaniu filmów. 

Jeśli bym kupować to rozważałbym zakup subwoofera B&W ASW608. Jeśli coś innego polecacie to byłbym wdzięczny za wskazówki,

Z góry dzięki wielkie za pomoc!!! 

Cześć,

sub nie ociepli Ci tych kolumn. Rzeczywiście połączenie tej Yamahy z tymi Bowersami nie jest najszczęśliwsze. Ja spróbowałbym z Marantzem PM7000N, który nie tylko jest urządzeniem o klasę lepszym od Yamahy więc bezapelacyjnie poprawi dynamikę, ale i właśnie przesunie Ci ten balans tonalny nieco w stronę niższych rejestrów zaokrąglając górę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dołożeniu suba zwiększysz alb uzupełnisz dół ale nie będzie to nadal grało ciepło. Techniczne brzmienie ndal będzie Ci przeszkadzać.

Yamaha to nie jest dobry kompan dla Bowersa. Po prostu.

Jak ktoś tego słucha dłużej i mu nie przeszkadza to znaczy że ma spore ubytki w słuychu w gornych rejestrach. Wówczas pożąda wrecz takiego brzmienia aby slyszeć jednak detale.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie opinie! 
 czyli z tego co czytam niestety ale niezbyt dobrze mi doradzono w sklepie Top HI-FI :(

Myslalem że po dołożeniu suba, ze względu na większy bas trochę ciekawszy będzie ten dźwięk. Generalnie głośniki w tym momencie mnie nie męczą aż tak ale też nie jestem jakiś zachwycony nimi. Na plus że grają przestrzennie ale no nie zachwycam się samym dźwiękiem …

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jak ktoś tego słucha dłużej i mu nie przeszkadza to znaczy że ma spore ubytki w słuychu w gornych rejestrach. Wówczas pożąda wrecz takiego brzmienia aby slyszeć jednak detale.

Ja wiem, że  nie lubisz B&W,  ale to bardzo odważna teza. A jak ktoś lubi jak mu bas masuje flaki, to co? Czy ma problem z pracą jelit? Bo moim zdaniem może po prostu lubić takie brzmienie. Albo jak ktoś lubi R3, z mega ciemnym wzmakiem i gramofonem! To czy od razu znaczy, że ma słuch psa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...