Skocz do zawartości

Ocieplenie brzmienia DACiem lub odtwarzaczem sieciowym


JacekWoy

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałem zapytać bardziej doświadczonych i obeznanych użytkowników o poradę.

Na tę chwilę posiadam Wiim Pro którego używam jako transport do Rega Elex MK4, całość gra z KEF R3 Meta. Generalnie granie bardzo mi się podoba i jestem zadowolony, jednak chciałbym ocieplić ogólne brzmienie.

I tu mam pytania:

  1. Czy kupując Wiim Ultra i podłączając go analogowo uzykam taki efekt?
  2. Czy może w podobnej kwocie znajdę zewnętrzego DACa, który wpisałby się w taką charakterystykę i byłby zauważalnym krokiem w przód względem DACa wbudowanego w Regę? (Jeśli tak to prosiłbym o podrzucenie kilku opcji do sprawdzenia).
  3. Czy może jeszcze jakieś inne rozwiązanie o którym nie wiem?

P.S, Nie chce się bawić cyfrową korekcją.

Dziękuje za porady i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Nie spodziewamy się wielkiej różnicy w temperaturze brzmienia WiiMa Ultra, nie tędy droga. Jakie masz kable w systemie? Masz jakąś adaptację akustyczną u siebie?

Z cieplej grających DAC to polecamy ofertę iFi Audio, np. Zen DAC 3, czy iDSD Neo.

Dzięki za propozycje. Z tego co widzę to te DACi of IFi Audio jak wejście cyfrowe maja tylko USB C. Czy dobrze rozumiem że aby podłączyć Wiima Pro musiałbym zakupić ekstra kabel coax na usb c lub opt na usb c?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak polecał się pobawić tą korekcją cyfrową. To najszybsze i najłatwiejsze co można zrobić, dodatkowo nie wydając pieniędzy. Masz super kolumny z których da się bardzo dużo wycisnąć. Zmieniłbym na Ultra ze względu raczej na funkcjonalność taką jak HDMI ARC jeżeli takowa by Ci się przydała. Nie wiem jakie masz pomieszczenie / akustykę ale może subwoofer zamiast tego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, JacekWoy napisał:

Dzięki za propozycje. Z tego co widzę to te DACi of IFi Audio jak wejście cyfrowe maja tylko USB C. Czy dobrze rozumiem że aby podłączyć Wiima Pro musiałbym zakupić ekstra kabel coax na usb c lub opt na usb c?

Moje niedopatrzenie. Jeżeli wyjście coax z WiiMa to w grę wchodzi tylko iDSD Neo z wymienionych. Ewentualnie można myśleć o Toppingu D30 Pro, on też ma cieplejsze brzmienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz S. napisał:

Ja bym jednak polecał się pobawić tą korekcją cyfrową. To najszybsze i najłatwiejsze co można zrobić, dodatkowo nie wydając pieniędzy. Masz super kolumny z których da się bardzo dużo wycisnąć. Zmieniłbym na Ultra ze względu raczej na funkcjonalność taką jak HDMI ARC jeżeli takowa by Ci się przydała. Nie wiem jakie masz pomieszczenie / akustykę ale może subwoofer zamiast tego ?

Subwoofer mam, REL T7x i jest super. Nie chce robić wielkich modyfikacji, tylko delikatnie ocieplić brzmienie i myślałem że będę mógł to zrobić DACiem, a zarazem generalnie poprawić brzmienie względem tego co daje DAC wbudowany w Rege.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JacekWoy napisał:

Dzięki za propozycje. Z tego co widzę to te DACi of IFi Audio jak wejście cyfrowe maja tylko USB C. Czy dobrze rozumiem że aby podłączyć Wiima Pro musiałbym zakupić ekstra kabel coax na usb c lub opt na usb c?

Ifi zen one signature ma wszystkie wejścia cyfrowe i gra po cieplejszej stronie.

image.jpeg.dc571aa3843a579c107973232194b7a9.jpeg

Do tego bardzo dobry odbiornik Bluetooth, można się zdziwić.

Nie wiem tylko czy to będzie progres w stosunku do DAC w Redze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2024 o 12:49, JacekWoy napisał:

Generalnie granie bardzo mi się podoba i jestem zadowolony, jednak

Cześć. Naprawdę chciałbym, byś był zadowolony na maksa, ponieważ i mnie lepiej by się żyło, gdybym trafił przypadkiem 😉 w pole Twojego rażenia😊.

Czy coś się zmieniło od sierpnia 2023 roku jeśli chodzi o sweet spot? 
Jeśli nie, to, czy lewa strona Twojego mieszkania nie ma wpływu na wrażenie i potrzebę docieplenia brzmienia? 

Wyraźnie coś „przeszkadza”, czegoś brakuje.

Zmieniłeś kolumny, wzmacniacz. Dodałeś suba. Dziś na tapecie streamer/dac. 
Jesteś na drodze, ale czy kierunek właściwy?


 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JacekWoy napisał:

Czy miał ktoś okazję posłuchać tego DACa? Rabat wydaje się być spory. 
 

Przetwornik Teac UD-505-X | Dual-Mono | DAC 
https://www.ibood.com/pl/s-pl/o/przetwornik-teac-ud-505-x-dual-mono-dac/1074431?utm_source=app_ios&utm_medium=app&utm_campaign=sharebutton&utm_content=1074431

Nie słuchałem, ale za taką kwotę można mieć przetworniki z innej półki. Można zamiast ciepła po prostu szukasz nieco więcej naturalności i przetwoniki w tym budżecie możliwe, że zrobią to lepiej i dlatego wypróbowałbym podstawowego Denafrips'a na R2R. Inna alternatywą może być Chord Mojo, które nie bazuje na typowych chip'ach DAC'owych, tylko na rozwiązaniu FPGA, które działa na innej zasadzie - bardzo niepozorne urządzenie, które spokojnie dawało radę w systemie za 20 tysięcy, który słyszałem. Z cieplejszych chipowoych DAC'ów to NuPrime'a warto by wypróbować o czym wspomniał @kaczadupa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Rega + KEF daje Ci za mało ciepła to nie zmienisz tego odtwarzaczem sieciowym.

Owszem Wiim jest analityczny ale nie na tyle aby z obu ciepłych klocków zrobić granie zywe.

Możesz wypozyczyć i sprawdzić ifi DAC, uzywany Arcam rDAC czy Project.

Bo pytanie czy jednak nie szukać rozwiązania gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2024 o 12:49, JacekWoy napisał:

Dzień dobry,

Chciałem zapytać bardziej doświadczonych i obeznanych użytkowników o poradę.

Na tę chwilę posiadam Wiim Pro którego używam jako transport do Rega Elex MK4, całość gra z KEF R3 Meta. Generalnie granie bardzo mi się podoba i jestem zadowolony, jednak chciałbym ocieplić ogólne brzmienie.

I tu mam pytania:

  1. Czy kupując Wiim Ultra i podłączając go analogowo uzykam taki efekt?
  2. Czy może w podobnej kwocie znajdę zewnętrzego DACa, który wpisałby się w taką charakterystykę i byłby zauważalnym krokiem w przód względem DACa wbudowanego w Regę? (Jeśli tak to prosiłbym o podrzucenie kilku opcji do sprawdzenia).
  3. Czy może jeszcze jakieś inne rozwiązanie o którym nie wiem?

P.S, Nie chce się bawić cyfrową korekcją.

Dziękuje za porady i pozdrawiam. 

Kup takie cudo i będziesz miał problem z głowy 

17245608017686632152322053146506.jpg

1724560848213716776905175180400.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony, bo to świetny, bardzo funkcjonalny i przy tym ładny sprzecik. Obejrzyj sobie filmik w tym drugim temacie, w którym o nie go pytałeś. To super gościu i wszystko o nim mówi zgodnie z prawdą. Jak ktoś nie zna języka angielskiego to można sobie włączyć napisy i w ustawieniach zmienić język na polski. 

Jeśli jednak masz na przykład resztę sprzętu, która gra jak to piszesz metaliczne, bardzo szczegółowo, aż drażniąco dla uszu, to sam DMP A8 nie zmieni ci tego w takie granie jak byś chciał. 

Domyślam się że jeśli nie lubisz takiego brzmienia to i masz sprzęt grający inaczej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...