Skocz do zawartości

Najlepszy wzmacniacz stereo do 10 000zł


wieczorzanalogiem

Recommended Posts

Dzień  dobry, przyjmuję  zaproszenie. 

To w takim razie może  konkretnie:

Najlepszy wzmacniacz do 10 tys. do Kef r3 z podzialem na lampowy, hybrydowy, tranzystor czy klasę D.

Nowy lub używany.

Mój wzmacniacz popełnia u mnie rekordy obecności w zestawie więc powoli kuszą zmiany.

Wiem ,że zaraz będą pytania typu to zależy co ci się podoba albo w którą stronę  chcesz iść, jakiej muzyki sluchasz, w jakim pomieszczeniu, akustyce i innych 100 zmiennych.

A mi chodziłoby w takim wątku również o przyklady konkretnych propozycji typu: Najlepsza Synergia- wzmacniacz xyz do 10 tys do kolumn xyz do 10 tys.

Chyba, że intencje autora wątku  są  inne.

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Prawie Audiofil napisał:

A mi chodziłoby w takim wątku również o przyklady konkretnych propozycji typu: Najlepsza Synergia- wzmacniacz xyz do 10 tys do kolumn xyz do 10 tys.

 

To są sprawy bardzo indywidualne. Niestety, te zmienne, o których piszesz linijkę wyżej mają na to bardzo istotny wpływ. Już nawet nie myśląc o akustyce i pomieszczeniu w którym to będzie grało. Ba, nawet słuchając tej samej muzyki możemy mieć różne oczekiwania.

Ja wiem jakie kolumny do 10k PLN (za parę) kupiłbym w tej chwili, i wiem jaki wzmacniacz do 10k PLN bym do nich dobrał. Tobie to może jednak nie pasować zupełnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor postu chciał dobrze bo od tego większość zaczyna poszukiwania bo ma zadany jakiś budżet. 

Po przeczytaniu tego co napisał pojawił się u mnie uśmiech bo na zadane pytanie, postawione na początku pomyślałem, że "zależy od".

Nie mniej zastanawiałem się na takim pytaniem ale zdefiniowanej jednej zmiennej: wzmacniacz do 10k dla focali vestia N2. Miałem okazję zrobić odsłuch z Musical Fidelity M6Si (obecny to Quad artera solus play) i w porównaniu wypadł:

1. Muzyka tangowa, orkiestra "Solo Tango orkiestra - Saludos" - podobnie, moje ucho nie uchwyciło większych różnic (raczej nie mam wybitnego słuchu)

2. Whitney Houston - I Have Nothing - w momentach kiedy pojawiały się "smaczki" (nie wiem jak to nazwać - cykacze xD) słyszałem różnicę w detalu. Było wyraźniej. Artera coś odtwarzała ale było to mało rozpoznawalne. 

3. Wynalazek jakiś - "Return to Mykonos" - Nacho Sotomayor. Dźwięki w tym utworze były tak różne, że aż zastanawiałem się c to ten sam utwór :) Ogólnie detal oprócz górnego pasma, także w średnicy był diametralnie lepszy (inny też).

I teraz pytania - tor był tidal (nvidia shield)- dac w wzmacniaczu - focal vestia n2:
1. Jedyna różnica to dac'i. Jest możliwe by dac wbudowany w artere tak zmieniał muzę?
2. Jeśli to różnica wzmacniacza to czy końcówka mocy Quad Artera Stereo by coś poprawiła ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
oddzielając grubą kreską - wzmak M6Si pojechał do kolegi gdzie zagrał z audiolabem 8300 cdq i taga harmony f100 platinum se v2 (https://www.tagaharmony.com/pl/product/367/platinum-f-100-se-v-2).

Dźwięk jaki się wydobył to dramat. Scena wąska i płytka, jakby ktoś głowę wsadził do torebki z grubego kartonu i kazał słuchac. 

Było to porównanie z klasykiem Kenwood Eleven. 
A jak w takim razie zagrał kenwood+taga vs artera+focal= w przypadku orkiestry - podobnie; w przypadku withney - większy detal; w przypadku Mykonos inny dźwięk. Detal super, wszystko super ale inaczej. Może trochę bas zbyt kontrolowany.

W tym wątku powstaje pytanie: 
Co podpiąc pod tagi? Jest potrzeba bo na niskim volume są przebicia z tunera... co wkurza :)

 

PODSUMOWUJĄC:
Ja bym zadał pytanie: Jaki wzmacniacz do 10k przy konkretnym modelu kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wzmacniacze do 10kzł (tańsze i droższe też), które nie chcą "brzmieć", brzmienie zostawiają głośnikom. 

Jak się tak dobrze zastanowić to chyba one będą tymi najlepszymi bo nie zepsują brzmienia każdego głośnika, jaki tylko im podłączymy. 

Mamy na forum doświadczonego recenzenta, który z powodzeniem testuje głośniki na poprawnie skonstruowanym wzmacniaczu w cenie mieszczącej się w założonym budżecie więc nie są to tylko teoretyczne wywody a praktyka. 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

Jak się tak dobrze zastanowić to chyba one będą tymi najlepszymi bo nie zepsują brzmienia każdego głośnika, jaki tylko im podłączymy. 

 

To jest jedno z podejść, które pasuje do kolumn ze zdefiniowanym charakterem, który nam się podoba. Tylko tak jak pisałem - każdy "Drut", który niby nic nie wnosi jednak gra inaczej niż inny :)

 

  

2 godziny temu, Prawie Audiofil napisał:

A mi chodziłoby w takim wątku również o przyklady konkretnych propozycji typu: Najlepsza Synergia- wzmacniacz xyz do 10 tys do kolumn xyz do 10 tys.

 

Widzisz, tylko to nie do końca tak działa. 
Nie zadając sobie konkretnych pytań nie jesteś w stanie uzyskać żadnych wartościowych sugestii - jedynie ślepe strzały.

To tak jak z kobietami - jeden będzie miał synergię z chłopczycą, inny z damulką, a jeszcze inny z kurą domową - bo ma kompletnie inne oczekiwania i inaczej sobie wyobraża rolę kobiety w swoim życiu.

Słyszałem już potworne zestawienia, których posiadacze nazywali je "synergicznymi" tylko dlatego, że wcześniej mieli gorsze, albo np pozwalały im wyciągnąć górę z ciemnych kolumn, a to że była ostra, ordynarna i męcząca juz im nie przeszkadzało :P 

Ja mam kilka swoich sprawdzonych kombosów, czyli punktów wyjścia, z których jestem w stanie wyjść w kierunki bardziej wokalowe, albo bardziej rockowe... 

27 minut temu, Marqs napisał:

1. Jedyna różnica to dac'i. Jest możliwe by dac wbudowany w artere tak zmieniał muzę?

Oczywiście że tak. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wieczorzanalogiem napisał:

To jest jedno z podejść, które pasuje do kolumn ze zdefiniowanym charakterem, który nam się podoba. Tylko tak jak pisałem - każdy "Drut", który niby nic nie wnosi jednak gra inaczej niż inny :)

Poczytaj mi mamo... 

Tylko czym byłoby audio hobby bez tego naszego bajania? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wieczorzanalogiem napisał:

Słyszałem już potworne zestawienia, których posiadacze nazywali je "synergicznymi" tylko dlatego, że wcześniej mieli gorsze, albo np pozwalały im wyciągnąć górę z ciemnych kolumn, a to że była ostra, ordynarna i męcząca juz im nie przeszkadzało :P 

 

Od kilku dni oprócz Kef r3 mam do dyspozycji dla porównań Dali Oberon 6. Zapewne mają  one wielu swoich zadowolonych użytkowników. Nie napiszę,  że są ostre czy ordynarne,jednak przekaz jak dla mnie jest już zdecydowanie zbyt jaskrawy. Grają podkreslonymi skrajami pasma. Plusem jest tu dla sprawiedliwości ładne kreowanie sceny.

Dla mnie to może  wlasnie przykład  braku synergii z moim wzmacniaczem lub po prostu nie trafienia w moje postrzeganie dobrego dźwięku.  Z przyjemnością jutro powrócę  do Kef r3.

A skoro nikt mi nie podpowiada do nich nowego towarzystwa, to w przyszłości  planuję wypożyczyć:

Unison Reaserch Unico Due

Tak mi podpowiada mój Prawieaudifiolski nos ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Od kilku dni oprócz Kef r3 mam do dyspozycji dla porównań Dali Oberon 6. Zapewne mają  one wielu swoich zadowolonych użytkowników. Nie napiszę,  że są ostre czy ordynarne,jednak przekaz jak dla mnie jest już zdecydowanie zbyt jaskrawy. Grają podkreslonymi skrajami pasma. Plusem jest tu dla sprawiedliwości ładne kreowanie sceny.

Dla mnie to może  wlasnie przykład  braku synergii z moim wzmacniaczem lub po prostu nie trafienia w moje postrzeganie dobrego dźwięku.  Z przyjemnością jutro powrócę  do Kef r3.

A skoro nikt mi nie podpowiada do nich nowego towarzystwa, to w przyszłości  planuję wypożyczyć:

Unison Reaserch Unico Due

Tak mi podpowiada mój Prawieaudifiolski nos ;)

 

 

Opticon 6 !!!

Myślę  o jednych , piszę o innych

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Od kilku dni oprócz Kef r3 mam do dyspozycji dla porównań Dali Oberon 6. Zapewne mają  one wielu swoich zadowolonych użytkowników. Nie napiszę,  że są ostre czy ordynarne,jednak przekaz jak dla mnie jest już zdecydowanie zbyt jaskrawy. Grają podkreslonymi skrajami pasma. Plusem jest tu dla sprawiedliwości ładne kreowanie sceny.

Dla mnie to może  wlasnie przykład  braku synergii z moim wzmacniaczem lub po prostu nie trafienia w moje postrzeganie dobrego dźwięku.  Z przyjemnością jutro powrócę  do Kef r3.

A skoro nikt mi nie podpowiada do nich nowego towarzystwa, to w przyszłości  planuję wypożyczyć:

Unison Reaserch Unico Due

Tak mi podpowiada mój Prawieaudifiolski nos ;)

 

 

Rega Elex mk4 lub elicit mk5?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Prawie Audiofil napisał:

A mi chodziłoby w takim wątku również o przyklady konkretnych propozycji typu: Najlepsza Synergia- wzmacniacz xyz do 10 tys do kolumn xyz do 10 tys.

Po za wszelką konkurencją jest oczywiście Wiim Ultra ..... :) 

A poważnie to u mnie sprawdziło się:

- Yamaha MX-1000 + CX- 1000 / choć chyba lepiej było z C-70 / z Dali Grand

- NAD 3020i z B&W 685 S2

- Luxman C-12 + B12 z QLN One :) 

 

y cx.jpg

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

O czym jest ten temat?

To powinno brzmieć jak wybrać wzmacniacz , czym się sugerować a nie do 10 000 zł.

 

Rzeczywiście, temat "zaciągnął" może  i przeze mnie wszystkiego po trochu.

Jednak pierwszy swój  wpis tutaj zakończyłem pytaniem:

*Chyba, że intencje autora wątku  są  inne*

No więc jakie są?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To powinno brzmieć jak wybrać wzmacniacz , czym się sugerować a nie do 10 000 zł.

 

Pozwól, że będę nazywał wątki tak jak mi się podoba. Jesli mój sposób pisania, tytuowania Ci nie odpowiada możesz spokojnie pomijać moje wpisy.

14 godzin temu, Prawie Audiofil napisał:

A skoro nikt mi nie podpowiada do nich nowego towarzystwa, to w przyszłości  planuję wypożyczyć:

Unison Reaserch Unico Due

Tak mi podpowiada mój Prawieaudifiolski nos ;)

Proponuję potestować bardziej sprawdzone rozwiązania jak Sugden A21, czy Leben, na Audio Note P1 zabraknie budżetu, a sądzę że sprawdziłby się najlepiej... Z tego punktu wyjścia przynajmniej wiedziałbym co dalej Ci poradzić :)
Jeśli chodzi o Dali to głośniki konstrukcyjnie patrząc stawiające ewidentnie na scenę, przestrzeń i rozdzielczość (wstęga i tweet). Trzeba je potraktować ciemniejszym i  grubszym torem, inaczej wyjdzie lekko, natarczywie i mało wciągająco. 

Inna kwestia... czemu te Dali, KEF?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Prawie Audiofil napisał:

Rzeczywiście, temat "zaciągnął" może  i przeze mnie wszystkiego po trochu.

Jednak pierwszy swój  wpis tutaj zakończyłem pytaniem:

*Chyba, że intencje autora wątku  są  inne*

No więc jakie są?

 

Intencje autora? No rozumiem że wypromowanie swojej strony. Czy nie?

21 godzin temu, wieczorzanalogiem napisał:

Pozwól, że będę nazywał wątki tak jak mi się podoba. Jesli mój sposób pisania, tytuowania Ci nie odpowiada możesz spokojnie pomijać moje wpisy.

Aha , taka sytuacja.

21 godzin temu, wieczorzanalogiem napisał:

Ale Piotr lubi mi podbijać tematy, to miło z jego strony : )

Nie ma sprawy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Intencje autora? No rozumiem że wypromowanie swojej strony. Czy nie?

23 godziny temu, wieczorzanalogiem napisał:

Oczywiście że tak, przy okazji zwiększenie świadomosci i sprowokowanie do zadawania sobie

 

pytań i kwestionowania pewnych wzorców komponowania audio, które zakorzeniły sie mocno na forum. 

12 godzin temu, terracan1929 napisał:

Tak więc te kolumny nie grają skarjnymi pasmami. Mają fajny punktowy bas i dokładną górę, ale na pewno nie grają V-ką.

Dnia 19.08.2024 o 18:54, Prawie Audiofil napisał:

Też mi się tak sądzę, natomiast ja opieram się bardziej na konstrukcji wstęga + kopułka. Myślę, że te paczki powinny bardzo interesująco zagrać z DAC na BurrBrown/PCM i np Sugdenem, Haiku Sol. Jesli ktoś lubi granie cienką kreską to nawet 300B ma szansę z nimi zagrać ciekawie, ale to trzeba byłoby sprawdzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest dobra dobra elektornika do wysterowania tych kolumn. Znacznie ponad te kolumny.

One skrajami nie graja ale grają mocno górą. Miałem Ikony 6 MKII, nie specjalnie długo z nimi wytrzymałem. W Opticonach jest lepiej ale to nadal specyficzne świadome brzmienie.

Tu wzmacniacz jest mocno ponad je. Wyciąga z nich absolutnie maksimum. Bardzo rzadko ktoś tak wybiera a ja akurat jestem tego zwolennikiem.

Tu warto uświadamiać ludzi, aby nie ignorowali wzmacniaczy i źródeł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Niestety praca znowu mnie wygnała z mojego pokoju muzycznego na jakis czas.

Ale powrócę  do tematu z pewnością.

Swoją drogą rozglądając się  po necie tu i tam widzę, że Kefy firmowo i ekspozycyjnie(Audio Show i inne) sa łączone z Heglem. Pokoje ekspozycyjne Hegla powiązane są także z Kef. 

Moze to naturalna wskazówka i dla mnie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...