Skocz do zawartości

Dlaczego wzmacniacze lampowe wracają do łask?


Recommended Posts

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

Przy takim montażu które zaprezentował @tomek4446 i @Rega jest dużo nakładających się harmonicznych i innych śmieci, które w rezultacie mogą się znosić nawet z tymi pozytywnymi co obniża dynamikę i ma wpływ na końcu na brzmienie/pasmo. Ale działa i cieszy😌

Serio, ten jakże chwalony montaż punkt do punktu jest gorszy niż na chińskich płytkach że ścieżką grubości włosa i włoska komara? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wing0 napisał:

Serio, ten jakże chwalony montaż punkt do punktu jest gorszy niż na chińskich płytkach że ścieżką grubości włosa i włoska komara?

mowa o okablowaniu, co do ścieżek to inna historia, grubość ścieżki, ale i też rozmieszczenie elementów i połączeń jest b.ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Ja kiedyś miałem LAR hybrydę jakoś mi nie podszedł dość mułowaty był. Ale wygląd przyjemny :)

IMG_20200126_114739.jpg

Słuchałem keidys z moimi Audio Academy Rhea ktore grały bardzo szybko i dynamicznie - było nieźle, duzo lepiej od Vincenta sv237, ale wlasnie Haiku Sol II spodobał mi sie dużo bardziej - był mniej nakoksowany, a miał duzo wiecej wyrafinowania  w średnicy. No i bas. Nie pompował, tylko prowadził. Z tymi kolumnami słuchałem też Brighta, ale to kompletnie nie bylo moje granie, mimo ze niby lampowe. 

Natomiast ta IA-30mk2 od hybrydy LAR podobał mi sie dużo bardziej. Choć wolalbym kupic AN P1 PP/SE, albo Lebena

Edytowano przez wieczorzanalogiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Karol64208 napisał:

selekcjonowano przy kΩ do 00,1 przy mΩ do 0,001,

🫢poprawka, coś źle wpisałem: Ω selekt do 0,1 przy kΩ do 0,01 przy mΩ do 0,001 wartości, podobnie przy kondensatorach.

Przed chwilą, audiowit napisał:

Karol, totalna cisza, cisza, CISZA :).

to pozostaje się tylko cieszyć😀, gratulacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

Tomek, to prawda.

A tu zaporzyczone z hifidelity zdjecie mojego dokladnie monosa. Karol, coś wspominales o partaczeniu roboty? Nie dyskutujemy, jak to gra czy brumi. Po prostu pokazuję Ci, ze sie da i jaki jest poziom wykonania.

image.png.4a14bb74559682b1d54d59108b4a0e6d.png

Piękne trafa uhhhhh

A tu Lorka, ścieżki miała jak autostrada do Paryża...

IMG_20201227_095825.jpg

IMG_20210326_180452.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trafach masz napisane Lipinski 707. Pierwotnie trafa byly nawijane wlasnie dla tych kolumn. A to tylko jeden z bonusow w tym egzemplarzu no008 :). Lampki tez nienajgorsze.

Af7 tfk np. Elektron ich uzywa.

Ten wzmacniacz jest jednym z tych, ktore zapamietam.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno facet, ktory ją kupil od Ciebie zrobil dobry interes. Mowilem Ci juz o tym. Widzialeś ile kosztuja teraz najprostsze egzemplarze? 

Muzyka z tego ampa byla tak podgrzana, bez podgrzewania :) ze az nieprawdopodobne. Niewiadomo jak ona to robila. No i taki miala pazur. Rewelacja. No i bardzo byla mocna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...