Skocz do zawartości

Jakie kolumny podstawkowe do wzmacniacza Emotiva-basx-TA-100 w sypialni 15 m2, przedni bass-reflex ?


wsiOk

Recommended Posts

W zasadzie tytuł zawiera wszystko, kontynuując poprzedni temat zmieniło się to, że mam wzmacniacz. Proszę o przedstawienie charakterystyki odtwarzania tego urządzenia, oraz poradę jakie kolumny grały by z nim dobrze. Budżet na kolumny +- 2,2 kpln. Muzyka różna: klasyczna, rock, jazz.

Wydaje mi się konieczny przedni bass-reflex, bo tył kolumny musi byś blisko ściany, lub szyby ( kolumna na parapecie ).

Pomożecie? :35_thinking:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Opcji trochę tu będzie, ale na start powiem, że nie ma co zbytnio przejmować się ustawieniem BR. Niemalże żadnej kolumnie nie pomaga ustawienie blisko ściany. 

Sprawdziłbym na pewno opcje z filmu poniżej, a dodatkowo Triangle BR03. Emotiva jest ogółem dość neutralna, wg niektórych jest lekko ocieplona :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wsiOk napisał:

Muzyka różna: klasyczna, rock, jazz.

Wypożyczyłbym 

https://allegro.pl/oferta/usher-s-520-wood-birch-para-15869120437?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=17966335598&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIvqq4yMaLhwMVYkeRBR13GAF2EAQYBiABEgJJ7fD_BwE

grają trochę średnicą , ale są uniwersalne. Ten link to przykład. Znajdziesz taniej używane i w takie bym celował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wsiOk napisał:

W zasadzie tytuł zawiera wszystko, kontynuując poprzedni temat zmieniło się to, że mam wzmacniacz. Proszę o przedstawienie charakterystyki odtwarzania tego urządzenia, oraz poradę jakie kolumny grały by z nim dobrze. Budżet na kolumny +- 2,2 kpln. Muzyka różna: klasyczna, rock, jazz.

Wydaje mi się konieczny przedni bass-reflex, bo tył kolumny musi byś blisko ściany, lub szyby ( kolumna na parapecie ).

Pomożecie? :35_thinking:

Pełna zgoda z Q21 .  Akurat u mnie grają Elace polecane przez kolegę Tomasz S. . Grają dobrze ,ale jak napisał Q21 ,przedni bas reflex zbytnio nie pomógł przy zbyt bliskim ustawieniu-były pogłosy i dudnienie basu . Może napisz coś o gabarytach monitorów / co się tam zmieści,gdzie mają stać/. Kolegom będzie łatwiej doradzić

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to raczej gatunki muzyczne wymagające detaliczności i treści w pełnym zakresie. Spróbowałbym KEF Q350 do tego zestawienia jeszcze dorzucić, ponieważ w klasyce czy jazz powinny fajnie wypadać w połączeniu z Emotivą a rock-a też ogarną :) Do odsłuchania jeszcze bym dorzucił Monitor Audio Bronze 100 - tutaj sukces (lub też nie) będzie zależał od Twojego progu bólu jeżeli chodzi o wysokie tony, chociaż wydaje mi się, że powinno być jeszcze akceptowalnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się ponownie 😀 . Jeśli masz kiepskie miejsce /akustykę dowolna kolumna ,nawet najlepsza , zagra przeciętnie lub nawet żle ,tak mówią doświadczeni forumowicze . Skupiając się teraz na marce lub modelu kolumny grasz w totolotka . Najbezpieczniej wypożyczyć niedrogie monitory i zobaczyć jak grają tam ,gdzie mają stać, poprzesuwać trochę jeśli się da. Koledzy z doświadczeniem zapewne doradziliby kolumny z mniejszą ilością basu , bo ten bardzo nie lubi ciasnoty wokół monitora .  Zaletą Carina bs243.4 polecanych przez kolegę TOMASZ1W mogą być niewielkie gabaryty tych monitorów , miałyby wokół siebie więcej przestrzeni w ciasnym ustawienu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2024 o 21:40, Nowy75 napisał:

Pełna zgoda z Q21 .  Akurat u mnie grają Elace polecane przez kolegę Tomasz S. . Grają dobrze ,ale jak napisał Q21 ,przedni bas reflex zbytnio nie pomógł przy zbyt bliskim ustawieniu-były pogłosy i dudnienie basu . Może napisz coś o gabarytach monitorów / co się tam zmieści,gdzie mają stać/. Kolegom będzie łatwiej doradzić

 

Myślę o monitorach wysokich na ~ 35 zm, szerokich na ~20 cm i głębokich na ~30 cm. Prawa ma stać na parapecie okna, lewa w drugim kącie na półce przy ścianie, niestety warunki sypialni ( 15 m2 )ograniczają mnie i nie widzę innego miejsca. Na podłogowe nie ma możliwości. Wymiary podane przeze mnie są oczywiście przykładowe, chętnie wybiorę mniejsze sprawne pudełka, które na spoko ogarną tą przestrzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki to inna liga jeśli chodzi o wymagania przestrzenne . Czyli najprościej przeglądać wymiary propozycji podanych przez doświadczonych kolegów /to nie ja😀/ i spróbować wypożyczyć ,powiedzmy dwie pozycje w celu odsłuchu i porównania w domu . Odsłuchy w salonie nie będą miarodajne, ponieważ jak wynika z opisu masz niezbyt przychylne akustycznie miejsca docelowe dla monitorów . Jak już trafią do domu, posłuchać ,poprzesuwać jeśli się da,do środka lub na zewnątrz ,pokombinowć ze skrętem, i wybrać najlepsze z dostępnych brzmienie . Proste ! 😀

3 godziny temu, wsiOk napisał:

Myślę o monitorach wysokich na ~ 35 zm, szerokich na ~20 cm i głębokich na ~30 cm. Prawa ma stać na parapecie okna, lewa w drugim kącie na półce przy ścianie, niestety warunki sypialni ( 15 m2 )ograniczają mnie i nie widzę innego miejsca. Na podłogowe nie ma możliwości. Wymiary podane przeze mnie są oczywiście przykładowe, chętnie wybiorę mniejsze sprawne pudełka, które na spoko ogarną tą przestrzeń.

Aha, wymiary moich Elac debut b6 2.0 to sz. 195mm, wys.375mm,gł.268mm. Większość opisanych dżwiękowych bolączek usunąłem zmianami ustawienia monitorów , masz znacznie mniejsze pole manewru ,ale próbować trzeba ! 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...