Skocz do zawartości

Cyrus One : Zmiana kolumn Diamond 25 na monitory / Przeprowadzka do mniejszego pokoju.


sk91

Recommended Posts

9 minut temu, sk91 napisał:

Niestety jestem strasznie zajęty. Przygotowania do powitania potomka. Remont który wykonuje samemu po godzinach. 

Szczere gratuluję 👍🙂 

Jesteś usprawiedliwiony 😉 

W temacie ATC @kaczadupa @KrólKiczu niech się wypowiedzą mają te kolumny.

9 minut temu, sk91 napisał:

Najbardziej zaintrygowały mnie ATC SCM 7 których w ogóle nie brałem pod uwagę. Jednakże zastanawiam się czy taki mały głośniczek niskotonowy da mi odpowiednie dociążenie. (One są w obudowie zamkniętej?)

 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sk91 napisał:

Nie ukrywam że mam kilku faworytów. Najbardziej zaintrygowały mnie ATC SCM 7 których w ogóle nie brałem pod uwagę. Jednakże zastanawiam się czy taki mały głośniczek niskotonowy da mi odpowiednie dociążenie. (One są w obudowie zamkniętej?

Cześć. Obudowa zamknięta. Do małego pokoju świetny wybór chociaż nie dla każdego... i jest konkurencja (Dali Menuet czy Spektor 2, JMR Lucia, Audiovector QR1, sporo fajnych małych monitorów od Neat Acoustics, najmniejsze Dynaudio, Harbeth P3ESR, Spendor A1 czy Classic 4/5, PMC Prodigy 1 itd., wybór jest ogromny).

Jak do ATC SCM 7 podłączysz Naima (każdego) to nie zabraknie Ci dociążenia czy będziesz słuchał cicho czy głośno. Chociaż jak czytam co lubisz i do czego jesteś przyzwyczajony to chyba ATC oraz PMC, Audiovector, JMR Lucia i Spendor nie będą dla Ciebie pierwszym wyborem właśnie przez charakter niskich tonów. Musisz sprawdzić ale raczej stawiam na małe Dynaudio czy najmniejszego Pylona Diamond - chyba 15. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2024 o 09:45, KrólKiczu napisał:

Miałem ten wzmacniacz. Bardzo fajny pod względem brzmienia jak i funkcjonalności. Podpisuję się pod większością odpowiedzi. W pierwszej kolejności sprawdziłbym ATC SCM7. Mam je od lat, grają od jakiegoś czasu głównie z Regą Brio i ten tani wzmacniacz gra z nimi wybornie.

Następne w kolejce - Audio physic classic 3. Fajne kolumny aczkolwiek dla mnie nie tak ciekawe jak ATC. Za menuetami nie przepadam, ale wiele osób na forum je chwali, więc czemu nie.

Elac vela - super kolumna, jednak dla mnie jej średnica mogłaby być odrobinę bardziej dobitna.

@kaczadupa, z tymi audiovectorami qr1 to chyba jednak bym nie ryzykował. To kolumny z fajną rozdzielczością i barwą ale ich góra mnie mimo wszystko potrafiła zmęczyć.

Podoba mi się natomiast propozycja @Piotr Sonido- PMC DB1 Gold. Miałem kiedyś te kolumny i wspominam je naprawdę miło.

Pozdrawiam 🙂

A  mógłbyś opisać jakie są różnice między APC3  a ATC7 ? Czym się objawia przewaga jednych nad drugimi?

Z opisu rozumiem że APC3 średnicy nie brakuje w porównaniu do Veli.

Kolejna sprawa, jak z wysokimi tonami w APC3? Nie pamiętam już gdzie ale chyba na jednym z blogów albo w rozmowie prywatnej bloger audio wspomniał mi że APC3 mają wysokie tony bardziej szczegółowe, bardziej szlachetne niż Pylon D25 a jednocześnie delikatniejsze. 

A tutaj np nasz kolega :

https://forum.audio.com.pl/topic/81263-monitory-w-przedziale-900-7700zł-moje-wrażenia-z-odsłuchu-sześciu-modeli/

 

Napisał że góra nie najwyższej jakości i mistrzami wokali nie są- mogłyby być bardziej obecne.  Mam obawy czy nie będzie podobnego efektu jak z D25. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...