Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do 3000


Konrad123

Recommended Posts

Witam, dalej poszukuje kolumn w zastępstwie heco aurora 300 

Póki co przerabiałem Polk audio s20, dali spektor 2, wharfedale diamond, ale jednak koniec końców heco aurora 300 wygrywała, w pokoju 20m2 

Szukam kolumn o dobrym nasyceniu w średnicy, pięknych wokali, mocnym ale nie dudniącym basie i dobrze zarysowanych wysokich 

Z wzmacniaczy przerabiałem Yamahę as700,500,501,701, nada326, i teraz obecnie chińska klasę D która mam wrażenie wcale nie jest gorsza od całej reszty, jest w niektórych aspektach gorsza czasem lepsza ale bym powiedział że stawiał bym ją gdzieś koło as700. Dać Cambridge audio 100 i źródło Chromecast audio 

Mam na oku w kolejności do odsłuchu 

Dali oberon 3 

Kef q350

W grę wchodzą używki lecz raczej coś bezpiecznego żeby łatwo później odsprzedać w razie wtopy 

W heco podobają mi się lekko wysunięte ciepłe wokale,  w spektorach bardziej podeszły mi ich wysokie, w polkach bas był znowu najlepszy 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef Q350, posłuchaj także Q Acoustics 3030i oraz jeśli możemy trochę poszybować w wyższe przedziały cenowe, obecnie w fajnej ofercie Audio Physic Classic 3 oraz Dynaudio Emit 20.

Najlepiej wpadnij do nas na dobrą kawę i odsłuchy, mamy dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2024 o 11:31, Konrad123 napisał:

Witam, dalej poszukuje kolumn w zastępstwie heco aurora 300 

Póki co przerabiałem Polk audio s20, dali spektor 2, wharfedale diamond, ale jednak koniec końców heco aurora 300 wygrywała, w pokoju 20m2 

Szukam kolumn o dobrym nasyceniu w średnicy, pięknych wokali, mocnym ale nie dudniącym basie i dobrze zarysowanych wysokich 

Z wzmacniaczy przerabiałem Yamahę as700,500,501,701, nada326, i teraz obecnie chińska klasę D która mam wrażenie wcale nie jest gorsza od całej reszty, jest w niektórych aspektach gorsza czasem lepsza ale bym powiedział że stawiał bym ją gdzieś koło as700. Dać Cambridge audio 100 i źródło Chromecast audio 

Mam na oku w kolejności do odsłuchu 

Dali oberon 3 

Kef q350

W grę wchodzą używki lecz raczej coś bezpiecznego żeby łatwo później odsprzedać w razie wtopy 

W heco podobają mi się lekko wysunięte ciepłe wokale,  w spektorach bardziej podeszły mi ich wysokie, w polkach bas był znowu najlepszy 

 

Nie miałeś na tej liście głośników od B&W :)

Może warto dołożyć parę stówek i spróbować z 606s3 :)

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-606-s3.html

na bas narzekać nie powinieneś, góra dość kulturalna, a środek ładnie wypchnięty do przodu. Możemy zawsze pożyczyć na testy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dośc jasno brzmiący system elektroniki. To determinuje wybór kolumn.

Monitor Audio Silver 100 fajne paczki ale one moga brzmiec po prostu za jasno. To samo może byc z Bowersami, Triangle czy Magnat Signature które byś dostał w założonym budzecie.

W cenie 3K za uzywane paczki zgazam się ze mozna polowac na coś lepszego. KEF tak ale model R300, Studio 16 Hz Canto Grand, Amphion Argon 1, chodź trudne do namierzenia na rynku wtórnym, Elac carina, Pylon Diamond 18.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R300 i diamondy 18 brałem pod uwagę, w swojej okolicy widziałem też r500 za 3,5tys

Będę miał teraz urlop to może podjadę do jakiegoś salonu audio też

Wpadł mi też pomysł na tannoye Mercury M3, to raczej taki skok w bok w razie co sprzedam.

W kolumnach nic mnie tak nie denerwuje jak jazgot w wokalu, kłujące wysokie

Dnia 24.08.2024 o 11:31, Konrad123 napisał:

Witam, dalej poszukuje kolumn w zastępstwie heco aurora 300 

Póki co przerabiałem Polk audio s20, dali spektor 2, wharfedale diamond, ale jednak koniec końców heco aurora 300 wygrywała, w pokoju 20m2 

Szukam kolumn o dobrym nasyceniu w średnicy, pięknych wokali, mocnym ale nie dudniącym basie i dobrze zarysowanych wysokich 

Z wzmacniaczy przerabiałem Yamahę as700,500,501,701, nada326, i teraz obecnie chińska klasę D która mam wrażenie wcale nie jest gorsza od całej reszty, jest w niektórych aspektach gorsza czasem lepsza ale bym powiedział że stawiał bym ją gdzieś koło as700. Dać Cambridge audio 100 i źródło Chromecast audio 

Mam na oku w kolejności do odsłuchu 

Dali oberon 3 

Kef q350

W grę wchodzą używki lecz raczej coś bezpiecznego żeby łatwo później odsprzedać w razie wtopy 

W heco podobają mi się lekko wysunięte ciepłe wokale,  w spektorach bardziej podeszły mi ich wysokie, w polkach bas był po

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RLC2 napisał:

Witam 

Możesz napisać dokładnie jaki model używasz?

Aiyma a07 pro, z tym że mam to podłączone z dac Ca magic 100 i chromcast, zapomniałem napisać że miałem też wiim ampa, ale był wyraźnie  gorszy od aiymy, i nie chodzi o charakter grania tylko czuć było w nim z 2 klasy w dół, już nawet Yamaha as500 była lepsza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Konrad123 napisał:

R300 i diamondy 18 brałem pod uwagę, w swojej okolicy widziałem też r500 za 3,5tys

Będę miał teraz urlop to może podjadę do jakiegoś salonu audio też

Wpadł mi też pomysł na tannoye Mercury M3, to raczej taki skok w bok w razie co sprzedam.

No to nie jest poziom wyżej wymienionych mimo że fajne paczki. To kolumny za pareset złotych.

11 godzin temu, Konrad123 napisał:

Aiyma a07 pro, z tym że mam to podłączone z dac Ca magic 100 i chromcast, zapomniałem napisać że miałem też wiim ampa, ale był wyraźnie  gorszy od aiymy, i nie chodzi o charakter grania tylko czuć było w nim z 2 klasy w dół, już nawet Yamaha as500 była lepsza 

Myslisz że to udźwignie kolumny o jakich tu mowimy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...